תחבורה והתניידות – המדריך המקיף להתניידות נוחה בסאן סבסטיאן

רכבת בסאן סבסטיאן

רכבות מגיעות לסאן סבסטיאן ממבחר מדינות באזור ביניהן ספרדפורטוגל ואף צרפת, ובעלות מסלולים מגוונים, כולל מסלולי לילה מפריז ומליסבון (ראה רכבות בספרד).

 • שימו לב! בהזמנת רכבת מצרפת חשוב מאוד לא להתבלבל בין סאן סבסטיאן (San Sebastian) הספרדית לסיינט סבסטיאן (Saint Sebastien) הצרפתית והנפלאה לא פחות.

רכבת בסאן סאבסטיאן 
תחנות רכבת בסאן סבסטיאן

ישנן שתי תחנות רכבת מרכזיות בסאן סבסטיאן – רנפה (Renfe) המיועדת לנסיעות חוץ עירוניות ומקומיות כאחד, ותחנת יוסקורנסטיישן (Euskorenstation) המיועדת לנסיעות פנימיות.

המלצות כלליות

 • בכל מקרה אם אתם מטיילים מספרד לצרפת יש צורך ביותר מרכבת אחת על מנת לצלוח את המסלול שבין סאן סבסטיאן לביאריץ, רכבות אלו אינן מחוברות בכרטיס אחד או בצורה מסודרת. שימו לב לנושא על מנת לא להיתקע באמצע הדרך למספר שעות עד להגעת רכבת ההמשך.

טיסות לסאן סבסטיאן

סאן סבסטיאן ניתנת לגישה מכמה שדות תעופה מרכזיים: שדה התעופה סאן סבסטיאןשדה התעופה ביאריץ (Biarritz)שדה התעופה בילבאושדה התעופה ויטוריה גסטייז (Vitoria Gasteiz).

ראה מידע על כך תחת טיסות לסאן סבסטיאן וטיסות לספרד.

הגעה באוטובוס לסאן סבסטיאן

אל סאן סבסטיאן בפרט ואל חבל הבאסקים בכלל ניתן להגיע בצורה נוחה במיוחד ע”י אוטובוס. קווי האוטובוס מגיעים לתחנה המרכזית בעיר סאן סבסטיאן ברחוב Plaza de Pio xxII ב-Amara Nuevo.

מספר חברות אוטובוס מפעילות קווים רלוונטיים, לדוגמה: Pesa ,La Burundesa ,Continental Autos ,ATCRB ,Roncalesa.

מחיר הנסיעה באוטובוס הוא כ-10 יורו וניתן להגיע אל התחנה באמצעות הטראם של העיר, שמוריד אתכם ממש ליד התחנה. בין בילבאו וסאן סבסטיאן פועלים כ-20 אוטובוסים ביום שעושים את הנסיעה בת ה-1.25 שעות.
מברצלונה יוצאים 3 אוטובוסים ביותר לנסיעה של 7 שעות.

שימו לב! אוטובוסים הם הדרך היחידה להגיע למספר אזורים של הארץ הבאסקית ולעתים קרובות הם בעלי תדירות נוחה יותר ומחירים זולים יותר מכל שירות תחבורה אחר באזור כולו. למשל הגעה מבילבאו עדיפה בהרבה באוטובוס באשר ברכבת.

 • אתר האוטובוסים העירוני של סאן סבסטיאן: https://www.dbus.es/en.
 • Vitoria-Gasteiz, הלא היא בירת המדינה הבאסקית, נמצאת במרחק שעתיים נסיעה מהתחנה, בילבאו (Bilbao) אשר משמשת כמרכז תיירותי וכעיר הגדולה במדינה נמצאת במרחק של שעת נסיעה בודדת, כמו גם פמפלונה (Pamplona).
 • ליעדים פופולאריים כמו מדריד וברצלונה תוכלו למצוא קווי אוטובוס ליליים מהעיר.
 • למגיעים בעיר עם רכב שכור מומלץ לשקול לחנות רחוק בזול או בחינם, ולהתנייד עם תחבורה ציבורית.

DBUS מציעה מספר דרכים להשתמש בשירותי האוטובוס העירוניים שלה

 • בעזרת קניית כרטיס רק פעמי מחיר הנסיעה הבודדת ירד עד ל-0.73 יורו. הכרטיס נקרא “Kutxa Chip” וניתן לרכוש אותו במשרדי בנק קוטקסה
  הנמצאים ברחוב Garibay 15 במרכז העיר סמוך ל-Parte Vieja.
 • מחיר ההטענה הראשונית לכרטיס הרב פעמי הוא 5.5 יורו, וניתן למלא אותו בנסיעות נוספות בכספומטים שונים בכל רחבי העיר.
 • העיר מרושתת היטב בקווי אוטובוס וניתן להגיע בקלות ובמהרה מיעד ליעד. ניתן להוריד אפליקציה למכשירי אייפון ואנדרואיד, אשר מציגה זמני הגעה של כל הקווים לכל התחנות, כמו גם את מסלולי הקווים בעיר כולה.
 • נסיעה בודדת בכל הקווים של החברה תעלה לכם כ-1.45 יורו.
 • ניתן גם לרכוש כרטיס תייר התקף ל-10 ימים, במספר סוכנויות עיתונים ותיירות ברחבי העיר. מחיר הכרטיס הוא 2.60 יורו, ובעזרתו כל נסיעה בודדת תעלה רק 0.75 יורו. הכרטיס ניתן לשימוש לטובת עד 5 אנשים שונים בכל נסיעה, והשימוש בו הוא מגנטי לחלוטין.

מפה