קו טאו | Ko Tao

קו טאו – גן עדן לצוללנים

מידע כללי והיסטוריה

קו טאו (Ko Tao) הוא אי קטן הנמצא 38 ק”מ צפונית לקופנגן במפרץ תאילנד. משמעות השם קו טאו היא “אי הצבים”, על שם להקות הצבים שנהגו לקנן כאן. האי ידוע בעיקר בשל אתרי הצלילה שבו, המתאימים גם לצוללנים מתחילים. האי הקטן בגודל 21 קמ”ר עשיר בצמחייה ובמים צלולים עם שוניות אלמוגים יפהפיים. באופן כללי הוא מאופיין באותם נופים כמו אחיו הגדולים קופנגן וקוסמוי, רק שכאן האווירה הרבה יותר רגועה ומגיעים לכאן בעיקר מי שמחפשים שקט ורוגע מכל המסיבות.

מנגו ביי המבודד השקט (צילום: Nick Steemansרישיון)

**פרסומת**חופים מרכזיים

קו טאו עוד לא הספיק להתפתח בכל חלקיו, ולמעשה יש רק חופים בודדים שרלוונטים לתיירים. ניתן לטייל אל שאר חלקיו אך לרוב לא יהיו שם מלונות או מסעדות.
באן מה האט (Ban Mae Hat) – היא העיירה המרכזית בקו טאו, נמצאת בחלקו המערבי של האי ובה נמצא הנמל אליו מגיעות הסירות מקופנגן וקוסמוי. זהו המרכז המסחרי של קו טאו, עם שפע של משרדי נסיעות, מועדוני צלילה, סוכנויות להשכרת אופנועים ומסעדות. על האי קיימים מספר כספומטים ושירותי החלפת כספים.

באן האט סאי רי (Ban Hat Sai Ri) – זהו החוף הגדול והשוקק ביותר באי. משתרע לאורך רוב מערב קו טאו, צפונית לבאן מה האט ובו נמצא ריכוז המלונות, מסעדות וחיי הלילה באי.

מנגו ביי (Mango Bay) – חוף מבודד, יפהיפה ושקט הנמצא בקצה הצפוני של קו טאו. הגישה אל החוף היא רק בסירה הוא ברכב 4X4, ומכיוון ויש בו רק מלונות בודדים מדובר בחוף רגוע במיוחד. החוף מאופיין בסלעים גדולים ודגים מדהימים וזהו מקום אידיאלי לשנורקלינג.

קו נאנג יואן (Ko Nang Yuan) – נמצא כק”מ מצדו הצפוני-מערבי של קו טאו, אלו שלושה איים המחוברים ביניהם ברצועת חול. יש פה רק מקום לינה אחד. אך ניתן לשוט לכאן בקיאק ולבלות פה אחה”צ. יש פה גם מועדון צלילה המציע צלילות באזור.

קו נאנג יואן (צילום: האתר הרשמי של אתר הנופש על האי)

פעילויות ואטרקציות בקו טאו

עיקר הפעילויות בקו טאו מתרכזות בצלילה ושנרקול. עומק המים פה אידיאלי עבור צוללנים מתחילים והאי נחשב לאחד המקומות הזולים בעולם להוציא בו רישיון צלילה. יש פה שוניות אלמוגים מרהיבות ואינספור צורות חיים ימיות.

חמשת אתרי הצלילה הטובים ביותר של קו טאו:

  • סלע המפרש (Sail Rock) – עומק 45 מ’.
  • צוק צ’ומפון (Chumphon) – עומק 40 מ’.
  • אי הכרישים (Shark Island) – עומק 28 מ’.
  • הסלע הלבן (White Rock) – עומק 22 מ’.
  • הצוקים בדרום מערב (South-West Pinnacles) – עומק 33 מ’.

**פרסומת**המלצות "הכל על" למבקר בקו טאו

  • עיקר הפעילות על האי מתרכזת בצלילה, לכן מי שאינו מעוניין בצלילה שיקח בחשבון שאין הרבה אטרקציות מעבר לכך ולכן האלטרנטיבה היא בטן-גב על חופיו המופלאים של קו טאו.
  • על האי קיים מחסור מתמשך במים, לכן הקפידו לחסוך במים כמה שניתן.

מפה ומידע שימושי

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב

סנן על ידי