סיירה דה גרדוס, ספרד Sierra de Gredos

מידע כללי והיסטוריה

סיירה דה גרדוס (Sierra de Gredos)נמצא מרחק 160 ק”מ מהבירה מדריד, מדובר ברכס הרים במרכז ספרד, בחלקה הדרומי של קסטיליה-לאון, ומשתרע על פני 28 מחוזות. גרדוס הוא חלק ממערכת מרכזית הרבה יותר גדולה של רכסי הרים. הנקודה הגבוהה ביותר שלו היא פיקו אלמנזור (Pico Almanzor) שמגיע לגובה 2,592 מטרים והוכרז כפארק לאומי על ידי הקהילה האוטונומית קסטיליה-לאון. סיירה דה גרדוס רג’יונאל פארק (Sierra de Gredos Regional Par) הוא אזור מוגן בספרד, משתרע על שטח של 86,397 דונם. סיירה דה גרדוס הוא אחד רכסי הרים הנרחבים ביותר של המערכת המרכזית אשר כוללת 5 עמקים נהרות: אלטו טורמז (Alto Tormes)אלטו אלברצ’ה (Alto Alberche)טיאטר אוריינטל (Tiétar Oriental),טיאטר אוקסידנטל אי לה ורה (Tiétar Occidental y la Vera) ווויה דל אמברוז (Valle del Ambroz).
מה רואים?

האזורים המיוערים כוללים עצי אורן (האורן הימי והאורן הסקוטי) ועצי אלון ירוקים. הפארק האזורי כולל כמה בעלי חיים מקומיים. אם תביטו למעלה אולי תצליחו לקלוט בעין את הנשר הספרדי קיסרי ואת החסידה השחורה.
באזור האתר ניתן גם לבקר בעיירות שונות עם תרבות ומורשת מעניינות כגון: קנדלדה (Candeleda) וברקו דה אבילה (Barco de Ávila), או באתרים כמו הדרך הרומית ובדרך שער הפיקו (Puerto del Pico pass).
המלצות "הכל על"

  • מומלץ להשקיע חצי יום, לצאת בבוקר ולחזור לפני שמחשיך מכיוון שמדובר באזור הררי ייתכן ובחלק מהכבישים לא תהיה תאורה מספקת.
  • במקום מגוון של פעילויות ספורט, כגון: רכיבה על אופניים, טיפוס הרים וטיפוס צוקים.
  • יכול להוות נקודת עצירה בדרך כאשר יוצאים אל מדריד מסגוביה/סלמנקה/טולדו.
  • מומלץ להגיע ברכב שכור, כך תוכלו להמשיך בחופשיות לעיירות ולאתרים סמוכים.

מידע שימושי