כל מה שמבקרי חופים חינמיים באילת צריכים לדעת

חופים בחינם באילת, כל המידע שצריך לדעת – איזה חופים חנמיים יש באילת? באילו חופים יש שירותי הצלה? באילו חופים יש מסעדות?

מידע כללי על חופים חינמיים באילת

לאורך העיר אילת פרוסים 12 ק”מ של חופים, שלרובם המוחלט אפשר להיכנס בחינם ללא תשלום (לעמוד מידע על – חופים בתשלום באילת). בעמוד זה ריכזנו עבורכם את החופים השונים באילת, גם החופים באזור החוף הצפוני – שם נמצאים מרבית המלונות וכמובן הטיילת, וגם חופים באזור החוף הדרומי – שם נמצאים אתיר הצלילה השונים ושמורת הטבע הימית. חשוב מאוד לקחת בחשבון שיש ארבע תחנות הצלה בלבד באילת, ושמרבית החופים בעיר הינם חופים לא מוכרזים. מה המשמעות של זה? אלו כן חופים מוסדרם בהם יש מלתחות, שירותים, מזנון וכל מה שצריך, אך אין שירותי הצלה. דעו זאת וקחו בחשבון כאשר אתם בוחרים לאיזה חוף בצונכם ללכת.

חופים חינמיים ברצועת החוף הצפונית באילת

חופים מוכרזים בהם יש שירותי הצלה באילת

 • חוף מוריה

  נמצא בסמוך לטיילת, מציע מיטות וכיסאות שיזוף בתשלום, יש בחוף שירותי הצלה והוא חוף מוכרז.

חוף מוריה הסמוך לטיילת

חוף מוריה בשעת שקיעה חורפית באילת (צילום מקורי)

 • חוף רימונים, חוף ניין ביץ’ וחוף ציון

  אלו שלושה חופים המהווים רצועת חוף אחת הנמצאת תחת הפיקוח של תחנת הצלה מספר 1. מעבר לשירותי ההצלה יש בחוף שירותים ציבוריים מקלחות לשטיפת מי הים על החוף, סככות, מגרשי ספורט (כדורעף וכו’),מיטות שיזוף, ברזיות מים, מלתחות ואפילו וויפיי זמין בחינם (שם הרשת הוא eilat wi-fi). מבחינת נגישות החוף מונגש עד קו המים, וניתן לבקש בתחנת ההצלה כיסא צף לכניסה למים. למעשה חוף ניין ביץ’ הוא החוף הנגיש ביותר באילת למגיעים עם כסאות גלגלים, לקריאה מפורטת על חופים נגישים בעמוד – אילת למוגבלי תנועה.

 • חוף ממן חוף לאונרדו פלאזה וחוף חנניה

  שלושת החופים הללו מהווים רצועה נוספת של חוף מוכרז באילת, הנמצאים תחת הפיקוח של תחנת הצלה מספר 2. כמו כן בחוף יש שירותים, מקלחות חוף לשטיפת מי הים המלוחים, סככות, וויפיי זמין בחינם, מיטות שיזוף, ברזיות וכיסא צף בעבור מבקרים עם הגבלות תנועה.

הכניסה לחוף חנייה במרכז הטיילת (צילום מקורי)

 • חוף דן וחוף הרודס

  שני חופים עליהם אחראים מלון דן ומלון הרודס, שניהם נמצאים בשטח הפיקוח של תחנת הצלה מספר 3. בחוף ישנם מלתחות ושירותים מוסדרים, ברזיות, חניה גדולה, ובנוסף ניתן להזכיר שמשיות כיסאות ומיטות שיזוף בתשלום. גם בחוף זה ישנו ווי פיי בחינם.

 • חוף הדתיים

  חוף מורכז המיועד לקהל הדתי שמעוניין לרחוץ בים בהפרדה של נשים וגברים . חוף מוכרז ובו ישנה תחנת הצלה (תחנת הצלה מספר 4). מאחר ומדובר בחוף נפרד בו יש אזור לנשים ואזור לגברים מסביב לחוף יש גדר גבוה ואטומה אשר מפרידה בין החוף עצמו לבין סביבתו. בנוסף ישנה גדר גבוהה ואטומה אשר מפרידה בין שני האזורים גם בחוף וגם במים עצמם – הגדר נמשכת לאורך 15 מטרים אל תוך המים.

חופים מוסדרים אך שאינם מוכרזים

חופים אלו אינם חופים מוכרזים ואין בהם שירותי הצלה, כך שיש לקחת זאת בחשבון.

 • חוף נביעות

  חוף זה משתרע לאורך הטיילת ותמצאו בו את מועדון “אקסטרים ספורט ימי” אשר מציע מספר פעילויות שיעלו לכם את הדופק – בננה, אבובים אופנועי ים וכו’.

 • חוף רויאל

  החוף מטופח על ידי מלון רויאל ביץ’, וניתן לשכור בו כיסאות שמשיות ומיטות שיזוף. כמו כן בחוף ישנן מקלחות חוף בהן תוכלו לשטוף מעליכם את מי הים המלוחים ומסעדה.

 • חוף הזהב

  בחוף זה ישנן מיטות שיזוף, פינות ישיבה, מלתחות ומזנון בו תוכלו לרכוש מזון וחשוב אף יותר – מים (במיוחד בימים הקיץ החמים).

 • חוף מפרץ השמש

  בחוף ישנן בו כמה שמשיות קש גדולות שתוכלו לשבת בצילן, ומקלחות. מחוף זה יוצא מסלול הליכה ורכיבת אופניים אשר עובר דרך פארק הצפרות ופארק הולנד הנמצאים בכניסה לעיר – מסלול מומלץ במיוחד לאוהבי טבע. בפארק הצפרות תוכלו להנות מזני ציפורים רבים העוברים באילת בדרכם בין אפריקה ואירופה, ובפארק הולנד תוכלו לראות מגוון רב של עצים ולחוף בטבע למרות שאתם למעשה בפאתי העיר.

שביל הכניסה לפארק הולנד (צילום מקורי))

שביל הכניסה לפארק הולנד (צילום מקורי)
חופים חינמיים ברצועת החוף הדרומית באילת

החופים ברשימה זו מסדרים לפי סדר ההגעה אליהם – כאשר החוף הראשון הוא הצפוני ביותר והקרוב ביותר לעיר עצמה, והחוף האחרון ברשימה זו הוא החוף הקרוב ביותר לגבול מצרים. באזור החוף הדרומי אין כלל חופים מוכרזים ובכל החופים המוזכרים מטה אין שירותי הצלה, כך שיש לקחת זאת בחשבון.

הים לאורך כל החופים הללו הוא למעשה שמורת טבע ימית בה שוכנת שונית האלמוגים הצפונית ביותר בעולם. לכן תראו לאורך החופים מצופים וחבלים במים אשר מסמנים את האזורים מהם מותר להיכנס למים. הסיבה שיש את סימן החבלים הזה הוא כדי לשמור על האלמוגים. חלק מהאלמוגים חיים באזורים רדודים מאוד, ולכן אפשר בקלות בלי לשים לב להרוס אלמוג אם נכנסים למים מאזור שאינו מוסמן כמותא לכניסה למים, לכן חובה להיכנס למים רק מאזורי הכניסה המוגדרים.

 • חוף חברת החשמל

  ישנה חניה המשותפת לחוף זה, חוף הדקל והחוף של מוש. בחוף ישנם מקומות מוצלים המתאימים לישיבה, והוא חוף פתוח – כלומר ניתן להגיע אליו בכל שעה. בחוף יש גם אפשרות לספורט אקסטרים ב”חשמל על הגל” המציע שייט וכו’. חשמל על הגל נפתח בשעה 9:00 ונסגר בשעה 18:00. שימו לב כי החוף נמצא בסמוך לבסיס חיל הים באילת ויש בו תנועה ערה של כלי שיט.

הכניסה לחשמל על הגל (צילום מקורי))

הכניסה לחשמל על הגל (צילום מקורי)

 • חוף הדקל

  חוף הדקל הינו חוף נקי ומסודר המציע מיטות שיזוף וכיסאות בתשלום, מלתחות ושירותים. במקום יש בר מסעדה נחמד וטעים וחנות קטנה בה תוכלו למצוא בגדים, בגדי ים ושאר מזכרות. בנוסף בתוך המים ישנה רפסודת שיזוף וישנן גם צליות על החוף מהן תוכלו להנות ללא תשלום נוסף. החוף עצמו הוא חולי ונעים, אך הכניסה למים היא עם אבנים וסלעים קטנים. אחד הדברים הנחמדים בחוף זה הוא שבכניסה למים יש רצועת דשא סינטטית אשר הופכת את הכניסה למים לנעימה וקלה גם בעבור מי שמגיע ללא נעלי צלילה או שקפקפים.
  החוף נפתח בכל יום בשעה 8 בבוקר.

חוף הדקל (צילום מקורי)

חוף הדקל (צילום מקורי)

 • החוף של מוש

  חוף בבעלותו של הזמר מוש בן ארי. החוף מתאים למחפשים אוירת שאנטי ורוגע, פינות זולה מהנות, משקאות קוקטלים מפנקים, אוכל טוב ומוזיקה נעימה זה המקום בשבילכם! המסעדה בחוף של מוש צמחונית, והחוף הוקם תוך מחשבה על קיימות ושמירה על איכות הסביבה.

החוף של מוש (צילום מקורי)

החוף של מוש (צילום מקורי)

 • חוף קצא”א

  חוף שנפתח רק בשנים האחרונות לקהל הרחב. בחוף יש סככות ושירותים כימיים אבל לא הרבה יותר מזה, כך שיש להגיע מצויידים בהתאם – בין אם באוכל ושתיה או בציוד לשנרקול. האטרקציה המרכזית בחוף זה הם העמודים סביבם צומחים אלמוגים ודגים רבים נמצאים סביבם, והאפשרות לזכות להיתקל באופן טבעי ומפתיע בדולפינים – שכן זהו החוף החינמי הקרוב ביותר לריף הדולפינים ולא פעם אפשר לראות בו דולפינים, או אפילו לשחות ושלנרקל לידם.

חוף קצא

חוף קצא”א – החוף בו תוכלו אולי לפגוש בדולפינים אם יהיה לכם מזל (צילום מקורי)

 • חוף הווילג’

  זהו חוף המתאים בעיקר לאלו המחפשים אוירה צעירה וכיפית בעיר ונמצע בסמוך למועדון הצלילה מרינה דייברס. בשעות היום ניתן להנות ממוזיקה מקפיצה ומשחקי כדור, ובלילה המסעדה בחוף הופכת לבר ומקיימת מסיבות חוף. בחוף ישנה רפסודת שיזוף במים, והוא מציע מיטות שיזוף וכיסאות, כמו גם אפשרות לקנות או לשכור ציוד לשנרקול.
  החוף נפתח בשעה 8:00.

חוף הוילג' (צילום מקורי)

חוף הוויליג’ – מתאים במיוחד למי שמחפש אווירה צעירה וקלילה (צילום מקורי)

 • חוף מיקונוס

  החוף מעניק למבקרים אוירה יוונית אותנטית באמצעות מסעדה ובה מאכלים יוונים אותנטיים, אשר מלווים בנגינה חיה של מוזיקה יוונית. בחוף יש שירותים ציבוריים, מקלחות חוף לשטיפת מי הים המלוחים, סככות, מיטות שיזוף וכיסאות. החוף מציע גם מגוון פעילויות ספורט ימי.
  המסעדה והחוף פתוחים בכל יום בשעות 22:00-8:00

חוף מיקונוס אילת (צילום מקורי)

הכניסה לחוף מיקונוס – למי שמחפש אווירה יוונית, כיפית ושונה משאר חופי אילת (צילום מקורי)

 • חוף אקווה ספורט

  חוף מסודר ונקי המתאים למשפחות, הנמצא במסוך למועדוני הצלילה דיפ סיאם ואקווה ספורט ומכאן שמו. המקום מציע מיטות שיזוף, מוזיקה ברקע , חניה בקרבת מקום ובר מפנק. בחוף עצמו יש שירותים ומקלחות חוף לשטיפת מי הים, מזנון בו תוכלו לרכוש מזון ושתיה, סככות ומיטות שיזוף בתשלום.

 • חוף המגדלור

  את החוף תזהו בקלות לפי המגדלור המוצב בכניסה. החוף עצמו הינו חוף חינמי אבל אם תרצו להשתמש בכיסאות הנוח ומיטות השיזוף בחוף דעו שהדבר כרוך בתשלום. במקום יש בר מסעדה נחמד, מוסיקה, ותוכלו לרכוש ציוד לשנירקול – סנפירים, משקפת, שנורקל וכו’, ניתן גם לשכור ציוד ולא לרכוש למי שמעוניין בכך. מעבר לכביש נמצאים מועדוני הצלילה סנובה וכפר הצוללים.
  החוף נפתח בשעה 8:00 ונשאר פתוח בימיד הקיץ עד שעות הערב המאוחרות.

 • חוף אופיר (חוף השמורה הדרומית הפתוחה)

  חוף המחבר בין חוף מגדלור לבין חוף נסיכה. לאורכו ישנן ציליות תחתן ניתן לשבת – שימו לב שזהו חוף סלעי ולכן מומלץ להגיע עם כיסאות או לכל הפחות עם מחצלת, שכן בחוף זה לא ניתן לשכור מיטות שיזוף או כיסאות לשבת עליהם.

 • חוף הנסיכה

  החוף נמצא אל מול מה שהיה פעם מלון הנסיכה – ומכאן שמו. זהו החוף הדרומי והמרוחק ביותר ונצמא ממש לפני מעבר גבול טאבה. בחוף יש מסעדה, כיסאות ומיטות שיזוף בתשלום, ואפשרות לרכוש או לשכור ציוד שנרקול.
  ישנם שני גשרים מהם ניתן להיכנס ישירות למים העמוקים.
  החוף פתוח בשעות 19:00-9:00 בחודשי הקיץ.

חוף הנסיכה אילת (צילום מקורי)

חוף הנסיכה ביום חורפי ומעונן (צילום מקורי)
מלונות בסמוך לחופים חינמיים באילת

אין ספק שלינה ליד הים היא אחת האפשרויות הפופולאריות ביותר באילת, בין אם מגיעים לחופשה משפחתית באילת או לחופשה רומנטית. בין אם מדובר במלונות ברצועת החוף הדרומית – כמו הרברט סמואל הריף או ישרוטל ים סוף, ובין אם מדובר במלונות ברצועת החוף הצפונית – כמו ישרוטל רויאל ביץ’ ומלון נפטון להם יש חוף פרטי או מלונות לאונרדו פלאזה ודן אילת אשר נמצאים במרחק של פחות מחמש דקות הליכה מהחוף. הקדשנו לנושא הלינה ליד חוף הים באילת עמוד שלם, מומלץ להיכנס אליו ולקרוא עוד על היתרונות והחסרונות של לינה ליד הים ואילו מלונות מומלצים יש ליד החופים השונים – מלונות ליד הים באילת.
המלצות "הכל על" למבקר בחופים חינמיים באילת

 • לחופים באזור החוף הצפוני נוח מאוד להגיע ברגל מכל המלונות באזור הטיילת והמלונות באזור המרינה של אילת. לחופים שנמצאים ברצועת החוף הדרומית הכי נוח להגיע עם רכב – גם אם אתם לנים באחד המלונות בחוף הדרומי, ניתן גם להגיע עם תחבורה ציבורית מאזור המלונות בעיר.
 • בילוי בחוף הוא אחד האהובים והמומלצים מאוד למשפחות באילת. הילדים נהנים מהמים והחוף, ואפשר אפילו לראות דגים רבים וצבעוניים בעזרת משקפת שחייה בלבד ובלי צורך לצלול לעומק.
 • החופים ברצועת החוף הדרומית אינם מוגשים למבקרים עם מוגבלות תנועה, אך כפי שצויין מעלה יש מספר חופים מונגשים ברצועת החוף הצפונית ברמות הנגשה שונות.
 • חופי אילת החינמיים הם אולי אפשרות הבילוי האהובה והמוצלחת ביותר בעבור מי שמחפש חופשה זולה באילת, ניתן לשהות בחוף לאורך זמן רב ובחלקם גם להביא אוכל ושתיה ובכך לחסוך את ההוצאה הזו בחוף עצמו. למי שרוצה לדעת עוד על איך אפשר לחסוך בהוצאות בזמן חופשה באילת כדאי לקרוא את העמוד חופשה זולה באילת.

מידע שימושי על חופים חינמיים באילת

 • יש חופים פתוחים להם אין שעות פתיחה (למשל חוף קצא”א או חוף החשמל), ויש חופים להם שעות פתיחה וסגירה (למשל חוף קיסוסקי וחוף הדקל). יש לבדוק את שעת הפתיחה בעבור כל חוף בנפרד.
 • לעוד מידע על חופים באילת תוכלו לבקר את העמוד המוקדש לכך באתר עריית אילת כאן.
 • תוכלו להשתמש במפה הזו עליה מסומנים כלל חופי הרחצה באילת, ולקרוא את ביקורות הגולשים על החופים השונים.
 • תוכלו למצוא את רשימת החופים הנגישים ביותר למגיעים עם כסאות גלגלים בעמוד אילת למוגבלי תנועה

[wpgmza id="23" cat="5" marker="4090" zoom="15"]