אזור רסטרו

מידע כללי והיסטוריה

אזור הרסטרו הוא האזור הנמצא בחלק הדרום-מערבי של מרכז מדריד. זה הוא אזור מגורים של העיר, סמוך לנהר המנסנרס שחוצה את מדריד. מבחינה תיירותית אזור זה מחזיק בשני אתרים חשובים – שוק הפשפשים רסטרו ואצטדיון הכדורגל של אתלטיקו מדריד – ויסנטה קלדרון. עוד חשוב להזכיר את אזור זה – כאזור שמאפשר לחוש את מדריד האמיתית זו של המדרידאים הפשוטים בכל האמור למסבאות הקטנות והמקומיות והחנויות המקומיות והפארקים הנעימים.

דוכנים בשוק אל רסטרו  (צילום Lmbuga)

בנוסף אזור זה כולל כמה אפשרויות לינה נעימות ונוחות שמאפשרות גישה נוחה מאוד למרכז העיר במחיר נוח. אזור זה התפתח בעיקר מימי הבניים המאוחרות יחד עם הפיתוח של העיר מדריד והיה מזוהה מאז שהחל להתפתח כאזור של האנשים הפשוטים שהתגוררו בו ומחרו וקנו את מרכולתם בשוק אל רסטרו.

**פרסומת**גשר על נהר המנסנרס באזור אל רסטרו (צילום מקורי)

מלבד האתרים המוכרים של האזור שהוזכרו קודם, למי שיש קצת יותר זמן בביקור בעיר – מומלץ להסתובב באזור לה-לאטינה שנמצא בחלק שבין אזור שוק אל רסטרו לבין העיר העתיקה של מדריד. אזור לה-לאטינה הוא האזור של מעמד הפועלים של מדריד ומתאפיין בהרבה מאוד פאבים פשוטים ומקומיים שמאפשרים לחוש אווירה אותנטית יותר מאזורי התיירות המרכזים של העיר העתיקה. עוד מומלץ ללכת עוד קצת מערבה ולהגיע לאזור של פלאזה דה לה פאחה (בעברית כיכר הקש) שכולל מספר מבנים יפים ויחודיים, בראשם מגדל אגלסיה דה סאן פדר – שהוא אחד המבנים היחידים שנשארו במדריד מהמאה ה14 ומאפשרים לצפות באדריכלות המודאחר (האדריכלות המוסלמית של ספרד) וכנסיית סאן פרנסייקו דלה גראנדה המרשימה.

אוהדי אתלטיקו מדריד מחמים מנועים לפני הדרבי של מדריד בכניסה לויסנטה קלדרון (צילום מקורי)

כמובן שאי אפשר לדבר על אזור זה מבלי להזכיר את הויסנטה קלדרון – אם מתמזל מזלכם ואתם מבקרים במדריד בזמן משחק של אתלטיקו מדריד – מומלץ לצפות במשחק זה (המחירים למשחקי הבית של אתלטיקו מדריד יחסית טובים). מדובר בחוויה שהיא הרבה מעבר לכדורגל ומאפשרת לצפות במשחק ברמה גבוהה של אחת הקבוצות הטובות באירופה עם האוהדים שנחשבים ליותר חמים ונלהבים של ספרד – ראה עוד תחת כדורגל במדריד.

**פרסומת**המלצות "הכל על" למבקר באזור אל רסטרו

  • אזור זה מומלץ לביקור למי שמגיע למדריד לכמה ימים ויכול להשקיע זמן גם לביקור במקום.מלבד האתרים המפורטים בעמוד זה, כדאי להזכיר שבאזור יש לא מעט טאפס בארים מקומיים, פאבים, בתי קפה חנויות מונומנטים מעניינים (למשל: שער טולדו, וכנסיית אל פרנסיסקו אל גראנדה) שווה גם להזכיר שלחובבי הספא ישנו ספא חביב במקום שמאוד חביב על המבקרים במדריד (‪Los Nogales Spa & Wellness‬).
  • אזור זה מתאים מאוד ללינה במדריד למי שרוצה לינה קרובה למרכז במחיר טוב. המחירים למלונות באזור נמוכים בהרבה ממלונות בעיר העתיקה זה אזור מעולה להשיג בו הצעות טובות למלונות זולים במדרידהעתיקה למשל. חשוב להדגיש שיש שיגלו תחושה של חוסר נוחות ללכת לבד בחלקים של אזור זה בלילה. כדאי לקרוא על כך עוד תחת מלונות במדריד. בין המלונות המומלצים באזור זה ניתן למנות את: Artrip Hotel,  מלון גניבט (Ganivet Hotel) ו מלון אורבן (Urban Hotel).
  • הנגישות לאזור זה יחסית נוחה, למגיעים עם רכב פרטי למדריד ישנם חניונים יחסית נוחים ולחלק מהמלונות באזור יש חניה פרטית. כדאי לקרוא על כך עוד תחת השכרת רכב במדריד והשכרת רכב בספרד.

מידע שימושי

  • הדרך הנוחה ביותר להתנייד באזור היא בעזרת המטרו – קו 5 (ירוק) שחוצה אותו לכל אורכו.
צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי