כנסיית סנט-שאפל Sainte-Chapelle

מידע על כנסיית סנט-שאפל

מידע כללי

כנסיית סנט-שאפל (Sainte-Chapelle), היא אחת הכנסיות הותיקות ביותר של פריז. היא לא פחות מיצירת אמנות גותית בלב האיל דה לה סיטה במרכזה של פריז. שכנתה הגדולה והיפה נוטרדם אמנם מפורסמת ומבוקרת הרבה יותר, אך איננה מאפילה ביופיה ובייחודיות האדריכלית על סנט-שאפל. הכנסייה היא אמנם קטנה הרבה יותר, אך הייתה בראשיתה הקפלה האישית של מלך צרפת ולכן הושקע רבות בתכנונה ועיצובה. חלונות הויטראז’ של הקפלה עצומים ומדהימים ולמעשה מהווים את קירות המקום, בהן מתוארת סצינות מהברית הישנה והחדשה.

הקפלה נבנתה בהתאם להנחייתו של לואי ה-9 עם שובו ממסע הצלב השביעי, כדי לאחסן שרידי קודש שרכש- נזר הקוצים של ישו, תמונת אדסה ו-22 שרידי קודש של ישו, בהם חלקים מהצלב של ישו. היא נבנתה בין השנים 1242-1248 (לעומת בניית הנוטרדם שארכה כ-200 שנה!) ועלותה הייתה נמוכה בהרבה ממחירם של שרידי הקודש שקנה.

לאטרקציה זו, ולשלל אטרקציות נוספות ישנם 5% הנחה לגולשי הכל על באתר זה.

כל שצריך לעשות הוא ללחוץ על כפתור ההזמנה, ואז במעמד ההזמנה להזין את קוד הקופון HAKO5.

במהלך השנים עברה הכנסייה שינויים רבים ותהפוכות רבות כמו הרבה כניסות וארמונות בפריז וצרפת.
לדוגמה. במהלך המהפכה הצרפתית כאשר הפכו את כל מבני הדת למנבי ציבור או יעוד חילוני אחר (במקרה הטוב, במקרה הרע פשו השחיטו אותם). קפלה עשו שימוש לצורך משרד מנהלתי וארונות כיסו את חלונותיה. בכך נמנע נזק והשחתה לחלונות, אך יתר האלמנטים במקום הושחתו- הספסלים, מסך עץ, צריח ושרידי הקודש פוזרו. חלון הרוזטה המפורסם של הכנסיה ניזוק אך בקטנה (שליש ממנו ששחוזר לאחר מיכן)

**פרסומת**הקאפלה התחתונה של הכנסייה (צילום: WT-shared)

הויטרז’ים של חלון הרוזטה כל כנסיית סנט שאפל – פאר יצירה גותי (צילום: :Freedom_Wizard)

מה רואים בכנסייה?

כשתביטו בחזית הכנסיה יבלוט חלון הרוזטה הגדול הכולל בתוכו 86 חלונות קטנים המספרים את סיפור אחרית הימים. כאשר הצריחים הקטנים תוחמים את הכניסיייה משני צדדיה ומעליהם עומדים המלאך המסתובב והצריח העליון שהוא חלק מאוחר יותר (מהמאה 19) שחודש אחרי שצריחים קודמים ניזוקו.
בתוך הקפלה עצמה  תוכלו לראות קישוטים עתיקים, תקרות מצוירות ומשטחי ויטראז’ עצומים. הכנסייה מחולקת לשני קפלות – הקפלה העליונה ששימשה את המעמדות הגבוהים והקפלה התחתונה ששימשה את פשוטי העם והמשרתים.
בקפלה העליונה תוכלו לראות את פסלי 12 השליחים (אחת מהיצרות היפות של הכנסייה),
מסביב למפלס העליון תוכלו לראות את חלונות הוויטרז’ים היפים המספרים את סיפורי הברית הישנה והחדשה.

הקאפלה העליונה בכנסייה (צילום: Sam67fr)

--פרסומת--

 • כרטיסים להזמנה מראש למגוון אתרים ואטרקציות בפריז באתר Tiqets » למידע נוסף.
 • מחפשים מלון בפריז? שווה לקרוא את הסקירות שלנו על המלונות המומלצים בעיר. אפשר גם להתייעץ » למידע נוסף

לפרסום עסק העוסק בפריז באתר, אנא צור קשר.

הזמנת כרטיסי כניסה, דילוג על התור, וכרטיסים משולבים לכנסיית סנט שאפל

המלצות "הכל על" לכנסיית סנט שאפל

**פרסומת** • הכניסה למקום בתשלום, אך מדובר בפנינה אמיתית. אם לא מיציתם את תחום הכנסיות אחרי הנוטרדם, מומלץ מאוד להיכנס גם לסנט-שאפל. אם הכניסה יקרה לכם, אתם שומרי מסורת ולא נכנסים לכנסיות – או שסתם החלטתם שלא מעניין אותכם לראות עוד כנסייה – פשוט עברו במקום ורק הביטו מבחוץ. היא שווה מאוד גם את זה.
 • לעיתים יש במקום קונצרטים של מוסיקה קלאסית – מתאים לחובבי המוזיקה הנ”ל.
 • מרבית הילדים יהנו מהביקור בכנסייה, בנוסף הביקור בה הוא חינם לילדים מתחת לגיל 18 (שווה לקרוא עוד בנושא תחת ילדים בפריז וחינם בפריז).
 • בשנים האחרונות הכניסה לכנסייה דורשת מעבר של תיקים של תיירים במכונת שיקוף.
 • כאמור הכניסה בתשלום ניתן ומומלץ לחבר עם כניסה לקונסיירז’רי ישנו כרטיס משולב לשניים. אתר זה כלול בדיל של הפריז פאס. אם הינכם מתכננים לבקר באתר מומלץ לבדוק האם הכרטיס משתלם עבורכם.
 • יש לקחת בחשבון, בגלל שהכנסייה לא גדולה, יש תור עצום בכניסה אליה בקיץ ובחורף. לכן מומלץ לשקול הזמין כרטיסים מראש שהם יקרים יותר אך מאפשרים להיכנס בתור מזורז (ראו לדוגמא פה). אנו מאוד ממליצים למי שמתעניין בהמלצות כגון אלו, להציץ גם בעמוד המקיף הבא: המלצות והנחות לנוסעים לפריז, חובה לבקר לפני הזמנה!
 • אפשרויות לכרטיסים משולבים:
  • כרטיס דילוג על התור משולב לכנסייה יחד עם הקונסיירז’רי – להזמנה כאן. הכרטיס אינו כולל הדרכת אודיו, שניתן לרכוש בתוספת תשלום של 3 יורו במקום.
  • כרטיס דילוג על התור משולב לכנסייה יחד עם הקונסיירז’רי ועם הנוטרדאם כולל כניסה למגדלים, והדרכה באנגלית. להזמנה כאן.
 • האי מלא באפשרויות לשילוב בטיול- שוק הפרחים הקטן והנחמד, הנוטרדם, החנויות מסביב וסתם שיטוט חסר מטרה ברחובות היפים (ראו: איל דה לה סיטה).
 • ישנם סיורים שפועלים על ידי האתר הם עוברים באנגלית צרפתית וספרדית.
 • לא מומלץ להתקרב לאזור זה עם רכב פרטי – אלא רק עם תחבורה ציבורית. למי שבכל זאת מגיע לאזור עם רכב פרטי ישנו חניין אחד יקר בתוך האיים עצמם ויש מספר חניונים הנמצאים במרחק הליכה של כמה דקות מהאיים ובמחירים טיפה יותר זולים (ראה גם השכרת רכב בפריז והשכרת רכב בצרפת). למשתמשים באוטובוס התיירים של פריז, כדאי לדעת שבאזור אתר זה ישנה תחנה סמוכה ונוחה.
 • המחירים במקום מאוד גבוהים – גם לקניות וגם למסעדות – יש לקחת זאת במחשבון – למי שרוצה לחסוך כדי את הארוחה ואת השופינג לעשות באזורים אחרים למשל – הכנסייה מצויה בקרבת הרובע הלטיני, המלא באטרקציות, בתי קפה, מסעדות ואווירה.
 • למי שמעוניין להכיר את האזור לעומק אנו ממליצים על סיור מודרך בעברית. למידע נוסף ראו פריז ההיסטורית: סיור בעברית באיל דה לה סיטה והרובע הלטיני וסיורים מודרכים בפריז בעברית.
 • הלינה באזור כנסיית סנט שאפל כמו לינה באזור איל דה לה סיטה כולו הינה לינה במרכז ההיסטורי של העיר פריז. זהו גם מרכז שלטוני, דתי ותיירותי חשוב ביותר, כאשר כמה מהאתרים החשובים של העיר מצויים בו. עובדה זו לצד העובדה שבאיים הקטנים עצמם יש ממש מעט מלונות (פחות מ-25 מלונות רובם מלונות ודירות יוקרה הפונים בעיקר לאנשי עסקים, דיפלומטים ולתיירים עמידים המחפשים לינה מפנקת), הופכת את הלינה על האיים עצמם ליקרה יחסית, ומביאה את מרבית התיירים לחפש מלונות באזורים הסמוכים לאיים ולמלונות הנמצאים בטווח הליכה או נסיעה קצר מהאיים. בין המלונות המומלצים בעיר הנמצאים באזור ניתן למנות את Citadines Saint-Germain-des-Prés ParisHôtel D’Aubusson ואת Hotel Les Rives de Notre-Dame שווה לקרוא בנושא זה את העמודים הבאים: מלונות ליד כנסיית סנט- שאפל ומלונות בפריז.
 • למי שרוצה לשלב ביקור בכנסיות נוספות יפות, מרשימות וחשובות בפריז אנו מציעים לקרוא על בזיליקת הלב הקדוש (סקרה קר) וקתדרלת הנוטרדם המפורסמות וגם על בזיליקת סן דני שנמצא בפרברי העיר בה נקברו מרבית מלכי צרפת.

מידע שימושי על כנסיית סנט-שאפל

שעות פתיחה

הכנסייה פתוחה כל יום מלבד ה-1 בינואר, ה-1 במאי וה-25 בדצמבר. מה-1 במרץ עד ה-31 באוקטובר בין השעות 9:30-18:00. מה-1 בנובמבר ועד ה-28 בפברואר בין השעות 9:00-17:00. בחודשי הקיץ בימי רביעי, הכנסייה פתוחה עד 21:00.

כתובת

4 Boulevard du Palais

הגעה
directions_subway
מטרו

קו 4 לתחנת Cité.

directions_bus
אוטובוס

קווים 21, 27, 38, 85, 96.

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי