מספר נקודות חשובות לטיול משפחתי בפריז

סיכום זה עלה בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו – פריז למטיילים – Paris for travelers

 

חזרנו מפריז. השגרה כבר כאן. רוצה לשתף אתכם במספר נקודות חשובות:

**פרסומת**התניידות בפריז

כדי להתמצא במטרו – הכי חשוב להצטייד במפת מטרו באחת התחנות. גוגל מפס, תמיד יכולה לעזור לכם באיתור מסלול הליכה וקו מטרו מתאים, אבל זה צורך הרבה בטריה וגלישה. אין כמו להתמצא בעצמכם. בנוסף, חשוב תמיד לקחת מקדם בטיחות של זמן – חצי שעה תוספת על פני מה שגוגל כותבת. כי יש בכל זאת עניינים לפעמים של התמצאות, או עיכובים פה ושם.

מוזיאון הלובר

אנחנו לקחנו סיור מודרך זריז של שעה וחצי. ראינו רק את “הכותרות” וטוב שכך, כי עם ילדים הסבלנות מוגבלת. בדרך זו בכל “הוחדרו המסרים” שבאומנות יש מעבר ליופי או טכניקה, מבע, אמירה וכו’.

מגדל האייפל

חובה לבקר, אין מה לדבר. גם ביום וגם ב- 22:00, הוא מנצנץ לכמה דקות וזה מאוד נחמד ויפה. יש מסעדה טובה ממול האייפל במוזיאון הארכיאולוגיה, אני לא זוכרת את שמה, אבל צריך להזמין מקום מראש.

ארמון ורסאי

נחמד גם כן לעשות זאת כטיול מודרך של חצי יום, אנחנו לקחנו טיול שמיועד למשפחות. לגבי כל הטיולים במודרכים – יש להיזהר מדבר אחד – איחורים. אנחנו איחרו ב- 4 דקות לטיול בעמק הלואר והקבוצה פשוט לא הייתה כבר בנקודת המפגש! התעקשנו וקיבלנו זיכוי, לקחנו במקום טיולים אחרים, אבל את עמק הלואר נראה בפעם הבאה. נשארו לנו 72 יורו “זיכוי”, אותו חברת הטיולים אגב לא הסכימה להחזיר. רק הסכימו לתת טיולים אחרים במקום. על כן, אני שוב מדגישה את חשיבות העמידה בזמנים. לישראלי המצוי, זה לפעמים מאתגר. בעניין זה אני ממש ממליצה להקדים ברבע שעה. תמיד יחכה לכם בנקודת המפגש דוכן עם שתיה או צ’ורוס, או קרפ. להעביר את הזמן ולהטעין אנרגיה לפני היציאה לטיול.

יורודיסני

הדיסני היה חביב מאוד, גם לי כמבוגרת. הגישה הנחמדה, הסבלנית והאמרקיאית אפיינה את כל הצוות והם היו מאוד מסבירי פנים. יש להצטייד בשובר וואוצ’ר מבעוד מועד מהבית, על מנת לחסוך עמידה בתור לקופות שיכול לקחת יותר משעה, רק כדי להכנס. מבחינת מתקנים, הכי נהננו ברטטוי ובמלחמת הכוכבים. סוג של מציאות מדומה.

המלצה אחרונה, אבל מאוד חשובה

לבוא כדי להנות. לקחת בסבבה ביטוחים והחמצות של אתרים. אי אפשר, פשוט אי אפשר לראות את הכל ולא משנה לכמה זמן באים. יותר חשוב בדיעבד, לנשום בכל אתר ולהנות ממנו מאשר להספיק אתר נוסף.
צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל