שדה התעופה בילבאו | Bilbao Airport (BIO)

שדה התעופה בילבאו (Bilbao Airport), שבספרד נמצא במרחק של 9 ק”מ מבילבאו, דרכו מגיעים תיירים רבים שבאים לחופשה באזור מכל העולם. בשדה התעופה יש טרמינל 1, והשם המקוצר של שדה התעופה הוא BIO, כך הוא יופיע על כרטיס הטיסה. לבילבאו אין טיסות ישירות מישראל. הטיסות הן דרך יעד נוסף, לרוב מדריד או ברצלונה, והן כוללות טיסות פנימיות באמצעות החברות הספרדיות (איבריה/וואלינג) – אנו ממליצים להזמין את הטיסות הללו מראש אפשר בקישור זה למי זקוק לשירות לקוחות בעברית ואפשר בקישור זה למי שרוצה לחפש מחירים טובים יותר מאופציות רבות יותר וגם להשוות מחירים עם אפשרויות הגעה אחרות לבילבאו שאינם טיסות. (יש רכבות ואוטובוסים מצויינים).

שדה התעופה של בילבאו באסקים

שדה התעופה של בילבאו מהווה שער לטיול בחבל הבאסקים

איך מגיעים אל ומשדה התעופה של בילבאו

ישנן כמה דרכים להגיע ממרכז העיר של בילבאו לשדה התעופה של בילבאו וחזרה. הדרך הנפוצה ביותר היא לקחת את הרכבת. תחנת הרכבת נמצאת ממש מחוץ לשדה התעופה, והנסיעה למרכז העיר אורכת כ-20 דקות. דרך נוספת להגיע למרכז העיר היא לקחת אוטובוס. תחנת האוטובוס נמצאת גם היא ממש מחוץ לשדה התעופה, והנסיעה למרכז העיר אורכת כ-30 דקות. למי שמחפש הסעות מהשדה לעיר ישנם אפשרות להצטרף למוניות מורשות (לפרטים והזמנה) או להסעות מאורגנות שבעיקר טובות לקבוצות שמעל שלושה אנשים (בדרך כלל זול יותר – לפרטים והזמנה).

טיסות מברצלונה לבילבאו

. ישנן כמה חברות תעופה שמפעילות טיסות ישירות בין הערים, כולל איבריה איירליינס, וולינג איירליינס וריאן אייר. זמן הטיסה הוא כ-1 שעה ו-15 דקות. ישנן כעשר טיסות סדירות בין הערים כאשר בתקופת התיירות יצטרפו להם טיסות נוספות מחיר הטיסה יכול להשתנות ונע לרוב סביב 100 אירו לכרטיס. לפרטים והזמנה של טיסות ואפשרויות הגעה אחרות

טיסות ממדריד לבילבאו

טיסה ממדריד לבילבאו היא אחת הקווים הפופולריים בספרד. מספר חברות תעופה מציעות טיסות ישירות בין הערים, כולל איבריה איירליינס, וולינג איירליינס וריאן אייר. זמן הטיסה הממוצע הוא כ-1 שעה. בימי רגילים, יש בערך עשרה טיסות יומיות בכיוון זה, ובתקופות התיירות השיא, המספר עשוי להיות גבוה יותר. מחיר הטיסה משתנה לפי העונה והחברה, אך בדרך כלל הוא מסתובב סביב 90 אירו לכרטיס. לפרטים והזמנה של טיסות ואפשרויות הגעה אחרות.

טרמינל בשדה התעופה בילבאו

טרמינל הנוסעים בשדה התעופה של בילבאו

לינה ליד שדה התעופה של בילבאו

מאחר ושדה התעופה בילבאו לא נמצא ממש בבילבאו, במקרים בהם הטיסה ממריאה או נוחתת בשעה מאוחרת מאוד יש המעדיפים ללון ליד שדה התעופה, וכך להפוך את ההגעה בין שדה התעופה למלון לנוחה ביותר. זו אופציה טובה גם למי שמגיע לטיסה לא מהעיר עצמה, ולמי שרוצה לשכור או להחזיר רכב מעבר לשעות הפעילות של חברות ההשכרה – כך ניתן להמתין בנוחות במלון עד שתחנת ההשכרה נפתחת. בין מקומות הלינה המומלצים הסמוכים לשדה התעופה ניתן למנות את Hotel New Bilbao Airport, Holiday Inn Express Bilbao Airport, Chalet Bilbao-Aeropuerto או Hospedium Hotel Blu Sondika. בגלל שמספר המלונות הסמוכים לשדה נמוך בהשוואה למלונות בבילבאו כדאי להזמין חדרים מראש, אפשר לעשות זאת עם ביטול בחינם בקישור הזה, וכך למנוע מצב בו החוויה הראשונה שלכם בספרד היא של חיפוש מייאש של מקום לינה.
שימו לב כי אומנם הלינה ליד שדה התעופה נוחה מבחינת ההגעה, אבל האזור יהיה רועש בגלל תנועת המטוסים הערה וכדאי לבדוק שהמלון מציע חלונות אטומים לרעש, כמו כן לרוב מדובר במלונות ברמה נמוכה יותר מאשר בערים עצמן, שכן הם פונקציונאלים במהותם. בנוסף, במרבית המקרים מלונות אשר נמצאים באזור שדה התעופה מציעים שאטלים בחינם בין המלון לשדה, כדאי לבדוק זאת גם בעבור המלון בו אתם מעוניינים – גם כאשר מדובר בהליכה קצרה יחסית כאשר עושים אותה עם מזוודות או עם ילדים קטנים היא יכולה להיות מאתגרת.

השכרת רכב בשדה התעופה בילבאו

למי שרוצה להתחיל טיול רחב יותר בספרד עם רכב שכור ולא מתכנן לישון לילה אחד או יותר בבילבאו כדאי לשכור את הרכב כבר בשדה התעופה. רבים עושים זאת כאשר מיד אחרי הנחיתה הם יוצאים לכיוון סאן סאבסטיאן או הבאסקים הצרפתיים למשל. יש בשדה התעופה בילבאו מספר תחנות השכרה, שימו לב שחלקן נמצאות בשדה עצמו וחלקן מחוץ לשדה (אליהן ההגעה מעט יותר מסורבלת, אבל מחיר ההשכרה בהן לרוב יהיה נמוך יותר), בין חברות ההשכרה בשדה עצמו ובסמוך אליו ניתן למנות את Sixt, Hertz ו-Alamo. שימו לב כי במידה ואתם צריכים לשכור או להחזיר את הרכב בשעות מאוחרות או מוקדמות יש לתאם זאת מראש אל מול חברות ההשכרה (אם מדובר במועד מעבר לשעות הפתיחה קחו בחשבון שהדבר יהיה כרוך בתשלום נוסף על מחיר ההשכרה).

כמה המלצות לשוכרים רכב בשדה התעופה של בילבאו:

  • הביקוש לרכב בבילבאו בכלל ובשדה התעופה בפרט גבוהה לכן כדאי להזמין רכבים מספר שבועות מראש, במיוחד כשמגיעים בשיא עונת התיירות, כל שכן שמדובר ברכבים מבוקשים – כמו רכבים אוטומטיים , רכבים משפחתיים גדולים, ואנים, קראוונים או ג’יפים. אם אתם חוששים מהתחייבות אנו ממליצים להזמין רכבים אם אפשרות ביטול (לחצו כאן להזמנת רכבים בבילבאו עם אפשרות ביטול).
  • המחירים לרכבים בשדה התעופה בילבאו יכולים להיות גבוהים, אפשרות אחת לחסוך בעלות היא להזמין רכבי לואו קואסט. אפשרות זו מתאימה למי שלא הולך לעשות נסיעות בהרים ומגיע לקחת או להחזיר את הרכב בשעות היום ולא מחוץ לשעות הפעילות (לחצו כאן למגוון רכבי לואו קוסט בשדה התעופה של בילבאו). לאילו שזקוקים ליותר שירות באיסוף ולקיחת הרכב (למשל אילו הנוחתים וטסים אחרי השעה 22:00), מתכננים לסוע מחוץ לספרד וחשוב להם לאסוף את הרכב מאזורים קרובים לטרמינל אנו ממליצים לא להזמין לואו קוסט ולחפש הנחות ספציפיות לרכבים בשדה התעופה של בילבאו (לחצו כאן להזמנת רכבים בבילבאו עם 10% הנחה לגולשי הכל על).
  • ישנם היבטים רבים שכדאי לקחת בחשבון בנסיעה בבילבאו, וספרד בכלל. מהיבטים של חניה ועד היבטים של הימנעות מקנסות אנו ממליצים לקרוא על כך בעמודים המקיפים שלנו:
    השכרת רכב בבילבאו.