כל מה שמבקרי פלמינגו בבריכות המלח באילת צריכים לדעת

פלמינגו בבריכות המלח באילת – לראות את הציפורים הורודות ולא בגן חיות. כל המידע שצריך לדעת לפני שמבקרים – למי מומלץ? מתי כדאי לבוא? וטיפים רבים נוספים.

מידע כללי על פלמינגו בבריכות המלח באילת

בסמוך לכניסה הצפונית לאילת מכביש 90 נמצאות בריכות המלחה אשר מהוות בית למאוד בודדות של פלמינגו. במרחק נסיעה קצר מהעיר תוכלו להגיע ולהקה מרשימה של פלמינגו השוהות בבריכות המלח ליד אילת. הפלמינגו הינה ציפור גדולה ומרשימה שיכולה להגיע לגובה של עד שני מטרים. מבנה הגוף של הפלמיניגו מיוחד, והוא מתהדר בצוואר ארוך במיוחד ודק, מה שמאפשר לה למצוא את הטרף שלה בקלות , סרטני מים מלוחים ורכיכות אשר נמצאים בבריכות המלח. הפלמינגו היא ציפור נודדת, אבל מאחר ובריכות המלח ליד אילת מספקות לה כל מה שהיא צריכה ומזון בשפע פרטים רבים בוחרים להישאר באילת לאורך כל השנה ולא להמשיך בנדידה.

הידעת? מקור השם “פלמינגו” הוא בפורטוגזית, והמשמעות שלו היא “להבה יוקדת”, שם לו זכתה הציפור בזכות צבעה הנע בין ורוד לכתום – בהתאם לתזונה שלה. בעברית שם הציפור הוא “שקיטן”.
פלמינגו בבריכות המחלה ליד אילת

פלמינגו בבריכות המחלה ליד אילת

מה רואים ומה עושים בפלמינגו בבריכות המלח באילת?

כאשר תגיעו לבריכות המלח בהן שוהות להקות הפלמינגו תוכלו להנות מתצפית על בריכות המלח בהן שוהים כבערך 500 פלמנגואים. מאחר ואילת היא הגשר היבשתי בין אירופה, אסיה ואפריקה ואחת מנקודות המים האחרונות לפני חציית הסהרה ציפורים נודדות נוספות רבות מגיעות לאזור בריכות המלח ופארק הצפרות של אילת בעונות הנדידה. במקום ישנה סככה ממול לבריכה הצפונית ביותר בה תוכלו להינות מפק”ל עם חברים או פיקניק משפחתי מהנה. במידה ויש לכם משקפת בבית – כדאי מאוד לקחת אותה איתכם לחופשה באילת אם אתם מתכננים להגיע לצפות בפלמינגו או להגיע לפארק הצפרות, הדבר ישדרג לכם את החוויה פלאים.
חובבי הציפורים וילדים יתלהבו מאוד מהציפורים הגדולות והמרשימות הנמצאות במרחק נסיעה קצר מהעיר

חובבי הציפורים וילדים יתלהבו מאוד מהציפורים הגדולות והמרשימות הנמצאות במרחק נסיעה קצר מהעיר
המלצות וביקורות הגולשים על פלמינגו בבריכות המלח באילת

מביקורות הגולשים עולה כי מצפור הפלמינגו זהו גן עדן רגוע ושקט, מקום בו אפשר לראות עופות פלמינגו,שרידי מלח,אגם בשילוב עם נוף הרים,אצות ירוקות,עצי תמר מסביב ומוסיפים שכדאי מאוד להגיע למקום עם משקפת על מנת לצפות בציפורים טוב יותר.
בנוסף ממליצים להגיע למצפור בעיקר בזמן הנדידה( מרץ אפריל או אוקטובר).המלצות "הכל על" למבקר בפלמינגו בבריכות המלח באילת

  • הדרך המומלצת להגיע לבריכות המלח ותצפית הפלמינגו הינה עם רכב – אומנם הן נמצאות ממש בסמוך לעיר אך לא ניתן להגיע אליהן באופן רגלי.
  • הפלמינגו שוהים בבריכות המלח בכל עונות השנה אך מומלץ להגיע למקום בעיקר בזמן עונת הנדידה (מרץ אפריל או אוקטובר), אז יש פעילות ערה יותר באזור זה, גם של פריטי פלמינגו נוספים וגם של ציפורים נודדות אחרות.
  • תצפית על הפלמינגו ליד אילת מתאימה מאוד למשפחות עם ילדים, במיוחד לילדים חובבי טבע וציפורים.

מידע שימושי על פלמינגו בבריכות המלח באילת

  • שעות פתיחה: המקום פתוח למבקרים בכל שעות היממה
  • כתובת: בריכות פלמינגו אילת
  • דרכי הגעה: יוצאים מאילת לכיוון כביש 90. כאשר רואים את השלט “חוות עברונה, בארות שרשרת” פונים ימינה, ובהמשך כבר ניתן לראות את הבריכות עם הפלמיגו.

[wpgmza id="23" cat="5" marker="4361" zoom="15"]