1. עמוד הבית
 2. »
 3. תכנון חופשה עם הכל על
 4. »
 5. טיסות וחבילות
 6. »
 7. טיסות לחו”ל מידע ומושגים
 8. »
 9. הזמנת טיסות בקיץ – איך לחסוך? למה לשים לב? ומתי להזמין את הכרטיסים?

הזמנת טיסות בקיץ – איך לחסוך? למה לשים לב? ומתי להזמין את הכרטיסים?

טיסות קיץ הן המבוקשות ביותר כיום על לוח השנה התיירותי, מסיבות ברורות, והן נחשבות לעונה החמה של עונת התיירות (High Season). טיסות בקיץ אמנם יקרות ומביאות להתייקרות חבילות הנופש כמכלול – אבל אפשר אם התארגנות נכונה לצמצם את המחיר בהזמנתם.
למה המחירים גבוהים בקיץ?

זוהי התקופה הנוחה ביותר לטוס, כאשר הילדים נמצאים בחופש הגדול, הסטודנטים בחופשת הסמסטר ובחלק מהמקרים פשוט יותר לקבל חופש מהעבודה. מזג האוויר ביעדים תיירותיים רבים בחודשים אלה הוא אידיאלי, וכך גם היצע האטרקציות בהם. כל אילו מביאים לביקוש רב לטיסות ולעלייית מחירים. לכן  למרות שחברות התעופה השונות מרחיבות את פעילותן בחודשי הקיץ ומוסיפות טיסות לקווים קיימים או אפילו פותחות את השערים ליעדים שלא מגיעים אליהם בחודשים מבוקשים פחות – עדין הביקוש מאוד גבוהה.

הזמנת טיסות בקיץ

צפיפות בטיסות קיץ

הביקוש הוא לא רק בעל השפעה על המחיר, אלא גם בצפיפות בשגה. צפיפות – בהתחשב בעובדה שמספר הישראלים העוברים בנתב”ג ביום קיץ נתון הוא רחב, אתם צפויים להיתקל בצפיפות בטיסות במועדים אלה (בייחוד ביעדים החמים ביותר על מפת התיירות). לא בטוח שנוחות הישיבה שלכם במטוס תיפגע בצורה משמעותית עקב כך, אבל אתם בהחלט צריכים לקחת בחשבון זמני המתנה ארוכים יותר ב-Check In או בעלייה למטוס. תכננו את הזמן שלכם בהתאם וקחו מרווח ביטחון. יש כאלו שיעדיפו לקחת שירותי דילוג על התור או VIP כאשר יטוסו בקיץ במיוחד בגלל הסיבות הנל.

בקיץ אתרי התיירות מלאים באנשים – זה גם משפיע על מחירים וזמינות כרטיסים וגם על החוויה (בתמונ: מבקרים בקיץ באקרופוליס באתונה)

 יש לקחת בחשבון לא רק עומס בנתבג אל גם עומס ביעדים התיירותיים עצמם– למרות שמזג האוויר בקיץ הופך את השהות בלא מעט יעדים לנוח, הוא גם הופך את החופשה למורכבת יותר מבחינות מסוימות. לצד הטיסות, גם המלונות ולעיתים המחירים של חלק מהאטרקציות התיירותיות הם יקרים יותר בקיץ. צריך לקחת בחשבון גם עומס תיירים, שבא לידי ביטוי למשל בתורים ארוכים בכניסה לאטרקציות השונות מה שמחזק את הצורך בהזמנת האטרקציות מראש.

טיסות שכר וטיסות סדירות בקיץ

טיסות סדירות בקיץ כמובן נקבעות מראש. לכן למי שמזמין אותם מאוד מומלץ להזמין כמה שיותר זמן מראש – כן לפעמים כדאי להזמין שנה לפני ככל שתזמינו אותו מראש המחיר ירד. לעומת זאת טיסות שכר  עולות לפי דרישה ולעיתים הן עולות למערכת שלושה חודשים לפני הטיסה. ולכן לפעמים יש כאלו שימתינו לפני ההזמנה כדי לראות האם יעלו טיסות שכר חדשות שאולי יוזילו את העלויות.

המלצות להוזלת מחירים לטיסות בקיץ

שוב, המחיר – בראש ובראשונה, טיסות קיץ נוטות להיות יקרות בצורה משמעותית מאשר כאלה הנערכות במועדים אחרים, כשהפערים מגיעים לעשרות אחוזים (ומתורגמים לכן למאות או אלפי דולרים). הסיבה לכך היא שהביקוש ליעדים התיירותיים עצמם נמצא במגמת עלייה בחודשים אלה. יש כמה דריכים לנסות לצמצם את המחירים.

 • אם יש לכם ברירה אחרת מבחינת לוח הזמנים שלכם, הרי שבמידה ולא מדובר ביעד נופש מובהק אלא בכזה שאפשר לבקר בו גם במועדים אחרים תוכלו לחסוך באמצעות “התפשרות” במועד הטיסה. ברגע שתחליטו לצאת ביוני או ספטמבר  – המחירים יצנחו.
 • השוואת מחירים מומלצת בכל עונות השנה ובכל החלטה שמבצעים הנוגעת לטיול, אך במקרה של טיסות לחו”ל דומה שהחשיבות שלה מכרעת עוד יותר. הסיבה לכך היא שלמרות שנקודת הפתיחה של טיסות בקיץ היא גבוהה יחסית מבחינת המחיר, כן קיימים פערים בין חברות שונות או אפילו טיסות שונות – פונקציות של תפוסת המטוס, רמת השירות בו ומשתנים אחרים. מומלץ לא להינעל בקיץ על תאריך ספציפי, אלא להשאיר מקום מסוים לגמישות.
 • חפשו דילים ומחירים מיוחדים – למשל בדקו פה או בקרב אפליקציות או מערכות אחרות להזמנת טיסות – לפעמים יש מבצעים שיורידו מאוד את מחיר הטיסה.
 • מועד ההזמנה – זה לא מדע מדויק, מאחר ולכל סוג טיסה או חברת תעופה מדיניות שונה ביחס לשינוי המחירים לקראת מועד הטיסה. החברות הסדירות נוטות להעלות את המחירים שלהן ככל שהמטוס מתמלא, ובחודשי הקיץ כאמור זה קורה הרבה יותר. בקווים המבוקשים מומלץ שלא לחכות לדילים של הרגע האחרון, מכיוון שהם נדירים יחסית, כך שהזמנה מוקדמת יכולה לחסוך לכם כספים. מנגד, יש לא מעט יעדים אשר בהם דווקא כן ניתן להזמין כרטיסים ברגע האחרון וליהנות מהפחתה מסוימת של המחיר. אנחנו ממליצים לכם לסמן יעד או חברות תעופה ספציפיות ולעקוב על המחירים של הטיסות בהן לאורך זמן. ככלל ככל שהקבוצה גדולה יותר ואתם גמישים פחות ההזמנה מראש יותר נכונה עבורכם.
 • כמה זמן מראש? טיסות סדירות נקבעות שנה מראש לרוב. לכן אם אתם סגורים על יעד ומצאתם טיסה סדירה טובה שנה מראש – תזמינו. ככל שיעבור הזמן המחיר יעלה, אם המטוס לא יתמלא המחירים ירדו לקראת הטיסה כאשר ביום הטיסה עצמה או יום לפני תמיד אפשר למצוא דילים מיוחדים (מתאים במיוחד לגמישים). טיסות שכר עולות כמה חודשים מראש למערכות – אם היעד הוא מבוקש וצפוי לעלות בו טיסות שכר, ובזמן החיפוש אתם לא מוצאים טיסה במחיר אטרקטיבי – המתינו לעליית טיסות שכר חדשות למערכת.
עוד עמודי מידע באתר על טיסות