קאסטיון דה לה פלאנה – Castellón de la Plana

עיר חוף בין ולנסיה לפניסקולה

מידע כללי

קאסטיון דה לה פלאנה (Castellón de la Plana), או בקיצור – קאסטיו – היא עיר קטנה הממוקמת בחוף המזרחי של ספרד, בין ולנסיה לפניסקולה.
המבנה הראשון המציין את ההתיישבות בעיר זו היא טירת פדרל (Fadrell), והעיר עצמה עברה מההרים למישור בשנת 1251. לאחר שבימי הביניים העיר הייתה מוקפת חומות, מגדלים ותעלות הגנה, כל אלו נפלו במאה ה-19, והעיר התחילה להיבנות באופן מודרני יותר. ב-1991 נבנתה אוניברסיטה בעיר.

 

הרחוב בקאסטיו
מה רואים?

במרכז העיר תוכלו למצוא את הפלאזה מאיור (Plaza Mayor) – כיכר העיר ובית העיריה. בכיכר ישנה מזרקה יפה ופסלים רבים. הטיול מתבצע ברגל במדרחובות של הכיכר. גם בתוך בניין בית העיריה עצמו יש מראות מעניינים.
בקרבת בנין העיריה משתרע השוק המרכזי של העיר, שסיפורו מתחיל בתחילת המאה הקודמת. בשוק יש בעיקר אוכל – פירות ים, דגים ופירות (של עצים!!) השוק נעים והשירות בו מהיר וטוב. כמו כן, באיזור הכיכר ישנן מסעדות ובתי קפה לרוב כך שהטיול באיזור בהחלט נעים ורגוע.

בית העיריה והמזרקה בפלאזה מאיור (צילום: Francisco Javier Toledo Raveloרישיון)

מבנה כנסייה מהמאה ה-13, קתדרלת הקדושה מארי (Concatedral de Santa Maria), עומד היום בעיר לאחר שני סבבים של שיחזור. כמו כן, בית העירייה של העיר יפה במיוחד ונחשב לאטרקציה לתיירים. ישנו מגדל פעמון מהמאה ה-15 הנמצא בעיר הקרוי El Fadrí, ועוד מבנה היסטורי הוא בית מסחר ההמפ (Llotja del Cànem) אשר שימש במאה ה-17 למסחר, לא של המפ, אלא על ידי סוחרים אשר לבשו בגדים מהמפ (הלוא הוא צמח הקנביס), וכיום המבנה משמש את האוניברסיטה לכנסים.
מבנה מעניין נוסף היא כנסיית סנטה מריה מלדו (Basílica of Santa Maria del Lledó), אשר נבנתה במאה ה-14 על ידי איכר, ולאחר מכן, במאה ה-16, שופצה לכדי מראה גותי. בעיר יש גם מוזיאון לאומנות מודרנית (Espai d’Art Contemporani de Castelló) ותיאטרון אופרה (Teatre Principal de Maó).
למתעניינים- ניתן לראות מידע נוסף על ההיסטוריה של ספרד.

ישנם מספר פסטיבלי מוזיקה המתקיימים בעיר מידי שנה.

כמה מהמראות של העיר

לינה בקאסטיון דה לה פלאנה

בין המלונות המומלצים  בקאסטיון דה לה פלאנה ניתן למצוא את מלון NH Castellón Mindoro הנחשב יוקרתי ביחס למלונות האחרים באזור. לעומת זאת, מבקרים המחפשים לינה זולה יותר יכולים לבחור ב Hotel Rostits . אופציה נוספת היא ללון בדירה מרווחת כמו RIBALTA SENSACIONES . תקופת הקיץ היא התקופה העמוסה ביותר בקאסטיון דה לה פלאנה ולכן אם אתם מגיעים בחודשים אלו מומלץ להזמין מראש מקום לינה. אפשר למצוא בקישור הזה מקומות לינה רבים בקאסטיון דה לה פלאנה להזמנה עם אפשרות ביטול בחינם. למידע נוסף על מלונות בקאסטיון דה לה פלאנה.

שאלות ותשובות נפוצות על קאסטיון דה לה פלאנה

מומלץ להקדיש לביקור בקאסטיון דה לה פלאנה יום שלם.

ניתן להגיע מולנסיה לקאסטיון דה לה פלאנה באמצעות רכב שכור או רכבת.

ניתן להזמין רכב שכור בולנסיה בלינק זה או בלינק זה. מומלץ למי שמתכנן לשכור רכב לא רק להגעה לקאסטיון דה לה פלאנה, אלא לטיול ארוך או רחב יותר באזור. צאו מהעיר ועלו על V21 לכיוון צפון, התחברו לAP-7 לכיוון צפון ורדו אל E-15 לאחר סאגונט, המשיכו לכיוון צפון עד שתגיעו לקאסטיו.

בנוסף, ניתן להגיע באמצעות רכבת, חברת renfe מפעילה קו המגיע מולנסיה לקאסטיו (כ-40 דקות נסיעה), למידע נוסף על רכבות מולנסיה. לחצו כאן להבטחת מקומכם ברכבת מרומא לפרינצה והזמנת כרטיסים מראש.
המלצות "הכל על"

 • אם אתם מגיעים מברצלונה לולנסיה ברכב (או להפך- יוצאים מולנסיה לכיוון ברצלונה), אפשר לעבור בדרך בקאסטיו המוזכרת פה, וכמו כן מצפון לדרום בפניסקולה (עיר עם חוף בעל חולות לבנים ומים צלולים) מערות סנט ג’וזף (שמורת טבע בה נהר תת-קרקעי הזורם דרך מערות) ובסאגונט. למידע נוסף על השכרת רכב בולנסיההשכרת רכב בברצלונה והשכרת רכב בספרד.
 • יעד תיירותי נוסף הקרוב מאוד לקסטיו הוא אונדה בה נמצא מוזיאון טבע.
 • זוהי עיר נעימה לטיול משפחות, אך אין כאן אטרקציות מיוחדות לילדים. במרחק חצי שעה נסיעה צפונה תוכלו למצוא שני פארקי שעשועים ב-Marina d’Or, הראשון הוא Mundo Fantasia – Fantasy World והשני Aventura d’Or Parc Tematica – Gold Adventure Theme Park.
 • ילדים: זוהי עיר נעימה לטיול משפחות, אך אין כאן אטרקציות מיוחדות לילדים.

מי שהתעניין בעמוד זה אולי יתעניין גם בעמודים הבאים:

מידע שימושי על קאסטיון דה לה פלאנה

 • איך מגיעים? 
  • באוטובוס- אין אוטובוסים ישירים ככל הידוע לנו לא מברצלונה ולא מולנסיה.
  • ברכבת- חברת renfe מפעילה קו המגיע מולנסיה לקאסטיו (כ-40 דקות נסיעה), ומברצלונה לקאסטיו (2-4 שעות נסיעה), למידע נוסף על רכבות מולנסיה.
  • ברכב- מברצלונה: צאו מהעיר ועלו על AP-7 לכיוון דרום ולאחר מכן החליפו ל-E-15. מולנסיה: צאו מהעיר ועלו על V21 לכיוון צפון, התחברו לAP-7 לכיוון צפון ורדו אל E-15 לאחר סאגונט, המשיכו לכיוון צפון עד שתגיעו לקאסטיו.
 • אתר רשמי: https://www.castellonturismo.com/en