כל מה שמבקרי המזרקה המוזיקלית אילת צריכים לדעת

המופע האור-קולי הרטוב של העיר אילת. כל המידע שצריך לדעת לפני שמבקרים – למי מומלץ? מתי כדאי לבוא? וטיפים רבים נוספים.

מידע כללי על המזרקה המוזיקלית אילת

אילת רצתה להידמות לערים גדולות אחרות בעולם כמו וגס, ברצלונה, פראג (ואפשר אפילו להזכיר את מזרקת מיים ואש של יעקב אגם בתל אביב), ובנתה סוג של מזרקות מזמרות משלה. המזרקות המוזיקליות באילת הנמצאות בפארק המרכזי של העיר כוללות 350 מתזים המעלים את המים לגבהים של עד 30 מטר ומאירים אותם באורות צבעוניים הנוצרים ממאות פנסים שונים. בניגוד למזרקות הצבעוניות הותיקות בעולם (אותם הזכרנו קודם) המספקות מופע או-קולי בלבד, אילת הלכה על הסגנון החדשני יותר שמאפשר לשכשך במים במהלך היום ולא רק להסתפק בצפייה במופע האורות והמים.

המזרקה המוזיקלית בזמן המופע (צילום: צילום מקור)המזרקה המוזיקלית בזמן המופע (צילום: צילום מקור)

מה רואים ועושים במזרקות המוזיקליות של אילת?

כאמור אפשר לראות מופע אור קולי המשלב מזרקות המים שאומנם אינו מרשים כמו מזרקות מוזיקליות דומות בעולם, אך משלב שירים ישראלים שעושים שמח בלב ויגרמו לכם לשיר ולזוז ופסקולים של סרטים מוכרים. כל זה בשילוב הדשאים של הפארק, הנוף של הים והעובדה שהכל בחינם. במהלך היום אפשר להיכנס לשכשך במים ותוך כדי להינות ממנעמי הפארק המרכזי של אילת. הפארק נמצא באזור התיירותי ובמרחק הליכה קצר תגיעו למוזיאון אילת, קניון מול הים, הטיילת וברים ומסעדות רבים הנמצאים באזור, כך שקל לשלב את הביקור בו עם התוכניות שלכם לבילוי בערב.

כאשר לא מתקיים המופע ילדים יהנו לשחק במזרקות, במיוחד בימים החמים (צילום: צילום מקור)כאשר לא מתקיים המופע ילדים יהנו לשחק במזרקות, במיוחד בימים החמים (צילום: צילום מקור)


המלצות "הכל על" למבקר בהמזרקה המוזיקלית אילת

  • הדרך הנוחה ביותר להגיע למזרקה המוזיקלית היא באמצעות רכב פרטי או מונית, אך יש גם מספר קווי אוטובוס איתם ניתן להגיע. ניתן גם להגיע רגלית מאזור המלונות.
  • כדי לראות את המופיע יש להגיע בימי שלישי, חמישי, שישי או שבת, יש שני מופעים בערב בשעות 19:30, 20:30 ו-21:30 כתלות בעונה. ניתן כמובן להגיע גם בכל שעות היום האחרות ולהנות מהאפשרות להיכנס למזרקה עצמה כאשר לא מתקיים מופע.
  • המקום עובד בכל ימות השנה ומולץ להגיע אליו ללא תלות בעונה, מלבד הימים החורפיים והגשומים הבודדים שיש בעיר אז העמידה בחוץ עלולה להיות פחות נעימה.
  • המזרקה מתאימה ומהנה מאוד לכל המשפחה.
  • האתר עצמו נגיש לבעלי מוגבלות תנועה, אך לא כל המתקנים סביבו נגישים באופן מלא כמו שירותים ורמפות תלולות.
  • אתר זה הוא אופציה מצויינת למי שמחפש חופשה זולה בעיר אילת מאחר והכניסה אליו אינה כרוכה בתשלום.
  • למי שמחפש אטרקציות לחופשה רטובה ניתן להגיע לפני שעות הפעלת המופע ולהינות ממיימי המזרקה.

מידע שימושי על המזרקה המוזיקלית אילת

  • שעות פתיחה: בימים שלישי, חמישי שישי וביום שבת. בכל יום ישנן שני מופעים, בחורף (בין התאריכים 31.3-1.11) הראשון בשעה 19:30 והשני בשעה 20:30, ובקיץ (בין התאריכים 31.10-1.4) הראשון ב20:30 והשני ב21:30.
  • כתובת: דרך יותם 2, אילת.
  • דרכי הגעה: למגיעים עם רכב, מכיוון כביש 90 לפנות בדרך יותם לכיוון האיי מקס, ממשיכים לחניון הצעירים ומשם 2מדובר בהליכה של שתי דקות. למגיעים באוטובוס, קווים 1, 2, 5, 5א, 11, 15, 30 ומשם כ-4 דקות הליכה. ניתן גם להגיע אליהן ברגל בהליכה קצרה מאזור הטיילת.

[wpgmza id="23" cat="5"marker="4085" zoom="15"]