העיר העתיקה של מדריד

מידע כללי והיסטוריה

העיר העתיקה של מדריד היא האזור ממנו נוצרה העיר מדריד בראשית דרכה אי שם במאה ה15 בימיו של המלך פליפה השני (ראה ההיסטוריה של מדריד וקסטיליה – מדריד תחת שלטון נוצרי מלכוני) וממנה היא התחילה להתעצם ולהתפתח. מי שהיה מגיע לעיר ממזרח היה נכנס דרך הפוארטה דל סול (שהייתה השער המזרחי של מדריד שקיבל את צורתו העכשווית רק בתקופה מאוחרת יותר) והעיר הייתה נמשכת דרך הפלאזה מאיור (שהייתה הכיכר המרכזית של העיר ונראתה לגמרי שונה עד למאה ה17, אז שופצה) ועד לאזור הארמון המלכותי שבתחילת דרכה של מדריד היה מבצר בסגנון מוסלמי (אלקזאר) ששימש כמגן של העיר טולדו, הפך להיות ארמון גותי ואחרי שנשרף במאה השמונה עשרה נבנה מחדש וקיבל את צורתו הניאו קלאסית אותה אנו רואים היום.

הארמון המלכותי של מדריד לפני שקיעה (צילום מקורי)

**פרסומת**לב העיר העתיקה מאופיין בבניינים עתיקים וסמטאות ישנות וקטנות – חלקם צפופות, חלקם קצת הורחבו. החלקים הסמוכים לעיר העתיקה שנמצאים מצפון לגראן ויה ובאזור כיכר אספניה – עברו שינוי משמעותי במאה העשרים וחלקים רבים בהם הפכו לבניינים גבוהים ואף לגורדי שחקים והם ניצבים כאנטי תזה לעיר העתיקה עצמה. העיר העתיקה של מדריד היא המרכז של העיר מבחינה תיירותית. מרבית האתרים החשובים של העיר נמצאים באזור זה והיא תמיד שוקקת בתיירים. כל רחוב וכל סמטה בליבה של העיר העתיקה של מדריד מספרת סיפור וניתן לטייל בין הסמטאות, ליהנות מהחנויות ומהטעמים של המסעדות ובתי הקפה (ושוק סאן מיגל כמובן).

תיירים מצטלמים כרקדני פלמנקו בפלאזה מאיור (צילום מקורי)

**פרסומת**המלצות "הכל על" למבקר בעיר העתיקה

מידע שימושי

  • ההגעה למקום מומלצת ברגל (למי שנמצא קרוב) או שימוש בתחנות המטרו שנמצאות בתוך העיר העתיקה – כמו האופרה (Opera), וסול (Sol) או בתחנות הרבות שמוצבות ברחובות התוחמים אותה כמו אספניה, סאן דיאגו, לה מולינה ולה לטינה.
צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי