אזור אטוצ'ה

מידע כללי והיסטוריה

אזור אטוצ’ה הוא אזור הנמצא בחלק הדרום מזרחי של מרכז מדריד ונושק לאזור הפראדו. אזור זה ברובו אזור מגורים ועסקים ועיקר עניינו הוא בתחנת הרכבת המרכזית של מדריד – אטוצ’ה הנמצאת בו והעובדה שהוא נושק לאתרים חשובים כמו פארק ריטרו ומוזיאון מרכז המלכה ריינה סופיה. חשיבותו של אזור זה לתייר המבקר בעיר היא העובדה שהוא מציע מגוון אפשרויות לינה מאוד נוחות שמשלבות נגישות גבוהה, קרבה לאתרים המרכזיים של מדריד ומחיר נוח.

**פרסומת**תחנת אטוצ’ה – תחנת הרכבת המרכזית של מדריד – מתחנות הרכבת הגדולות והנוחות של אירופה
(צילום מקורי)

אזור אטוצ’ה שאנו רואים היום התעצב בעיקר מהמאה ה19 והילך כאשר נחנך במקום קו הרכבת הראשון של מדריד. אזור זה חווה את אחד מפיגועי הטרור הקשים באירופה במאה 21 כאשר ב2004 חווה האזור שני פיצוצים שהביאו ל191 הרוגים וכ1500 פצועים.

תצפית על אזור אטוצ’ה מתוך מרכז האומנות על שם רינה סופיה (צילום מקורי)

כאמור אזור אטוצ’ה אינו מתאפיין בהרבה מוקדי תיירות חשובים, אך יש בו ריכוז גדול של פאבים קטנים המיועדים למקומיים, מסעדות ומסבאות קטנות, סופר מרקטים ומכולות, והוא בעיקר חשוב לתייר כאזור מעבר כאשר באים ויוצאים אל מדריד ברכבת או אזור לינה למי שמחפש לינה מרכזית, נגישה וזולה.

דוגמא לקפיטריה קטנה באזור אטוצ’ה – אזור זה מאפשר ליהנות מטעמים של מדריד במקומות פחות תיירותים ובמחירים נוחים (צילום מקורי)

**פרסומת**המלצות "הכל על" למבקר באזור אטוצ'ה

מידע שימושי

  • הדרך הנוחה ביותר להתנייד באזור היא בעזרת המטרו – ישנם מספר לא מבוטל של תחנות מטרו באזור ועוברים בו הקווים 1 (תכלת), 2 (אדום) ו4 (חום).
צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי