בלאנס Blanes

מידע כללי והיסטוריה

בלאנס (Blanes) היא עיירת דייגים קטנה הנמצאת כ-70 ק”מ מברצלונה. העיירה נחשבת כתחילתה של קוסטה בראווה והיא מחזיקה במגוון רב של מלונות ושני גנים בוטניים נחמדים.

מדי פעם מקיימת העיירה פסטיבלים, כמו פסטיבל גיטרה או פסטיבל ילדים, שמושכים אליהם לפעמים אנשים המבקרים בברצלונה (אנו משתדלים לעדכן על אירועים אלו בלוח הופעות בברצלונה).

המיקום של העיירה הופך אותה ל”תחנה המרכזית” של קוסטה בראווה ומרבית המבקרים באזור מגיעים אליה לפני שהם ממשיכים לעיירת הנופש שלהם (למשל הלנים ביורט דה מאר או בטוסה דה מאר לרוב עוברים דרכה).
אתרים מרכזיים

מלבד החופים הרבים והמפרץ היפה של העיר סביבו מרוכזים מרבית החופים, פועלים בעיר שני גנים בוטניים יפים: Marimurtra Botanical Garden ו- Pinya de Rosa Tropical Garden שנחשבים לגנים בוטניים ייחודיים מאוד המציגים צמחים מכל העולם (כ-7000 מינים). כרטיסים לגנים הבוטנים ניתן לרכוש בקישור הזה.

קניות ובילויים

כמו כל קוסטה בראווה, סמוך לחוף תמצאו לא מעט חנויות, בתי קפה ומסעדות. רובם ככולם יגישו לכם דגים ומאכלי ים. בנוסף ישנו שוק של העיירה בו תוכלו לקנות פירות, ירקות וכמובן דגים, שרימפסים ושאר פירות ים.

שוק בבלאנס (צילום: Josep Renalias)

לינה בבלאנס

חלק גדול מן המבקרים הלנים בבלאנס יבחרו לעשות זאת באזור מרכז העיירה אשר מציעה סמיכות לחופים היפהפיים של העיר, אך גם חוויה כפרית מהנה . אם תרצו להתפנק במלון יוקרתי ביחס לאזור Hotel Horitzó by Pierre & Vacances תהיה בחירה מומלצת. או את מלון Apartamentos Las Americas – Blanes Beach הנותן תמורה טובה למחיר. במידה ואתם מעדיפים דירה על פני מלון אנו ממליצים על Apartamentos Blanes-Condal. תקופת קיץ היא התקופה העמוסה ביותר בבלאנס ולכן אם אתם מגיעים בחודשים אלו מומלץ להזמין מראש מקום לינה. אפשר למצוא בקישור הזה מקומות לינה רבים בבלאנס להזמנה עם אפשרות ביטול בחינם.

שאלות ותשובות נפוצות על בלאנס

מומלץ להקדיש לביקור בבלאנס יומיים.

ניתן להגיע מקוסטה בראווה לבלאנס באמצעות רכב שכור או תחבורה ציבורית.

ההגעה ברכב אפשרית ואפילו נוחה (ראו השכרת רכב בקוסטה בראווה והשכרת רכב בספרד) פשוט עושים זאת דרך כביש N-11 (כביש החוף של קוסטה בראווה). ניתן להזמין רכב שכור בקוסטה בראווה בלינק זה או בלינק זה. מומלץ למי שמתכנן לשכור רכב לא רק להגעה לבלאנס, אלא לטיול ארוך או רחב יותר באזור.

גם התחבורה הציבורית לעיירה מצוינת - באוטובוסים השונים (כולל שאטלים ייעודיים היוצאים מברצלונה בקיץ בתדירות גבוהה) או דרך הרכבת RENFE של ספרד. להשוואת מחירים לנסיעה בתחבורה ציבורית אפשר להיכנס לאתר זה שמשווה בין כל אמצעי התחבורה מבחינת מחיר וגם מבחינת משך נסיעה או לאתר זה שמשווה בין מחירי אוטובוסים.

בין המלונות המומלצים באזור בלאנס ניתן למנות את מלון Hotel Costa Brava, מלון Apartamento Montferrant ומלון Can Terrats. ההגעה לעיירה עם תחבורה ציבורית מאוד נוחה, ולמי שמגיע עם רכב פרטי יש לקחת בחשבון שבתוך העיר תתקשו למצוא מלונות עם חנייה.
לקריאה נוספת על מלונות בבלאנס לחצו כאן.
המלצות "הכל על"

החוף של בלאנס

מידע שימושי

  • הגעה: ההגעה ברכב אפשרית ואפילו נוחה (ראה השכרת רכב בקוסטה בראווה והשכרת רכב בספרד) פשוט עושים זאת דרך כביש N-11 (כביש החוף של קוסטה בראווה).
    גם התחבורה הציבורית לעיירה מצוינת – באוטובוסים השונים (כולל שאטלים יעודיים היוצאים מברצלונה בקיץ בתדירות גבוהה) או דרך הרכבת RENFE של ספרד.
  • אתר אינטרנט רשמי: https://www.visitblanes.com/

התחנה המרכזית בבלאנס – מכאן ניתן להגיע לעיירות רבות בקוסטה בראווה (צילום: Lite)