עדכונים וטיפים מטיול בברצלונה – ארי

שאלה שנשאלנו במייל

ארי:

כתב: ארי. ג
שלום אוהד

הגעתי עכשיו לברצלונה ויש לי כמה שאלות.

אני מתכנן ללכת לרובע הגותי ביום ראשון. האם זה מתאים או שביום ראשון הרובע מת/דברים סגורים וכדו’? ראיתי שבית הכנסת פתוח שלוש שעות בצהריים. מבחינה זאת זה מתאים .

איך שוק סנטה קתרינה, שווה? פתוח ביום ראשון?

בנוסף, יש לך המלצות איפה כדאי להחליף כסף? איפה כדאי למשוך אם רוצים מזומנים?

אם רוצים זארה (בעיקר לנשים כמובן, וגם אולי לילדים), לאיזו חנות כדאי ללכת? האם יש סניף בקניון עודפים? איך הוא? אני מבין שיש עכשיו סיילים, נכון?

האם מקבלים כאן אמריקן אקספרס?

האם יש לך מידע על טיבידאבו? האם שווה לעלות לשם (הזמן שלנו די מוגבל).
איפה משיגים מפה של המטרו?תודה
ארי ג…
מערכת אתר "הכל על":

החלפת כסף – הכי טוב בארץ או בדואר או חלפן כספים שאתה מכיר וסומך עליו. אין לי המלצה על צ’ינג’ ספציפי רק תעשה זאת במקום מסודר ואמין אפילו אם השער נראה יותר יקר במה עשיריות – פעם בכמה זמן אנשים פונים אלי ומספרים שהתפתו לכל מיני הצעות מוזרות וקבלו כספים מזויפים, שטרות דומים של מדינות אחרות או סכומים לא תואמים וכו’ – זה לא קרה בברצלונה בעיקר תלונות כאלה מגיעות מרומא ופראג – אך העיקרון הוא זהה.

יום ראשון הוא יום טוב רוב הדברים פתוחים ותוכלו לראות את הריקודים (ראה ריקוד הסרדנה בברצלונה) בכניסה לכנסיה – יכול להיות שיהיה הגבלה מסוימת בכניסה לכנסיה כיוון שיש את המיסה של התושבים חוץ מזה יהיה נהדר.

שוק סנטה קתרינה איני זוכר בע”פ את זמני הפתיחה ואיני בארץ ליד חומרי המידע שלי (חוזר בעוד שלושה ימים אז לא נראה לי שכדי שתחכה) אך למיטב זכורני הוא סגור ביום ראשון – זה לא האתר החשוב ביותר של העיר אז לא נורא כל כך לפספס אותו

אמריקן אקספרס – כן ברוב המקומות – אני לא עשיתי את ההשוואה למיטב זכרוני קראתי ממשהו שכן עשה, שהוא פחות משתלם מויזה – אבל מדובר באחוזים בודדים.

זארה – אני ממש לא האדם להתייעץ עמו – כל מה שאני יודע נמצא בעמוד זה -(אני עשיתי רק מיפוי ואת העניין הטכני) – שופינג מסעדות וחיי לילה זה לא ממש המומחיות שלנו… (ראה גם זארה בברצלונה וקניות בברצלונה).
טיבידבו – המידע בעמוד זה – אם אין זמן אפשר לוותר.
מפה של מטרו – יש לנו באתר – אתה יכול גם לקחת בכל תכנת מטרו שתרצה.

 
מתנצל על שגיאות הכתיב,
לכל שאלה, התייעצות ובקשה אפשר לפנות אליי במייל זה

Ohad Shaked  אוהד שקד
https://www.hakolal.co.il
עמוד הפייסבוק של הכל עלקבוצת הפייסבוק של הכל על

ארי:

תודה רבה אוהד, על התשובות המהירות והמפורטות.

על חלק מהדברים כבר יש לי תשובות. כבר החלפתי כסף, אכן במקום מסודר. גם השתמשתי כבר באמריקן אקספרס. בדרך כלל קיבלו, במקום אחד לא.

עדכון קטן, למקרה שאין לך את המידע: בדקנו את שתי החברות של האוטובוס תיירים. מאד דומה. המחירים זהים. גם השעות. המסלולים כמעט זהים. גם התחנות נראה לי. בשניהם יש אודיו בעברית. מה שהכריע אצלנו זה הכיוון של הנסיעה. הם נוסעים בכיוון הפוך ואחד הכיוונים יותר התאים לנו לתכנית. מה שחבל זה שאם רוצים לראות את המזרקה, כבר לא מספיקים את האוטובוס האחרון.

המשך נעים בחו”ל
נסיעה טובה חזרה לארץ
ארי

ארי:

היי אוהד
עוד עדכונים מהשטח:

קנינו כרטיסים לאוטובוס האדום בדוכן בככר סגרדה פמיליה. למרות שביקשנו כרטיסים ליום שלמחרת (קנינו אותם רק אחרי הצהריים) מכרו לנו לאותו יום. רק למחרת שמנו לב, באוטובוס. זה עשה לנו בלגן שלם. בזבזנו זמן ועצבים. בסוף זה הסתדר אבל היה מעצבן. אחד הנהגים אמר לנו שכבר שמע מארבעה אנשים שקרה להם אותו דבר בדוכן בסגרדה פמיליה. בקיצור, אין שום סיבה לקנות שם. עולים לאוטובוס וקונים על האוטובוס. שם גם מקבלים חוברת קופונים.

המזרקה ליד ככר אספניה – חבל להגיע באור יום. לא רואים את האורות. רק כשמתחיל להחשיך. אפשר אם רוצים לבוא קודם ולתפוס מקום אבל בכל מקרה צריך לראות בחושך (הערת מערכת – מדובר במזרקות הקסם – בקיץ כדאי לבוא בכל ערב – בחורף רק בימים בהם המזרקות פועלות כיוון שאינן פועלות כל השבוע – למידע נוסף ראה עמוד מזרקות הקסם בברצלונה).

הר היהודים הוא אזור ענק. מתיאורים בספר ובאינטרנט לא הבנתי את זה. היה נראה לי שזו גבעה קטנה שבכמה שעות גומרים את כולה. ובכן, זה אזור שלם שנעים בתוכו ברכב. אם רוצים כמה אתרים סמוכים אפשר אולי ברגל אבל בין כל אחד מהם יש חתיכת הליכה וזה לא כל כך מרהיב ללכת שם. ממש לא מיוחד. אנחנו בשלב מסוים קלטנו את זה וירדנו באוטובוס ציבורי וממנו המשכנו באוטובוס תיירים. לעלות ברכבל למבצר זה נחמד בשביל הנוף מהרכבל אבל זה קצר ולמעלה אין תצפית (אולי מתוך המבצר, לא נכנסנו). בקיצור, לשקול את זה כי זה עולה כסף לעלות.

מערכת אתר "הכל על":

כל טוב
ארי
שוב תודה!

 
מתנצל על שגיאות הכתיב,
לכל שאלה, התייעצות ובקשה אפשר לפנות אליי במייל זה

Ohad Shaked  אוהד שקד
https://www.hakolal.co.il
עמוד הפייסבוק של הכל עלקבוצת הפייסבוק של הכל על