השכרת רכב בולנסיה (2023) – הנחה בלעדית ואיך להימנע מטעויות

עדכון דצמבר, 2023

במהלך רובו של חודש דצמבר הביקוש לרכבים שכורים בולנסיה הוא מהנמוכים ביותר, אך חשוב לקחת בחשבון שלקראת סופו של החודש נחגגים החגים הנוצרים - חג המולד ב25.12 וראש השנה האזרחית ב1.1. לכן, למי שמתכנן חופשה סביב תאריכים אלו כדאי מאוד להזמין מראש, ומי שחושש משינוי התוכניות יכול לעשות זאת עם אפשרות ביטול. כאשר אתם מזמינים, יש לשים לב כי חלק מתחנות ההשכרה לא יהיו פעילות בחגים הנוצריים ולכן חשוב לקחת את זה בחשבון בתאריכי לקיחת והחזרת הרכב. מלבד תקופת החגים הלחץ יורד ולגמישים, ובמיוחד כאלה שפחות חשוב להם סוג הרכב לדוגמה זוגות ויחידים שיכולים להסתדר עם רכב קטן, יהיה אפשר יהיה למצוא רכבים בקטגוריות השונות גם ימים ספורים לפני החופשה - בכל מקרה אנו ממליצים לא להזמין את הרכב בתחנות ההשכרה ביעד עצמו, אלא מראש, גם אם מדובר במספר ימים לפני החופשה ולא מספר שבועות. לחצו כאן להשכרה מתוך מגוון רכבים עם אפשרות ביטול | לחצו כאן להשכרת רכב עם 10% הנחה בולנסיה.

האם צריך רכב בולנסיה?

באופן כללי, השכרת רכב לשימוש בתוך העיר ולנסיה אינה מומלצת.

בולנסיה ישנה תחבורה ציבורית מצוינת בתוך העיר- המטרו קל ויעיל, ויש גם אוטובוסים ומוניות. רוב האתרים התיירותיים מתרכזים סביב העיר העתיקה, לה סמטאות שרובן ללא גישה למכוניות, רובן חד סטריות ומסובכות, ולא קל לנסוע בתוכה. בנוסף לכך, היא קטנה ואפשר לכסות אותה ברגל בין כה וכה, ולאתרים שמחוץ לעיר העתיקה ניתן להגיע בקלות בתחבורה ציבורית (למידע נוסף ראו תחבורה ציבורית בולנסיה).

רוב המלונות בולנסיה מציעים חניה בתשלום גבוה ביותר של כבין 20-26 יורו ליום (וחלק מהמלונות לא מציעים חניה כלל). בשל כל הסיבות האלה הימנעות מהחזקת רכב בתוך העיר תחסוך מכם כאב ראש וסיבוכים רבים.

למעשה, השכרת רכב מומלצת רק במקרים בהם תרצו לבקר באתרים מחוץ לולנסיה, למשל לצאת לטיול לאגם אלבופרה הקרוב, לערי החופים של קוסטה בלנקה או לאזור מורסיה בהמשך מכיוון דרום, לרכס ההרים סיירה דה אלקאראס או לעיירה אלקלה דה חוקאר שבקסטיליה-לה מנצ’ה מכיוון מערב, או לסאגונט ומערות סנט ג’וזף מצפון. גם במקרה כזה, עדיף לשכור את הרכב רק לתקופה שבה תטיילו מחוץ לעיר, ובתוך העיר לדבוק בתחבורה ציבורית.

חברות מומלצות להשכרת רכב בולנסיה

Rentalcars - זירת ההזמנה הגדולה ביותר בעברית

מאפשרים הזמנת רכב בולנסיה עם אפשרות ביטול בחינם ומערכת השוואת מחירים בעברית עם שירות לקוחות באנגלית. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בולנסיה דרך חברת Rentalcars
🚗 נמל התעופה של ולנסיה
🚗 תחנת הרכבת של ולנסיה

←לחצו כאן להזמנה עם אפשרות ביטול
AutoEurope - שירות לקוחות מלא בעברית והנחה בלעדית לגולשי הכל על

הנחה בלעדית לגולשי הכל על של 10% ממחיר ההשכרה עם אפשרות ביטול חינם עד 48 שעות לפני מועד לקיחת הרכב ובמחירים תחרותיים ביותר במרבית ההשוואות שביצענו. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בולנסיה דרך חברת AutoEurope
🚗 נמל התעופה של ולנסיה
🚗 תחנת הרכבת של ולנסיה

←לחצו כאן להזמנה עם הנחה בלעדית
Ofran - שירות לקוחות צמוד בעברית

Ofran מצטיינת בשירות הלקוחות שלה, ונותנת מענה מקצועי ומהיר בעברית לאורך כל שלבי השכרת הרכב - משלב הזמנת הרכב ועד שמחזירים אותו. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בולנסיה דרך חברת Ofran
🚗 נמל התעופה של ולנסיה
🚗 תחנת הרכבת של ולנסיה

←לחצו כאן להזמנה עם שירות בעברית
Economybookings - זירת הזמנת רכבי הלואו קוסט הגדולה בעולם

מגוון אפשרויות רכבים בולנסיה בדגש על רכבי לואו קוסט. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בולנסיה דרך חברת Economybookings
🚗 נמל התעופה של ולנסיה
🚗 תחנת הרכבת של ולנסיה
🚗 נמל ולנסיה של סגונטו

←לחצו כאן להצעות רבות לרכבי לואו קוסט
Discover Cars - פלטפורמת השוואה בינלאומית להשכרת רכב

מציעים מגוון רחב של ספקים ואת המחירים הנוחים ביותר מבין שאר פלטפורמות ההשוואה בולנסיה. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בולנסיה דרך חברת Discover Cars
🚗 נמל התעופה של ולנסיה

←לחצו כאן להזמנה ממגוון גדול של ספקים
שלט של רחוב להולכי רגל בלבד 
אליו אסורה הכניסה עם רכב בעיר העתיקה של ולנסיה (צילום מערכת)

אם אתם מתכננים להחזיר את הרכב בתוך ולנסיה, קחו בחשבון שיקח לכם קצת זמן להגיע למרכז העיר (או להיכן שנמצאת סוכנות השכרת הרכב- בדרך כלל הן נמצאות ליד נמל התעופה שנמצא בחלק המערבי של העיר ואז צריך לחצות את כולה). כדאי לעשות זאת משום שלרוב איחור בחצי שעה בלבד בהחזרת הרכב גורר קנס של השכרת “יום נוסף”, שאחרי הצמדת אגרת עיבוד ומסים, עלול להיות די יקר.

במקרה ואתם מגיעים לולנסיה כבר עם רכב שכור, נשארים בה מספר ימים ואז ממשיכים הלאה, קראו את החלק של חניה בולנסיה שם יש המלצות היכן תוכלו להחנות את הרכב בחינם, ובדקו המלצות על מלונות עם חניה בולנסיה.

טיפים למציאת ההצעה הטובה ביותר להשכרת רכב בולנסיה

1. כמובן להשוות מחירים (אפשר להיעזר במנוע החיפוש שנמצא בעמוד זה).
2. יש לזכור שהמחירים מאמירים בסופי שבוע ובחגים. אם אתם יכולים הימנעו מהשכרת רכב בימים אלו.
3. בקיץ המחירים יקרים יותר מאשר בחורף, לכן אם זה שיקול עדיף לנסוע לטיול משפחתי עם רכב שכור בחורף (או לפחות בסתיו או אביב) ולא בזמן חופשת הקיץ. הפערים מגיעים לכדי 150 אחוז מתקופת השפל של המחירים ותקופת השיא שלהם.
4. כמו ברוב היעדים, להשכרת רכב אין מחיר של הרגע האחרון. אין כל סיבה להזמין מאוחר. ההיפך. כדי להזמין את הרכב מוקדם ככל הניתן.

תחנות איסוף רכבים בולנסיה

תוכלו למצוא סוכנויות להשכרת רכב ליד תחנת רכבת צפון או בנמל התעופה של ולנסיה.
ראו מפה למטה של סוכנויות השכרת הרכבים בולנסיה.

סוכנויות להשכרת רכב בנמל התעופה של ולנסיה (צילום מערכת)

דברים נוספים שכדאי לדעת על השכרת רכב בולנסיה

אגרה וחוקי תנועה חשובים בולנסיה

להלן מפורטים הכללים הבסיסיים הנוגעים לנהיגה בכל רחבי ספרד (למידע נוסף- השכרת רכב בספרד):

 • ספרד מכבדת את הרישיון הישראלי, לכן מבחינת המשטרה אתם מכוסים, אלא שחלק מחברות השכרת הרכב לא יאפשרו לכם לשכור רכב אם לא תוציאו רישיון בינ”ל.
 • מהירות מותרת בספרד – 50 קמ”ש בדרך עירונית, 55-90 קמ”ש בדרך בין עירונית ו-74-120 קמ”ש בדרך מהירה.
 • בספרד נוסעים בצד ימין של הכביש ועוקפים משמאל (כמו בישראל). המשטרה מקפידה על אכיפת איתות לפני עקיפה.
 • יכול להיות שאם קיבלתם קנס מהמשטרה תדרשו לשלם אותו באופן מיידי רק מפני שאתם תיירים.
 • השימוש באורות גבוהים אסור באזורי מגורים. השימוש בהם בכבישים בין עירוניים תלוי בתנאי הדרך.
 • בעת נהיגה במנהרות – חובה להדליק אורות.
 • חוקי האלכוהול בספרד נוקשים (המידה המותרת היא 0.5 מ”ל אלכוהול בדמו של הנהג).
 • בעת נסיעה ברכב בספרד יש לשאת רישיון נהיגה ישראלי ובינלאומי, דרכון, מסמכי ביטוח והשכרה, מעיל מחזיר אור ושני משולשי אזהרה.
 • חגורת בטיחות היא חובה מלפנים ומאחור.
 • גיל הנהיגה המינימלי בספרד הוא 18, נהגים צעירים עלולים להיתקל בבעיה בהשכרת רכב ובבקשה לתשלום נוסף (למידע נוסף על ולנסיה לצעירים וסטודנטים ועוד תחת הגבלת גיל על השכרת רכב בחו”ל).
 • מצלמות מהירות פועלות בכל רחבי המדינה ובמקרה של מתן קנס, עדיף לשלמו במקום ולא לחכות לתשלום בארץ.
 • משמעות של תמרורים בספרד (באנגלית).
 • טיפים נוספים לנהיגה בטוחה בספרד (באנגלית).

מהירות

באיזורים מיושבים – 50 קמ”ש.
55-90 קמ”ש בדרך בין עירונית.
74-120 קמ”ש בדרך מהירה.

חניה בולנסיה

כפי שנאמר, איננו ממליצים על חניה בולנסיה, במיוחד לא במרכז העיר ובעיר העתיקה, וכך גם ימליצו לכם הולנסיאנים עצמם. אם בכל זאת החלטתם לחנות בעיר, האפשרויות העומדות לפניכם הם:

 • חניה בחינם בולנסיה- שמועה גונבה לאוזננו שלאורך רחוב Paseo de la Alameda הנקרא בולנסיאנית Passeig de l’Albereda ישנה חניה חינם. רחוב זה צמוד לחלק המזרחי של פארק טוריה ממזרח. לאחרונה החלו מקרים של זרים מחוסרי עבודה ש״מנחים אתכם״ אל החניה הפנויה הקרובה- בתמורה לתשלום של מספר יורואים. המלצתנו- אם נתקלתם בדבר כזה, אל תחסכו מהם את היורואים שהם מצפים להם, כי לא ניתן לדעת אם יגרם נזק לרכב אם תסרבו.
  כמו כן בזמן פסטיבל לאס פאייאס– אמצע מרץ- חלק מאירוע הפסטיבל מתקיימים בדיוק ברחוב זה, לכן לא מומלץ לבנות עליו בתקופה זו לחניה.אופציה נוספת לחניה חינם בולנסיה היא חניוני חנה וסע הממוקמים בצמוד לתחנות מטרו, החניה בהם חינם ומשם תוכלו להמשיך במטרו אל מחוז חפצכם. מדובר אמנם על תחנות צמודות למטרו, אך הן לא ממש בתוך ולנסיה עצמה אם כי בפרברים שלה ובכפרים וערים הצמודות לולנסיה. לכן אופציה זו תהיה טובה למי שמגיע עם רכב שכור ורוצה להשאירו שם עד לשלב שבו יצא מולנסיה.
  תחנות המטרו לידם ישנם חניוני חנה וסע חינם הן: Lliria, La Pobla de Vallbona, L’Eliana, Empalme, Fuente de Jarro, Paterna, Santa Rita (תחנות על קו 2 של המטרו, במרחק ניכר מערבה משולי העיר), Massarrojos, Rocafort, Empalme, Seminari-CEU, Bétera (תחנות על קווים 0 ו-1 של המטרו במרחק ניכר צפונה משולי העיר), Valencia Sud, Paiporta (תחנות סופיות על קווים 0, 1, 2 ו-7 של המטרו במרחק ניכר דרומה משולי העיר).
 • חניה במלון-
 • חניון בקניון- אם אתם מתכננים להגיע לעיר בשביל קניות, אתם יכולים לתכנן להגיע לקניון שבו יש חניה, ברובם מקבלים 3 שעות ראשונות חינם בסופי שבוע, לדוגמא הקורט אינגלז (למידע נוסף על קניות בולנסיה).
 • חניון תת קרקעי- בולנסיה פרושים כמה חניונים תת קרקעיים (aparcamiento subterráneo)- ניתן לחנות בהם ולרוב הם גם נמצאים קרוב לתחנת מטרו.
 • חניון ברחוב- זו האופציה הכי פחות מומלצת בעיקר בשל הסיבה שלא ניתן להסתמך על כך שתוכלו למצוא מקום פנוי. גם אם מצאתם מקום פנוי, לאחרונה החלו מקרים של זרים מחוסרי עבודה ש״מנחים אתכם״ אל החניה הפנויה הקרובה- בתמורה לתשלום של מספר יורואים. המלצתנו- אם נתקלתם בדבר כזה, אל תחסכו מהם את היורואים שהם מצפים להם, כי לא ניתן לדעת אם יגרם נזק לרכב אם תסרבו. אל תשכחו שגם במקרה כזה החניה היא לא בחינם ויש לשלם במדחן הסמוך. בכללי תשלום במדחנים בספרד מתבצע בין השעות 9:00 ל-14:00 ומ-16:00 עד 21:00 בימים שני עד שישי ובשעות 9:30-14:00 בימי שבת. בימי ראשון ובחגים החניה חופשית. אך אל לכם להסתמך על שעות וימים אלה ולבדוק בכל מדחן פרטנית- אנו ראינו במדחן בעיר העתיקה בולנסיה כי התשלום הוא בכל ימות השבוע בין השעות 9:00-14:00 ו-16:00-20:00 וצריך לשלם גם בימי ראשון.

 

מדחן בעיר העתיקה של ולנסיה (צילום מערכת)

שלט המציין חניה תת קרקעית בולנסיה
(צילום מערכת)
המלצות

 • מי שמגיע אל ולנסיה עם רכב שכור, נשאר בה למספר ימים ואז ממשיך האלה- כדאי לקרוא את החלק של חניה בולנסיה על מנת למצוא את פתרון החניה המתאים לכם ביותר.
 • ניתן להיעזר באתר parkopedia על מנת למצוא את החניה הזולה ביותר הסמוכה אליכם.
 • ניתן להעזר בעמוד שכתבנו על תחבורה בולנסיה על מנת לדעת על אפשרויות התחבורה החלופיות בולנסיה במיוחד בתוך העיר עצמה.
 • כפי שנאמר, איננו ממליצים לשכור רכב למטרת התניידות בתוך העיר ולנסיה עצמה, כי אם לצורך הגעה לאתרים הסמוכים לולנסיה.

מפת תחנות השכרת רכב בולנסיה