טיסות קיץ

מידע כללי

שאלת מועד הביקור ביעדים תיירותיים מסוימים עולה לאוויר העולם בכל טיול וטיול. אם לוקחים בחשבון את העובדה שכל טיול חייב להתחיל בטיסה ליעד הספציפי, מבינים מדוע חייבים לדבר על מועדי הטיסות השונים. טיסות קיץ הן המבוקשות ביותר כיום על לוח השנה התיירותי, מסיבות ברורות, והן נחשבות לעונה החמה של עונת התיירות (High Season). טיסות בקיץ אמנם יקרות ומביאות להתייקרות חבילות הנופש כמכלול, אבל לצד זה יש להן מספר יתרונות מובהקים.

חיפוש טיסות

 

**פרסומת**יתרונות הטיסות בקיץ

  • היתרון הראשון של טיסות קיץ הוא למעשה היתרון של ביקור בחו”ל בחודשים אלה – זוהי התקופה הנוחה ביותר לטוס, כאשר הילדים נמצאים בחופש הגדול, הסטודנטים בחופשת הסמסטר ובחלק מהמקרים פשוט יותר לקבל חופש מהעבודה. מזג האוויר ביעדים תיירותיים רבים בחודשים אלה הוא אידיאלי, וכך גם היצע האטרקציות בהם.
  • מגוון רחב יותר של טיסות – כפועל יוצא מהביקוש הגבוה לטיסות קיץ, חברות התעופה השונות מרחיבות את פעילותן בחודשי הקיץ. החברות האלה מוסיפות טיסות לקווים קיימים או אפילו פותחות את השערים ליעדים שלא מגיעים אליהם בחודשים מבוקשים פחות. התוצאה היא התאמה פשוטה יותר של הטיול לצרכים של הנוסעים.
  • פחות מקום לטעויות – הסעיף הבא רלוונטי בעיקר לטיסות שכר, ששאלת היציאה שלהן לדרך תלויה בביקוש לטיסה הספציפית. אם לא נרכשו מספיק כרטיסים, החברה ראשית לבטל את הטיסה. בקיץ, שהביקוש גבוה מבכל מועד אחר, התרחיש הזה נדיר במיוחד.

החסרונות של טיסות קיץ

  • המחיר – בראש ובראשונה, טיסות קיץ נוטות להיות יקרות בצורה משמעותית מאשר כאלה הנערכות במועדים אחרים, כשהפערים מגיעים לעשרות אחוזים (ומתורגמים לכן למאות או אלפי דולרים). הסיבה לכך היא שהביקוש ליעדים התיירותיים עצמם נמצא במגמת עלייה בחודשים אלה. אם יש לכם ברירה אחרת מבחינת לוח הזמנים שלכם, הרי שבמידה ולא מדובר ביעד נופש מובהק אלא בכזה שאפשר לבקר בו גם במועדים אחרים תוכלו לחסוך באמצעות “התפשרות” במועד הטיסה.
  • צפיפות – בהתחשב בעובדה שמספר הישראלים העוברים בנתב”ג ביום קיץ נתון הוא רחב, אתם צפויים להיתקל בצפיפות בטיסות במועדים אלה (בייחוד ביעדים החמים ביותר על מפת התיירות). לא בטוח שנוחות הישיבה שלכם במטוס תיפגע בצורה משמעותית עקב כך, אבל אתם בהחלט צריכים לקחת בחשבון זמני המתנה ארוכים יותר ב-Check In או בעלייה למטוס. תכננו את הזמן שלכם בהתאם וקחו מרווח ביטחון.
  • עומס ביעדים התיירותיים – למרות שמזג האוויר בקיץ הופך את השהות בלא מעט יעדים לנוח, הוא גם הופך את החופשה למורכבת יותר מבחינות מסוימות. לצד הטיסות, גם המלונות ולעיתים המחירים של חלק מהאטרקציות התיירותיות הם יקרים יותר בקיץ. צריך לקחת בחשבון גם עומס תיירים, שבא לידי ביטוי למשל בתורים ארוכים בכניסה לאטרקציות השונות.
המלצות

  • הגדירו לעצמכם את מטרות הטיול וראו מה האטרקטיביות של הטיול בקיץ ביעד שאתם מגיעים אליו. כמו כן, בדקו את הגמישות שלכם מבחינת העבודה, הילדים ועוד. כל אלה יאפשרו לכם להבין עד כמה טיסות קיץ חשובות עבורכם.
  • השוואת מחירים מומלצת בכל עונות השנה ובכל החלטה שמבצעים הנוגעת לטיול, אך במקרה של טיסות לחו”ל דומה שהחשיבות שלה מכרעת עוד יותר. הסיבה לכך היא שלמרות שנקודת הפתיחה של טיסות בקיץ היא גבוהה יחסית מבחינת המחיר, כן קיימים פערים בין חברות שונות או אפילו טיסות שונות – פונקציות של תפוסת המטוס, רמת השירות בו ומשתנים אחרים. מומלץ לא להינעל בקיץ על תאריך ספציפי, אלא להשאיר מקום מסוים לגמישות.
  • מועד ההזמנה – זה לא מדע מדויק, מאחר ולכל סוג טיסה או חברת תעופה מדיניות שונה ביחס לשינוי המחירים לקראת מועד הטיסה. החברות הסדירות נוטות להעלות את המחירים שלהן ככל שהמטוס מתמלא, ובחודשי הקיץ כאמור זה קורה הרבה יותר. בקווים המבוקשים מומלץ שלא לחכות לדילים של הרגע האחרון, מכיוון שהם נדירים יחסית, כך שהזמנה מוקדמת יכולה לחסוך לכם כספים. מנגד, יש לא מעט יעדים אשר בהם דווקא כן ניתן להזמין כרטיסים ברגע האחרון וליהנות מהפחתה מסוימת של המחיר. אנחנו ממליצים לכם לסמן יעד או חברות תעופה ספציפיות ולעקוב על המחירים של הטיסות בהן לאורך זמן.

אולי יעניין אתכם גם:

עוד עמודי מידע באתר על טיסות

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
טיסות
מלונות
רכב
כדורגל