אזור הפראדו

מידע כללי והיסטוריה

אזור הפראדו היה בעברו בראשית דרכה של מדריד אזור פראי בחלקו ואזור מלוכני בחלקו האחר – באזור זה בתקופות עתיקות לא הסתובבו אנשי העיר. עמדו בו מספר מנזרים ושנבנה ארמון הרטירו אזור הארמון והגנים שלו היו שייכים לבית המלוכה ולאצולה. השינוי הגדול של אזור זה היה במאה השמונה עשרה לאחר החלפת השלטון במדריד והמעבר מבית אבסבורג האוסטרי לבית בורבון הצרפתי. שינוי שלטוני זה שנתן את אותותיו בבניה הניאו קאסית בכל מדריד – השפיעה רבות על אזור הפראדו – שפותח באופן משמעותי, נפתח לציבור וקיבל את צורתו הייחודית והיפה שאנו רואים היום. בתקופה זו נפתח פארק רטירו לציבור הרחב, נבנה מחדש שער אלקאלה, שהפך להיות שער מרכזי בכניסה למדריד ממזרח, ונבנו מזרקות וכיכרות כמו כיכר סיבלס היפה.

**פרסומת**פסל האלה סיבלס בכיכר סיבלס –
אחד ממאפייני הבניה הניאו – גותית של אזור הפראדו (צילום מקורי)

אזור הפראדו מאופיין בבניה ניאו – קלאסית שכל כך מאפיינת את הבניה של תקופת בית בורבון שהיא ניזונה משילוב של השפעות צרפתיות מחד ומקומיות מאידך. בניה זו שמזכירה מאוד את הבניה הרומאית-יוונית עם פיתוחים מודרניים משרה אווירה של עוצמה ואיפוק. הבניה המאוד נקייה ומדוייקת המקפידה על פרופורציות ועל ההבלטה של מסרים מרכזיים עומדת בניגוד גמור לבניה הניאו גותית שהתפתחה בברצלונה באותה תקופה (בשמה המקומי – מודרניסטה).
אזור הפראדו בנוי ברובו מרחובות רחבים שמקלים מאוד על התנועה גם ברגל וגם ברכבים, שדרות הגראן ויה באזור זה סואנים במיוחד, האזור כולל את הריאה הירוקה והיפה של מדריד – פארק ריטרו, מזוהה מאוד עם אמנות ומחזיק בשני מוזיאונים חשובים מאוד – גם מוזיאון הפראדו וגםמרכז רינה סופיה לאומנות שנמצא בגבול שבין אזור הפראדו לאזור אטוצ’ה.

סרטון מידע על מוזיאון הפראדו מתוך ערוץ היוטיוב של אתר הכל על

**פרסומת**המלצות "הכל על" למבקר באזור הפראדו

מידע שימושי

  • הדרך הנוחה ביותר להתנייד באזור זה היא בעזרת המטרו – ישנם מספר לא מבוטל של תחנות מטרו באזור ועוברים בו הקווים 1 (תכלת), 2 (אדום) ו4 (חום).
צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי