ארקו דה לה ויקטוריה, מדריד | Arco de la Victoria

מידע כללי והיסטוריה

קשת הניצחון של מדריד היא קשת חדשה יחסית על אף שהיא ניראת ישנה מגילה האמיתי. הדיקטטור פראנקו הורה על בנייתה ב-1956 כמחווה לצבאו הלאומי שהביס את הרפובליקנים במלחמת האזרחים (1936-1939).
בגללה מטענה ההיסטורי הארקו דה לה ויקטוריה ידועה גם כפוארטה דה מונקלואה או “שער מונקלואה”, שם המועדף על אלו שאינם מעוניינים להיזכר או להזכיר את הדיקטטור המנוח (יש אוכלוסיות בספרד שאינן נושאות את שמו לשווא).
מה רואים בקשת הניצחון?

הקשת, הנישאת לגובה של 39 מטר (או 128 רגל), נושאת לראשה פסל של מרכבה עם ארבעה סוסים, המסמלים את מנהגו של פראנקו לרכוב בדרך זו באופן קבוע בדרכו למרכז העיר.

הארקו דה לה ויקטוריה אינו פתוח היום למבקרים, אך רבים עוברים לידה כדי להביט בה מבחוץ.

ארקו דה לה ויקטוריה (צילום מקורי)
מידע נוסף והמלצות "הכל על" למבקר בקשת הניצחון

  • האתר לדעתנו אינו נכלל באתרי החובה של מדריד – שווה להיות מודעים אליו למי שעובר במקום אך אין עניין לנסוע אליו במיוחד. מיקומו הוא יחסית מנותק מהאזורים התיירותים המרכזים של מדריד ולכן אינו זוכה להרבה ביקורים של תיירים. בעיקר עוברים בו תיירים שרוצים להגיע לתחנת האוטובוס הגדולה שליידו ו / או תיירים שממשיכים ממנו למוזיאון דה אמריקה הסמוך.
  • לא רחוק מהקשת נמצא המגדל “מיראדור דל פארו”, הידוע גם בשם “פארו דה מונקלואה” או “פארו דה מדריד,”. המגדל בעל המראה העתידני נבנה ב-1992 כמרכז תקשורת. למרבה הצער המצפה בגובה 92 מטר, שהיה פתוח בעבר למבקרים, נסגר בשנת -2005.
  • מחיר: חינם

מידע שימושי על ארקו דה לה ויקטוריה

שעות פתיחה

שטח ציבורי, פתוח כל היום.

כתובת

Avenida Arco de la Victoria, s/n, מדרידספרד
הגעה
directions_subway
מטרו

קו 3 (צהוב) או 6 (אפור) עד לתחנת Moncloa