רומא פאס | Roma Pass

הזמנת כרטיס רומא סיטי פאס המעניק נסיעה חופשית וכניסה לאתרים מרכזיים

רומא סיטי פאס (Rome City Pass) הוא כרטיס התיירים המפורסם והפופולארי ביותר של רומא. הכרטיס מעניק כניסה חינם לאתרים מרכזיים (לא פחות חשוב מזה דילוג על התור בחלק מהאתרים), הטבות ונסיעה חופשית בתחבורה ציבורית בתוך העיר.

את הכרטיס ניתן לרכוש ליומיים או שלושה ימים (ככל שמספר הימים גדל התשלום פר יום קטן).

הזמנת כרטיס רומא סיטי פאס המעניק נסיעה חופשית וכניסה לאתרים מרכזיים

לאטרקציה זו, ולשלל אטרקציות נוספות ישנם 5% הנחה לגולשי הכל על באתר זה.

כל שצריך לעשות הוא ללחוץ על כפתור ההזמנה, ואז במעמד ההזמנה להזין את קוד הקופון HAKO5.

**פרסומת**ההנחות וההטבות שניתנות למחזיקי הכרטיס

1. כניסה חינם

ניתן להיכנס עם הכרטיס בחינם לאחד עד שניים (תלוי במספר ימי הכרטיס) מהאתרים המרכזיים של רומא שהחשובים שבהם הם, הקולוסיאום והפורום הרומי, אתרים רבים בחלק העתיק של רומא והמוזיאון הקפיטולוני וכן לחלק מהמוזיאונים בפארק בורגוזה (וילה בורגזה, Museo Carlo Bilotti ו- Museo Pietro Canoncia).

אתרים נוספים אליהם ניתן להיכנס חינם למחזיקי רומא פאס הם:
Academia Nazionale di San Luca
Museo della Repubblica Romana e della memoria garibaldina
Museo delle Mura
Museo Napoleonico
Villa di Massenzio
Museo di Scultura Antica Giovanni Barracco
Museo di Casal de’ Pazzi (צריך להזמין מקום מראש)
Ara Pacis
Centrale Montemartini
יש לשים לב שישנם מקומות נוספים שאליהם ניתן להיכנס חינם רק עם הכרטיס ל-3 ימים – הכרטיס של ה-3 ימים מקנה כניסה חינם לטירת סנט אנג’לו (עם כרטיס של יומיים יש רק הנחה בכניסה – בכל מקרה יש להירשם מראש לשעת ההגעה). כמו כן יש להירשם לשעת הגעה מראש לביקור בקולוסיאום והפורום הרומי בין אם מדובר בכרטיס התקף בעבור יומיים או שלושה.

רכישת כרטיס רומא פאס –
5% הנחה רק לגולשי הכל על


אחת מנקודות האיסוף והקניה של הרומא פאס בשדה התעופה של רומא (צילום מקורי)

כניסה חינם למחזיקי הכרטיס המשולב רומא פאס ואומניה קארד (כרטיס ההנחות של הותיקן):

לאחרונה הושק כרטיס חדש (אומניה קארד) ויש חברות שמשווקות את שני הכרטיסים במשולב (ראה למשל פה). חבילה זו משלבת את הביקור באתרי רומא (רומא פאס) עם אתרי הותיקן. בכרטיס משולב זה ניתן להיכנס בחינם לקפלה הסיסטינית, ולכל מוזיאוני הותיקן (בתור המהיר – כמו אלו המזמינים כרטיסים מראש) כמו גם לזכות לעקיפת התור בבזיליקת סנט פטרוס, ולסיור מודרך בגני הותיקן. לצערינו הכרטיס של הותיקן כיום אינו נותן מענה ראוי לרוב התיירים ולמרבית גולשנו אנו ממליצים להימנע ממנו ולהסתפק בהזמנת כרטיסים מראש למוזיאון הותיקן בלבד. כרטיס אומניה הופך משתלם רק אם אתם מתכננים לעקוף את התור בכנסיית סנט פטרוס (בתשלום למדריך), ו/או ביקור מודרך בגני הותיקן בנוסף לביקור במוזיאון – דברים שאינם פופלארים כל כך – לא על התייר הישראלי ולא באופן כללי.

הקולוסיאום ברומא – מחזיקי הכרטיס נכנסים חינם (תמונה מקורית)

כיכר ובאזיליקת סנט פטרוס בותיקן – כרטיס רומא פאס ואומניה הופכים משתלמים
רק למי שמתכנן לדלג על התור בתשלום בכנסייה הנ”ל (צילום מקורי)

2. הנחות

הכרטיס מקנה גם הנחות למוזיאונים רבים שאינם ברשימת הכניסה חינם, לאירועי תרבות ברומא – קונצרטים, אופרה והצגות, הנחות לפארקים ולגני חיות ושעשועים והנחה לאטרקציות ולסיורים מודריכים כמו הנחה בהשכרת אופניים וסגוואי לסיור בעיר.

החשמלית (טראם) ברומא – גם בו וגם בכל האוטובוסים והמטרו
הכרטיס מאפשר נסיעה תוך עירונית חינם (צילום מקורי)

3. נסיעה חופשית בתחבורה הציבורית של רומא – למחזיקי רומא פאס

ניתן להשתמש בכרטיס באופן חופשי בכל סוגי התחבורה הציבורית בתוך העיר – מטרו, חשמליות ואוטובוסים, וכן לעלות באופן חופשי על האוטובוס הדו-קומתי שכולל סיור מודרך ברחבי העיר וכולל תחנות באיזורים מרכזיים ובאתרים רבים. חשוב להדגיש כי השימוש בתחבורה הציבורית למחזיקי רומא פאס היא חינם לכל אורך משך החזקת הכרטיס. השימוש החופשי לאוטובוס התיירים (האוטובוס הדו-קומותי / Hop-On Hop-Off Bus) הינו ליממה אחת!

למי הכרטיס מתאים?

בניגוד לכרטיסים אחרים בערים אחרות (למשל ברצלונה קארד או לונדון פאס שאינם מתאימים לדעתנו לרוב התיירים הישראלים), כרטיס רומא פאס נותן מענה טוב למרבית התיירים המטיילים בעיר בפעם הראשונה או השניה. הוא מקיף את כל אתרי החובה ונותן הנחה משמעותית בנסיעה בתחבורה הציבורית של העיר ויום שלם באוטובוס התיירים הנחמד והפופלארי.


המוזיאון הקפיטולוני ברומא – הכרטיס מאוד משתלם למי שהולך למוזיאנים והאתרים ההיסטוריים והאומנותיים של העיר (צילום מקורי)

הכרטיס מתאים בעיקר למי שמגיע לרומא למספר ימים ומעוניין לבקר באתרים ההיסטוריים ובמוזיאונים החשובים. כמו כן, הוא מיועד למי שמעדיף לדלג על ההמתנה המייגעת בתורים בחלק מאותן אטרקציות ולהינות מנסיעה חופשית בעיר למספר ימים, שמאפשרת לראות חלקים רבים בה בזמן קצר וללא עיסוק מיותר בקניית כרטיסים. כלומר, הכרטיס מיועד למי שמעוניין בסיור קצר ואינטנסיבי ברחבי רומא. הכרטיס ככל הנראה פחות ישתלם למי שנהנה מהנחות קבועות (פנסיונרים, סטודנטים וילדים שזוכים בהנחות משמעותיות ואף כניסות חינם – ראה רומא לילדים) ובכל מקרה על מנת לחסוך, מומלץ לשקול לרכוש את הכרטיס למספר מועט של ימים (יומיים/שלושה) ולרכז לאותם ימים את הביקורים באותם אתרים, נסיעות לחלקים רבים של העיר ו/או סיור באוטובוס. כמו כן, הכרטיס אינו מומלץ למי שמתכוון להסתובב הרבה ברגל ברחבי העיר וללכת לאתרים חינמיים ברומא (ראו את העמוד רומא בחינם).

הזמנת כרטיסי הנחות וכרטיסים משולבים לעיר רומא
טיפים והמלצות לרומא פאס

  • כרטיס זה הינו פופלארי מאוד -ומשתלם לדעתנו ביחס לכרטיסים אחרים בערים אחרות, עם זאת הוא עדיין אינו משתלם לכל התיירים! ניסנו לפרט בעמוד למי הכרטיס מתאים בפסקאות הקודמות – אך אם אתם עדיין מתלבטים צרו עימנו קשר והתייעצו.
  • שימו לב! בניגוד למה שהיה בשנים קודמות הכרטיס עבר מספר שינויים: התווסף השילוב של רומא פאס וכרטיס הותיקן, לא ניתן יותר להזמין כרטיס לשישה ימים וניתן להשתמש בכרטיס בטירת סנט אנג’לו במסגרת הכרטיס לשלושה ימים. לכן מי שהכיר את הכרטיס מפעמים קודמות ברומא, או מי שקרא פרסומים ישנים – או אפילו מענה ישן שלנו – חשוב שיכיר את השינויים האלו.
  • שימו לב נוספה דרישה חדשה של הזמנת מקומות מראש לכמה מהאתרים הכלולים בכרטיס. לוילה בורגזה חובה להזמין חלון ביקור מראש וכך גם לפורום הרומי ולטירת סנט אנג’לו ולגרליית ספדה יש צורך בשריון חלון זמן בעבור ביקורים בסוף השבוע.
  • ישנם הרבה אופציות להזמנת הכרטיס – גם אונליין וגם בעיר עצמה. מניסיון שלנו אין העדפה משמעותית לחברה זו או אחרת.

תגובות והמלצות אלו עלו בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו – רומא למטיילים-Rome for travelers:

  • ממליצה על רומא פס. היינו במלון ממש קרוב לתחנת טרמיני, השתמשנו בתחבורה ציבורית חופשי ולא וויתרנו על שום דבר ברומא ולקולוסאום נכנסו בלי תור בכלל שזה היה פצצה.
  • אנחנו חזרנו אתמול מרומא , קנינו את הרומא פס ונסענו דיי הרבה במטרו , ונכנסנו לקולסאום בלי המתנה בתור וזה כבר כלל במחיר של הכרטיס , ונכנסנו לעוד מקום בלי המתנה בתור ובלי תשלום כי זה כלל , לדעתי זה משתלם אם את מתכוונת לבקר במקומות ולנסוע בתחבורה ציבורית.
  • אני לא יודע בנוגע לתורים בשער המקומות, אבל אם לוקחים אותו בקלוסויאום יש תור מקוצר ואז הכניסה לקולוסיאום פורום וגבעת הפלטין זה בחינם.
    ובכל מקרה, לאטרקציה אחת הכרטיס לא משתלם, אז במידה ולוקחים, יוצא טיפה יותר משתלם ללכת לוילת בורגוזה בתור האתר חינם (בתור אתר פופולארי ויקר יותר)
  • קנינו רומא פס.. נכנסנו לקוליסאום בתור שמיועד למי שיש את הכרטיס, נכנסו תוך כמה דקות.
ייעוץ, הכוונה ועזרה בהזמנת כרטיסים
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל