הכל על - וילה וגלריית בורגוזה
 

 


דף הבית >> רומא 2018, המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית >> אתרים מרכזיים ברומא >> וילה וגלריית בורגוזה

הכל על רומא

עוד תחת אתרים ברומא:


עוד תחת הכל על רומא:

פרסומות
 
 
 
בניית חופשה ברומא:
מלונות | טיסות | חבילות | כדורגל| השכרת רכב
Booking.com

הצעות חמות למלונות 

וילה וגלריית בורגוזה

Galleria Borghese

על וילה בורגוזה מלונות ליד וילה בורגוזה תמונות מוילה בורגוזה סיורים מודרכים בוילה בורגוזה שאלות תשובות וטיפים
 

וילה בורגזה - טבלת ניווט מהיר
מידע כללי
ההיסטוריה של הגלרייה
מה רואים בגלרייה?
המלצות
מפה ומידע שימושי
להוספת תמונות, המלצות או תגובות על הגלרייה
עזרה בתכנון חופשה ברומא


וילה בורגוזה (Galleria Borghese) הוא מתחם בו ניתן לראות את אחד הפארקים היפים של רומא ובותכו תוכלו לראות אחת הגלריות הגדולות והמיוחדות ברומא, שנייה באוסף האמנות שבה רק לזו שבותיקן. אוספים אלה, יחד עם המוזיאון הקפיטוליני, הם שהופכים את רומא לאתר המקבץ את האמנות הקלסית המדהימה ביותר.

ההיסטוריה של המבנה והאוסף

מבנה זה שימש במשך השנים את האפיפיורים השונים וכלל את אוסף האמנות של הקרדינל סקפיניו בורגוזה, שהיה אחיינו של האפיפיור פאלוס החמישי (ואהוב עליו במיוחד). קירבה זו אפשרה לו לאסוף אמנות מדהימה על חשבון הכנסייה, בעיקר של האמן ברניני, שהאפיפיור היה פטרונו. במהלך השנים האוסף הועבר לידיים צרפתיות, אך בסופו של דבר נמכר למדינה האיטלקית והיום זהו מוזיאון לאומי.


מה רואים בוילה בורגוזה?

כאמור, בגלריה שבוילה בורגוזה מוצגות יצירות אמנות מתקופת הרנסנס, לא באותה כמות כמו במוזיאון הותיקן אבל האיכות של היצירות מדהימה. כדי לא להאריך בדיבור ריכזנו כמה מהמוצגים המוצבים בגלריה והסבר קצר עליהם:
 
*פרסומת*
 
 
 • פאולינה בורגוזה כוונוס, פיסול: קנובה
 אחד מהפסלים המפורסמים של הגלריה, המתאר את פאולינה אחותו של נפליאון ואשתו של קמילו בורגוזה. פסל זה נקשר רבות ברכילות ההיסטורית על התנהלותה של גבירה זו. קנובה ניסה לדמות את דמותה של הגבירה לאלת היופי על ידי התפוח (שסימל לא רק את אדם וחווה, אלא גם את ניצחונה של ונוס בבחירתה כאלה היפה ביותר על ידי פאריס בסיפור המתילוגי של טרויה). הפסל נמצא בקומת הקרקע ונחשב לאחת מהיצירות החשובות של הרנסנס ברומא.

אופציות מומלצות לכרטיסים וסיורים מודרכים בגלריית בורגזה

 
 • דוד, פיסול: ברניני
פסל זה של דוד הוא יצירה בארוקית מוקדמת המתארת את דוד בפוזה לוחמנית מאוד (המזכירה יותר את הסיפור המקראי מאשר פסלו המפורסם של מיכלאנג'לו בגלריית אופיצ'י שבפירנצה בה הו נראה יותר כילד טוב י-ם ולא האיש שכבש אותה מיבוס). ייחודו של הפסל הוא בלכידת תנועת זריקת הקלע של דוד. יש הטוענים שפניו של דוד הם פניו של ברניני עצמו. הפסל נמצא בחדר 2.
 
דוד של מיכלאנג'לו שבפירנצה, איטליה
מצא את ההבדלים: דוד של ברניני ודוד של מיכלאנג'לו בפירנצה
 • דפנה ואפולו, פיסול: ברניני

עוד אחד מהפלסים המיוחדים של ברניני השומר על התנועה. בפסל מתואר הסיפור המיתולוגי של דפנה בורחת מאפולו וכדי שלא יאנוס אותה הופכת לעץ דפנה. ברניני לכד בפסל את התנועה של שני האלים, ואת רגע המעבר של האלה לעץ, מה שהופך את הפסל למדהים כל כך. הפסל נמצא בחדר 3
 • ציוריו של קאראווג'ו

ציוריו של קאראווג'ו, המרוכזים ברובם בטרקלין (חדר 14), מצטיינים בריאליזם מדהים. בין הציורים הנמצאים בגלריה אפשר למנות את הנער עם סל הפירות, שמצליח במשחק של אור וצל ליצור תמונה מיוחדת ומרשימה, ודוד בשלב עריפת ראשו של גולית. 

 
 
וילה בורגוזה - רומא
האהבה הטמאה והקדושה או ונוס ממדיאה של טיציאן, הצליבה עם ג'רונימוס וכריסטופר. 
(זכויות לצילומים: ISBN 3936122202)

יצירות נוספות אשר תוכלו לראות בגלריה הן ונוס ממדיאה של טיציאן (אחת התמונות המפורסמות של הגלריה), הצליבה עם ג'רונימוס וכריסטופר, המדונה של רפאל, הבריחה מטרויה של אנאס ועוד יצירות רבות אחרות.
 
אפולו דפנה-ברנינ קאראבזו-וילה בורגוזה-רומא דוד-קארבז'ו-וילה בורגזה-רומא
מימין לשמאל: דפנה ואפולו במחול של ריקוד וחיזור בפסל המופלא של ברניני, הנער עם סל הפירות של קאראווג'ו, ודוד עם ראשו הערוף של גוליית. (זכויות לצילומים: Int3gr4te)

המלצות "הכל על" למבקר בוילה בורגוזה:

 • --פרסומות--
  כדאי מאוד להזמין כרטיסים או להירשם מראש לפני הכניסה למוזיאון באתר המוזיאון או בטלפון 06-841-3979. הרישום הוא בתשלום נוסף אך מומלץ בייחוד בעונות התיירות (אם לא תעשו כן סביר שלא תוכלו להיכנס). 
 • מדובר באתר מומלץ מאוד לחובבי אמנות. לא צריך להיות מבין גדול באמנות כדי ליהנות מהגלריה, אך מי שלא מתחבר לפסלים וציורים מתקופת הרנסאנס לא יתרשם ממנה. מומלץ להקדיש לביקור במקום כשעה עד שעתיים (למעשה, הביקור מוגבל לשעתיים בלבד). זה גם אחד האתרים היותר מומלצים להצטרף בו לטיול מודרך - מדריך שמכיר את האומנות והסיפורים מאחרוי הפסלים יכול לשדרג לכם את ההביוקר באתר (ראה גםסיורים מודרכים בוילה בורגוזה)
 • הביקור במקום מתאים גם למשפחות עם ילדים, אך בתנאי שהילדים באמת מתעניינים בנושא, אחרת הם ישתעממו במהירות. 
 • תכננו את הסיור במקום מראש (באיזה חדרים לבקר, אלו יצירות לראות). ברוב עונות השנה תצטרכו לעזוב את המקום תוך שעתיים בגלל עומס המבקרים והעובדה שהמקום קטן.
 • האינטרנט בגנים חופשי, כך שכדאי לחשוב פעמיים אם לקחת את המדריך הקולי של המקום או להסתפק במידע הרב שיש ברשת ובדפים המודפסים והמנויילנים שניתן לאסוף בכניסה לכל מוזיאון. בנוסף, יש לכם רק שעתיים של סיור במקום כך שסביר שלא תוכלו לשמוע את רוב מה שמוסבר במדריך הקולי.
 • מומלץ להשקיע גם זמן בגני הוילה המיוחדים והיפים ולא רק בגלריה המפורסמת (הכניסה לחלקים המרכזיים של הגנים חינם וללא תיאום - קרא עוד על פארק וילה בורגזה).

המלצות שעלו בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו רומא למטיילים-Rome for travelers

 • עבור וילה בורגוזה - לקנות כרטיסים מראש?
  • אם הכוונה לגלריה בורגזה, אז כן. הגנים פתוחים לקהל. סביר להניח שיהיה תור בכניסה. יתכן שגם לא יהיו כלל כרטיסים.
  • אנחנו קנינו במקום. זה היה לסיור של 13:00, אחר כך כבר הגיעו יותר אנשים.
  • אני הייתי בינואר וקניתי כרטיסים במקום באותו רגע, רק הייתי צריכה לחכות לסיור הבא שיתחיל כי זה לפי שעות. בחודשי הקיץ עדיף, כמו בכל מקום, לקנות כרטיסים מראש כי יש יותר תיירים ברומא.
 • גלריית בורגוזה - כדאי ללכת?
  • אם את חובבת מאוד אומנות היסטורית, אז כן.
  • מאוד. מוזיאון קטן ומגוון עם יצירות קלאסיות ולעיתים תיבול של תערוכה מתחלפת.
  • מוזיאון איכותי לאוהבי הז'אנר. חייבים להזמין מקום ליום ושעה מסוימים וזמן הביקור מוגבל. אם את בקטע של אומנות, ממליצה לך על גלריה קולונה ליד פיאצה ונציה. פתוחה רק בשבת בבוקר עד אחת. הסיור המודרך חוב,ה כי אחרת תלכי לאיבוד. כדאי לברר מתי הוא ולתכנן בהתאם. תהני!

מידע שימושי למבקר בוילה בורגוזה:

כתובת: Piazzale del Museo Borghese 5, רומא, איטליה.

איך מגיעים לגלריה בורגוזה? 
מטרו: קו A, לרדת בתחנת Piazza di Spagna.

שעות פתיחה: ג'-א' בין השעות 8:30-19:30, הכניסה הראשונה ב-9:00 (סגור בימי שני). שעות הסיור עובדות במחזורים של שעתיים, כלומר: 9:00, 11:00, 13:00, 17:00. מומלץ להקדים בכמה דקות כדי שלא לפספס את שעת הביקור אליה הגעתם.

מחיר: 8.5 יורו למבוגר, ילדים עד גיל 10 נכנסים חינם.


ילדים: לא בטוח שהילדים יהנו כל כך. המקום אינו ידידותי לתייר הצעיר הממוצע, אך אם ילדיכם שוחרי אמנות הם ככל הנראה יהנו מאוד. בנוסף אזור גני הוילה הם יעד מועדף למשפחות עם ילדים ברומא. 
אתר האינטרנט של וילה בורגוזהhttp://www.galleriaborghese.it/
 
 

מפת אתרים ברומא

 

 

 

 
 
 


צריך עזרה בתכנון החופשה ברומא? אנחנו יכולים לעזור!

במשך תקופה ארוכה אנו עוזרים לגולשים שלנו לתכנן את החופשה שלהם בברצלונהקוסטה בראווהפראגרומאלונדוןמדריד ובכל אירופה.

arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס פרטים בטופס המצורף


               
                                     
                                     
                                      

 

חזור אל:

 
 

Go Back  Print  Send Page

 

 מצאתם שגיאת כתיב או ניסוח לא ברור? יש לכם מה להגיד? המחיר השתנה?
יש לכם המלצה או שאתם רוצים להוסיף הערה עובדתית?
רוצים שנפרסם תמונה או מאמר שלכם באתר?


הגיבו ועזרו לנו לבנות את אתר התיירות המעמיק ביותר בעברית! 

(בעלי אתרים יקרים - לינקים שאינם מועילים לגולשים לא יפורסמו
אך אנו יותר מנשמח לפרסם קרדיטים ולינקים למידע, תמונות או עריכה חדשה ומועילה).  

© כל הזכויות שמורות לצוות "הכל על" 

הזכויות לאייקונים שמורות ל:Alessandro Rei , WebIconSet.comIconFinderIconkaKidaubis DesignSebastien DurelSvengraphIcons LandDaddyDesignCyberchaos05DunedhelSvengraphLazyCrazy  Artdesigner.lv  VistaICO.com www.aha-soft.com Ana softLa Glanz Studio - Eugen Buzuk IconBlock  Bevelandemboss.net
יעוץ בקידום האתר: קידום אתרים ע"י עידן בן אור 

לכל שאלה ניתן ליצור עמנו קשר במייל 
למקרים דחופים 0544-979-371 (972+)
Yandex.Metrica