כל מה שצריך לדעת לפני שמבקרים בסגרדה פמיליה | Sagrada Familia

בעמוד זה תמצאו את כל המידע החשוב לתייר הישראלי המבקר בסגרדה פמיליה (Sagrada Familia). מה הולכים לראות, איך להגיע, אם מה לשלב את הביקור באתר, קצת היסטוריה, שלל טיפים חשובים וגם כמובן איך לדלג על התור שיכול להיות ארוך.

מידע כללי

קתדרלת הסגרדה פמיליה (La Sagrada Familia), שמשמעות שמה היא קתדרלת המשפחה הקדושה, היא עבודתו המרכזית של אנטוני גאודי לה הקדיש את שנות חייו האחרונות מאז שנת 1882, ומעולם לא זכה להשלימה. גאודי חתום הן על תכנונה של הקתדרלה וכן על הבנייה שלה (עד למותו) ועל פיסול של פסלים רבים המרכיבים את המבנה. למעשה, גאודי והקתדרלה הפכו כמעט לשמות נרדפים כאשר חי בה לבדו במשך שש עשרה שנים וגם החליט להיקבר בה בקריפטה הנמצאת בתחתית הכנסייה.

הזמנת כרטיסים לסגרדה פמיליה – 5% הנחה רק לגולשי הכל על


לא יכול להיות שביקרת בברצלונה ולא ביקרת בסגרדה פמיליה – זהו האתר שהפך להיות סמלה המסחרי של העיר. הקתדרלה מציגה את מיטב בניית המודרניסטה של גאודי והיא ללא ספק אחד מהמבנים המוכרים והמיוחדים בעולם כולו. זהו אתר התיירות המרכזי של ברצלונה והוא זוכה ללמעלה מ- 2 מיליון מבקרים בשנה!

לאטרקציה זו, ולשלל אטרקציות נוספות ישנם 5% הנחה לגולשי הכל על באתר זה.

כל שצריך לעשות הוא ללחוץ על כפתור ההזמנה, ואז במעמד ההזמנה להזין את קוד הקופון HAKO5.

ההיסטוריה של הסגרדה פמיליה

בתחילה, בניית הקתדרלה לא הייתה בידיו של גאודי, אלא של אדריכל בשם אי-לוסאנו, הבנייה עברה לגאודי בהמשך. הסגרדה פמיליה היא כנראה הכנסייה המיוחדת ביותר באירופה, ולא סתם היא הצליחה להפוך לאחד האייקונים המרכזיים של ברצלונה. סיפור בנייתה הארוך כולל את הפסקת הבנייה בזמן מלחמת האזרחים והחזרה לבנייתה בסיום המלחמה על פי תכנוניו של גאודי, הכל על בסיס משלם המיסים הקטלוני, עד ימינו אנו.

**פרסומת**



התכנון של גאודי לקתדרלה ומותו בזמן בנייתה

גאודי עיצב את הסגרדה פמיליה באופן דקדקני ומלא פרטים, שמאפשר לחקור אותה במשך שעות מבלי להצליח להבין עד הסוף למה בדיוק התכוון האדריכל וקבלן הבנייה של המקום.

כמו מספר אמנים דגולים, גאודי סיים את חייו בעודו עובד על פרויקט חייו. הוא נדרס על ידי הרכבת החשמלית בשנת 1926 בסמוך לקתדרלה בזמן עבודתו. ישנן עדויות שטוענות כי הדבר אירע בעודו צועד לאחור, מחזיק בתכניות הבנייה של הקתדרלה ומסתכל אל על לעבר מגדליה הנבנים, אך אגדה אורבנית זו מעולם לא הוכחה או הופרכה. בניית הקתדרלה טרם הסתיימה עד היום הזה והתכניות של עיריית ברצלונה הן לסיים את העבודות עד שנת 2026, לרגל חגיגות 100 שנים למותו של גאודי.

חזית הייסורים (צילום מקורי)

מה רואים בקתדרלה?

בסוף תהליך הבנייה מתוכננים להיות שמונה עשר מגדלים, שאמורים לסמל את דמויות שונות מהמיתולוגיה הנוצרית.
הצריח המרכזי, המתוכנן לגובה של 170 מ’ אמור לסמל את ישו עצמו, ומאחוריו מתוכנן מגדל נמוך יותר שיסמל את מריה הקדושה. סביב לצריח המרכזי של ישו, מתוכננים ארבעה צריחים נמוכים ממנו במקצת לזכר ארבעת האוונגליסטים.
12 צריחים נוספים בגובה של 100 מ׳ יסמלו את 12 השליחים של ישו שנשלחו אחרי מותו להפיץ את הנצרות בעולם.

נכון להיום הושלמה בנייתם של 8 צריחים, ארבעה צריחים בחזית המולד וארבעה צריחים בחזית הפסיון, כולם מתוך ה-12 של השליחים (בגובה 100 מ׳).

לפי התכנון לקתדרלה שלוש חזיתות גדולות- חזית הייסורים הידועה גם בשם חזית הפסיון (החזית המערבית – Passion), חזית המולד החזית (החזית המזרחית –  Nativity) וחזית התהילה (החזית הדרומית – Glory).

דוגמא למודלים ששמשו את בניית הקתדרלה מופיע בתוך המוזיאון שלה בקומת המרתף (צילום מקורי)

בתוך המבנה תמצאו את הקאפלה התת קרקעית – הקריפטה בה קבור גאודי. הכנסייה כוללת עמודים מחורצים המאפשרים כניסה של אור למבנה, מדרגות לוליניות המאפשרות טיפוס אל כל אחד מהמגדלים ומעניקות תמורה של נוף מרשים לאותם אלו שטיפסו 400 מדרגות בממוצע, וחזיתות מרשימות.

החזית המזרחית היא “חזית המולד“, שבנייתה החלה עוד בימיו של גאודי והושלמה כ-4 שנים לאחר מותו. היא נבנתה על פי תכנוניו המפורטים ומספרת את לידתו של ישו. חזית זו בעלת סמלים רבים הבנויים בצורה מאופקת, מה שמקשה על הזיהוי של רוב הפסלים. התכנון המקורי היה להפוך את חזית זו לבעלת צבעים רבים, אך לפחות עד ימינו תכנון זה לא הוגשם ולא נראה שהוא יוגשם לעולם. החזית פונה אל כיוון השמש הזורחת, סמל ללידתו של ישו, ובה הושלמו ארבעה צריחים (הנמוכים ביותר) המסמלים את השליחים.

**פרסומת**



החזית המערבית נקראת “חזית הייסורים” והיא כוללת דמויות מפחידות ברוח המודרניסטה הניאו-גותית (הקיר נראה כמו שילוב של ציורי פיקאסו ובנייה גותית עתיקה). בנייתה החלה כ-30 שנה לאחר מות גאודי, תכנן ובנה אותה ג’וזף מריה סוביראך ברוחו של גאודי והיא כוללת סמלים רבים וייחודים לסיפור הסבל של ישו. היא כוללת את סיפורי הבגידה של יהודה איש קריות (אחד משנים עשר השליחים שהסגיר את ישו לרומאים), ההלקאה וצליבתו של ישו. כל אלה מלווים כאן בדמויות לא אנושיות ומפחידות שלא התקבלו בשוויון נפש על ידי כל תושבי העיר. חזית זו פונה אל השמש השוקעת, סמל למותו של ישו, וגם בה הושלמו 4 צריחים מבין הצריחים של השליחים.

החזית הדרומית היא ״חזית התהילה״, מתוכננת להיות החזית הראשית של הכנסיה ולהיות הגדולה והמרשימה ביותר. חזית זו מוקדשת לתהילתו השמיימית של ישו ומייצגת את הדרך אל האלוהים- מוות, פסק דין ותהילה, בעוד גיהנום נותר רק עבור מי שסוטה מהדרך. למרבה הצער, המודל שבנה גאודי לחזית זו הושחת בזמן מלחמת האזרחים הספרדית (הזמן היחידי בו בנייתה של הכנסיה נפסקה), אך חלקים מהמודל המקורי שרדו ומהווים את הבסיס לבניית החזית כיום, אשר בנייתה החלה בשנת 2002.

לא סתם מדובר בחזית הגדולה ביותר, לצורך השלמתה יהיה צורך להרוס בלוק שלם של בניינים ברחוב קארר דה מאיורקה הצמודים אליה. גרם מדרגות גדול יוביל מעל המעבר התת קרקעי ורחוב קארר דה מיורקה אל האכסדרה, ועליו קישוטים המייצגים את הגהנום, כופרים ושדים שונים.


מערכת האורות והתאורה בתוך הקתדרלה -צילום מקורי

כרטיסים, סיורים מודרכים ופעילויות באזור הסגרדה פמיליה

הסמלים המופיעים בקתדרלה

קצת על הסמלים בחזית המולד שיאפשרו להבין אותה ואת הסמלים בהם השתמש גאודי: הסמלים לקוחים מהמסורת הגותית הנוצרית והמסורת הקטלונית. בחזית זו ניתן למצוא בעלי חיים כמו תרנגול הקשור לקיראת התרנגול בזמן הסעודה האחרונה של ישו, צבים, המסמלים את עוצמתה ויציבותה של הנצרות מחד, שתי לטאות המסמלות את השינוי והקידמה של הנצרות והתפתחותה המתמדת מאידך, ושקנאי המסמל את לידתו של ישו. היא כוללת סמלים של כלי עבודה – רמז ליוסף, אביו המאמץ של ישו שהיה נגר. הפסל של יוסף דומה מאוד לגאודי ורוב הפרשנים סוברים שזו היא מחווה של כבוד של הבנאים לאדריכל לאחר מותו.

סמלי בעלי חיים כמו תרנגול, זיקית ואריות מופיעים רבות בקתדרלה – הם קשורים במיתולוגיה הנוצרית ולסיפורים הקשורים בהם.

ביקור בסגרדה פמיליה בזמן הקורונה

סגרדה פמיליה הינה אחד מהמקומות העמוסים ביותר בתיירים בברצלונה וכעת מאפשרת כניסה ללא הגבלות או הנחיות קורונה מיוחדות. לכן מומלץ להזמין כרטיסים מראש אפילו יותר מהרגיל. ברחבי הכנסייה הוצבו עמדות לחיטוי ידיים לשימושכם, והכניסה תהיה מחזית המולד (החזית המזרחית) והיציאה תהיה מחזית הייסורים (החזית המערבית) או מהמוזיאון בחזית המולד.

הזמנת כרטיסים לסגרדה פמיליה -
5% הנחה רק לגולשי הכל על

 • חשוב להכיר שהמראה של הכנסייה מבחוץ מעניין ומרשים לא פחות מאשר המבט בפנים לכן גם אם אתם מוותרים על הכניסה מטעמי דת, חסכון כספי וחסכון בזמן – מומלץ לעבור ולהביט מבחוץ – גם שהאתר מעט מרוחק ממרכז העיר. למי שמעוניין להיכנס. כדאי להזמין כרטיסים לקתדרלה מראש, גם בחורף וגם בקיץ – התוספת קטנה והחיסכון בזמן גדול. אנו מאוד ממליצים למי שמתעניין בהמלצות כגון אלו, להציץ גם בעמוד המקיף הבא: המלצות והנחות לנוסעים לברצלונה, חובה לבקר לפני הזמנה!
 • אתר זה כלול ברשימת האתרים של כרטיס האטרקציות המשולב של ברצלונה - iVenture Card. אם הנכם מתכננים לבקר באתר ובאתרי נוספים ברשימה, מומלץ לבדוק האם הכרטיס הזה כדאי לכם. למידע נוסף ראו כרטיס האטרקציות של ברצלונה.
 • מומלץ במיוחד לבקר בקתדרלה גם בשעות החשיכה כאשר הכנסייה מוארת בזרקורים משני צידיה.
 • למי שלא הזמין כרטיסים מראש. בעונות התיירות לא מומלץ להגיע לקתדרלה אחרי השעה 8:30, ככל שעוברות השעות התור במקום משתרך (למגיעים אחרי 10:00 ממתינה לפעמים ציפייה של שעתיים בתור לפני הכניסה).
 • שימו לב. ישנם שני תורים: האחד של אלה שהזמינו כרטיסים מראש ואחד של אלה שלא הזמינו. ההזמנה מראש יכולה להיות לכרטיס דילוג על התור (ישנה אפשרות להוסיף מדריך אודיו בתוספת של 7 יורו- מנסיוננו- מומלץ מאוד), או בסיור מודרך עם מדריך מקומי. אם הזמנתם כרטיסים מראש וודאו שאתם בתור הנכון כדי שלא תמתינו סתם, מצד שני אל תעמדו בתור של המזמינים מראש אם לא הזמנתם, כיוון שאז יעבירו אתכם לסוף התור של אלה שלא הזמינו וסתם תיגרם לכם עוגמת נפש.
 • ניתן לרכוש במקום מדריך קולי שהופך את החוויה להרבה יותר נוחה ומעניינת, כמו כן תוכלו לנוע בקצב שלכם ולחקור כל חלק בסגרדה. קיימת גם גרסה מיוחדת עבור ילדים. זמין בספרדית, אנגלית, רוסית, צרפתית, גרמנית ועוד. אורך הסיור – 75 דקות (הגרסה של הילדים 40 דקות).

המלצות "הכל על" למבקר בסגרדה פמיליה

 • אם מחליטים לעמוד בתורים הארוכים ולבקר בכנסייה לא לפספס את ההזדמנות לעלות במעלית (או ברגל, לאמיצים שביניכם – מדובר ב400 מדרגות) לראש אחד המגדלים ולזכות בתצפית על רחבי העיר ברצלונה כולה (כרטיסי עליה למגדלים יש לרכוש בנפרד מכרטיס הכניסה הרגיל בעלות של 2.5 יורו ולא תמיד נשארים כרטיסים, אז אם אתם רוצים לעלות למגדלים כדאי להזמין מראש באתר). כרטיס דילוג על התור, שכולל כניסה לאחד מהמגדלים וגם מדריך אודיו- ניתן לרכוש כאן.
 • בביקוריכם נסו לאתר על קירות המבנה את הדמויות המפורטות בכל אחת מהחזיתות שתיכנן גאודי – משימה לא פשוטה כלל
 • שימו לב – הכניסה לאתר בלבוש צנוע, ואסור לאכול ולשתות בכנסייה. מאידך לאור שאלות רבות שנשאלנו נדגשי שמותר לצלם ואפילו רצוי.
 • אנו לא ממליצים לכולם להזמין מלון בקרבת הסגרדה, בגלל המיקום שהוא טיפה מרוחק מהאתרים המרכזיים והאזור לא מאוד מעניין מלבד הקתדרלה. מצד שני, היתרון של מלונות באזור זה הוא מחיר זול יותר (ראה לינה זולה בברצלונה) מהמלונות באזורים המבוקשים (כיכר קטלוניהכיכר אספניה), ונגישות גבוהה יחסית (קל להגיע באמצעות המטרו לכל מקום). מאפיינים אלו הופכים את הלינה באזור למתאימה למי שמחפש מחיר טוב לרמת המלון אותה הוא מקבל ומוכן להתרחק מעט מהמרכז עבור זה (משפחות למשל ימצאו באזור זה פיתרון לא רע – ראה מלונות למשפחות בברצלונה). מלונות מומלצים באזור לדוגמא: סנסיישן סאגרדה פאמיליה (Sensation Sagrada Familia)מלון קטלוניה סגרדה פמיליה (Catalonia Sagrada Familia Hotel) ומלון אקטה אנטיבס (Acta Antibes Hotel). ראה גם מלונות בברצלונהמלונות מומלצים בברצלונה, ומלונות ליד סגרדה פמיליה.
 • אנו ממליצים להגיע לסגרדה פמיליה עם מטרו הכולל תחנה ממש מתחת לאתר. לא להתקרב עם רכב פרטי, שאינו מומלץ באופן כללי להתניידות בברצלונה. למגיעים עם רכב בכל זאת באזור הכנסיה ישנם שני חניונים יש רק לקחת בחשבון שהם יקרים יחסית (ראה מידע נוסף השכרת רכב בברצלונהוהשכרת רכב בספרד).
 • הסגרדה פמיליה וילדים: גם ילדים יהנו מהמבנה המרשים של הכנסייה היוצאת דופן הזאת. מומלץ להסביר להם על הייחודיות שלה. ילדים עד גיל 10 נכנסים חינם. יש לכנסייה גם אפשרות להדרכה מותאמת לילדים. (ראה גם ברצלונה עם ילדים)
  • ​המלצות של ילדים (משתמשי ערכת ההדרכה שלנו, השמות בדויים):
   יוני (בן 13): בחוץ הכנסייה הייתה יפה, בפנים היה משעמם.
   עומר (13): אבא ניסה להיכנס בתור של אלו שהזמינו כרטיס מראש, וכשהגענו לקופה העיפו אותנו לתחילת התור, פאדיחות, אבל בפנים היה פשוט יפה – הציורים על הזכוכית (הכוונה לויטראז’ים – תוספת שלנו), הפסלים – באמת מדהים. אבל הכי כיף היה הטיול אופניים שלקחנו משם לחוף.
   רון (בת 12): הכנסייה הייתה יפה, במיוחד הפסלים. היה כיף, אבל התבאסתי בתור.
תמונות מחזית המולד שתוכננה על פי תכנון מדויק של גאודי! 
הזכויות לתמונות המדהימות הן של אדי – לתמונות נוספות

המלצות גולשי האתר “הכל על” לסגרדה פמיליה:

 • אייל: ממליץ על ביקור גם בשעות הלילה ולצלם את הכנסיה משתקפת בבריכה שנמצאת בפארק ג הסמוך ממזרח.
 • קרנית: התור לסגרדה ארוך מאוד, לכן אני ממליצה להזמין כרטיסים מראש באינטרנט, כיוון שהכניסה היא מיידית וללא תור בכלל.
  שימו לב שהכרטיסים הם לתאריך ושעה מסוימים ולא תמיד זמינים בהזמנה של הרגע האחרון. המלצה נוספת – מצאנו שמדריכי האודיו לסגרדה ולשאר אתרי גאודי הם מעניינים ומעשירים את החוויה!

  • מערכת הכל על: קרנית, תודה על ההמלצה, מסכימים. שימו לב רק שההזמנה מראש דורשת תשלום נוסף ויש לקחת זאת בחשבון בתכנון שלכם.
 • Zeev Becker: המלצה לגבי הסגרדה פמיליה. החלק הפנימי הושלם ומאד כדאי לבקר בתוכה. אנחנו הגענו באמצע שבוע בשעה 10 בבוקר והיה תור קצרצר, אבל כשיצאנו בערך שעה וחצי אח”כ היה תור ארוך מאוד קחו זאת בחשבון!
  • מערכת הכל על: Zeev, תודה על ההמלצה והעדכון.
 • מעיין גלילי: זה אתר חובה בברצלונה, לא לפספס.  אני ממליצה לא לוותר על העלייה למגדל, הוא מרשים גם מבפנים וגם כנקודת תצפית.
  • מערכת הכל על: תודה לך מעיין 🙂
 • נתנאל: שימו לב, בתוך המתחם גם מחוץ לבניין אסור לאכול או לעשן (גם במבנה וגם מחוץ לו) יש להתכונן לכך. באזור הכנסייה יש גם פארק גדול שאפשר לנוח בו ולקנות גלידה (יקרה במיוחד). דרך אגב אנחנו רכשנו גם הדרכה קולית לסיור באתר לדעתי אין בכך צורך.
  • מערכת הכל על: נתנאל, תודה 🙂
 • יואב ג.: כרטיסים לכנסייה חשוב לקנות מראש. גם אם מגיעים למקום מוקדם בבוקר, התור לרכישה לא נגמר! גם בחורף! לעומת זאת אלו שהזמינו מראש נכנסים בשניה.
 • אייל אבידן: מצטרף בהחלט להמלצות לרכוש כרטיסים מראש. אנחנו הגענו לשם ב-8:00 מתוך ידיעה שהסגרדה נפתחת ב-9:00, ונדהמנו לראות תור לקופות שהקיף חצי מהמבנה (וזה המון!). אחד מאנשי הצוות הסתובב שם והודיע שהכניסה הבאה לסגרדה תהיה ב-14:00. מצאנו ויי-פיי קרוב וקנינו כרטיסים לשעה 15:00, בכך אמנם חסכנו את העמידה בתור המטורף לקופות, אבל נאלצנו לשנות את סדר היום שתכננו עד לשעה 15:00.
  אם קונים כרטיסים מראש, לעומת זאת, מגיעים בשעה שאליה כיוונתם, ונכנסים מיידית, כמו מלכים.
  דבר נוסף וחשוב – אפשר בהחלט לוותר על העלייה למגדלים! חבל על הכסף שלכם! אנחנו קנינו כרטיסים שכוללים עלייה לאחד המגדלים של הסגרדה. התור למעלית של המגדל גם הוא תור מתיש למדי ויכול להימשך גם למעלה מחצי שעה.
  וגם לאחר שהגיע הרגע המיוחל ונכנסתם למעלית, מסתבר שהנוף מלמעלה ממש לא שווה את הטרחה ואת הכסף. תוחבים אתכם, ביחד עם עוד המון אנשים, במסדרון קטנטן של כמה מטרים בודדים, כאשר זויות התצפית גרועות ביותר ואתם מקבלים פיסות נוף צרות מאוד שברובן “מככבים” בעיקר המנופים שליד הסגרדה…
  בקיצור, מיותר לגמרי. הנוף מפארק גואל ומהר המונטז’ואיק, לעומת זאת, הרבה יותר מרהיב ורחב.
 • XX: מאוד מומלץ לדעתי לקנות לסגרדה פמיליה כרטיס עם עליה למגדל. התצפית מקסימה.

המלצות שעלו בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו – ברצלונה למטיילים – Barcelona for travelers:

 • עולה משהו כמו 16-17 יורו. מרשים מבחוץ, אין ספק ששווה לראות גם מבפנים אבל הרגיש טיפה מלאכותי ומזויף. המון המון אנשים מצלמים ומדברים, אתה גם עובר בידוק כמו בשדה תעופה. בקיצור לכו לראות, בכל מקרה זה שווה את זה.
 • סגרדה פמיליה- מומלץ להוסיף סיור מודרך בפנים? או שכניסה רגילה תספיק?
  • נורא אינדיבידואלי. אם הנושא האדריכלי מעניין אותך, תשקיעי. אם את רק רוצה להתרשם מהמראה, אז וותרי.
  • מדהים מבפנים! המקום לא בשיפוץ, הוא עדיין בבניה, וזה חלק מהחוויה. מאוד ממולץ
 • שאלה …סגרדה דה פמיליה האם יש מעלית למגדל (אנשים מבוגרים)?
  • כן הכרטיס שאת קונה הוא למעלית אבל שימי לב שהרבה פעמים הזמן לביקור בכנסיה הוא שונה מהזמן שרשום למעלית, בגלל שהכנסיה גדולה אז באותם זמנים מכניסים הרבה אנשים אבל המעלית היא קטנה ולכן הזמנים שונים אבל אם היא לא מלאה אפשר לבקש להיכנס למרות שרשום בכרטיס שעה אחרת בגדול אפשר לוותר כי כימעט לא רואים שום דבר למעלה קצת נוף.
   • הערת מערכת: שלא יהיה בלבול מדובר רק על כרטיסים לעליה למגדל לא על הכרטיסים הרגילים לסרגדה פמיליה.
 • לקחנו את הסיור הפנורמי עם המדריך און המקסים. און לקח אותנו לשמורת הרי המונסרט (אנא מכם אל תחשבו אפילו לפספס אותה). לאחר מכן קפצנו לראות את הסגרדה פאמיליה וקיבלתי הסבר מעמיק על מה שראינו. המשכנו לאיצטדיון האולימפי, הר היהודים, הרובע הגותי והרובע היהודי. הטיול מ- 9 בבוקר עד 18 בערב, ממצה מאוד וכיפי. שווה שווה!
 • שכרנו דירה בשכונה של הסגרדה פמליה, דירה דרך airbnb. אני ממש לא רואה צורך בלינה במרכז העיר, כמו ברמבלאס. התחבורה הציבורית מצוינת, קלה וזולה. קנינו כרטיס נסיעות לכל אחד מאתנו ליומיים שפתוח לכל סוגי התחבורה, וממש ניצלנו אותו עד תום. עלה לשלושתנו 45 יורו. אני ממליצה להזמין מראש כרטיסים לסיור בקתדרלה, בשביל לא לעמוד בתור. עשו זאת באינטרנט ערב לפני, מקבלים כרטיס אלקטרוני בנייד.

המלצות לקריאה נוספת:

התור המזורז בכניסה לקתדרלה למי שהזמין מראש – מוצדק בעיקר בקיץ, בחגים ובסופי שבוע – אמצע שבוע בחורף התורים יחסית יותר קטנים (צילום מקורי)

מידע שימושי על סגרדה פמיליה

שעות פתיחה

אוקטובר-מרץ 9:00-18:00
אפריל-ספטמבר 9:00-20:00
לשירותים שונים אותם הקתדרלה מספקת יש שעות סיום שונות, מומלץ להתעדכן באתר לפני הגעה.

כתובת

Carrer de Mallorca, 401
08013 ברצלונה
ספרד

הגעה
directions_bus
אוטובוס

קווים מספר 51, 54, 50, 43.

directions_subway
מטרו

קו 5 (כחול) וקו 2 (סגול) – לרדת בתחנת La Familia

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי