1. עמוד הבית
 2. »
 3. פריז 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. פריז מידע כללי
 6. »
 7. מוזיאונים בפריז – כל מה שצריך לדעת לפני שבאים לבקר

מוזיאונים בפריז – כל מה שצריך לדעת לפני שבאים לבקר

 מידע על המוזיאונים שיש לפריז להציע
אילו מוזיאונים חשובים יש בפריז? מידע כללי וטיפים והמלצות למבקר

מידע כללי

את פריז ניתן לכנות לא רק בירת האופנה או הקינוחים, אלא גם פריז היא גם בירת המוזיאונים. שפע המוזיאונים שהעיר מציעה למבקריה עצום ומקיף מגוון רחב של תחומי עניין ונושאים. לצד המוזיאונים המפורסמים ביותר של העיר כמו הלוברד’אורסיי או פומפידו, מחכים לכם מוזיאונים מיוחדים ומפתיעים, קטנים וגדולים, כלליים ונישתיים, כאלו ששווים ביקור וכאלו שפחות.

מוזיאונים לאמנות

פריז מלאה במוזיאנים לאמנות מתקופות שונות. המפורסמים ביותר הם מוזיאון הלוברמוזיאון האמנות ד’אורסיי (Musee d’Orsay) ומרכז פומפידו, אך היא כוללת גם מוזיאונים קטנים ומדהימים המוקדשים לאמן ספציפי או זרם אמנותי כזה או אחר. בין המוזיאונים אותם ניתן למנות בקטגוריה זו הם מוזיאון רודןמוזיאון פיקאסו ומתחם דאלי (Espace Dalí).

מוזיאון הלובר – musée du Louvre

מוזיאון הלובר (Musee du Louvre) הוא המוזיאון המפורסם ביותר במוזיאוני פריז ואחד המפורסמים בעולם…
המשך לקרוא »

מרכז פומפידו – Site du Centre Pompidou

מרכז ז’ורז’ פומפידו (Centre Pompidou), הממוקם ברובע הרביעי באזור הבובור (Beaubourg) ובסמוך לאזור המארה (Marais) היפייפה, הוא המוזיאון הלאומי הצרפתי לאמנות מודרנית…
המשך לקרוא »

מוזיאון אורנז’רי – Musée de l’Orangerie

מוזיאון האורנז’רי (Musée de l’Orangerie) הוא מוזיאון אמנות מפורסם שנמצא בלב פריז, בסמוך לכיכר הקונקורד ובתוך גני טווילרי…
המשך לקרוא »

מוזיאון ד’אורסיי – Musée d’Orsay

מוזיאון האמנות ד’אורסיי (Musee d’Orsay), הממוקם בגדה השמאלית על גדות נהר הסן ברובע ה-7 באזור היוקרתי של סאן ז’רמן…
המשך לקרוא »

כרטיסי הנחות מומלצים לפריז

מוזיאונים נוספים
מוזיאוני אטרקציות

מוזיאונים אלו מושכים אליהם בעיקר תיירים, שלרוב מלווים בילדים, והדגש בהם הוא בעיקר על החוויה של המוזיאון.

בין המוזיאונים הללו ניתן למנות את:

מוזיאוני היסטוריה, עניין ותחביבים
המלצות "הכל על"

 • פעמים רבות במיוחד במקרים של המוזיאונים הגדולים כדוגמת הלובר, רצוי להזמין כרטיסים מראש באתרי האינטנרט. לרוב העלות אמנם גבוהה יותר אך הזמן שנחסך משמעותי.
 • רצוי לבדוק באתר האינטרנט של כל מוזיאון את שעות הפתיחה המדויקות. אנו מפרסמים את הזמנים הללו אך לא מעדכנים שינויים באופן מיידי.
 • שימו לב – מרבית המוזיאונים בפריז פתוחים בימי שבת וראשון (סופ”ש) אך סגורים ביום שני. בדקו זאת מראש לפני שאתם מתכננים את הטיול שלכם והביקור שלכם במוזיאון.
 • במרבית המוזיאונים בפריז ניתן להיכנס עד שעה לפני שעת הסגירה, אך לדעתנו זה לא מומלץ כיוון שרובם גדולים ודורשים השקעה וזמן.
 • למי שמתכנן ללכת ליותר ממיזיאון אחד או שניים רצוי מאוד לשקול להזמין את הכרטיס פריז פס או כרטיס המוזיאונים של פריז. יש סיכוי שיחסוך כך עלויות רבות.
  בנוסף, אפשר לחסוך כך דקות רבות וארוכות של עמידה בתור בחלק מהמוזיאונים.
 • חשוב לומר – גם במוזיאונים קטנים כמו מוזיאון האורנז’רי יש יצירות מדהימות ותזכו בהם לחוויית ביקור נעימה והרבה פחות לחוצה ועמוסה בהשוואה למוזיאונים הגדולים.
 • אפשר לבקר במוזיאונים של פריז באופן עצמאי, אפשר גם לבקר בהם עם הדרכה מה שיעמיק את החוויה בביקור, במיוחד עבור התיירים הסקרנים יותר. בנוסף מרבית הסיורים המודרכים מצמצמים את העמידה בתורים הארוכים (שבקיץ יכולים להיות ארוכים מאוד). כמובן שהתשלום על כך הוא במחיר יקר יותר בהרבה (לעומת תשלום על כרטיס כניסה בלבד) ובחוסר גמישות. ישנם סיורים במגוון שפות בכל המוזיאונים של פריז. במוזיאונים הגדולים יש גם סיורים בעברית, ראו על כך מידע נוסף תחת: עשרת היצירות המוכרות של הלובר: סיור בעברית במוזיאון בפריז, ומוזיאון אורסיי בפריז: סיור דילוג על התור בעברית תחת סיורים מודרכים בעברית בפריז.
 • בחלק גדול מהמוזיאונים יש כניסה חינם בימי ראשון הראשונים של כל חודש. אמנם הכניסה למוזיאונים בימים אלו היא חינם, אך ה”עלות” היא המתנה גדולה בתור.

 

המלצות גולשים למבקרים במוזיאונים בפריז

המלצות טיפים ותגובות שעלו בקבוצה שלנו – הכל על פראג – הקבוצה ממנה מתחילים את הטיול ביהלום של אירופה

 • דנה אלמוג: לכל המוזאונים והאטרקציות חובה להזמין כרטיסים מראש כי אם לא פשוט עומדים חצי יום בתור…
  לנו זה שידרג את הטיול ממש.

מפה