סאגונט - Sagunt

עיר השופעת אוצרות ארכיאולוגיים ומבנים עתיקים

מידע כללי

סאגונט (Sagunt, בספרדית Sagunto) היא עיר בדרום-מזרח ספרד, השוכנת כ-30 ק”מ צפונית לעיר ולנסיה. סאגונט מתפרשת על שטח של 132 קמ”ר ונמצאת בקרבה לים התיכון. היא ידועה בשל שרידי העיר האיברית והרומית העתיקה המצויים בה.

סאגונט הייתה אחת הערים הראשונות של האימפריה הרומית שתקף חניבעל אשר עמד בראש כוחות צבא קרתגו. תקיפת העיר היוותה את העילה לפרוץ המלחמה הפונית השנייה (למידע נוסף על- ספרד בימי הרומאים).

אחד מאתרי העיר המרכזיים היא מצודת סאגונט (Sagunto Castle) אשר שרידיה וחומותיה ניצבים על ראש הר. המצודה הייתה מיושבת לאורך השנים בתושבים מתרבויות ודתות שונות ביניהם רומאים, וויזיגותים, ערבים ונוצרים (למידע נוסף על ספרד המוסלמית וספרד הנוצרית- בעת החדשה). המצודה מחולקת לשבעה חלקים כשהחשוב מביניהם הוא כיכר הנשק (Plaza de Armas) אשר מהווה את החלק העתיק ביותר במצודה ובו שרידי מבנים רומיים מפוסלים באבן.

חומות מצודת סאגונט (צילום: Rafesmarרישיון)

**פרסומת**מה רואים?

סאגונט מתפארת בשרידים של אמפיתיאטרון רומי אשר נבנה במאה ה-1 לספירה ושוחזר חלקית במאה ה-20. האמפיתיאטרון נמצא במדרון הצפוני של גבעת המצודה, הוא מכיל מקומות ישיבה ל-6,000 צופים ובעל במה באורך 54 מטרים.

המבנים העתיקים המעניינים בעיר כוללים בין השאר את כנסיית סנטה מריה וכנסיית המושיע (Esglèsia del Salvador) הבנויות בסגנון גותי, ארמון העיר (Palau Municipal) שנבנה במאה ה-18 ובעל חזית בסגנון ניאו-קלאסי, מנזר סנטה אנה מהמאה ה-13 הסמוך לארמון פי (Plaça de Pi) ועוד.

בנוסף, תיירי העיר יכולים להנות מטיול ברובע היהודי הישן (La Juderia) אשר שוכן על צלע ההר עליו ממוקמת המצודה (למידע נוסף על ספרד והיהודים), ובו נמצא המוזיאון לתולדות סאגונט אשר מציג פריטים מהתקופה האיברית-רומית (למידע נוסף על ספרד בתקופה האיברית).

סרטון המציג את מצודת סאגונט

**פרסומת**המלצות "הכל על"

מידע שימושי על סאגונט

  • כתובת: Sagunt, Valencia,Spain
  • איך מגיעים (מולנסיה)? 
    • באוטובוס- מגיעים לתחנת האוטובוס שליד תחנת רכבת צפון בולנסיה (Estació del Nord Valencia). עולים על קו R. EXPRES שנוסע לTortosa‬‏. אחרי 32 דקות נסיעה יורדים בתחנת האוטובוס שליד תחנת הרכבת של סאגונט. למידע נוסף על אוטובוסים בולנסיה.
    • ברכבת- ניתן להגיע ברכבת מולנסיה לסאגונט, למידע נוסף על רכבות מולנסיה, ולמידע על קו רכבת זה – אתר חברת הרכבת Renfe,.
    • ברכב- קחו את ‪Carrer del Pintor Sorolla‬‏ , ‪Carrer d’Armando Palacio Valdés‬‏ , ‪Carrer del Dr. Moliner‬‏ ו-‪Av. de Blasco Ibáñez‬‏ ל-‪Av. de Catalunya‬‏/‪V-21‬‏. לאחר 9 דקות נסיעה המשיכו על ‪V-21‬‏ ל-‪N-340‬‏. קחו את היציאה ‪4‬‏ מ-‪V-23‬‏. לאחר 15 דקות נסיעה המשיכו על ‪N-340‬‏. קחו את ‪Carrer Major‬‏ ל-‪Carrer Autonomia‬‏ ב-Sagunt. לאחר 8 דקות נסיעה תגיעו לעיר סאגונט. למידע נוסף על השכרת רכב בולנסיה.
צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי