ולנסיה עם ילדים – המדריך המקיף ביותר למשפחות וקבוצות עם ילדים

מידע כללי

העיר ולנסיה מתאימה במיוחד לטיול משפחות עם ילדים. בעיר מערכת תחבורה ציבורית קלה לשימוש הכוללת מטרו וטראם נוחים בהם אפשר להתנייד בקלות עם הילדים. בעיר מספר מקומות מומלצים לבילוי עם ילדים – אטרקציות שיוכלו לעניין אותם ומקומות נחמדים להעביר בהם את הזמן בעודם משחקים. ריכזנו עבורכם את סקירה של אתרים המתאימים לילדים, וכמו כן המלצות וטיפים למטיילים בעיר עם ילדים.
פארקים ושטחים פתוחים לילדים בולנסיה

פארק טוריה

פארק טוריה הוא אחד הפארקים העירוניים המושקעים ביותר, וזהו מקום נפלא להעביר בו את הזמן עם ילדים. בימי ראשון הפארק מתמלא מבקרים, משפחות ולנסיאניות עם ילדים, אנשים המתרגלים יוגה, מגיעים לריצה, או יושבים להנות מפיקניק. לילדים אנחנו בעיקר אנחנו ממליצים על חלק בפארק שנקרא פארק גוליבר וקרוב יחסית למתחם עיר האומנות והמדע. בגן גוליבר ישנה דמות עצומה של ענק שהיא מעין פסל שניתן לטפס עליו עם חבלים ומדרגות, ובתוכו מגלשות. למידע נוסף על פארק טוריה.

ילדים בפארק גוליבר, גוליבר הענקי עם החרב (צילום: Richie Diesterheftרישיון)

הביופארק- גן החיות של ולנסיה

יום כיפי עם ילדים בגן החיות של ולנסיה – בו תוכלו לפגוש בעיקר בעלי חיים שמקורם מאפריקה. סביבות המחיה של בעלי החיים בגן החיות מעוצבות בצורה שתואמת עד כמה שניתן לסביבת המחיה הטבעית של כל חיה וחיה. בנוסף, בגן החיות מועברות פעילויות חינוכיות שמטרתן להעלות את מודעות הציבור לחשיבות השמירה על הסביבה ולטפח את הכבוד לבעלי החיים. הכניסה לביופארק היא חינם לתינוקות עד גיל 4,ומשפחות גדולות זוכות להנחה של 15% בהצגת תעודת נישואין או בהצגת תעודת הורה יחיד. למידע נוסף על גן החיות של ולנסיה.

חוף מלוורוסה

עוד אפשרות לבילוי עם ילדים היא מקום המועדף על ילדים ומבוגרים כאחת- חוף הים. לאורך החוף טיילת בה נמצאים איזורי משחק לילדים. תוכלו להביא איתכם אוכל ולהנות מפיקניק בים, או לתת לילדים לשחק ולבנות אמונות חול. כמו כן המסעדות ליד חוף מלוורוסה מומלצות לטעימת הפאייה המקומית של ולנסיה. למידע נוסף על חוף מלוורוסה.

אלבופרה

ניתן לצאת לטיול יום לאגם אלבופרה– פארק מוגן המכיל את האגם הגדול ביותר בספרד. במי האגם ניצבים שישה איים קטנטנים ורצועת האדמה אשר מפרידה אותו מהים התיכון שופעת יערות אורן ודיונות חול. האטרקציה המפורסמת של המקום היא שיט על האגם בסירה, והשעה המומלצת לכך היא בזמן השקיעה. למידע נוסף על אגם אלבופרה.

מוזיאונים לילדים בולנסיה

עיר האומנות והמדעים

במתחם מספר מבנים המתאימים במיוחד לילדים, ובהם אטרקציות כיפיות ביותר. מוזיאון המדע במתחם מותאם במיוחד לילדים, חלק מן המיצגים במוזיאון הם חוויתיים- כאלו שאפשר (ומומלץ!) לגעת בהם, להתנסות איתם, להזיז, לשחק ולחקור. האקווריום הוא אטרקציה שילדים יהנו ממנה מאוד, וכמו כן הסרטים התלת מימדיים באיימקס. למידע נוסף על מתחם עיר האומנות והמדעים.

מידע שלא יספרו לכם באתר האינטרנט של המתחם הוא, שבבריכת המים שליד מוזיאון המדע, ישנם בלוני אוויר ענקיים הצפים על המים, אליהם אפשר (בתשלום לא יקר מדי) להכנס ולהנות מחווית הציפה על מים בתוך כדור למשך מספר דקות. כהערת מערכת אנחנו חייבים לספר, שלמרות גילנו גם אנחנו ניסינו ונהנו מכך מאוד- אם כי כמובן זה תלוי בהשקפה… יש לשים לב שבתוך הבלון המרחב הוא קלאוסטופובי במקצת ולכן ילדים החוששים ממקומות סגורים או מחניקים כנראה לא יהנו מכך.

ילדה בבועה צפה בבריכה שמחוץ למוזיאון המדע בולנסיה (תמונת מערכת)

הכניסה לאתרים בעיר האומנות והמדעים לתינוקות עד גיל 3 כולל היא חינם, הכניסה לילדים בגילאים 4-12 היא בהנחה, ומשפחות גדולות (הן המבוגרים והן הילדים) זוכות להנחה של 15%, כולם בהצגת מסמכים.

מוזיאון הפאייאס (Museo Fallero)

מוזיאון הפאייאס

בובות במוזיאון הפאייאס
(צילום: Kent Wangרישיון)

אחד מהפסטיבלים המפורסמים של ולנסיה הוא פסטיבל הפאייאס. במהלך הפסטיבל שורפים את רוב הבובות שנוצרו לפסטיבל, אך הציבור מצביע לחנון חלק מהבובות שניצלות מסכנת הלהבות. במוזיאון הפאייאס תוכלו לראות את הבובות שנחננו מכל שנה, ודרכם משתקפים האירועים שעברו על העיר והתפתחותה של הטכניקה שמשמשת לייצור הבובות. כדאי לקרוא מידע על הפסטיבל לפני כן, מפני שאין במוזיאון הסברים באנגלית.
אתר האינטרנט של המוזיאון

מוזיאון חיילי הצעצוע (L’Iber Museo de Los Soldaditos de Plomo)

במוזיאון מוצגים כ-85,000 חיילי צעצוע בשדות קרב מסוגים היסטוריים שונים. מעבר לחיילים, תוכלו לראות במוזיאון גם דמויות של מפורסמים או ידועים לשמצה מזמנים שונים בהיסטוריה.
אתר האינטרנט של המוזיאון

אתרים נוספים לילדים בולנסיה

אצטדיון מסטאייה

לילדים האוהבים כדורגל, אפשר לבקר באצטדיון שבעיר שהוא החמישי בגודלו בספרד. האצטדיון מציע סיורים מודרכים שכוללים כניסה לחדר ההלבשה, למנהרת השחקנים ולחדר העיתונאים. הכניסה לתינוקות עד גיל 4 היא בחינם, ילדים בין הגילאים 5-12 זוכים להנחה, משפחות גדולות זוכות להנחה של 10%. למידע נוסף על אצטדיון המסטאייה.

השוק המרכזי

לילדים שנהנים משווקים, כדאי לבקר בשוק המרכזי מפני שהוא אחד מהשווקים הגדולים והיפים ביותר באירופה, עם מבחר ומגוון גדול של ירקות, פירות, בשרים ופירות ים ועוד. למידע נוסף על השוק המרכזי.
המלצות "הכל על"

  • תחבורה ציבורית בולנסיה היא חינם לילדים עד גיל 5 (כולל). למשפחות כדאי לשקול לרכוש כרטיס מטרו / אוטובוס של 10 נסיעות מפני שניתן להעביר אותו מאדם לאדם ולהשתמש כל המשפחה באותו כרטיס. למידע נוסף על ולנסיה בחינם ועל תחבורה ציבורית בולנסיה.
  • בחלק מן המקומות הכניסה לילדים היא חינם עד גיל מסוים, כדאי לבדוק זאת לפני ששוללים מקום בשל סיבות תקציב.
  • כדאי לקרוא את העמוד שכתבנו על מלונות מומלצים בולנסיה למשפחות עם ילדים.

מפה