מגדל אייפל | La Tour Eiffel

שימו לב! כדאי להישאר מעודכנים בנוגע להנחיות והגבלות הקורונה בפריז, ההנחיות ליוצאים מישראל לצרפת וההנחיות לחוזרים לישראל מצרפת. תוכלו לקרוא על כך בעמוד הנחיות הקורונה בפריז.

הזמנת כרטיסים למגדל אייפל – 5% הנחה רק לגולשי הכל על

מידע על המגדל המפורסם של פריז

מידע כללי

מגדל אייפל (Tour Eiffel) הוא סמלה המוכר ביותר של העיר פריז ואחד המבנים המפורסמים ביותר בעולם כולו. המגדל, שעד לשנת 1930 היה המבנה הגבוה בעולם (הפסיד את הבכורה לבניין קרייזלר בניו-יורק) עשוי כולו ברזל ומגיע לגובה של 324 מטר. כיום הוא המבנה הגבוה ביותר בצרפת, והאתר בתשלום בו מבקרים הכי הרבה תיירים במדינה. הוא נמצא בחלק הצפוני של אזור האינווליד ממש על הגדה של נהר הסיין.

לאטרקציה זו, ולשלל אטרקציות נוספות ישנם 5% הנחה לגולשי הכל על באתר זה.

כל שצריך לעשות הוא ללחוץ על כפתור ההזמנה, ואז במעמד ההזמנה להזין את קוד הקופון HAKO5.

למעשה, מגדל אייפל נבנה בפריז במקרה. הוא היה אמור להיבנות בעיר אחרת בכלל – ברצלונה, לטובת היריד הבינ”ל שהתקיים במקום ב-1888. ברצלונה, שפחדה שמגדל יפגע באופיה האדריכלי ובסגנון המודרניסטה המפורסם שלה, העדיפה לבנות לטובת היריד את שער הניצחון שנמצא בה עד היום ליד פארק סטיודלה, ובניית המגדל עברה לפריז בה ציינו בבנייתו ב-1889 הן את התערוכה הבינ”ל והן מאה שנה למעמד המכונן של צרפת המודרנית – המהפכה הצרפתית (ראה גם ההיסטוריה של פריס).

סרטון מידע על מגדל אייפל מתוך ערוץ היוטיוב של אתר הכל על

לגרסת PDF גדולה ואיכותית להדפסה או שמירה בסמארטפון לטיול שלכם לחצו כאן

ההיסטוריה של המגדל

התכנון והבנייה של המגדל בוצעו על ידי המהנדס הצרפתי גוסטב אייפל, שהצליח להשיג את האישור לבניית המגדל בקושי רב. המגדל היה נתון למחלוקת וגרר ביקורת רבה מצד אמנים ואנשי רוח פריזאים רבים שטענו כי המבנה התעשייתי והמחודד לא מתאים לאופי הארכיטקטורה בעיר (תופעה קבועה בפריז, ראו מרכז פומפידו). הקבוצה המתנגדת קראה לעצמה “וועדת השלוש מאות” (לפי גובהו של המגדל) וטענו כי מדובר בארובת עשן שחורה שתאפיל בברבריות שלה על המונומנטים הצרפתיים המעודנים. מספרים כי הסופר גי דה מופסאן שהיה ממבקרי המגדל, היה נוהג לאכול את ארוחותיו במסעדה שבמגדל “שכן זהו המקום היחיד בפריז ממנו אין רואים את האייפל”.

לאחר שספג ביקורות רבות, גוסטב אייפל מהנדס המגדל הסתגר והתבודד בחדר בקצה המגדל. ניתן להניח כי אם היה יודע שהמגדל יהפך להיות החשוב שבאתרי פריז, לסמל לפריז ולצרפת כולה ולאייקון עולמי, היה אדיש יותר למבקרים.

כיאה לסמל לאומי, תמיד ניתן לראות ילדים מבתי ספר שונים בצרפת פוקדים את המגדל
(צילום מקורי)

כדאי לדעת! על המגדל עצמו חרוטים שמותיהם של 72 מהנדסים, מדענים ומתמטיקאים צרפתיים כהכרה על תרומתם בבניית המגדל. גוסטב אייפל הוא שהחליט לחרוט את שמותיהם בשל החשש מהמחאות נגד המגדל, והללו נחרטו בצדי המגדל מתחת למרפסת הראשונה. בראשית המאה ה-20 התחריטים נצבעו, אך שוחזרו בשנות ה-80′.

פסלו של גוסטב אייפל בכניסה למגדל
(צילום מקורי)

למרות המחאות הרבות – המגדל החזיר את הכסף שהושקע בבנייתו תוך שנה מהפתיחה רק ממכירת כרטיסי הכניסה (ניתן להבין מכך שאחד מסמלי ההיכר של המגדל – התור בכניסה, היה קיים עוד מראשיתו). ההצלחה האדירה של המגדל בקרב המבקרים בפריז, הביא להחלטה להשאירו על קנו למרות שהיה אמור להיות מפורק כ-20 שנה לאחר הקמתו.

בנוסף, הוא זכה לפיתוחים רבים (תוספות של מעליות, אנטנות וכדומה) ולשמש בתפקידים פונקציונאליים חשובים שניצלו את גובהו. למשל הוחלט כי ישמש כתחנת אלחוט ממשלתית- ממגדל אייפל שודרו אותות הרדיו הראשונים, הוא שימש כתחנת רדיו צבאית במלחמת העולם הראשונה ולבסוף גם שידר את תוכנית הרדיו הציבורית הראשונה ב-1925 ומאוחר יותר אף שידורי טלוויזיה.סיפור היסטורי מעניין נוסף הקשור במגדל הוא בזמן שפריס הייתה תחת כיבוש גרמני: בזמן מלחמת העולם השנייה כאשר צרפת הייתה תחת הכיבוש הגרמני, הצרפתים דאגו לחתוך את הכבלים של המעליות כך שלא יהיה ניתן להשתמש במגדל כתצפית וכעמדה צבאית. בשל כך, החיילים הגרמנים היו חייבים לטפס ברגל את כל הדרך לקומה העליונה בשביל להניף צלב קרס מעל המגדל. לקראת סוף המלחמה וכניעת גרמניה, היטלר ציווה על הגנרל דיטריך פון קולטיץ להרוס את מגדל אייפל ביחד עם יתר העיר, אך פון קולטיץ סירב לבצע פקודה זו.

הזמנת כרטיסים והדרכות מומלצות במגדל אייפל

מבנה המגדל

הקונסטרוקציה והעיצוב החדשניים לזמנו, הצביעו על יכולות טכנולוגיות ומדעיות גבוהות, ארכיטקטורה מתקדמת והציגו הנדסה ותעשייה צרפתית מרשימה לעולם כולו. למעשה, כל הרעיון של מגדלי פלדה היה חדשני ביותר באותה תקופה. היה ייחודי ביותר לחשוב שניתן לקחת את מאות חלקי הפלדה ולהרכיבם לכדי מגדל אחד במספר שלבים ובנוסף לנצל את הפלדה הן לבניה בסיסית והן כמרכיב ויזואלי.

בקומה השלישית של המגדל משווים אותו למבנים גבוהים
אחרים בעולם – כולל עזריאלי (צילום מקורי)

אנחנו על רקע הנוף הנשקף מהמגדל
(צילום מקורי)

רעיון הפלדה ומרכיביו הם דוגמא ומופת לבניה שמאזכרת את תקופת המהפכה התעשייתית שהאייפל נבנה בשיאה. הוא שואב הן רעיונות של בניה פונקציונאלית “עירומה” (בלי ויטרז’ים, עיטורים וכדומה) והן תכנון דקורטיבי-תעשייתי. למשל התכנון של בסיס המגדל 4 שבכות/שערים שמתלכדים והופכים לאחד ובכך יוצרים יציבות גבוהה מחד וגמישות מאידך. השילוב הזה שמאפשר למגדל להתמודד עם רוחות, ונטיה הנוצרת בגלל התרחבות המתכת בזמן החום של הצהריים היה יכול להיות מושג עם אלכסונים פשוטים – אך הקשתות משווות למגדל את המראה הייחודי שלו.

עוד שווה להתעכב על המעליות במגדל. הם מבוססות על מנגנון הידראולי שאז נחשב למתקדם מאוד בפני עצמו (הם נבנו כך שהבטיחות תהיה לפני המהירות ולכן עד היום המעליות במקום די איטיות). המנגון הישן עובד עד היום – אם כי הוכנסו מספר שידרוגים שהפכו אותו לאוטמטי יותר.

שלבי הבנייה של מגדל אייפל (Public Domain)

מגדל אייפל במספרים:

– המגדל נבנה בשנתיים וחודשיים וחמישה ימים.
– מאז פתיחת המגדל ב-1889 ביקרו בו כ-250 מיליון מבקרים מכל העולם.
– מדי שנה, מבקרים במקום כ-7 מיליון איש.
– המבנה נחנך ב-31 במרץ 1889.
– מדי שנה נצבע המגדל בכ60 טונות של צבע.
– בשנת 1909, לאור המשך ההתנגדות המקומית כמעט ופורק האייפל.
– במבנה 7 מעליות הנוסעות בשנה 103 אלף ק”מ.
– המגדל מורכב מ-18,000 חלקי מתכת ו-2 וחצי מיליון ברגים ומסמרים.
– על המגדל ישנם 120 אנטנות.
– בלילה המגדל מואר ב-336 פרוז’קטורים.
– חלקו העליון של המגדל מושפע מטמפרטורת הסביבה ויכול להשתנות בגודלו ב-18 ס”מ.
– במגדל ישנן 1,665 מדרגות עד לקומה השלישית. לקהל פתוחות המדרגות רק עד הקומה השנייה.
– ב-1982 המעליות הוחלפו לאחר 97 שנות שירות, וזמן העלייה צומצם מ-8 דקות ל-2 דקות.

**פרסומת**מה רואים?

בבניין שלוש קומות- בקומה הראשונה בגובה של 57 מטר ובקומה השנייה בגובה של 115 מטר יש מסעדות, בתי קפה וחנויות ואליהן ניתן לעלות ברגל (1,120 מדרגות לאמיצים מבניכם). לקומה השלישית והגבוהה ביותר, 267 מטר, ניתן להגיע רק במעלית וממנה נשקף נוף פנורמי של פריז כולה וסביבותיה. בקומה זו נמצא בר יינות, והחדר בו הסתגר המהנדס אייפל בשל הביקורת הרבה שהופנתה אליו, והוא מהווה כיום מוזיאון קטן עם הריהוט המקורי ובובות שעווה של גוסטב אייפל ותומאס אדיסון בעת הביקור הראשון במגדל.

הנוף מהמגדל מרשים כמובן ניתן לראות בו את כל האתרים החשובים של פריס ולמעשה ניתן לראות ממנו ביום בהיר עד למרחק של 72 ק”מ.

 הנוף ממגדל אייפל לכיוון צפון מערב – גני טורקאדו 
(צילום מקורי)

הנוף ממגדל אייפל לכיוון דרום מזרח – שדה מארס Champ de Mars
(צילום מקורי)

כמובן שניתן גם להסתפק בלהתרשם מהמגדל בלי לטפס למעלה, הוא יפה גם בשעות הבוקר וכאשר מאירים אותו בשעות הערב. בכל שעה עגולה משעות החשכה המגדל מנצנץ באורות ויוצר אווירה רומנטית ומיוחדת. הגן מסביב למגדל עמוס במבקרים ובמוכרי מזכרות למיניהם.

האייפל (תמונה: Waithamai)

האייפל בלילה (צילום מקורי)

אפשרויות לרכישת כרטיסים מראש למגדל אייפל

הבהרה! אם מדובר בכרטיסים פשוטים (כניסה בלבד) הקניה באתר הרשמי של המגדל היא הזולה ביותר – בדקו קודם כל שם. פעמים רבות הכרטיסים שם לא יהיו זמינים ובמידה וזהו המצב, אנו ממליצים לפנות לאופציות האחרות המפורטות כאן.
ישנן מספר אפשרויות לעלות למגדל, והן מפורטות פה מהאופציה הזולה ליקרה ביותר:

 • לעלות ברגל לקומה השניה.
 • לעלות במעלית לקומה השניה.
 • לעלות ברגל לקומה השניה ומשם מעלית לקומה האחרונה (השלישית)- ניתן לרכישה במקום עצמו בלבד (חסרון- צריך להמתין בתור הארוך).
 • לעלות בשתי מעליות לקומה השלישית.

בכל האופציות האלה, פעוטות עד גיל 4 נכנסים חינם (אך חובה להציג כרטיס חינם), ילדים/ות עד גיל 11 ומוגבלים בתנועה (בהצגת תעודה מתאימה) משלמים רק כ-25%, נוער עד גיל 24 משלמים חצי מחיר. למידע נוסף על- פריז עם ילדים.

קומה שניה קומה שלישית
ברגל במעלית ברגל ובמעלית
(לקומה שניה ברגל
ומשם לשלישית במעלית)
הכל במעלית
(לקומה שניה במעלית
ומשם לשלישית במעלית נוספת)
זול יותר  הנוף הטוב ביותר
חדרו של מהנדס המגדל נמצא בקומה זו
 ניתן להזמין מראש ולחסוך את התור לרכישת הכרטיס
 האופציה הזולה ביותר
 ניתן להזמין מראש ולחסוך את התור לרכישת הכרטיס
 מתאים למי שלא רוצה לעלות ברגל
 האופציה הזולה ביותר לקומה השלישית  ניתן להזמין מראש ולחסוך את התור לרכישת הכרטיס
 מתאים למי שלא רוצה לעלות ברגל
זה לא הנוף הכי טוב שאפשר להשיג מהמגדל
אין גישה למוזיאון הקטן בחדרו של מהנדס המגדל
 יותר יקר
 לא מתאים למי שלא יכול לטפס את המדרגות ברגל  יקר יותר  לא מתאים למי שלא יכול לטפס את המדרגות ברגל
 לא ניתן להזמין מראש, התור לרכישה במקום עלול להיות ארוך
 האופציה היקרה ביותר

ניתן לרכוש כרטיסים מראש במעלית בקישור זה (מומלץ), אך מראש לא ניתן לאופציה המשולבת של עליה ברגל לקומה השניה ומשם מעלית לקומה השלישית. ניתן לרכוש עד יום אחד לפני הביקור, אך קנייה ספונטנית מדי תאלץ אתכם להתפשר בשעות הביקור או אפילו ביום הביקור – יכול להיות שיום מראש כבר לא יישארו כרטיסים. לפעמים קשה גם להשיג כרטיסים מראש (לפעמים המכירה באתר לא עובדת או שאין כבר כרטיסים, במיוחד בקיץ) במקרה כזה מומלץ לחשוב על אפשרות של הצטרפות לסיור מודרך במקום – זה אומנם הרבה יותר יקר, אך חוסך זמן וגם מאפשר להבין יותר את מה שהנכם רואים.

הזמנת כרטיסים למגדל אייפל – 5% הנחה רק לגולשי הכל על


אפשרויות לסיורים מודרכים:

 • חברת ויאטור מציעה סיור מודרך למגדל הכולל עליה לקומה השניה במעלית (לא כולל קומה אחרונה). לרכישה- כאן. לא ניתן לרכוש כרטיס לקומה השלישית מהקומה השניה.
 • חברת אקספידיה מציעה שני סיורים:
  • סיור מודרך למגדל הכולל עליה לקומה השניה במעלית. ניתן להוסיף אופציה לעלות גם לקומה השלישית במעלית (בתשלום נוסף, יש צורך לבחור מראש במעמד ההזמנה). לרכישה- כאן.
  • סיור מודרך לקומה השניה בלבד שמתחיל בפלאזת טרוקדרו עם תצפית אל המגדל. לרכישה- כאן.
 • חברת טיקטס מציעה שלושה סיורים:
  • סיור מודרך לקומה השניה של המגדל ברגל, לרכישה כאן.
  • כניסה עם דילוג על התור לקומה השניה של המגדל והדרכת אודיו (כלומר- לא מדריך אנושי), לרכישה כאן
  • סיור מודרך הכולל עליה לקומה השלישית במעלית, לרכישה- כאן.

*יש לשים לב שהדילוגים על התור שסיורים אלו מציעים הם התור לרכישת כרטיס הכניסה למגדל. בנוסף לכך, יש גם תור לבידוק הבטחוני, שחלק מהסיורים מעניקים דילוג אליו וחלק לא. יש לקרוא בנפרד כל הצעה.

ישנן גם הצעות משולבות להדרכה במגדל עם שילוב של אטרקציות נוספות כמו שיט על הסיין שיכול להפוך את ההזמנה ליותר משתלמת (ראו מידע פה).

הזמנת כרטיסים למגדל אייפל -
5% הנחה רק לגולשי הכל על

המלצות "הכל על"

 • לרוב התיירים לדעתנו מומלץ להזמין למגדל כרטיסים מראש. אם מדובר בכרטיסים פשוטים אנו ממליצים קודם כל לבדוק באתר הרשמי – זה הכי זול. המציאות היא שפעמים רבות יהיה קשה למצוא שם כרטיסים ואז אנו ממליצים להזמין דרך המפיצים השונים. סקירה מלאה על הנושא והאופציות השונות מפורטת בעמוד זה למעלה
 • הביקור במגדל אייפל הוא ביקור חובה כמעט לכל תייר המבקר לראשונה בפריז. הוא מתאים הן לחופשה רומנטית והן לבילוי משפחתי עם ילדים. אם אתם מנסים לחסוך זמן וכסף הסתפקו בהצצה על המבנה מבחוץ (אז צריך להקדיש לו כ15-30 דקות) אם אתם יכולים להרשות לעצמכם את הביקור בפנים גם מבחינה כספית וגם מבחינת זמן כנסו, זה שווה את הזמן והמחיר. במקרה שאתם נכנסים פנימה צריך לתכנן את הביקור במקום לטווח של שעה וחצי עד שעתיים.
 • מומלץ לדלג על התור הארוך המשתרך לקניית הכרטיסים למעליות, באמצעות קניית הכרטיס מראש באינטרנט. תוכלו לקרוא על כך בפירוט תחת “אפשרויות לרכישת כרטיסים” בעמוד זה (פסקה קודמת). אנו מאוד ממליצים למי שמתעניין בהמלצות כגון אלו, להציץ גם בעמוד המקיף הבא: המלצות והנחות לנוסעים לפריז, חובה לבקר לפני הזמנה!

לא תאמינו כמה התור ארוך! תוכלו ״לבלות״ כאן יום שלם בעמידה בתור,
וזאת בדיוק הסיבה שאנו ממליצים להזמין כרטיסים מראש, אפילו אם מדובר בתוספת תשלום

 • חשוב מאוד לדעת שגם בעונת התיירות וגם לא בעונת התיירות- התורים לעלייה למגדל במעלית ארוכים מ-א-ו-ד. תור לקניית הכרטיסים, אחריו תור לעלייה למעלית לקומה השנייה, תור לעלייה למעלית לקומה העליונה, תור לעלייה במדרגות למרפסת, וכמובן תור לירידה במעלית. צריך להקדיש לא מעט זמן וסבלנות לכל התהליך הזה, אז קחו זאת בחשבון. עלייה רגלית לקומה השנייה מספקת תצפית לא פחות יפה מאשר בקומה העליונה, וחוסכת את ייסורי התורים ואת מחיר הכרטיס (קחו זאת בחשבון).
 • מומלץ לתכנן את הביקור כך שתגיעו לאזור לפנות ערב ותספיקו לראות את המגדל גם באור יום וגם מואר בלילה. לטובת עליה לאתר למעלה ותצפית מומלץ לתכנן להגיע באור יום.
 • בתקופת החורף השהיה במגדל אייפל בקומה הראשונה והשניה יכולה להיות מאוד לא נעימה (הקומה השלישית כאמור מקורה ובחורף די חם שם). שווה לבוא עם ביגוד מתאים – גם באביב ובקיץ בשעות הערב – יכול להיות שם קר ולא נעים לעמוד. המלצה זו נכונה שבעתיים למטיילים עם ילדים (ראה עוד מידע בנושא זה תחת חופשת חורף בפריז).
 • לא להתפתות למוכרי השמפניה והיין במקום, תצטיידו לפני ההגעה לאייפל בשמיכה, בקבוק יין או שמפניה ותוכלו לשבת ולצפות בפלא בחצי מחיר.
 • המסעדות שבמגדל אייפל עצמו יקרות מאוד והם מיועדות למי שרוצה להשקיע בבילוי ייחודי ויוקרתי (מתאים מאוד לחופשה רומנטית) מומלץ למי שרוצה לעשות כן להזמין מקום מראש (ראה למשל מידע פה), אך למי שמחפש משהו יותר זול וזמין, הליכה קצרה תוביל אתכם לשפע המסעדות המצוינות של הרובע השביעי (מסעדות מומלצות בפריז).
 • קנייה של מגדלי אייפל קטנים (מחזיקי מפתחות, פסלים וכו’) מומלצת לא בקרבת מגדל אייפל עצמו, אלה במרחק קצר ממנו. תוכלו לחסוך קצת יורו.
 • הלינה באזור מגדל אייפל כמו הלינה באזור האינווליד מצטיינת בקרבה לאתרים המרכזיים של אזור זה. בנוסף, יתרונה הוא בכך שהיא מרכזית, אך מרוחקת מהרעש וההמולה של אזור השאנז אליזה הכוללת בתוכה לא מעט שטחים ירוקים ופתוחים ביחס ללינה במרכזה של עיר כה פעילה וגדולה – מומלץ לקרוא פירוט נוסף תחת מלונות ליד מגדל אייפל. באזור זה ניתן למצוא כמו מהמלונות המומלצים של פריז כמו: מלון דה סואץמלון לה פרינס רג’נט (Le Prince Regent)מלון קוז’ה (Hotel Cujas Pantheon Paris) ואכסניית לה קור.
 • ילדים: כן, אם לא שם אז איפה? (ילדים בפריז). למי שמגיע בעונות התיירות הדרך למגדל וסביבות המגדל עצמו הן חוויה בפני עצמה. ניתן לראות לא מעט מופעי רחוב ודוכנים שהם חלק מהחוויה של הביקור לתיירים הצעירים יותר (וגם אילו שקצת יותר מבוגרים)

המלצות שעלו בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו פריז למטיילים – Paris For Travelers

 • מאיזה אתר עדיף לקנות כרטיסים לאייפל?
  • אם מדובר על כרטיסים למועד רחוק (לא לחודשיים הקרובים) אני ממליץ לך לקנות מהאתר הרשמי. גם אם תמצאי כרטיסים במחירים מוזלים יותר – זה יהיה במספר יורואים בודדים, אז למה להסתבך? אם כן מדובר בתאריכים קרובים וכבר אין כרטיסים באתר הרשמי – נסי דרך 365tickets או אתרים אחרים שעולים בתוצאות החיפוש בגוגל.
   • חייבים לקנות כרטיס ליום ושעה מסויימת, או שיש אפשרות לכרטיס חופשי?
    • נדמה לי שדווקא באתר 365tickets ראיתי איזושהי אופציה לכרטיס פתוח שכולל גם ארוחה בבית קפה/מסעדה שנמצאת בקומה העליונה, אבל הכרטיס יקר בטירוף.
  • הגענו לשם השבוע ישירות, בשעות אחר הצהריים. בלי תורים, בלי אינטרנט. היה יעיל ונחמד. מהשוואה שעשינו לרכישה באינטרנט יותר יקר. פשוט להגיע או מוקדם בבוקר או בשעות אחר הצהריים. נסיעה טובה!
 • ספציפית אייפל, אבל נכון גם לכל שאר המוזיאונים- להגיע מוקדם ולחסוך המתנה של תור נוראי לכרטיסים ולבידוק הבטחוני. עדיף להגיע מעט לפני הפתיחה של המקום. לגבי האייפל, אני הייתי כשהיה שם קר ולא יכולתי להישאר יותר מכמה דקות כי קפאתי. קחו כפפות וכובע צמר. ובאופן כללי עדיף לבדוק את מזג האוויר. אני לקחתי מעיל סתם.
 • חשוב ביותר – להזמין מראש את כרטיסים לעלייה לקומה השנייה של האייפל! ההמתנה בתורים העצומים שם נראית מייאשת. הגענו, הצגנו את הכרטיסים שהזמנו מראש ונכנסנו תוך דקות. כמובן, לא לפספס לראות את האייפל מנצנץ בלילה. זו חוויה שלא שוכחים.
 • נסענו במטרו לאייפל. בניגוד להמלצות הרווחות, לטפס על האייפל זה חובה! הכניסה למגדל כולל בטחון לקחה בדיוק גג חצי שעה (הגענו על הבוקר) והנוף בפסגה מרהיב ולא כמו בקומה השניה בכלל, פשוט חובה! עייפים מההתרגשות ורעבים (שוב) החלטנו לא לאכול בקפיטריה שבאייפל וקנינו לנו כריך טעים ברחוב מקביל. ישבנו בגני מרס המופלאים על הדשא, האכלנו יונים, צפינו באייפל והיינו בעננים. כמה אזהרות שקיבלנו ממטיילים וגם מיהודית מרלמשטיין Judith Mermelstein מדריכת טיולים מדהימה שבעזרת האדיבות, הטיפים, הידע והחוכמה שלה תכננתי טיול מופלא ובטוח עזרו לנו להמנע מחוסר נעימות, מצרפת ציטוט: “לא להתפתות ל’עזרה’ שמציעים אנשים ברכישת כרטיסי מטרו. הם מנסים למכור לתיירים תמימים כרטיסים משומשים, שסימן ההחתמה עליהם קלוש ביותר או כלל לא מופיע.” ברחבי העיר מסתובבות חבורות של מספר בנות, לפי תווי פניהן הן צועניות. הן תנסנה להחתים אנשים על דף, למכור סיפור על זכויות אדם, להוציא מכם תרומה ולכייס אתכם. *לגרש, בשניה הראשונה!*. על כך אעיד שבעודנו מנסים להנות מהפיקניק למרגלות האייפל, נתקלנו בהן וזה כלל לא נעים ואכן צועניות. על הגשרים עומדת לעיתים חבורה שמציעה משחקי הימורים על זריזורת ידיים שבהעלמת חפצים ומציאתם. שלושה גברים ואז לפתע מגיעה ‘תיירת’ ועוד תייר שכאילו מהמרים וזוכים, כדי שאחרים, עוברים ושבים (תיירים), יתפתו גם הם להמר. אם תשבו שם חצי שעה, תראו איך ה’תיירים’ חוזרים לעוד סיבוב.
 • מהו המיקום הכי יפה להצטלם בו על רקע האייפל?
  • בכיכר טרוקדרו. כמה דקות הליכה מהאייפל עצמו.
  • התחנה הכי קרובה לאייפל היא bir hakim, הנוף הכי יפה מטרוקדרו לדעתי. תלוי כמה קרוב את רוצה לראות אותו.
  • ממדרגות גני טרוקדרו.
  • מהטרוקדרו!
  • ההמלצה שלי היא לצאת לשייט בסיין ומשם לצלם את המגדל ועל הרקע שלו
 • ניסינו להזמין כרטיסים מראש דרך האתר ולא הצלחנו. זה ממש לא קריטי. בהמלצת יוהן הגענו למגדל ביום שישי דווקא, ב-9:10. הקופות נפתחות ב-9:30 והכל היה מהיר מאוד ולא מסורבל. ב-10:00 כבר היינו בראש המגדל.
 • חובה לבקר, אין מה לדבר. גם ביום וגם ב- 22:00, הוא מנצנץ לכמה דקות וזה מאוד נחמד ויפה. יש מסעדה טובה ממול האייפל במוזיאון הארכיאולוגיה, אני לא זוכרת את שמה, אבל צריך להזמין מקום מראש.
 • אייפל – הלכנו כמה פעמים. בצהריים להצטלם, בשקיעה לעשות שייט / לעלות עליו ובלילה לראות אותו מנצנץ כל שעה עגולה ל- 5 דקות.
 • אייפל – כמו שהרבה המליצו לי להגיע בשעות אחרי הצהריים המאוחרות, אני הגעתי בשעה 18:30 והיה זמן המתנה של 20 דקות כולל קניית כרטיס (האתר היחיד שלא הצלחתי לקנות כרטיס מהארץ) לא להפסיד לראות בשעות הערב כאשר כל המגדל מואר. האתר של האייפל פותח חודש עד חודשיים לפני את מכירת הכרטיסים בכמות קטנה וצריך להיות עם היד על הדופק להספיק לקנות.

המלצות גולשים:

 • לעלות לאייפל ויתרנו, כי הכרטיסים לחתוך את התור יקרים תופת ובלי זה זה פשוט לחכות שעות בתור (גם לעלות ברגל). אז במקום זה עלינו למגדל מונפרנס שהוא יותר גבוה מהאייפל ויותר זול ובלי תורות עם תצפית יפה על האייפל בעצמו.

מידע שימושי על מגדל אייפל

 • כתובת: Champ de Mars, 5 Avenue Anatole France, 75007
 • שעות פתיחה: פתוח כל השנה. מאמצע יוני עד תחילת ספטמבר פתוח מ-9:00 בבוקר עד חצות, וביתר השנה פתוח מ-9:30-23:00, אך המדרגות פתוחות עד 18:30 בערב בלבד. גם בחגים ובחופשות במהלך תקופה זו מאריכים את שעות הפתיחה עד חצות.
 • איך מגיעים?
   דרכי ההגעה למגדל אייפל רבות ומגוונות, ניתן לשלב אותם לפי הנוחות ובהתאם לתוכניות היום, או שניתן להגיע במיוחד דרכם:

  • מטרו:
   • קו 6 לתחנת Bir-Hakeim. תחנה זו מומלצת במיוחד- בניגוד למרבית קווי המטרו, הקו הזה נוסע מעל הקרקע כך שעם ההגעה לתחנה זו תקבלו תצפית מרהיבה למגדל.
   • קו 9 לתחנת Trocadero. זרם האנשים יוביל אתכם החוצה לנקודת תצפית גבוהה ומרשימה בדיוק מול האייפל במרפסת מעל גני טרוקדורו (Jardin du Trocadero). הליכה קצרה בגנים וחציית הסן והופס – אתם במגדל.
  • RER: קו C וירידה בתחנת Champ de Mars- Tour Eiffel.
  • אוטובוסים: קווים 82 ו-42 בתחנת Tour Eiffel וקווים 87 ו-69 בתחנת Champ de Mars.
  • אופניים: אופניים להשכרה זמינים 24 שעות ביממה (תראו תחנות השכרה ברחובות רבים בפריז, אופניים אפורות-כסופות של Velib). גם דרך מומלצת להגיע לאייפל דרך הרחובות היפייפים של האזור.
  • סירה: דרך מקורית ומעניינת להגיע למגדל אייפל, תוך חציית לב פריז על נהר הסן. מרבית ההפלגות אורכות כ-20 דקות וכוללות מעבר באתרים מרכזיים נוספים בפריז כמו שער הניצחון, נוטרדאם והלובר. פרטים, מחירים ומידע נוסף- https://www.batobus.com/index.htm
  • רכב: כמו למרבית האתרים בפריז, גם למגדל אייפל מומלץ להגיע ללא רכב. חניה לעקשנים ב-Quai Branly, רק 300 מטר מהאייפל עצמו (למידע נוסף ראה השכרת רכב בפריז והשכרת רכב בצרפת).
צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי