טורבייחה – Torrevieja‬

המגדל הישן והמלח

מידע כללי

טורבייחה (Torrevieja) היא עיר חוף הממוקמת צפונית מזרחית למורסיהספרד ונחשבת לעיר הדרומית ביותר בקוסטה בלנקה. משמעות שמה של העיר הוא “מגדל ישן” שכן בעבר היה במקום רק מגדל שמירה. העיר ממוקמת בין הים לשני אגמי מלח ודיג וכריית מלח היו עיקר הכלכלה בעיר במשך הרבה שנים. גם היום המלח מהווה חלק משמעותי מהעיסוק בעיר.

פסל האשה על החוף (צילום: Werner Wilmesרישיון)
מה רואים?

קל להבין שמלח הוא דבר חשוב בטורבייחה, ואכן יש גם מוזיאון לכבוד העניין – מוזיאון הים והמלח (Museum of Sea and Salt) – בו אפשר ללמוד עוד על ההיסטוריה של העיר השלובה כל כך במינרל זה.

ישנה כנסיה בעיר (Iglesia Arciprestal de la Inmaculada Concepción) אשר בנויה בחלקה מהאבנים המקוריות של “המגדל הישן”, ועוד כמה כנסיות כמובן, למי שמתעניין בהן.

כמתבקש מעיר חוף – ישנה גם טיילת יפה ומרשימה לאורף החוף הנקראת בספרדית Pasear por el dique de Levante. החופים של טורבייחה יפים, נקיים ומאורגנים מאוד. תוכלו למצוא שירותי הצלה, מידע לתיירים וגם מסעדות רבות וברים לאורך החוף. טורבייחה אף קיבלה פרס מהאיחוד האירופאי על חופיה הנקיים. אפשר להשתכשך גם בלגונות קטנות הנמצאות פה ושם לאורך החוף אך יש לשים לב ששם אין שירותי הצלה. שנירקול וצלילה מומלצים באיזור.

בטורבייחה ישנם ארבעה חופים עיקריים ומומלצים – חוף דה לוס נאופרגוס (Playa de los Náufragos), חוף דל קורה (Playa del Cura), חוף דה לוס לוקוס (Playa de los Locos) וחוף דה לה מטאה (Playa de La Mata). בחופים אלו אפשר למצוא גם אזורי משחק, אבטחה, מתקנים לשטיפת רגליים ואזורי תצפיות.

אפשר גם לבקר באגמי המלח העוטפים את העיר משני צידיה, ויש גם פארק נחמד, מגרשי גולף ולגונות.

כמו כן בטורבייחה נמצאים מספר פארקי מים המתאימים למשפחות עם ילדים: פארק המים Aquapark Flamingo (לאתר האינטרנט של הפארק) ופארק המים אקוופוליס (לאתר האינטרנט של הפארק). יש לשים לב ששני הפארקים האלו פתוחים רק בימי הקיץ.

לינה בטורבייחה

הלינה בטורבייחה מומלצת למי שנהנה מנופש קרוב לים. בין המלונות המומלצים בטורבייחה ניתן למצוא את מלון Dña Monse Hotel Spa & Golf הנחשב יוקרתי ביחס למלונות האחרים באזור. למחפשים מלון עם תמורה טובה לכספם אנו ממליצים ללון ב Hotel Playas de Torrevieja. אופציה נוספת היא ללון בדירה מרווחת כמו Apartamento Torrevieja Sunrise Atalayas . תקופת הקיץ היא התקופה העמוסה ביותר בטורבייחה ולכן אם אתם מגיעים בחודשים אלו מומלץ להזמין מראש מקום לינה. אם אתם עדיין מתלבטים תוכלו למצוא בקישור הזה מקומות לינה בטורבייחה עם אפשרות ביטול.

שאלות ותשובות נפוצות על טורבייחה

מומלץ להקדיש לביקור בטורבייחה כיומיים.

ניתן להגיע מולנסיה לטורבייחה באמצעות רכב שכור או תחבורה ציבורית.

ניתן להזמין רכב שכור בולנסיה בלינק זה או בלינק זה. מומלץ למי שמתכנן לשכור רכב לא רק להגעה לטורבייחה, אלא לטיול ארוך או רחב יותר באזור. כדאי לעלות על כביש A-7 ואחרי העיר אלש לעלות על כביש AP-7.

בנוסף, ניתן להגיע באמצעות אוטובוס או רכבת חשמלית- ישנה רכבת חשמלית היוצאת ממורסיה וגם מאוריאולה לטוריבייחה, קו C1. להשוואת מחירים לנסיעה בתחבורה ציבורית אפשר להיכנס לאתר זה שמשווה בין כל אמצעי התחבורה מבחינת מחיר וגם מבחינת משך נסיעה או לאתר זה שמשווה בין מחירי אוטובוסים.

בין המלונות המומלצים באזור טורבייחה ניתן למנות את מלון Beach and Рool, מלון Deluxe Apartment Playa del Cura ומלון Apartment Travesia de Santomera. הלינה בטורבייחה מתאימה למי שנהנה מנופש קרוב לים או למי שנהנה מגולף.
למלונות נוספים בטורבייחה לחצו כאן.
המלצות "הכל על"

  • למרות הפיתוח המואץ שעוברת העיר בשנים האחרונות – טורבייחה מומלצת מאוד לביקור.
  • חשוב לזכור שבחופים של טורבייחה אין לוקרים, כך שכמו בתל אביב, עדיף להמנע מלהשאיר את התיק בחוף ללא השגחה ואולי אף לא להביא מראש כסף ופלאפון וכו’ שכן הם עלולים להגנב.
  • לצורך תכנון טיולכם תוכלו להתחשב בכך שטורבייחה היא הדרומית ביותר מבין ערי רצועת החוף של קוסטה בלנקה. צפונית אליה נמצאות (מדרום לצפון): בנידורםאלטאהקלפה (ובה סלע הענק פניאל ד’איפאץ’), מוריירה ופארק הטבע מונטגו. במידה ומאסתם בחופים תוכלו להמשיך מערבה לכיוון ההרים לגואדלסט ובהמשך אלקוי ושמורת הטבע פונט רוחה. מדרום, עדיין על החוף באזור של מורסיה נמצאים מאר מנור וקרטחנה.
  • טורבייחה לא מחוברת למערכת ה-TRAM שעוברת בין ערי קוסטה בלנקה. ניתן להתנייד בתחבורה ציבורית, אך בתלוי במקום אליו אתם מנסים להגיע, הנסיעה עלולה להיות לא נוחה במיוחד בשל החלפות של אוטובוסים. במידה ואתם מתכננים לבקר ביותר מיעד אחד או שניים עדיף לעשות זאת ברכב. למידע נוסף על השכרת רכב בולנסיה והשכרת רכב בספרד.
  • רמת הפשיעה בקוסטה בלנקה גבוהה יותר בהשוואה לשאר ספרד (שמבחינת הישראלי המצוי- רמת הכייסות והגניבות בה גדולה יותר מבארץ). לא מדובר במקרים אלימים כמו שוד או שימוש בנשק אלא בפשיעה כגון כייסות וגניבות. בחלק מהערים בקוסטה בלנקה כגון קלפה ובנידורם יש להתנהג במשנה זהירות כלפי חפציכם האישיים בעלי הערך- ארנקים דרכונים וכ׳ו, ולהזהר מכייסות.
  • בטורבייחה נמצאים מספר פארקי מים המתאימים למשפחות עם ילדים: פארק המים Aquapark Flamingo (לאתר האינטרנט של הפארק) ופארק המים אקוופוליס (לאתר האינטרנט של הפארק). יש לשים לב ששני הפארקים האלו פתוחים רק בימי הקיץ.זוהי עיר נחמדה למדי לטייל בה כמשפחה, אך אין כאן אטרקציות מיוחדות לילדים. תוכלו להנגיש את המידע ההיסטורי לילדיכם וכך ליצור להם חוויה מיוחדת ומעניינת. למידע נוסף על ולנסיה עם ילדים.

מי שהתעניין בעמוד זה אולי יתעניין גם בעמודים הבאים:

איך מגיעים לטורבייחה?

ברכבת חשמלית- ישנה רכבת חשמלית היוצאת ממורסיה וגם מאוריאולה לטוריבייחה, קו C1.

ברכב- אם אתם באים מולנסיה כדאי לעלות על כביש A-7 ואחרי העיר אלש לעלות על כביש AP-7. אם אתם מגיעים ממורסיה כדאי לסוע בכבישים הקטנים יותר, דרך העיר אוריאולה. למידע נוסף על השכרת רכב בולנסיה והשכרת רכב בספרד.