גואדלסט – Guadalest

עיירה קטנה בעלת מבנים עתיקים ומרשימים

מידע כללי

העיירה הקטנה אל קאסטל דה גואדלסט, המוכרת יותר בשם גואדלסט (Guadalest), מתפרשת על שטח של 16 קמ”ר במחוז אליקנטה ומונה כ-220 תושבים. גואדלסט נמצאת במרחק של כ-25 ק”מ מהעיר בנידורם (Benidorm) המתוירת ובמרחק של כשעה וחמישים דקות נסיעה מהעיר ולנסיה.

העיירה נבנתה סביב המבצר ובמקור האוכלוסייה חיה בתוך חומות הטירה, אליה ניתן היה להיכנס רק באמצעות מנהרה באורך 15 מטרים שנחצבה בסלע ליד שער סאן חוזה. מנהרה מרשימה זו משמשת עד היום כדרך הכניסה לגואדלסט מה שמאשר לעיירה לשמור על אופי שקט וותנטי יחסית למרות המוני התיירים המבקרים בעיר.

חלקה המרכזי של העיירה הוא אזור “el Arrabal” הכולל מספר רחובות וכיכרות ובו נמצאות מרבית החנויות, המסעדות והמוזיאונים. גואדלסט הוכרזה ב-1974 כעיירה שהיא סמל לערך היסטורי ואמנותי ומבקרים בה כ-2 מיליון תיירים בשנה.

נופי העיירה גואדלסט (צילום: Phillip Capperרשיון)
מה רואים?

האתר החשוב ביותר בגואדלסט שאין לפספס אותו הוא הטירה, אשר נחשבת לאחת מנקודות התצפית היפות של האזור.
העיירה מתפרנסת בעיקר מתיירות, ולמעט הטירה מציעה לתיירים ביקור באתרים כגון: מגדל הצוק של אלקלה (Tower-crag of Alcalá), הכנסיה הקתולית בסגנון הבארוק, כלא שנבנה במאה ה-12 (למידע נוסף על היסטוריה של ספרד) ועוד. בנוסף, גואדלסט מציעה מספר מוזיאונים ואטרקציות דוגמת שיט בסירה המונעת על ידי אנרגיה סולארית במאגר סמוך, ומוזיאון המניטורות שהוא המוזיאון המפורסם של העיירה.

סרטון המציג את העיירה גואדלסט

לינה בגואדלסט

למחפשים מלון בגואדלסט אנו ממליצים על  VIVOOD Landscape Hotel & Spa – Designed for Adults הנותן תמורה טובה למחיר. אופציה נוספת היא ללון בדירה מרווחת כמו El Salat, alojamientos rurales . בתקופת הקיץ רוב המלונות מלאים ולכן למבקרים בחודשים אלו מומלץ להזמין לינה מראש למתלבטים, ניתן למצוא בקישור הזה מקומות לינה עם אפשרות ביטול.

שאלות ותשובות ונפוצות על גואדלסט

מומלץ להקדיש לביקור בגואדלסט כיומיים.

ניתן להגיע מולנסיה לגואדלסט באמצעות רכב שכור או תחבורה ציבורית.

ניתן להזמין רכב שכור בולנסיה בלינק זה או בלינק זה. מומלץ למי שמתכנן לשכור רכב לא רק להגעה לגואדלסט, אלא לטיול ארוך או רחב יותר באזור. הנסיעה אורכת כשעה וחמישים דקות. קחו את ‪Carrer d’Alacant‬‏ ו-‪Carrer de les Filipines‬‏ ל-‪Av. d’Ausiàs March‬‏/‪V-31‬‏. לאחר מכן סעו בכביש ‪A-7‬‏ ו-‪CV-40‬‏ ל-‪CV-790‬‏. קחו את היציאה ‪441‬‏ מ-‪A-7‬‏/‪ .CV-40‬‏לאחר מכן סעו על כביש  ‪CV-70‬‏ ל-‪CV-755‬‏  30 ק”מ (כ43 דקות) עד שתגיעו לגואדלסט. למידע נוסף על השכרת רכב בולנסיה והשכרת רכב בספרד.

בנוסף, ניתן להגיע באמצעות אוטובוס, הנסיעה אורכת כ-3 שעות והיא כוללת שלושה אוטובוסים. מגיעים לתחנת האוטובוס המרכזית של ולנסיה, עולים על קו Barcelona-Cartagena ויורדים בתחנת Estación de Autobuses de Benidorm. בתחנה זו עולים על קו Benidorm-Callosa ויורדים בתחנת Callosa Ensarria (לאחר כ35 דקות נסיעה). בתחנה זו עולים על קו Callosa-Confrides ונוסעים בו כ10 דקות על לתחנה המרכזית של גואדלסט (תחנת Guadalest). למידע נוסף על אוטובוסים בולנסיה. להשוואת מחירים לנסיעה בתחבורה ציבורית אפשר להיכנס לאתר זה שמשווה בין כל אמצעי התחבורה מבחינת מחיר וגם מבחינת משך נסיעה.

בין המלונות המומלצים באזור גואדלסט ניתן למנות את מלון Cases Noves - Boutique Accommodation - Adults Only, מלון Alojamientos Rurales Aitana ומלון Ideal Apartamento - Guadalest. בשל גודלה הקטן ביותר של העיר מספר אפשרויות הלינה בה הוא קטן ביותר.
למלונות נוספים בגואדלסט לחצו כאן.
המלצות "הכל על"

 • רבים הם המגיעים לגואדלסט כחלק מסיור יומי מבנידורם, זו אחת האופציות היותר נוחות להגיע אליה למי שאין לו רכב שכור. ניתן לחפש סיור זה דרך המלון בו אתם מתארחים (ראו גם מלונות בבנידרום).
 • מבחינת מזג האוויר, אם היום אינו יום יפה לטיול אין מה לטרוח להגיע לגואדלסט.
 • יש לקחת בחשבון שלא כל מדריכי הטיולים כוללים את גואדלסט ברצועת קוסטה בלאנקה.
 • לאחר יום של סיורים באתרים היסטוריים ותרבותיים בגואדלסט ניתן להמשיך לעיר בנידורם לטיול של אחר הצהריים על החוף ובילוי לילי במועדוני המוזיקה, הסטנד-אפ והפאבים של העיר. אתרי תיירותיות נוספים באזור החופים של קוסטה בלנקה על החוף הן אלטאהקלפה, סלע הענק פניאל ד’איפאץ’מוריירה ופארק הטבע מונטגו– כל אלו ממזרח לגואדלסט. ממערב לגואדלסט תוכלו להמשיך לאלקוי ושמורת פונט רוחה.
 • רצוי לשלב את הביקור בטירת גואדלסט (Castell De Guadalest) עם ביקור בנקודת התצפית המשקיפה על המאגר אשר נמצאת ממש ממול לטירה.
 • ההגעה אל גואדלסט ברכב תקח לכם פחות זמן ותחסוך כאב ראש של החלפת שלושה אוטבוסים מולנסיה– למידע נוסף על השכרת רכב בולנסיה והשכרת רכב בספרד.

אם התעניינתם בעמוד זה אולי יעניין אתכם גם:

מידע שימושי על גואדלסט

 • כתובת: Guadalest, Alicante,Spian
 • איך מגיעים (מולנסיה)? 
  • באוטובוס- הנסיעה אורכת כ-3 שעות והיא כוללת שלושה אוטובוסים. מגיעים לתחנת האוטובוס המרכזית של ולנסיה, עולים על קו Barcelona-Cartagena ויורדים בתחנת Estación de Autobuses de Benidorm. בתחנה זו עולים על קו Benidorm-Callosa ויורדים בתחנת Callosa Ensarria (לאחר כ35 דקות נסיעה). בתחנה זו עולים על קו Callosa-Confrides ונוסעים בו כ10 דקות על לתחנה המרכזית של גואדלסט (תחנת Guadalest). למידע נוסף על אוטובוסים בולנסיה.
  • ברכבת- אין קו רכבת שנוסע מולנסיה לגואדלסט.
  • ברכב- הנסיעה אורכת כשעה וחמישים דקות. קחו את ‪Carrer d’Alacant‬‏ ו-‪Carrer de les Filipines‬‏ ל-‪Av. d’Ausiàs March‬‏/‪V-31‬‏. לאחר מכן סעו בכביש ‪A-7‬‏ ו-‪CV-40‬‏ ל-‪CV-790‬‏. קחו את היציאה ‪441‬‏ מ-‪A-7‬‏/‪ .CV-40‬‏לאחר מכן סעו על כביש  ‪CV-70‬‏ ל-‪CV-755‬‏  30 ק”מ (כ43 דקות) עד שתגיעו לגואדלסט. למידע נוסף על השכרת רכב בולנסיה והשכרת רכב בספרד.
 • אתר רשמי: https://www.costablancaspain.org/guadalesthome