לורקה - Lorca

מידע כללי

לורקה (Lorca) היא עיר השוכנת במחוז מורסיה בדרום-מזרח ספרד. היא מתפרשת על שטח של 1676 קמ”ר ונמצאת במרחק של כ-290 ק”מ מהעיר ולנסיה. לורקה מכונה בפי העם כ”עיר הבארוק” בשל המבנים העתיקים הרבים בעלי ארכיטקטורה בסגנון הבארוק הניצבים בה. בין מבנים אלו תוכלו למצוא את מבנה העירייה Lorca City Hall, Santo Domingo ,מקדש סן פרנסיסקו Iglesia de San Francisco, Huerto Ruano Palace, מבנה התיאטרון העתיק (Teatro Guerra) ועוד.

אחת מסמליה התרבותיים של לורקה היא כיכר ספרד (Plaza de España) הממוקמת בלב המרכז ההיסטורי של העיר. סביב הכיכר ניצבים מבנים בסגנון רנסנס מהמאה ה-16 וה-18 דוגמת בית ראש העיר (Casa del Corregidor and Posito) וכנסיית סן פטריסיו (The Collegiate Church of San Patricio).

המוזיאון לארכיאולוגיה מקומית בלורקה (צילום: Jose Lorcaרישיון)

**פרסומת**מה רואים?

אתרי התיירות הפופולאריים בעיר כוללים בין השאר את המרפסת של סן אנטוניו – שער כניסה בחומת העיר העתיקה שנבנה במאה ה-10. כמו כן את טירת לורקה (Lorca Castle) אשר נבנתה על ידי תושבים מוריים (למידע נוסף על תקופה זו- ספרד המוסלמית) במאה ה-13. הטירה ממוקמת במיקום אסטרטגי, ובעלת שני מגדלים מרשימים המשקיפים על העיר.

בנוסף, העיר מתהדרת במוזיאון לארכיאולוגיה מקומית (Museo Arqueológico) המציג ממצאים ארכיאולוגיים ועתיקות שנמצאו בחפירות באתרים היסטוריים מקומיים (למתעניינים- ההיסטוריה של ספרד). בין הפריטים המוצגים תוכלו למצוא חפצים ופסלים מהתקופה הכלקוליתית ומהתקופה הניאוליתית המאוחרת, פסיפסים מהתקופה הרומית ועוד.

מלבד כל אלו, תיירים בלורקה יכולים להנות מסיור במוזיאון הרקמה, מביקור במספר כנסיות עתיקות ומהשתתפות בסיור ברכבת התיירים אשר עוברת באתרי התיירות המרכזיים.

Prev 1 of 1 Next
Prev 1 of 1 Next

סרטון המציג את העיר לורקה

**פרסומת**המלצות "הכל על"

  • למבקרים בלורקה, ניתן לבקר אחרי כן (או לפני כן) בערים הסמוכות קרטחנה (שנמצאת על שפת האגם מאר מנור המתאים לאוהבי הספורט הימי) ומורסיה.
  • לורקה מתאימה לחובבי ההיסטוריה ולמי שאוהב להנות מבניינים ספרדיים אותנטיים בסגנון הבארוק בעיקר.
  • למעוניינים ללון בלורקה- הציצו בעמוד מלונות בלורקה.

מידע שימושי

שעות פתיחה

שטח ציבורי

כתובת

Lorca, Murcia, Spain
הגעה
directions_car
רכב

קחו את Carrer d’Alacant‏ ו-Carrer de les Filipines‏ ל-Av. d’Ausiàs March‏/V-31‏. לאחר מכן קחו את A-7‏ ו-A-35‏ ל-N-344‏. קחו את היציאה 11‏ מ-A-35‏. לאחר 51 דקות נסיעה עלו על A-31‏ ב-Castilla-La Mancha מ-N-344‏. המשיכו ב A-31‏, A-7‏ ו-E-15‏ ל-Ctra. Fuerzas Armadas‏/N-340a‏ ב-Región de Murcia. צאו ביציאה 628‏ מ-E-15‏/A-7‏. לאחר שעה ו-40 דקות נסיעה סעו אל N-340a‏ ב-Lorca. לאחר 10 דקות נסיעה תגיעו לעיר לורקה. למידע נוסף על השכרת רכב בולנסיה.

directions_bus
אוטובוס

מגיעים לתחנת האוטובוס המרכזית בולנסיה (Valencia Bus Station), עולים על קו Barcelona-Malaga שנוסע לMalaga‏ ויורדים לאחר 4 שעות נסיעה בתחנת האוטובוס מורסיה (Murcia). בתחנה זו עולים על קו (Murcia-Granada-Sevilla(B.D שנוסע לSevilla  (Plaza de Armas ולאחר שעה ו-5 דקות נסיעה יורדים בתחנת Estación de Autobuses de Lorca בלורקה. למידע נוסף על אוטובוסים בולנסיה.

directions_subway

רכבת

מגיעים לתחנת האוטובוס המרכזית בולנסיה (Valencia Bus Station), עולים על קו Irún – Cartagena ולאחר כ3 שעות ו25 דקות יורדים בתחנת מורסיה (Murcia). הולכים ברגל כ-2 דקות לכיוון צפון-מזרח לתחנת האוטובוס (San Andrés (Farmacia. בתחנה זו עולים על קו האוטובוס התוך עירוני C2 ויורדים לאחר כ-12 דקות בתחנת הרכבת של מורסיה (Murcia). בתחנה זו עולים על קו הרכבת C2 שנוסע לAguilas‏ ויורדים לאחר כשעה בתחנת הרכבת של לורקה (Lorca Sutullena).

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי