פלמוס Palamos

מידע כללי והיסטוריה

פלמוס (Palamos) היא עיירת דייגים על חופי קטלוניה שבספרד (באזור קוסטה בראווה). עיירת נמל זו מתאפיינת במסעדות דגים זולות ומשובחות. הזמן המעניין ביותר לבקר בעיירה הוא בשעות אחר הצהריים כאשר הדייגים חוזרים מן הים והמסעדנים והסועדים יוצאים לפגוש בהם.

העיירה ממוקמת 100 קילומטר צפון-מזרחית לברצלונה, במרכזה של רצועת החוף של קוסטה בראווה. העיירה מחזיקה (יחד עם טמריו ופורטיליגט) באחד מהמפרצים היפים והייחודיים של קוסטה בראווה והים התיכון בכלל.

בניגוד לעיירות הדרומיות יותר של קוסטה בראווה, שהפכו להיות עיירות שמתפרנסות בעיקר מתיירות (ראה למשל יורט דה מארטוסה דה מאר, בהן נדמה שהדייג הוא הוא יותר ענף תיירות מעיסוק בפני עצמו), פלמוס עדיין שומרת על אופייה כעיירת דייגים, שמבוססת על כפר הדייגים שנפתח בשנת 1279 והיווה את ראשיתה של העיירה.
למרות זאת, מהמחצית השנייה של המאה העשרים קיבלה העיירה גוון יותר “תיירותי”.

המרינה של דייגי פלמוס (צילום: Gordito1869)

הידעת?

לעיירה פלמוס ישנה קבוצת כדורגל רשמית שמשחקת בליגה ג’ של הליגה הספרדית.
היא נוטה להפסיד לקבוצות הכדורגל של ברצלונה (FC Barcelona ואספניול) פעם בשנה בקיץ, במסגרת משחקי ידידות או טורניר הגביע של קטלוניה.

**פרסומת**



אתרים מרכזיים

מלבד חוף הים, המפרץ והמרינה, האתרים המרכזיים של העיירה הם:

  • טירת סנט אסטב – Sant Esteve.
  • כנסיית סנטה אאוחניה (מהמאה ה-16).
  • כנסיית סנטה מריה דל מאר (מהמאה ה-15).

החוף של פלאמוס

אטרקציות, קניות ובילויים

כאמור, העיירה היא עיירת דייגים ועיירת תיירות, ולכן כוללת חנויות רבות המיועדות לתיירים, אך היא אינה מגיעה לחגיגות השופינג של טוסה דה מאר ויורט דה מאר.
הים הכוחול והמפרצים מושכים אליהם לעיירה לא מעט חובבי ספורט ימי (בעיקר צלילה).

**פרסומת**



המלצות "הכל על"

  • אין צורך להשקיע בעיירה יותר מאשר שעה-שעתיים אם רק מתכננים לעבור בה. אחד היתרונות הגדולים שלה הוא החנייה הרבה שיש בה, שמאפשרת הגעה נוחה עם רכב שכור (ראה עוד תחת השכרת רכב בקוסטה בראווה והשכרת רכב בספרד).
    מצד שני, זו אופציה נחמדה לנופש ונקודת יציאה לספורט ימי ו/או טיולים באזור קוסטה בראווה.
  • היתרון הגדול של פלאמוס במרכז של החוף של קוסטה בראווה, נקודה שקרובה גם לחלק הצפוני וגם לחלק הדרומי כמו גם לכביש האגרה הראשה של קוסטה בראווה הופך את פלאמוס וסביבתה לאופציה טובה ללינה באזור. בנוסף בגלל שמרבית המלונות בעיירה כמו La Malcontenta Hotel או מלון אנקורה (Ancora Hotel) כוללים חנייה בחינם, העיירה מומלצת למגיעים עם רכב פרטי לקוסטה בראווה – (ראה השכרת רכב בקוסטה בראווה והשכרת רכב בספרד). מומלץ לקרוא על נושא זה עוד תחת מלונות בקוסטה ברווה ומלונות בפלמוס.
  • בתקופת החורף העיירה ריקה כמעט מתיירים – אופציה טובה להינות מחוויה אותנתית יותר מצד אחד מצד שני אין בה יותר מידי עניין בתתקופה זו.שימו לב שנכון לשנים אילו (2016) הכביש לפלאמוס יכול להיסגר בתקופת החורף בגלל הצפות (דבר שלא חושבים עליו לרוב באזור זה, לרוב כשחושבים על כבישים מוצפים בצפון ספרד חושבים על הפירנאים).

מידע שימושי

  • ההגעה לעיירה מתבצעת דרך כביש C-131.
צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי