פארק סיגורטה, איטליה – המדריך המקיף ביותר בעברית | Parco Giardino Sigurta

מידע על פארק הפרחים של אגם גארדה

מידע כללי

פארק סיגורטה (Parco Giardino Sigurtà), ששמו המלא הוא פארק ג׳יארדינו סיגורטה, הוא פארק טבעי בגודל של 60 הקטרים, הנמצא במרחק של 8 ק״מ מפסקיירה דל גארדה שבאגם גארדה, צפון איטליה. הפארק זכה בתואר הפארק היפה ביותר באירופה של שנת 2015 והפארק היפה ביותר באיטליה בשנת 2013.
המבוך בפארק סיגורטה (צילום: Giulia balestrieri, רישיון)

מה רואים?

בפארק תוכלו לראות פרחים רבים: בין החודשים מרץ-אפריל ניתן לראות את פריחת הצבעונים (טוליפים), בחודשים מאי-ספטמבר (עונת התיירות בקיץ) תוכלו להתרשם משדרת הורדים ובה 30,000 ורדים פורחים. כמו כן בפארק שדות, מבוך, 18 אגמים- בהם פורחים בחודשים יוני-יולי צמחי מים רבים. פרחים נוספים שתוכלו לראות בפארק (לפי עונת הפריחה המתאימה להם כמובן) הם אירוסים, דליות, קאנה אינדיקה, אסתר, פרח ה״אל תגע בי״, הידרנג’אה, ציניה, היביסקוס, כרכום, נרקיסים, ובין פרחי המים: חבצלות מים, לוטוסים ועוד רבים אחרים.

בפארק הציורי טירה ששימשה בעבר כנשקייה והיום היא מרכז שימוש היסטורי של מסמכי משפחת סיגורטה. כמו כן בפארק מבנה כפרי בסגנון נאו-גותי, שעון שמש אופקי, עץ אלון בן מאות שנים, בית קברות ועוד.

ניתן לחצות את הפארק ברגל, ברכב פנורמית (נגישה לבעלי מוגבלות בתנועה), באופניים, בגולף קאר (לא נגיש לכסאות גלגלים) ובשאטל. כל האופציות שאינן רגליות הן בתשלום נוסף.

פריחת הצבעונים באביב בפארק סיגורטה (צילום: Giulia balestrieri, רישיון)
המלצות "הכל על"

  • ניתן לשכור אופניים ולרכב בפארק, מתאים גם למשפחות עם ילדים, ראו גם אגם גארדה עם ילדים.
  • זהו מקום מצוין לפיקניק אם כי יש לקחת בחשבון שעבור משפחות, המחיר לכל המשפחה אינו אטרקרטיבי במיוחד ביחס למה שמקבלים- ויש אופציות זולות או כיפיות יותר לילדים מסביב לאגם גארדה שכדאי לנסות קודם לכן (כמו פארק השעשועים הפופולרי גארדה לנד, פארק השעשועים קאנווה וורלד וגן החיות והספארי פארק נטורה ויוה).
  • יש לקחת בחשבון שרובו של הפארק אינו מוצל ולכן פחות מתאים בשעות הצהריים החמות של הקיץ.
  • תינוקות עד גיל 4 נכנסים חינם, ילדים בגילאי 5-14 מקבלים הנחה, מבוגרים מעל גיל 65 ומלווה לבעל מוגבלות בתנועה מקבלים הנחה, בעלי מוגבלות בתנועה נכנסים חינם (עם אישורים רפואיים). קבוצות (מעל 25 איש) מקבלות הנחה.
  • הפארק נגיש לבעלי מוגבלות בתנועה. ישנן רכבות פנורמיות החוצות את הפארק ועליהן מקומות מיוחדים ופלטפורמה אלקטרונית לכסאות גלגלים. ישנן 3 מתקני בית שימוש מונגשים בפארק, למידע נוסף על אגם גארדה למוגבלי תנועה.
  • הפארק גדול מאוד ולכן אם תרצו לראות את כולו יש לאפשר ביקור של לפחות חצי יום.
  • הלינה באזור פארק סיגורטה מתאימה למשפחות ולמי שמטיילים עם רכב. היא לא ממש מתאימה למי שמטיילים בלי רכב ומסתמכים על תחבורה ציבורית, למידע נוסף על מלונות בפארק סיגורטה ומלונות באגם גארדה.
  • להמלצות כלליות על אגם גארדה- ראו אגם גארדה מידע כללי – המלצות.

מידע שימושי על פארק סיגורטה

שעות פתיחה

בין ה-5 למרץ ל-5 בנובמבר- כל הימים 9:00-19:00 (כניסה אחרונה לפארק ב-18:00). בחודשים מרץ, אוקטובר, נובמבר 9:00-18:00 (כניסה אחרונה לפארק ב-17:00).

כתובת

Via Cavour, 1, 37067 Valeggio Sul Mincio VR, אגם גארדהאיטליה.

הגעה
directions_bus
אוטובוס

קו 46 מפסקיירה דל גארדה מגיע קרוב אל הפארק, עם זמן נסיעה של כ-25 דקות, למידע נוסף על אוטובוסים באגם גארדה

directions_car
רכב

לנסוע על כביש A4 ולרדת במחלף Peschiera. להתמזג אל SR249 ולהמשיך עליו כ-8 ק״מ, לצאת ימינה אל Località Fornello ומשם להמשיך אל Via Cavour והגעתם לפארק, למידע נוסף על השכרת רכב באגם גארדה והשכרת רכב באיטליה.

flight
טיסה

שדה התעופה הקרוב ביותר נמצא בורונה, VRN – Verona Villafranca Airport. למידע נוסף על טיסות לאגם גארדה וטיסות לאיטליה.