סנטה פולה – Santa Pola

הנמל של אלש

מידע כללי

סנטה פולה (Santa Pola) היא עיר חוף קטנה ושקטה המהווה חלק מרצועת החוף של קוסטה בלנקה בספרד. גם פה, כמו בטורבייחה (Torrevieja), תעשיית המלח חשובה כי במקום יש בריכת אידוי למלח, אשר חלקה הגדול הוסב לפארק טבעי. העיר בנויה על הריסות של עיר רומאית (למידע נוסף על ספרד בימי הרומאים) הנקראת פורטוס איליקיטנוס, ומשמעות השם הוא “הנמל של אלש”, כי אכן, סנטה פולה היא עיר החוף הכי קרובה לעיר אלש.
מה רואים?

במאה ה-16 נבנתה בעיר טירה אשר ציינה את חזרתה של העיר לשיגשוג. בעיר יש מוזיאון ארכיאולוגי אשר מסביר על ההיסטוריה שלה. אפשר גם לטייל בבריכת אידוי המלח והפארק הסובב אותו, וכמובן, איך אפשר לשכוח – החוף!

סנטה פולה היא נקודת היציאה לאי טרבקה (Isla De Tabarca‬)- האי המיושב הקטן ביותר של ספרד, בו נמצאת שמורת טבע ימית. האי מוגדר כאזור שמור עבור ציפורים על ידי האיחוד האירופי, ומוקף במים צלולים ונקיים. לטרבקה מגיעים בסירה ויש לקחת בחשבון שמשום שהאי קטן ביותר ומפורסם הוא עמוס ביותר בחודשי הקיץ ולכן אם אתם מצפים למצוא בו פינות שקטות עדיף להגיע בסתיו או באביב.

משום טבעה החופי של העיירה, תוכלו למצוא בה לא מעט אטרקציות של ספורט מים, כגון גלישת רוח (וינדסרפינג) וגלישת קיט (קייטסרפינג). בעיירה תוכלו להצטרף לקורסים בגלישה בכל הרמות, וכמו כן לקורסי צלילה. כמו כן בעיירה יש פארק שעשועים- הפארק אינו גדול או מוכר במיוחד אך הוא אופציה ראויה למשפחות (למידע נוסף על ולנסיה עם ילדים) וכך גם האקרוויום שבעיירה.

סיור קצר בעיר סנטה פולה

לינה בסנטה פולה

הלינה בסנטה פולה מומלצת למי שנהנה מנופש קרוב לים.  למחפשים מלון יוקרתי ביחס לאזור אנו ממליצים על AJ Gran Alacant , למחפשים מלון עם תמורה טובה לכספם אנו ממליצים ללון ב Hotel Gran Playa . לאלו אשר מעוניינים בדירה מרווחת Apartamentos Centro היא אופציה טובה באזור. כדאי לקחת בחשבון שמכיוון שזהו אזור פופולרי ללינה המלונות עמוסים במיוחד בקיץ ולכן מומלץ להזמין מקום מראש במידה ואתם נוסעים בחודשים אלו. אפשר למצוא בקישור הזה מקומות לינה רבים בסנטה פולה להזמנה עם אפשרות ביטול בחינם.

שאלות ותשובות נפוצות על סנטה פולה

מומלץ להקדיש לביקור בסנטה פולה כשלושה ימים.

ניתן להגיע מולנסיה לסנטה פולה באמצעות רכב שכור או תחבורה ציבורית.

ניתן להזמין רכב שכור בולנסיה בלינק זה או בלינק זה. מומלץ למי שמתכנן לשכור רכב לא רק להגעה לסנטה פולה, אלא לטיול ארוך או רחב יותר באזור. מומלץ לנסוע דרך A-7, נסיעה זו הינה המהירה ביותר ואורכה כשעתיים. למידע נוסף על השכרת רכב בולנסיה והשכרת רכב בספרד.

בנוסף ניתן להגיע באמצעות תחבורה ציבורית, להשוואת מחירים לנסיעה בתחבורה ציבורית אפשר להיכנס לאתר זה שמשווה בין מחירי אוטובוסים.

בין המלונות המומלצים באזור סנטה פולה ניתן למנות את מלון Eva Santa pola, מלון Santa Pola Apartments ומלון Hotel Gran Playa. הלינה בסנטה פולה מתאימה למי שנהנה מנופש קרוב לים.
למלונות נוספים בסנטה פולה לחצו כאן.
המלצות "הכל על"

  • בסנטה פולה אפשרויות לנופש עם ילדים- יש בעיירה פארק שעשועים (לא גדול או מוכר אך ראוי למשפחות), אקווריום ואטרקציות של ספורט מים, קורסי גלישה וצלילה ועוד. למידע נוסף על ולנסיה עם ילדים.
  • האי טרבקה ייחודי מאוד אך לא ממש נגיש לבעלי מוגבלויות בתנועה, ולא מתאים למשפחות עם ילדים קטנים מאוד (למרות שילדים שמסוגלים ללכת בקלות יוכלו להנות בו מאוד). למידע נוסף על ולנסיה למוגבלי תנועה.
  • תוכלו לשלב את הביקור בעיר עם סיור בעיר אלש, הממוקמת במרחק קצר מערבה.
  • לצורך התכנון הגאוגרפי של טיולכם תוכלו להתחשב בכך שסנטה פולה נמצאת על רצועת החוף של קוסטה בלנקה. דרומית אליה נמצאת טורבייחה וצפונית אליה נמצאות (מדרום לצפון): בנידורםאלטאהקלפה (ובה סלע הענק פניאל ד’איפאץ’), מוריירה ופארק הטבע מונטגו. במידה ומאסתם בחופים תוכלו לסוע לכיוון ההרים לגואדלסט וממערבה אליה אלקוי ושמורת הטבע פונט רוחה.
  • סנטה פולה לא מחוברת למערכת ה-TRAM שעוברת בין ערי קוסטה בלנקה. ניתן להתנייד בתחבורה ציבורית, אך בתלוי במקום אליו אתם מנסים להגיע, הנסיעה עלולה להיות לא נוחה במיוחד בשל החלפות של אוטובוסים. במידה ואתם מתכננים לבקר ביותר מיעד אחד או שניים עדיף לעשות זאת ברכב. למידע נוסף על השכרת רכב בולנסיה והשכרת רכב בספרד.
  • רמת הפשיעה בקוסטה בלנקה גבוהה יותר בהשוואה לשאר ספרד (שמבחינת הישראלי המצוי- רמת הכייסות והגניבות בה גדולה יותר מבארץ). לא מדובר במקרים אלימים כמו שוד או שימוש בנשק אלא בפשיעה כגון כייסות וגניבות. בחלק מהערים בקוסטה בלנקה כגון קלפה ובנידורם יש להתנהג במשנה זהירות כלפי חפציכם האישיים בעלי הערך- ארנקים דרכונים וכ׳ו, ולהזהר מכייסות.
  • ילדים: זוהי עיר חוף שקטה ונעימה, גם למשפחות, אך אין פה אטרקציות מיוחדות לילדים. ראו גם ולנסיה עם ילדים.

 

מי שהתעניין בעמוד זה אולי יתעניין גם בעמודים הבאים:

מידע שימושי על סנטה פולה