מיסים בתאילנד

מידע על מיסים בתאילנד

מידע כללי

בתאילנד קיימת אפשרות להחזר מע”מ במידה וסכום הרכישות הכולל שלכם עולה על 5,000 באט. את החזר המע”מ ניתן לדרוש ולקבל בשדות התעופה הבינלאומיים בתאילנד בערים: בנגקוק (Bangkok international Airport), צ’אנג מאי (Chaing Mai Airport) ופוקט (Phuket Airport). על מנת לקבל את החזר המע”מ, יש להציג את המוצר ואת הקבלה (וזו הסיבה שלא תוכלו לקבל החזר על מוצרים בהם כבר השתמשתם).
תנאים לקבלת ההחזר:

1. קניה בחנות מוכרת בה יש סימון VAT REFUND עד 60 יום לפני יום היציאה. קניה מינימלית באותה חנות בלפחות 2,000 באט באותו יום. בסיום הקניה יש לבקש טופס PP 10, חשבונית מיוחדת להחזר המס (בבתי הכלבו זה בדרך כלל בשירות לקוחות) – יש להציג בחנות דרכון (או צילום דרכון).

2. בשדה התעופה, לפני הצ’ק אין, יש לפנות לדלפק המכס ולהחתים את הטפסים (יתכן ותידרשו להציג את המוצרים שקניתם ולכן חשוב לעשות זאת טרם מסירת המזוודות!).

3. לאחר הצ’ק אין ולאחר ביקורת הדרכונים יש למצוא את דלפק החזר המס. עד 30,000 באט מקבלים במזומן, מעבר לזה מקבלים זיכוי לכרטיס אשראי או בהעברה בנקאית. מוצרי יוקרה כמו תכשיטים, זהב, שעונים, עטים ומשקפיים, יש להציג שוב לאחר ביקורת הדרכונים.

חשוב לדעת!

אחוזי ההחזר הולכים וגדלים ככל שסכום הקניה גדול יותר וחישוב אחוז ההחזר מחושב לכל טופס PP 10 בנפרד.
כלומר אם יש לכם חמישה טופסי PP10 בסך 2,000 באט כל אחד, ובסה”כ 10,000 באט, תקבלו החזר בסך 400 באט. לעומת זאת, אם יהיה לכם טופס קניה אחד ובו כמה מוצרים המסתכמים לסך 10,000 באט, תקבלו החזר בסך 500 באט. לכן מומלץ לרכז את רוב הקניות בבית כלבו או בחנות אחת, באותו יום, ובסיום אותו יום לבקש במרוכז את טופס PP 10.

מס נמל: בעזיבתכם את תאילנד, הינכם מחוייבים לשלם מס נמל בגובה של 500 באט. את המס ניתן לשלם במזומן בלבד, ולכן, אם אתם לא רוצים להתעכב וחלילה לפספס את הטיסה, כדאי להשאיר בצד סכום זה עוד בתחילת הטיול.