אקסטראמורס – Extramurs

מידע כללי

האזור אקסטראמורס – Extramurs (בספרדית: מחוץ לחומות) הוא המחוז השלישי של העיר ולנסיה שבספרד. זהו אזור מגורים שמונה כ-50,000 תושבים והוא ממוקם מדרום-מערב למרכז העיר העתיקה של ולנסיה. אזור אקסטראמורס מורכב מהשכונות: Botànic, La Roqueta, La Petxina and Arrancapins והוא גובל בעיר העתיקה ובאזור האישמפלה ושכונת רוספה.

באזור זה עובר קו המטרו ובו מספר תחנות כשהמרכזית ביניהן היא תחנת Ángel Guimerá . קו המטרו מאפשר הגעה נוחה וקלה מאזור זה לאזורים אחרים בעיר כגון מרכזי קניות ואתרים תיירותיים (למידע נוסף על תחבורה והתניידות בולנסיה וקניות בולנסיה).

נוף פארק טוריה באזור אקסטראמורס (צילום: Joanbanjo,  רשיון)
מה רואים?

באזור זה לא נמצאים אתרי החובה של ולנסיה, בשל עובדה זו הוא מתאים למי שרוצה למצוא לינה במחיר קצת יותר נמוך לעומת מלונות בעיר העתיקה שהיא האזור המבוקש ביותר (למידע נוסף על מלונות באקסטראמורס). כאמור, אקסטראמורס נמצא בקרבה למרכז העיר העתיקה והוא גובל באתרים דוגמת מגדלי קווארטתחנת רכבת צפון ובניין השוורים. חלק מפארק טוריה נמצא באזור אקסטראמורס אשר מציע סביבה ירוקה ונעימה לטיול, רכיבה על אופניים או ריצה. בנוסף, באזור זה תוכלו למצוא גן בוטני (Jardí Botànic) שמציג מגוון רחב של צמחיה שופעת.

סרטון המציג סיור באזור אקסטראמורס
המלצות "הכל על"

  • כפי שנאמר, באזור זה לא נמצאים אתרי החובה של ולנסיה, אך הוא נמצא בצמוד לעיר העתיקה שהיא איזור התיירות והלינה המבוקש שבו נמצאים רוב אתרי התיירות. בשל עובדה זו תוכלו למצוא באזור זה לינה זולה יותר (או לקבל יותר תמורת אותו מחיר) מאשר בעיר העתיקה, ובכל זאת להיות קרובים אליה. למידע נוסף על מלונות מומלצים באקסטראמורס. זאת ועוד, רוב המלונות עליהם אנחנו ממליצים באזור זה נמצאים ליד תחנת הרכבת הצפונית, ויכולים גם להתאים למי שרוצה להיות קרוב אליה משום שהוא מגיע אל ולנסיה או עוזב אותה ברכבת (למידע נוסף על רכבות לולנסיה).
  • למי שלא לן באזור או צריך להגיע אליו מסיבה מסוימת, אין ממש מה לחפש פה, אלא אם כן מעניין אתכם לשוטט בשכונת מגורים ספרדית ולנסיאנית.

מידע שימושי

שעות פתיחה

שטח ציבורי

כתובת

Extramurs, Valencia, Spain
הגעה
directions_subway
מטרו

באזור זה ישנן שש תחנות מטרו:

תחנת Xàtiva בה עוברים הקווים 3 (אדום), 5 (ירוק) ו-9 (חום). תחנת Bailén בה עוברים הקווים 0 (אדום) ו-7 (כתום). תחנת Jesús בה עוברים הקווים 0 (אדום), 0 (צהוב), 1 (צהוב), 2 (ורוד) ו-7 (כתום). תחנת Pl. Espanya בה עוברים הקווים 0 (צהוב), 1 (צהוב) ו-2 (ורוד). תחנת Àngel Guimerà בה עוברים הקווים 0 (צהוב), 1 (צהוב) ,2 (ורוד), 3 (אדום), 5 (ירוק) ו-9 (חום). תחנת Túria בה עוברים הקווים 0 (צהוב), 1 (צהוב) ו-2 (ורוד).

directions_bus
אוטובוס

בשטחו של אזור זה נמצאות תחנות אוטובוס רבות של הקווים 150, 160, 161, 170, 171, 185, 186, 70, 71, 72, 3, 2, 67, 266, 9, 10, 11, 27, 63 ועוד. למידע נוסף על אוטובוסים בולנסיה.

directions_subway

רכבת

באזור זה ישנן שתי תחנות רכבת- התחנה הראשונה היא תחנת רכבת צפון (Estació del Nord) המפורסמת בה עוברים הקווים C1, C2, C3, C5, C6, INTERCITY, MD, R.EXPRES, REG EXP, REGIONAL, TALGO. התחנה השנייה היא תחנת Valencia Joaquín Sorolla בה עוברים הקווים ALVIA, AVANT, EUROMED, AV City, AVE, INTERCITY.