ארמון הממשל המחוזי של ולנסיה | el palacio de la generalitat

ארמון הממשל המחוזי של ולנסיה

מידע כללי

ארמון הממשל המחוזי של ולנסיה (el palacio de la generalitat) שוכן בעיר העתיקה שבולנסיה, ספרד. הארמון הבנוי בסגנון גותי נבנה ב-1421 במטרה לשמש כמקום מושבו של הממשל האוטונומי של ולנסיה. מבנה הארמון מלבני וכולל תווך מרכזי ושני מגדלים צדדיים מבוצרים שנבנו בשנים מאוחרות יותר. הארמון שוכן בקרבה לכיכר הבתולה ולבאזיליקה דה לה וירחאן, הוא נבנה סביב פאטיו אלגנטי ומתהדר באדני חלון קלאסיים מסלע.

במאה ה-15, הארמון היה מבנה בגודל צנוע, אך הוא הורחב ושופץ מספר פעמים וכעת הוא מבנה גדול ובולט לעין עם תערובת מורכבת של סגנונות אדריכליים (למידע נוסף על ספרד בתקופה זו- ספרד בעת החדשה). כיום, הארמון משמש כמשרד הראשי של הממשל המחוזי של ולנסיה. על אף חשיבות המבנה והעובדה שהוא שמיש כיום, ניתן לערוך בו סיור בחינם בתיאום מראש.

מבנה הארמון (צילום: Martorellרישיון)
מה רואים?

הארמון מחולק לשלוש קומות, וכולל חלונות מלבניים בקומת הקרקע, חלונות משולשים עם עמודים בקומה המרכזית וגלריה בקומה העליונה. פנים הארמון מציע אלמנטים מרשימים כגון החצר ואולם הסלה נובה, ותוכלו למצוא בו גם גרם מדרגות בסגנון גותי ולנסיאני ודלתות בעלות משקופי קשת בסגנון גותי מאוחר.

הכניסה הציבורית לארמון היא מכיוון כיכר Manises ותוכלו לראות בה את הפסל Ballestero del Centenar de la Ploma המציג את המשמר המלכותי שנוסד ב-1365, מנה 100 חיילים ותכליתו היחידה הייתה לשמור על הדגל של ולנסיה (זהו הדגל בראש התפריט הימני בעמוד זה).

סרטון המציג את ארמון הממשל המחוזי של ולנסיה
המלצות "הכל על"

מידע שימושי

שעות פתיחה

שני-שישי: 9:00-14:00.

כתובת

Carrer dels Cavallers, 2, 46001, Valencia, Spain
הגעה
directions_bus
אוטובוס

עולים על אחד מקווי האוטובוס הבאים: 5, 28, 47 או 95 ויורדים בתחנת Torres dels Serrans. לאחר מכן הולכים ברגל כ-450 מטרים לכיוון דרום עד שמגיעים לארמון, למידע נוסף על אוטובוסים בולנסיה.

directions_subway

טראם

עולים על קו 4 של הרכבת הקלה ויורדים בתחנת Pont de Fusta. לאחר מכן הולכים כ-850 מטרים לכיוון דרום-מערב עד שמגיעים לארמון, למידע נוסף על טראם בולנסיה.

directions_car
רכב

אין חניונים בקרבת הארמון ולכן פחות מומלץ להגיע למקום עם רכב, למידע נוסף על השכרת רכב בולנסיה.