אמפוריה בראווה Empuria Brava

מידע כללי והיסטוריה

אמפוריה בראווה (Empuria Brava) היא עיירת מרינה הנמצאת על חופיקטלוניה, באזור קוסטה ברווה שבספרד, מזרחית לעיר פיגראס.

עיירה זו, המכונה גם “ונציה של צפון ספרד”, היא למעשה היא עיר המורכבת ממספר תעלות מלכותיות שנחפרו והוצפו בפיקוח הממשלה ונועדו ליצור עיירת קייט יוקרתית. בין התעלות הנפרשות לאורך 35 ק”מ (התעלה הראשית היא באורך 8 ק”מ) ניתן לשוט ע”י השכרת סירת מנוע ומשוטים ולצפות בכמה בתים מדהימים (רובם בתי קיץ של כמה מעשירי ספרד, אירופה והעולם, בעיקר גרמנים ורוסים) על גדות התעלות.

**פרסומת**אתרים מרכזיים

אפשר לתת לתמונות לדבר בעד עצמן! 

קניות ובילויים

מלבד מספר אירועי קיץ, מרבית הבילויים במקום מסתכמים בשיט על התעלה, באכילת גלידה או ארוחה טובה. השיט הוא רק על התעלות הציבוריות (יש תעלות פרטיות של חלק מהתושבים אליהן הכניסה אסורה). השיט הוא ברחבי העיירה הבנויה על תעלות (וגם כבישים). לכל בית יש תעלה מצד אחד, וכביש מהצד השני.

רחוב טיפוסי באמפוריה בראווה (צילום מקורי)

לאמפוריה בראווה יש גם חוף משלה. הוא לא מיוחד יחסית לחופים אחרים, אך יש בו ספורט אתגרי – צלילה חופשית (דרך מקובלת לצפות על מפרץ רוזס מלמעלה), מפרשיות וכדומה.
בסמוך לאמפוריה בראווה ישנו פארק קמפינג גדול, בו ניתן לבצע סיורים רגליים, רכיבה על סוסים וסיורי רכיבה על אופניים וכן לישון בבקתה או בקרוואן – שיטת לינה פופולארית בחלק זה של ספרד (ראה גם מלונות בספרד).

שיט בסירה באמפוריה בראווה (צילום מקורי)

**פרסומת**המלצות "הכל על"

  • שימו לב שמדובר בעיירת קייט שפעילה באמת רק בקיץ. בשאר העונות העיירה היא כמעט עיירת רפאים (יש אפילו פחות מים בתעלות – ההצפה שלהן מווסתת על פי עונות השנה).
  • אמפוריה בראווה נמצאת על החוף. ניתן לשלב את הביקור בה עם קדאקס, עיירה קטנה עם חוף קטן ומקסים באזור ברגר, או לחילופין עם ביקור בפיגראס ובמוזיאון דאלי.
  • נוסעים עם ילדים? הזמינו סירה פשוטה שמאפשרת שיט גם לילדים בני 13 ומעלה (המהירות מוגבלת, והילדים יכולים ליהנות גם הם מניווט הסירה בין התעלות). אטרקציה נוספת שהפכה להיות פופולארית על מטיילים עם ילדים באזור היא פארק הפרפרים הסמוך (ראה מידע נוסף פה)
  • אם נמאס לכם מהמלכותיות של התעלות, מצפון ומדרום לאמפוריה בראווה תוכלו למצוא אזורים יותר טבעיים.
    למשל Aiguamolls de l’Alt Empordà, פארק נחמד שנמצא מצפון, או השדות שנמצאים מדרום הכוללים מחנה קמפינג נחמד בשם לגונה, שהוא אבן שואבת לספרדים רבים שבאים ללון באזור עם הקרוואנים שלהם או בבקתות המיועדות ללינה באזור.

מידע שימושי

  • הנסיעה ברכבים של תיירים שאינם מחזיקים בבית קיץ במקום היא על הטבעת החיצונית בלבד.
  • מעט קשה למצוא את פינת ההשכרה של הסירות. אם יש ברשותכם מכשיר GPS כדאי להכניס – שדרות ג’ואן קרלס 1 (Avda. Joan Carles 1). הן נמצאות מתחת לגשר הראשי של העיירה.
  • ההגעה למקום היא בעיקרון רק באמצעות רכב שכור (ראה עוד תחת השכרת רכב בקוסטה בראווה והשכרת רכב בספרד) על כביש C-68 היוצאמכביש N-11 (אחד מהכבישים המרכזיים של קוסטה בראווה באזור העיירה פיגראס).
צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי