אוסף פגי גוגנהיים | Peggy Guggenheim Collection

האוסף שהינו מפעל חיה של מוקירת האמנות המודרנית

מידע כללי

אוסף פגי גוגנהיים (Peggy Guggenheim Collection) הוא מוזיאון לאמנות מודרנית הממוקם בדרום ונציה, על גדת התעלה הגדולה והוא בין האתרים המתויירים ביותר בונציה. המוזיאון נמצא בארמון ונייר די ליאוני (Palazzo Venier dei Leoni), מבנה מהמאה ה-18 אשר נרכש בשנת 1949 על ידי פגי גוגנהיים, בת למשפחת גוגנהיים האמריקאית והעשירה אשר הייתה חובבת אמנות מודרנית ידועה.

המבנה בו ממוקם האוסף הוא ארמון שככל הנראה נבנה בשנות החמישים של המאה ה-18 על ידי לורנזו בוסקטי (Lorenzo Boschetti), אדריכל אשר היה אחראי גם על בנייתה של כנסיית סן ברנבה (Church of San Barnaba) בונציה. בנייתו של הארמון לא הושלמה, שכן רק הקומה הראשונה קיימת כיום, אך הוא היה אמור להיראות כמו הבניין שמולו – ארמון קורנר (Palazzo Corner) ואפשר למצוא דגם מושלם של הארמון שהיה מתוכנן במוזיאון קורר (Museo Correr).

הכיתוב על חזית המבנה (צילום: Julie Mac, רישיון)

**פרסומת**מה רואים?

המוזיאון מציג את אוסף האמנות המודרנית של פגי, הכולל ציורים ופסלים של אמנים אמריקאים ואיטלקים, בסגנונות מודרניים כגון: קוביזם, סוריאליזם ואימפרסיוניזם מופשט. במוזיאון ניתן למצוא גם יצירות אמנות של אמנים מפורסמים כמו סלוודור דאלי, פיקאסו, ג’קסון פולוק, מארק שגל, וחואן מירו.

דוגמאות למוצגים באוסף (צילום מקורי)

במקום ישנו גם גן פסלים חיצוני בו מוצגים הרבה פסלים מודרניים ומיצגים נוספים. באחורי המבנה ישנו חלל המוקדש למיצגים זמניים. אפשר גם ליהנות מישיבה בבית הקפה של המוזיאון וגם לבקר בחנות המוזיאון הנמצאת בתוכו או בחנות הנוספת הנמצאת מרחק קצר מהמוזיאון, ברחוב דורסודורו 710 (Dorsoduro). החנות מציעה למכירה כל מיני פריטים – החל מפרטי לבוש לכלי בית, וגם ספרים ומוצרים שונים בשביל הכיף. מה שמאפיין את כל המוצרים בחנות הוא הזיקה לאמנות המודרנית ולפגי גוגנהיים עצמה.

במוזיאון ניתן למצוא גם ספרייה די גדולה, המונה יותר מ-8,000 ספרים בנושא אמנות מודרנית.

המוזיאון מציע אפשרות לקיים אירועים פרטיים בשטח הארמון.

סרטון מעמוד היוטוב הרשמי של פגי גוגנהיים בו ניתן לראות חלק מהמיצגים

המלצות "הכל על"

**פרסומת** • אוסף פגי גוגנהיים (Peggy Guggenheim Collection) מומלץ לביקור בעיקר לאוהבי אמנות, ואמנות מודרנית בפרט, אך חשוב לציין שוב שזהו בין המקומות המתויירים ביותר בונציה והוא מאפשר צפייה באמנות מסוג שונה מהאמנות שלרוב רואים בעיר. הזמן המומלץ לביקור באתר הוא בין שעה וחצי לשעתיים. את הביקור במוזיאון כדאי לשלב עם ארמון דאריו (Palazzo Dario‏) הנמצא במרחק שני בתים.
 • ניתן להזמין כרטיסים לאתר זה מראש ולרוב מאוד מומלץ לעשות כן, במיוחד בהיי סיזן של ונציה (בקיץ), שכן זהו אתר מאוד פופולרי והתורים יכולים להיות ארוכים. עם זאת חשוב לדעת שתמיד ניתן לרכוש כרטיסים בקופה של המוזיאון, גם כשהאפשרות להזמנה מראש באתר סגורה.
 • מחיר כרטיס כניסה למוזיאון הינו 15 יורו לבוגר, ויש הנחות לאזרחים ותיקים ולצעירים. ילדים עד גיל עשר אינם מחויבים בכרטיס.
 • יש לקחת בחשבון שהצילום במוזיאון מותר ללא פלאש. גם חצובה לא מותרת.
 • דרך ההגעה המומלצת היא באמצעות סירת האוטובוס (ואפורטו) וברגל, למידע נוסף על תחבורה בונציה. אתר זה, כמו רוב האתרים בונציה, אינו נגיש לרכב פרטי, אותו מומלץ להשאיר במגרשי החניה שברובע סנטה קרוצ׳ה (יש לזכור כי אין גישה לתוך ונציה עם רכב פרטי- למידע נוסף על חניה בונציההשכרת רכב בונציה והשכרת רכב באיטליה).
 • האתר מתאים לביקור למשפחות עם ילדים המתעניינים באמנות. כאמור צעירים משלמים מחיר מופחת וילדים עד גיל עשר נכנסים חינם ראו גם ונציה עם ילדים.
 • למטיילים עם עגלת תינוק ו/או כיסא גלגלים האתר נגיש לבעלי מוגבלויות בתנועה, למידע נוסף על ונציה למוגבלי תנועה.
 • היתרון הגדול בלינה באיזור האוסף הוא הקרבה לרובע סן מרקו (שנחשב ליקר יותר) לצד מחירים קצת יותר נוחים לעומתו מכיוון והוא נמצא מעברו השני של התעלה. הריכוז הגדול של המלונות נמצא בחלקו המזרחי של הרובע- פחות או יותר סביב מוזיאון פגי גוגנהיים. האיזור מתאים מאוד ללינה של צעירים המעוניינים להישאר במרכז העיניינים אך גם לחסוך בעלויות הלינה. בין המלונות המומלצים ליד המוזיאון ניתן לציין את מלון אלי אלבורטי (Hotel Agli Alboretti) ומלון לה קלצ’ינה (Hotel La Calcina), למידע נוסף על מלונות באזור דורסודורומלונות מסביב לתעלה הגדולה, ומלונות בונציה.

לקריאה נוספת:

מידע שימושי על אוסף פגי גוגנהיים

שעות פתיחה

10:00 – 18:00. המוזיאון סגור בימי שלישי וב-25 לדצמבר.

כתובת

Dorsoduro, 701-704, 30123, ונציהאיטליה

הגעה
directions_boat
סירת אוטובוס (ואפורטו)
 • בקו 1 יורדים בתחנת אקדמיה (Accademia) או סלוטה (Salute).
 • בקו  2  יורדים בתחנת אקדמיה (Accademia).
 • למידע נוסף על הואפורטו של ונציה.
צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי