1. עמוד הבית
 2. »
 3. איטליה 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. ונציה 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 6. »
 7. אטרקציות בונציה, סיורים ואזורי תיירות מרכזיים בעיר התעלות של איטליה
 8. »
 9. מוזיאון אוסף פגי גוגנהיים, ונציה – כרטיסים בהנחה, דילוג על התור והמדריך המקיף ביותר בעברית | Peggy Guggenheim Collection

מוזיאון אוסף פגי גוגנהיים, ונציה – כרטיסים בהנחה, דילוג על התור והמדריך המקיף ביותר בעברית | Peggy Guggenheim Collection

עדכון קיץ 2024

הקיץ הגיע ואיתו שיא כמות התיירים בונציה ועומס התיירים מורגש מאוד, בעיקר במוזיאונים המובילים, אבל לא רק. לרוב גם בקיץ אין בעיה חמורה של היעדר זמינות כרטיסים במוזיאון אוסף פגי גוגנהיים בונציה (בניגוד למוזיאונים המובילים למשל), ישנם ימים בהם ישנו תור לרכישת הכרטיסים או מקרים בהם לשעות המבוקשות ביום מספר הכרטיסים מצומצם. כדאי להזמין כרטיסים מראש למוזיאון - וכך גם להבטיח את כניסתכם בשעה הנוחה לכם וגם לדלג על התור לרכישות הכרטיסים בקופות המוזיאון. להזמנת כרטיסים מראש למוזיאון אוסף פגי גוגנהיים בונציה: בקישור הזה עם 5% הנחה (קוד קופון HAKO5) | בקישור הזה עם אפשרות ביטול בחינם

האוסף שהינו מפעל חיה של מוקירת האמנות המודרנית

מידע כללי למבקר באוסף פגי גוגנהיים בונציה

אוסף פגי גוגנהיים (Peggy Guggenheim Collection) הוא מוזיאון לאמנות מודרנית הממוקם בדרום ונציה, על גדת התעלה הגדולה והוא בין האתרים המתויירים ביותר בונציה. המוזיאון נמצא בארמון ונייר די ליאוני (Palazzo Venier dei Leoni), מבנה מהמאה ה-18 אשר נרכש בשנת 1949 על ידי פגי גוגנהיים, בת למשפחת גוגנהיים האמריקאית והעשירה אשר הייתה חובבת אמנות מודרנית ידועה.

לאטרקציה זו, ולשלל אטרקציות נוספות ישנם 5% הנחה לגולשי הכל על באתר זה.

כל שצריך לעשות הוא ללחוץ על כפתור ההזמנה, ואז במעמד ההזמנה להזין את קוד הקופון HAKO5.

המבנה בו ממוקם האוסף הוא ארמון שככל הנראה נבנה בשנות החמישים של המאה ה-18 על ידי לורנזו בוסקטי (Lorenzo Boschetti), אדריכל אשר היה אחראי גם על בנייתה של כנסיית סן ברנבה (Church of San Barnaba) בונציה. בנייתו של הארמון לא הושלמה, שכן רק הקומה הראשונה קיימת כיום, אך הוא היה אמור להיראות כמו הבניין שמולו – ארמון קורנר (Palazzo Corner) ואפשר למצוא דגם מושלם של הארמון שהיה מתוכנן במוזיאון קורר (Museo Correr).


הכיתוב על חזית המבנה (צילום: Julie Mac, רישיון)

למי שמתעניין בעמוד זה כדאי לקרוא גם:

 
כרטיסים למוזיאון אוסף פגי גוגנהיים

ישנם מספר סוגים של כרטיסים למוזיאון אוסף פגי גוגנהיים, כרטיסי כניסה בסיסיים הכוללים דילוג על התור ועד כרטיסים משולבים למספר אתרים. אפשר להזמין כרטיסים והדרכות באתר הרשמי של המוזיאון אבל הבעיה שהרבה פעמים בתקופות העומס בונציה אין שם זמינות גבוהה של כרטיסים.

כרטיסי כניסה למוזיאון כולל דילוג על התור בקופות הכרטיסים

יש מספר אפשרויות לקניית כרטיס כניסה מראש הכולל דילוג על התור (מומלץ בעיקר בקיץ), עם הנחה בלעדית לגולשינו או עם אפשרות ביטול כך שתוכלו להזמין זמן רב מראש ולבטל במידת הצורך.

 • להזמנת כרטיסי דילוג על התור עם הנחה של 5% לגולשי הכל על (קוד קופון HAKO5) – לחצו כאן.
 • להזמנת כרטיסי דילוג על התור עם אפשרות ביטול – לחצו כאן.

כרטיס כניסה וסיור פרטי מודרך – גם לדלג על התור לקופות וגם לקבל הדרכה

סיור פרטי מומלץ לאלו שירצו להעמיק בהבנה ולשמוע הסברים על יצירות האמנות שבמוזיאון ועל מפעל חייה של פגי גוגנהיים. הסיור הינו מעמיק ומומלץ אך חשוב לשים לב שהוא אינו זול.

 • להזמנת סיור מודרך (מדריך מומחה עם סיור של שעתיים) ודילוג על התור למוזיאון – לחצו כאן.

מלבד זאת, ישנה אפשרות להזמין סיור פרטי מומלץ כאן כולל אפשרות ביטול. שימו לב שסיור זה אינו כולל כרטיס כניסה למוזיאון אותו עליכם להזמין בנפרד.

כרטיסים משולבים – לאלו הרוצים לראות יותר ולחסוך כסף

ישנם מספר כרטיסים המשלבים את הביקור במוזיאון אוסף פגי גוגנהיים ביחד עם אתרים נוספים. קניית כרטיס משולב היא נוחה יותר מאשר לקנות מספר כרטיסים בנפרד ובחלק מהמקרים תהיה זולה ומשתלמת יותר מאשר רכישת כרטיסים בנפרד לכל אתר.

כרטיס המקנה דילוג על התור למוזיאון אוסף גוגנהיים ולמגדל הפעמונים של סן מרקו

הכרטיס מקנה כניסה מהירה למוזיאון וכן כניסה כולל דילוג על התור למגדל הפעמונים של סן מרקו. הכרטיס מומלץ לאלו שמלבד הכניסה למוזיאון רוצים לראות את נקודת התצפית הפופולרית ביותר על מרכז ונציה.

 • להזמנת הכרטיס המשולב בתוספת 5% הנחה בלעדית לגולשינו (קוד HAKO5) לחצו כאן.

כרטיס דילוג על התור למוזיאון אוסף גוגנהיים ולסירת התיירים של ונציה

כרטיס משולב זה מקנה כניסה למוזיאון כולל דילוג על התור וכן מקנה עלייה לסירת התיירים המאפשרת לעבור בכל האזורים היפים של העיר ובכל האתרים החשובים. הכרטיס מומלץ למי שמעוניין בנוסף לכניסה למוזיאון גם לראות את שאר האתרים היפים של ונציה בשייט חוויתי.

כרטיס דילוג על התור למוזיאון אוסף גוגנהיים והדרכה ברובע היהודי בונציה

כרטיס משולב זה מקנה כניסה למוזיאון כולל דילוג על התור ובנוסף כולל הדרכה ברובע היהודי וכניסה לבית הכנסת הספרדי ולבית הכנסת הלבנטיני. הכרטיס מומלץ לאלו שרוצים להיכנס למוזיאון ולמי שמתעניין בהיסטוריה היהודית בהם התיירים שומרי המסורת.

כרטיס דילוג על התור למוזיאון אוסף גוגנהיים וטיול יום לאיים מוראנו, בוראנו וטורצ’לו

כרטיס זה מקנה כניסה מהירה למוזיאון וכן מאפשר יציאה לטיול יום לאיים הסמוכים מוראנו, בוראנו וטורצ’לו. הכרטיס מומלץ לאלו שמלבד הכניסה למוזיאון רוצים לראות שלושה איים מקסימים הנמצאים במרחק שייט קצר מהעיר.

 • להזמנת הכרטיס המשולב בתוספת 5% הנחה ייחודית (קוד HAKO5) לחצו כאן.

מה רואים במוזיאון אוסף פגי גוגנהיים?

המוזיאון מציג את אוסף האמנות המודרנית של פגי, הכולל ציורים ופסלים של אמנים אמריקאים ואיטלקים, בסגנונות מודרניים כגון: קוביזם, סוריאליזם ואימפרסיוניזם מופשט. במוזיאון ניתן למצוא גם יצירות אמנות של אמנים מפורסמים כמו סלוודור דאלי, פיקאסו, ג’קסון פולוק, מארק שגל, וחואן מירו.


דוגמאות למוצגים באוסף (צילום מקורי)

במקום ישנו גם גן פסלים חיצוני בו מוצגים הרבה פסלים מודרניים ומיצגים נוספים. באחורי המבנה ישנו חלל המוקדש למיצגים זמניים. אפשר גם ליהנות מישיבה בבית הקפה של המוזיאון וגם לבקר בחנות המוזיאון הנמצאת בתוכו או בחנות הנוספת הנמצאת מרחק קצר מהמוזיאון, ברחוב דורסודורו 710 (Dorsoduro). החנות מציעה למכירה כל מיני פריטים – החל מפרטי לבוש לכלי בית, וגם ספרים ומוצרים שונים בשביל הכיף. מה שמאפיין את כל המוצרים בחנות הוא הזיקה לאמנות המודרנית ולפגי גוגנהיים עצמה.

אוסף פגי גוגנהייםדלת הכניסה למוצגים באוסף פגי גוגנהים בונציה – המבנה, הדלתות וכל מה שתראו במקום הם חלק מהחויה

במוזיאון ניתן למצוא גם ספרייה די גדולה, המונה יותר מ-8,000 ספרים בנושא אמנות מודרנית.

סרטון מעמוד היוטוב הרשמי של פגי גוגנהיים בו ניתן לראות חלק מהמיצגים

שאלות נפוצות על מוזיאון אוסף פגי גוגנהיים בונציה

יש מספר אפשרויות לקניית כרטיסים למוזיאון. ניתן לקנות כרטיסים באתר הרשמי או בקופות האתר אך במקרים רבים זמינות הכרטיסים בהם נמוכה, ועל כן האפשרויות המומלצות על ידינו הן הזמנת כרטיס דילוג על התור בקישור הזה עם 5% הנחה לגולשי הכל על (קוד HAKO5) או הזמנה בקישור הזה עם אפשרות ביטול בחינם.

הביקור במוזיאון אוסף פגי גוגנהיים מומלץ בעיקר לחובבי אמנות ואמנות מודרנית בפרט. חשוב לציין שהמוזיאון הוא בין המקומות המתויירים ביותר בונציה והוא מאפשר צפייה באמנות מסוג שונה מהאמנות שלרוב רואים בעיר, ולכן הוא יכול לעניין קהל יעד רחב בנוסף לחובבי אמנות.

דרך ההגעה המומלצת ביותר למוזיאון אוסף פגי גוגנהיים היא ברגל או באמצעות ואפורטו (סירת האוטובוס):

 • בקו 1 יורדים בתחנת אקדמיה (Accademia) או סלוטה (Salute).
 • בקו 2 יורדים בתחנת אקדמיה (Accademia).

יש מספר אפשרויות לקניית כרטיסים לסירת אוטובוס (ואפורטו), האפשרות המומלצת על ידינו היא בקישור הזה עם 5% הנחה לגולשי הכל על (קוד HAKO5).

חשוב לזכור שכמו רוב האתרים בונציה, גם מוזיאון זה אינו נגיש לרכב פרטי, אותו מומלץ להשאיר במגרשי החניה שברובע סנטה קרוצ׳ה.

ניתן לשלב את הביקור במוזיאון האוסף של פגי גוגנהיים עם כנסיית סן ברנבה (Church of San Barnaba) ועם בזיליקת סנטה מריה דלה סאלוטה המפוארת (Basilica di Santa Maria della Salute). כדאי גם לשלב את הביקור עם ארמון דאריו (Palazzo Dario‏) הנמצא במרחק שני בתים.

הזמן המומלץ לביקור במוזיאון הוא בין שעה וחצי לשעתיים.

המלצות "הכל על"

 • אוסף פגי גוגנהיים מומלץ לביקור בעיקר לאוהבי אמנות ואמנות מודרנית בפרט, אך חשוב לציין שוב שזהו בין המקומות המתויירים ביותר בונציה והוא מאפשר צפייה באמנות מסוג שונה מהאמנות שלרוב רואים בעיר.
 • הזמן המומלץ לביקור באתר הוא בין שעה וחצי לשעתיים. את הביקור במוזיאון כדאי לשלב עם ארמון דאריו (Palazzo Dario‏) הנמצא במרחק שני בתים.
 • ניתן להזמין כרטיסים לאתר זה מראש (מכאן עם 5% הנחה) ולרוב מאוד מומלץ לעשות כן, במיוחד בהיי סיזן של ונציה (בקיץ), שכן זהו אתר מאוד פופולרי והתורים יכולים להיות ארוכים. עם זאת חשוב לדעת שניתן גם לרכוש כרטיסים בקופה של המוזיאון (בהתאם לזמינות).
 • מחיר כרטיס כניסה למוזיאון הינו 16 יורו לבוגר, ויש הנחות לאזרחים ותיקים ולצעירים. ילדים עד גיל עשר אינם מחויבים בכרטיס.
 • יש לקחת בחשבון שהצילום במוזיאון מותר ללא פלאש, אך השימוש בחצובה ובמקל סלפי אסור.
 • דרך ההגעה המומלצת היא באמצעות סירת האוטובוס (ואפורטו) וברגל, למידע נוסף על תחבורה בונציה. אתר זה, כמו רוב האתרים בונציה, אינו נגיש לרכב פרטי, אותו מומלץ להשאיר במגרשי החניה שברובע סנטה קרוצ׳ה (יש לזכור כי אין גישה לתוך ונציה עם רכב פרטי- למידע נוסף על חניה בונציההשכרת רכב בונציה והשכרת רכב באיטליה).
 • האתר מתאים לביקור למשפחות עם ילדים המתעניינים באמנות. כאמור צעירים משלמים מחיר מופחת וילדים עד גיל עשר נכנסים חינם (ראו גם ונציה עם ילדים).
 • למטיילים עם עגלת תינוק ו/או כיסא גלגלים האתר נגיש לבעלי מוגבלויות בתנועה, למידע נוסף על ונציה למוגבלי תנועה.
 • היתרון הגדול בלינה באיזור האוסף הוא הקרבה לרובע סן מרקו (שנחשב ליקר יותר) לצד מחירים קצת יותר נוחים לעומתו מכיוון והוא נמצא מעברו השני של התעלה. הריכוז הגדול של המלונות נמצא בחלקו המזרחי של הרובע- פחות או יותר סביב מוזיאון פגי גוגנהיים. האיזור מתאים מאוד ללינה של צעירים המעוניינים להישאר במרכז העיניינים אך גם לחסוך בעלויות הלינה. בין המלונות המומלצים ליד המוזיאון ניתן לציין את מלון אלי אלבורטי (Hotel Agli Alboretti) ומלון לה קלצ’ינה (Hotel La Calcina), למידע נוסף על מלונות באזור דורסודורומלונות מסביב לתעלה הגדולה, ומלונות בונציה.

לקריאה נוספת:

מידע שימושי על אוסף פגי גוגנהיים

שעות פתיחה

10:00 – 18:00. המוזיאון סגור בימי שלישי וב-25 לדצמבר.

כתובת

Dorsoduro, 701-704, 30123, ונציהאיטליה

אתר רשמי
הגעה
directions_boat
סירת אוטובוס (ואפורטו)
 • בקו 1 יורדים בתחנת אקדמיה (Accademia) או סלוטה (Salute).
 • בקו  2  יורדים בתחנת אקדמיה (Accademia).
 • למידע נוסף על הואפורטו של ונציה.