קסטיליה לה מנצ’ה, ספרד

map

מידע כללי

קסטיליה-לה מנצ’ה (Castilla-La Mancha)  היא המחוז האוטונומי שנמצא בחלק הדרומי של קסטיליה ונחשב לאחד האזורים החשובים בהסטוריה ובתרבות של ספרד ולאחר מהאזורים הגדולים של הבחינה מבחינת שטח. מבחינה היסטורית הוא נושא את שם חבל הארץ העתיק לה מנצ’ה שנמצא בתוכו. אזור זה כולל מרחבים רבים שאינם מאויישים ומאפשרים לפגוש את הטבע של אזור מרכז ספרד במלוא הדרו לצד עיירות וערים הסטוריות מהימות ויחודיות כמו טולדו (המפורסמת בקתדרלה היחודית שלה וברובע היהודי העתיק) גוודלחרה וקואנקה.
במרחבי מחוז לה מנצ’ה תוכלו לראות פארקים מקסימים כמו טבלאס דה דאימייל המפורסם בביצות שלו ובציפורים המגיעות אליו לכנן בבוץ היחודי שבו, ולגונוס דה רואידרה המורכב מ15 אגמים המחוברים בניהם ומערות יחודיות. תוכלו לראות נהרות רחבים החוצים את המישור באזור ויוצרים אזורים מרתקים כמו צוקי הגיר של אלקלה דה חוקאר ואת נהר הטאחו שמביא אליו דייגים רבים. במקומות בהם חודרים ההרים אל המישורים תוכלו לראות כמה מהאזורים היחודיים של ספרד כמו סיירה דה אלקאראס הכולל את ההרים הציורים, ערוצים ומעיינות נובעים.

אזור לה מנצ’ה כולו מאופיין בכרמים שחלקם עדין משתמשים בשיטות חקלאות מסורתיות (הוא נחשב כאחד מאזורי היין החשובים של ספרד), וכרמי הזיתים.לאורך חלקים רבים מהסיור שלכם באזור תפגשו בטחנות רוח – חלקם עתיקות וחלקם חדישות מאוד. אנא השתדלו להסתכל בלבד ולא להסתער עליהם כמו הגיבור הבלתי מעורער של לה מנצ’ה – דון קישוט שמסעיר את מוחות המקומיים כבר מאות שנים.

[wpgmza id="15" cat="5" marker="1749" zoom="7"]