שדה התעופה לוטון | London Luton Airport (LTN)

שדה התעופה לוטון (London Luton Airport) ממוקם 56 קילומטרים צפונית למרכז לונדון. הוא הרביעי בגודלו, אחרי נמלי התעופה הית’רוגטוויק וסטנסטד, ובסך הכל מדובר מדובר בנמל די קטן, המשמש חברות לואו קוסט רבות. הוא שימש ברובו בעיקר לטיסות פנים אך לאחרונה החל לשמש גם לטיסות בין לאומיות קצרות. אל הנמל מגיעות טיסות מאירופה וישראל – במהלך השנים הקרובות הוא יעבור גידול נוסף בכמות הקווים היוצאים ונכנסים אליו.

מפעילות הטיסה בקו לוטון-תל אביב הן אל על ואיזיג’ט ובעונות מסוימות גם ישראייר. היות ומדובר בשדה תעופה לא גדול במיוחד, הוא מונה טרמינל אחד ויחיד. מסלול הנחיתה שלו מצויד בטכנולוגיות נחיתה המאפשרת לו להיות פעיל גם בשעות בהן אין ראות טובה.

איך מגיעים אל ומשדה התעופה לוטון

ישנן מספר דרכים בהן ניתן להגיע אל ומשדה התעופה, כך שכל אחד יכול לבחור מה היא הדרך המתאימה ביותר עבורו.

תחבורה ציבורית

רכבת

תחנת הרכבת Luton Airport Parkway נמצאת במרחק של כקילומטר וחצי משדה התעופה, ולא בנמל עצמו. יש קו אוטובוס של חברת First Capital Connect שמקשר ביניהם בשמונה דקות נסיעה. התדירות שלו במשך היום היא כל 10 דקות.

מתחנת הרכבת (או אליה) ניתן לקחת את רכבת ה-ThanksLink המגיעה אל תחנת King’s Cross – St. Pancras המתחברת אל הטיוב של לונדון. שימו לב! כאשר אתם מזמינים את הכרטיס מסנט פאנקרס (St. Pancras) אל נמל התעופה, יעמדו ברשותכם שתי אפשרויות- אל Luton Airpot ואל Luton Airport Parkway. הכרטיס אל Luton Airport Parkway כולל רק נסיעה ברכבת אל תחנת הרכבת של נמל התעופה, אך לא כוללת את האוטובוס מתחנת הרכבת אל הנמל עצמו (בו תצטרכו לסוע בין כה וכה כדי להגיע לנמל!) , והיא עולה כ-15 פאונד. הכרטיס אל Luton Airpot עולה 2 פאונד יותר, וכולל גם את האוטובוס מתחנת הרכבת אל נמל התעופה, ולכן הוא עדיף יותר. תוכלו לרכוש כרטיסים לרכבת בין שדה התעופה והעיר בקישור הזה.

התחנות בלונדון אליהן אפשר להגיע: תחנות King’s Cross, Farringdon, גשר לונדון ו-Blackfriars במרכז לונדון, ומעבר לכך גם לברייטון. משך הנסיעה הוא כ-50 דקות. מרבית התיירים יורדים בתחנת קינג קרוס ומשם לוקחים את קווי הטיוב השחור או התכלת למחוז חפצם. למי שלן באזור הדרומי של קמדן התחנה עוד יותר נוחה וממנה ניתן להגיע ברגל למרבית המלונות באזור, ראו גם מלונות בקמדן.

(שימו לב כי האויסטר לא תקף לנסיעה מנמל התעופה, שכן לוטון היא עיר אחרת ולא נחשבת בתחומי לונדון).

אוטובוס

בניגוד לנמלי תעופה גדולים וקצת יותר מסובכים, בשל היותו של לוטון נמל כה קטן, קל מאוד למצוא את תחנת האוטובוסים. כל מה שעליכם לעשות, הוא לצאת החוצה, ותחנת האוטובוסים תהיה מיד מולכם.

האוטובוס מומלץ למטיילים בודדים שכן שאטל או מונית יעלו לכם ביוקר רב במקרה שאתם לבד. במקרה של קבוצות (5-6 אנשים ומעלה) אפשר לחלוק שאטל ואז יוצא נחמד יותר לסוע בשאטל שכן הוא עולה רק 5 פאונד יותר מהאוטובוס.

 • חברת “גרין-ליין” מפעילה אוטובוס בקו מס’ 757 ישירות ללונדון. המחיר זול יותר אך הנסיעה ארוכה יותר. האוטובוס יוצא כל שעה.
 •  חברת EasyBus (חברת ההסעות של חברת התעופה לואו קוסט איזיג’יט) מפעילה גם כן קו ישיר ללונדון, המגיעה לתחנת ויקטוריה. המחיר משתנה לפי זמן ההזמנה, ככל שתזמינו את הכרטיסים מוקדם יותר ביחס לנסיעה עצמה המחיר יהיה זול יותר.
 • חברת National Express מפעילה אוטובוסים המגיעים לשדה התעופה סטנסטד ולאזורים צפונית ללונדון.

תוכלו לרכוש כרטיסים לאוטובוס בין שדה התעופה והעיר בקישור הזה

תחנת אוטובוס בלוטון

תחנת אוטובוסים מחוץ לנמל התעופה לוטון. בשל היותו הנמל כה קטן, קל מאוד למצוא את התחנה.
כל מה שעליכם לעשות, הוא לצאת החוצה, ותחנת האוטובוסים תהיה מיד מולכם (צילום: Andrew Abbott, רישיון)

שאטל

ההגעה בשאטל (עשרה אנשים ביחד בואן) עולה 15-20 פאונד לאדם (המחיר הבסיסי הוא 16 פאונד אבל לפעמים בסופי שבוע, כשיש עומס לפעמים חלקם עושים הנחה). בכל מקרה שאטל כזה רצוי לסגור מראש במיוחד כאשר מדובר אחרי 22:00 בלילה. אפשר לעשות זאת מול המלון או אחד מהישראלים הרבים שמפרסמים עצמם בתחום (יצחק הסעות, הדר הסעות, משה הסעות – ויש עוד כמה).
השאטל כדאי לקבוצות של 56 אנשים ומעלה שיכולים לחלוק יחד את השאטל, ואז משלמים רק קצת יותר מאוטובוס אבל מקבלים שאטל. במקרה של מטיילים בודדים זה כבר יוצא יקר יותר ואז ההבדל במחיר בין שאטל לאוטובוס נהיה משמעותי.
מומלץ להזמין מראש כדי להבטיח זמינות, במיוחד בקיץ תוכלו לעשות זאת בלינק זה המאפשר ביטול בחינם.

מונית

מוניות מלוטון למרכז העיר זמינות בקלות מחוץ לשדה התעופה,. אמנם זו אפשרות יקרה יותר מתחבורה ציבורית, אך מוניות מציעות את היתרון של הסעה משדה התעופה ישירות למלון או לדירה שלכם ולהפך – כך שלא תמצאו את עצמכם מסתובבים בעיר עם מזוודות בחיפוש אחר תחנת אוטובוס או רכבת. אפשרות זו פופולארית במיוחד על ידי משפחות וקבוצות, שכן לעיתים הפער בין רכישת מספר כרטיסים לתחבורה ציבורית ובין תשלום על הנסיעה במונית קטן יחסית, רצוי לברר עם הנהג מראש את מחיר הנסיעה (ראה מוניות בלונדון). היתרון של אפשרות זו הוא הנוחות, אך החסרונות הם המחיר הגבוה בהשוואה לתחבורה ציבורית וזמינות נמוכה יחסית של מוניות בשעות מאוחרות – יכול להיות קשה להשיג מונית אם אתם נוחתים ב-3 לפנות בוקר. במקרים כאלו מומלץ מאוד להזמין מונית מראש, תוכלו לעשות זאת בקישור הזה.

אם נוחתים באמצע הלילה איך הכי מומלץ להגיע מהשדה לעיר?

יש מספר אופציות – אחד להזמין מונית או שאטל פרטי אותו אתם מתאמים מול הנהג  (לפרטים והזמנה) או ללכת לתחנת המוניות בשדה ולהמזין מונית, ישנו גם אוטובוס לילה  שלרוב תיירים לא לוקחים אותו – דורש הליכה ולא מגיע ישירות למרכז. אופציה אחרת היא לקחת מלון קרוב לשדה ויום למחרת לנסוע לעיר (לאופציות מומלצות ופרטים נוספים)

הסעות מלוטון אל מרכז לונדון

השכרת רכב בשדה התעופה של לוטון

למי שרוצה להתחיל טיול רחב יותר בבריטניה עם רכב שכור ולא מתכנן לישון לילה אחד או יותר בלונדון כדאי לשכור את הרכב כבר בשדה התעופה. רבים עושים זאת כאשר מיד אחרי הנחיתה הם יוצאים לכיוון אוקספורד למשל. יש בלוטון מספר תחנות השכרה, שימו לב שחלקן נמצאות בשדה עצמו וחלקן מחוץ לשדה (אליהן ההגעה מעט יותר מסורבלת, אבל מחיר ההשכרה בהן לרוב יהיה נמוך יותר), בין חברות ההשכרה בשדה עצמו ובסמוך אליו ניתן למנות את Europcar ו-Sixt. שימו לב כי במידה ואתם צריכים לשכור או להחזיר את הרכב בשעות מאוחרות או מוקדמות יש לתאם זאת מראש אל מול חברות ההשכרה (אם מדובר במועד מעבר לשעות הפתיחה קחו בחשבון שהדבר יהיה כרוך בתשלום נוסף על מחיר ההשכרה).

כמה המלצות לשוכרים רכב בלוטון:

 • הביקוש לרכב בלונדון בכלל ובשדה התעופה בפרט גבוה לכן כדאי להזמין רכבים מספר שבועות מראש, במיוחד כשמגיעים בשיא עונת התיירות, כל שכן שמדובר ברכבים מבוקשים – כמו רכבים אוטומטיים , רכבים משפחתיים גדולים, ואנים, קראוונים או ג’יפים. אם אתם חוששים מהתחייבות אנו ממליצים להזמין רכבים אם אפשרות ביטול (לחצו כאן להזמנת רכבים בלונדון עם אפשרות ביטול).
 • המחירים לרכבים בלוטון יכולים להיות גבוהים, אפשרות אחת לחסוך בעלות היא להזמין רכבי לואו קואסט. אפשרות זו מתאימה למי שלא הולך לעשות נסיעות ארוכות מאוד ומגיע לקחת או להחזיר את הרכב בשעות היום ולא מחוץ לשעות הפעילות (לחצו כאן למגוון רכבי לואו קוסט בלוטון). לאילו שזקוקים ליותר שירות באיסוף ולקיחת הרכב (למשל אילו הנוחתים וטסים אחרי השעה 22:00) וחשוב להם לאסוף את הרכב מאזורים קרובים לטרמינל אנו ממליצים לא להזמין לואו קוסט ולחפש הנחות ספציפיות לרכבים בלונדון (לחצו כאן להזמנת רכבים בוינה עם 10% הנחה לגולשי הכל על).
 • ישנם היבטים רבים שכדאי לקחת בחשבון בנסיעה בבריטניה מעבר לכך שהנהג יושב בצד ימין וגם הנתיבים בכביש הפוכים. מהיבטים של חניה ועד היבטים של הימנעות מקנסות אנו ממליצים לקרוא על כך בעמודים המקיפים שלנו:
  השכרת רכב בלונדון
  השכרת רכב באנגליה

לינה ליד שדה התעופה לוטון

מאחר ולוטון לא נמצא ממש בלונדון, אלא למעשה בעיר אחרת, במקרים בהם הטיסה ממריאה או נוחתת בשעה מאוחרת מאוד יש המעדיפים ללון ליד שדה התעופה, וכך להפוך את ההגעה בין שדה התעופה למלון לנוחה ביותר. זו אופציה טובה גם למי שמגיע לטיסה לא מהעיר עצמה, ולמי שרוצה לשכור או להחזיר רכב מעבר לשעות הפעילות של חברות ההשכרה – כך ניתן להמתין בנוחות במלון עד שתחנת ההשכרה נפתחת. בין מקומות הלינה המומלצים הסמוכים לשדה התעופה ניתן למנות את Holiday Inn London Luton Airport, Courtyard by Marriott Luton Airport ו-Holiday Inn Express London Luton Airport. בגלל שמספר המלונות הסמוכים לשדה נמוך בהשוואה למלונות בלונדון כדאי להזמין חדרים מראש, אפשר לעשות זאת עם ביטול בחינם בקישור הזה, וכך למנוע מצב בו החוויה הראשונה שלכם באוסטריה היא של חיפוש מייאש של מקום לינה.
שימו לב כי אומנם הלינה ליד שדה התעופה נוחה מבחינת ההגעה, אבל האזור יהיה רועש בגלל תנועת המטוסים הערה וכדאי לבדוק שהמלון מציע חלונות אטומים לרעש, כמו כן לרוב מדובר במלונות ברמה נמוכה יותר מאשר בערים עצמן, שכן הם פונקציונאלים במהותם. בנוסף, במרבית המקרים מלונות אשר נמצאים באזור שדה התעופה מציעים שאטלים בחינם בין המלון לשדה, כדאי לבדוק זאת גם בעבור המלון בו אתם מעוניינים – גם כאשר מדובר בהליכה קצרה יחסית כאשר עושים אותה עם מזוודות או עם ילדים קטנים היא יכולה להיות מאתגרת.

דיוטי פרי בלוטון

בשטח נמל התעופה לוטון ניתן למצוא חנויות לממכר מוצרים שונים. אל הדיוטי פרי של שדה התעופה תגיעו, כמו ברוב נמלי התעופה, לאחר שלב הבידוק הביטחוני ושלב הכירטוס (Ticketing). בדיוטי פרי תוכלו למצוא מגוון רחב של חנויות אופנה, קוסמטיקה, תכשיטים, מוצרי חשמל, צעצועים, ספרים, מזכרות ועוד.

כמה לבזבז בדיוטי פרי? שאלה טובה. לדעתנו תוכלו למצוא עסקאות טובות יותר דווקא בעיר לונדון עצמה.
למידע נוסף ראה גם: קניות בלונדון.

דיוטי פרי לוטון

הדיוטי פרי של נמל התעופה לוטון

המלצות כלליות

 • כדאי לדעת – שדה התעופה לוטן נחשב לשדה שהכי סובל מעיכובי טיסה בהשוואה לשדות התעופה האחרים בלונדון.
 • כדאי לדעת – במשך שנים זכה שדה התעופה לתלונות רבות – במהלך השנים האחרונות הוא עובר מיתוג מחדש הכולל מלחמה של ממש בכמות התלונה של הנוסעים על השירות לו זכו בשדה התעופה.
 • מגיעים לשדה בתקופת הכריסמס? – בדקו שאכן יש תחבורה ציבורית הפועלת באופן סדיר – ישנם שינויים רבים בתנועת האוטובסים והרכבות בתאריכים הללו.
 • שימו לב, בלילה (אחרי 23:00) אין דרך אחרת להגיע מהשדה למרכז העיר שלא במונית או בשאטל שתואם מראש. היות ומדובר בתעריפי לילה הנסיעה יכולה להיות מאוד יקרה – קחו זאת בחשבון. מי שמגיע בלילה יכול לחסוך תשלום ונסיעת לילה לעיר, ללון באחד המלונות הקרובים לשדה התעופה ולנסוע בבוקר לעיר.
 • שימו לב כי האויסטר לא תקף להגעה ללוטון- מדובר בעיר אחרת שלא נמצאת בתחומי לונדון.
 • בתקופות החגים ובחופשת הקיץ, נמל התעופה הוא עמוס מהרגיל, והיות ומדובר בנמל קטן מאוד, דבר זה מורגש מאוד, במיוחד אחרי שעברתם את הבטחון ואתם מחכים בשערי הטיסה (או אפילו ממתינים כדי לראות על הלוח מה השער המיוחד לטיסה שלכם- מידע שלא ניתן מראש אלא בסמוך למועד ההמראה). יש לקחת זאת בחשבון, בעיקר בכל האמור להצטיידות עם מזון- אם אינכם רוצים לחכות בתורים ארוכים בקפיטריות.

שערי עליה למטוס לוטון

אזור המתנה עמוס, ליד שערי הטיסה בנמל התעופה לוטון

המלצות של גולשים לשדה התעופה לוטון:

 • המלצה חמה: שווה לרכוש קוסמטיקה בשדה התעופה לוטון לפני הטיסה חזרה לארץ, המחירים זולים ביותר מ-20% ואף יותר מהמחירים בעיר, מבחר גדול שווה בהרבה מלעשות החזר מעמ בשדה.

המלצות טיפים ותגובות שעלו בקבוצה שלנו – הכל על לונדון – הקבוצה ממנה מתחילים את הטיול בעיר שלא מחכה

 • אם נוחתים בלוטון בלילה ולנים במלון בקרבת השדה, אבל פוחדים ללכת ברגל לבד בלילה איך עוד אפשר להגיע למלון?
  • Natalya London: אין מה לפחד יש עוד הרבה כמוכם שעושים את הדרך משם ולשם ברגל. לא שומם שם אף פעם.
  • Inbal Hermon Shidlovski: יש מלון בתוך לוטון ממש בנמל התעופה אבל באמת זה לא נורא ללכת ברגל
  • Debby Epelman Sagi ו Einat Maman-Melzer: hiliday inn express אנחנו חזרנו לפני כמה ימים והלכנו ברגל למלון. זו הליכה של 5 דק’ ולא מפחידה
  • Inbal Hermon Shidlovski: ibis hotel luton איירפורט
  • סמדר דרור: אין מה לפחד המלון מול החניה הולידי אין אקסםרס זה שטח מצולם ומאובטח כמו אצלנו.
  • שרון סולמון: ישנתי שם בשבוע שעבר , סיוט ! ישנים ממש בשדה עם כל הרעש של המטוסים. עדיף לקבוע מראש עם נהג ולסוע לעיר
  • מקס הסעות בלונדון: המחשבה על לינה בשדה בלילה היא אבסורדית היות ומפסידים חצי יום במקום להגיע למלון בעיר ללכת לישון ולקום לבוקר יום חדש אתם הולכים בלילה ברגל עד המלון בשדה לפעמים קר ויורד גשם הולכים לישון קמים למחרת נוסעים לעיר המלון לא מוכן מבזבזים חצי יום ואז מתחילים את הטיול בקיצור אני לא ממליץ
 • הי, מישהו יודע סדר גודל של עלות שאטל מלוטון ללונדון בלילה ? סביב השעה אחת ? חברה מומצלת ואחראית ? תודה לעונים
  • שמעון כהן: בין 20 ל25 פאונד לאדם. חפשי חברות כמו נהגוס ,דרך המלך.
   יש גם הסעה פרטית שאפשר לבדוק מחיר אונליין ע”י חברה מקומית שהשתמשתי בשרותיה כמה וכמה פעמים.
   Batransfer.com
 • שלום רב , נוחתים בלוטון שעות צהריים , האם לרכוש מראש כרטיס רכבת למרכז לונדון או שבמקום ?
  • שמעון כהן: אין צורך. בצהריים אפשר לקנות במקום.יש מכונת כרטיסים. רק שים לב שהרכבת אינה יוצאת מהטרמינל אלא מהמחלף הסמוך לו. לכן צריך לקנות כרטיס רכבת עם שאטל. יש גם אוטובוסים שאליהם דווקא כן כדאי לקנות מראש.
 • היי אני ועוד חברה נוחתות בלוטון ב1:30 לפנות בוקר , מישהו יודע להגיד לנו מה דרכי ההגעה הכי טובים לגולדרס גרין? תודה!
  • שמעון כהן: בשעות הקטנות של הלילה,אחת לשעה,יוצא אוטובוס של נשיונל אקספרס.הוא מגיע לטרמינל האוטובוסים שצמוד לתחנת התחתית. תבדקו כאן. או שתזמינו הסעה . https://www.nationalexpress.com/en
  • סמדר דרור: מלוטון עדיף לקחת בשעה זו מונית ספשיל לגולדן גרין או לישון במלון בשדה
 • תגידו, אם הטיסה שעה חזרה מלוטון שעה 12.30 , כמה זמן צריך להגיע לפני ?
  • נאוה קסל: מלוטון מספיק להיות שעתיים לפני הטיסה.
  • שמעון כהן: צריך להגיע בזמן לפי ההוראות הכתובות בהזמנה או בכרטיס הטיסה.
 • כמה זמן (ריאלי) לפני טיסת וויז לישראל, כדאי להגיע לשדה תעופה לוטון? מה התהליך שם? (כי וויז לא הנפיקו כרטיס עליה למטוס לטיסה חזרה – למרות שיש רק תיק העולה איתי לטיסה – ודורשים להגיע לאימות פרטים בדלפק).
  • אור: מבאס שוויז עדיין דורשים את זה. בגדול לוטון שדה מתוקתק אבל שמעתי מכמה אנשים שהיה תור היסטרי בביטחון. הייתי מגיע 3 שעות לפני אפילו שאין לך תיק.
 • כמה זמן מראש צריך להגיע לטיסה חזרה מלוטון ? ההמלצה הרשמית שעתיים, זה עדיין נכון בימים אלו ? [עדכון בזמן אמת: הגענו כמעט 3 שעות לפני ואחרי חצי שעה היינו בדיוטי פרי…]
  • אירה: אם צריך למסור מזוודות הייתי אומרת לפחות 3 ראיתי תורים מאוד ארוכים שם
   • דקלה: לנו לא בספיק ואכלנו אותה. בימים אלו אין לדעת לכן עדיף לקחת יותר זמן גם אם זה אומר להמתין יותר בשדה, עדיף מאשר להסתכן ולפספס טיסה.
  • קרמן: אבל האם הדלפקים בכלל נפתחים לפני ? יש שם שלב כמו בארץ שנעשה לפני שנפתח הדלפק לטיסה הספציפית ? בדרך כלל בחו״ל אין…
   • אירה: לא, אין בידוק בטחוני לפני הדלפקים עם תשאול. יש דלפקים למי שצריך צק אין ולמסור מזוודות. לנו לא היה מזוודות והיה בורדינג פס ביד, אז ישר הלכנו לבידוק בטחוני, שיקוף וזה. אחריו ישר דיוטי וזהו מחכים שיכריזו איזה שער. דרקונים בדקו רק בשער שאני אותו אדם שעולה לטיסה.

טיפים והמלצות שעלו על שדה התעופה לוטון בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו לונדון למטיילים-London for travelers:

אוקטובר – נובמבר 2017

 • טיסה מלונדון לארץ משדה התעופה לוטון בשעות הבוקר המוקדמות האם יש תחבורה ציבורית? המלצה אחרת להגעה לשדה?
  • יש 24/7 .
  • יש כמה חברות אטובוס תכנסי בגוגל מפס את המקום שהיה שלך תסמני מסלול ללוטון ושעת ההגעה ותבחרי תחבורה ציבורית (הסמל של רכבת)
  • זה לא נורא באוטובוס בכלל תלוינאיפה את שוהה כי אם זה ויקטוריה גולדרס גרין ועוד כמה תחנות תבדקי את הקו זה ממש בסדר.
  • 11 פאונד, שעה ורבע נסיעה נוחה ונעימה ואת במרכז לונדון. האוטובוס יוצא ממש דקה הכניסה לטרמינל.
 • מגיעה בעוד כשבוע וחצי ללונדון לבד לשדה תעופה לוטון באזור השעה 19:00 בערב , וכשנוחתת צריכה ליצור קשר עם חבר כדי להיפגש , כדאי להסתמך על wifi ? או שיש בשדה תעופה סים מקומי שמישהו יכול להמליץ שבאמת עובד טוב ? או שכדאי לעשות חבילה מהארץ ?
  תודה לעונים 🙂

  • בלוטון וויפיי גרוע
  • הוא עבד לנו טוב
   אם את צריכה WhatsApp אז זה מספיק.
  • יש wifi בלוטון. בלונדון יש המון נקודות wifi פתוחות. מיותר לרכוש חבילה מהארץ.
 • שאלה אם מישהו מכיר – מישהו יודע אם בשדה תעופה לוטון יש איפה להחזיר את האויסטר? בקרוב נוסעות לשדה ונשתמש רק באוטובוסים כדי להגיע ואנחנו רוצות לקבל החזר על זה . אנחנו עוד זקוקות לו לאוטבוס אחד ולאוטובוס השני כבר לא נזדקק לו.
  • אין, לוטון זו עיר אחרת.
 • מה הדרך היעילה והזולה להגיע מ ואל לוטון לאזור הביג בן, למשפחה מורחבת, 7 נפשות? אודה לעזרה.
  • במונית.
  • באתר זה יש אפשרות לבדוק עלות וגם להזמין מונית. השתמשתי בשרות שלהם 3 פעמים.
   הביג בן נמצא באיזור SW1
   batransfer.com
  • יש לך אוטובוסים בלוטון 8 פאונד לאדם.
  • רכבת, זול ויחסית מהיר מיותר לשלם להסעות יקרות
  • הכי זול איזיבס או שאטל (20 פאונד לאדם) ישראלים, מונית (הכי יקר)
 • הי, בודקת אפשרות להגעה משדה תעופה לוטון למרכז לונדון באמצעות easybus. מה ההבדל בין greenline ל national express? –
  • אין הבדל. 3 חברות הנוסעות באותו מסלול.

פברואר 2018

 • מישהו השתמש ב- uber להגעה מלוטון ללונדון ויכול לשפוך אור?
  • תשתמשו באפליקציה בשם kabbee.
  • יקר! תשתמש בשירותי הסעות של הנהגים הישראלים.
   • קיבלתי הצעת מחיר מהחבר’ה של נהגוס והיא גם לא הייתה כזו זולה…
  • נסו את hadartravel.net. השתמשנו בהם פעמיים הלוך חזור. אמינים מאוד והמחיר סביר.
  • יותר זול מהישראלים, חברה בריטית. Batransfer.com. המחיר לרכב ולא פר נוסע. אין נסיעה משותפת.
  • המחיר נע בין 45-70 פאונד.
  • בעיקרון יש אוטובוסים ורכבות, גם בלילה. אם בכל זאת אתה רוצה הסעה ישירה למלון/דירה, יש גם את דרך המלך הסעות בלונדון שלוקחים 25-30 פאונד עד לכתובת (המחיר משתנה לפי הכתובת והמרחק). אובר יעלה כנראה משהו כמו 60 פאונד. בדרך המלך זה מחיר לאדם, שלח להם הודעה בפייסבוק והם יענו לך בצורה מדויקת. אובר זה מחיר למונית, אז זה גם ליותר מבנאדם אחד. לי עלה לפני כחודש 60 בשעה 1:00 בלילה. אני לא בטוח כמה זה יכול לצאת במהלך היום כשיותר עמוס (במהלך היום הייתי לוקח אוטובוס או רכבת).
   • אני מגיע גם בלילה, ליתר דיוק ביום שישי בלילה עם שני ילדים ומזוודות ולכן מעדיף נוחות, אם המחיר של אובר זה 60 אז סבבה. חשבתי שיהיה נמוך יותר, אבל המחיר סביר. הייתה בעיה כלשהי להזמין? כי אני לא מכיר את האפליקציה ומעולם לא עבדתי איתה.
    • אין בעיה להזמין, אבל כדאי שיהיה לך בפרופיל באפליקציה מספר טלפון שזמין בלונדון שהנהג יוכל להתקשר אליך אם יהיה צורך. אם זה משנה, בדקתי עכשיו שוב והאובר עלה 68 פאונד. הייתי ממליץ כן לנסות לדבר עם דרך המלך, אולי יעשו לך מחיר יותר טוב לשלושה.
     • דיברתי איתם ואני ממתין לקבל מהם הצעת מחיר אטרקטיבית יותר, בחור נחמד מאוד בשם ישראל אמר שבודק וחוזר אליי.
 • בלוטון, הבנתי שהם Tax free בעייתיים?
  • בגלל שהעמדה לא מאוישת ולכן יש להקפיד על ההוראות. ההוראות מופיעות בעמדה ששם שמים את המעטפה. זה נמצא ממש לפני המדרגות נעות שלהם ולאחר הבידוק.
  • תקפידו, לא תקפידו, את הכסף לא תקבלו. חבל על הזמן ועל המאמץ, כבר מספר פעמים שלא קיבלנו כלום.

צ'ק אין לוטון

דלפקי הצ’ק אין בנמל התעופה לוטון לונדון

מרץ 2018

 • שאטלים משדה התעופה לוטון למלון בלונדון – אינפורמציה חשובה:הערה: בעקבות פניות פרטיות שאני מקבל , פניות בעלות אופי לא נעים, חשוב לי לציין שהפוסט הזה נכתב מיוזמתי ועל דעתי בלבד. אינני מייצג ולא ממליץ על אף חברה אלא עורך השוואה פשוטה בין נותני שירותי הסעה בלונדון. בכל מקרה, אני ממש לא מתכוון להסיר את הפוסט הזה…עשיתי מחקר מקיף ודיברתי עם מספר חברות בלונדון ויש כמה תובנות.
  אם מספר הנוסעים הוא 2 או 3 זה ממש לא משנה עם איזו חברת הסעות תסעו. קחו כלל אצבע – זה אמור לעלות בסביבות 20£ לאדם. גיל הנוסע לא משנה.
  הבעיה היא, כמה אנו אמורים לשלם עבור, למשל, משפחה בת 4 או 5 נפשות?
  אז ככה, “דרך המלך”, “נהגוס” וכל שאר ה”כוכבים” הישראלים לוקחים בדרך כלל 20£ לאדם בשאטל מאסף לכל כיוון (ממתינים עד שהמונית מתמלאת), או 135-100£ להסעה פרטית לכיוון.אף אחת מהחברות הנ”ל לא מציעה את המחיר בצורה פומבית, אלא שולחת מסר פרטי לכל מתעניין. אולי יש להם מה להסתיר.
  כשסרבתי להצעה של 135£ לכל כיוון מ”נהגוס”, הם שלחו אלי מיילים עם עדכון כלפי מטה של המחיר. עדיין זה היה יקר מדי.והנה הפתרון:
  ישנן חברות שגובות כ 55£ עד 80£ לשאטל פרטי לקבוצה, לכל כיוון. אם לא אכפת לכם שהנהג איננו ישראלי, אתם תשלמו פחות.
  החברות הללו הן:1. Www.lutonairporttaxis.co.uk2. S express booking (+44 0208 203 4444)
  3. www.batransfer.comשולחים סמס מסודר וגם מייל לדואר האלקטרוני. שירות מסודר אדיב ונעים. הפוסט נכון גם להיתרו ולכל שדה אחר.תגובות של גולשים:

  • מהשוואה שערכתי בין האלטרנטיבות שציינתי למעלה, עבור משפחתי – 5 נפשות, ליולי 2018, לנסיעות הלוך וחזור בין שדה התעופה לוטון והמלון במרכז העיר, מתקבל:S express booking
   מסודרים מאוד. יש מענה של נציגה טלפונית ונשלח מייל מסודר. אבל, יצא המחיר הגבוה ביותר – 165£ לנסיעות הלוך וחזורLuton Airport Taxis
   ההזמנה פשוטה וקלה באתר. מתקבל אישור מפורט.
   המחיר הוא 145£ לשתי ההסעות – הלוך וחזור.
   חסרון – הם מבקשים ליצור איתם קשר לאחר הנחיתהBA transfer
   הזולים והטובים ביותר. נדרש להרשם לאתר שלהם. אתמול ההסעה הלוך עלתה 55£, אבל לא הזמנתי. היום, המחיר קפץ ל 71£.
   עלות ההסעה חזור – 68£.
   סה” כ 139£
   מתקבל אישור מסודר ונהג יחכה לכם עם שלטהישראלים דורשים 135£-100£ לפחות לכל כיוון (!) בשאטל פרטי למשפחה בת 5 נפשות.
   מה שיותר מפתיע אותי, זה שיש לא מעט אנשים שנסעו איתם וממליצים עליהם – נהגוס, דרך המלך ודומיהם, ודי
   מפתיע שאם תיתן לאנשים נהג דובר עברית, הם ירגישו מבסוטים, הכי בבית בעולם, ויהיו מוכנים לשלם, והרבה! ויש מי שרואה ומבין את זה ומנצל את המצב עד הסוף. תפסיקו להיות פראירים!
  • לי לקחו מגטוויק שבוע שעבר 25 פאונד לאדם. היינו 2 בדרך המלך. הנהג עמד עם פתק והוא לא היה ישראלי. לא שהיה משנה לי אותו נהג אסף עוד 2 ישראלים. אני עשיתי סקר בכל החברות שנכתבו למעלה. לא ישראלים ומכונית עם נהג ל 2 עלתה מעל 65 פאונד ומעלה.
   היתי לוקחת אוטובוס easybust. אבל נחתנו מאוחר. בחזרה הזמנו באתר אוטובוס easybus. ממלון ללוטון מתחנת peddington עלה 15 פאונד ל- 2 . הנסיעה לקחה ב- 8 בבוקר כשעה וחצי. הוא אחרינו אסף עוד 3 תחנות. היה בסדר גמור. הראיתי לו את ההזמנה בנייד.
 • האם יש בדיוטי בלוטון חנות מזכרות?
  • כן, אבל ממש יקר ממש, עדיף לקנות בעיר.
  • הבשמים זולים בהרבה מהארץ.
  • מלא חנויות בלוטון. אחלה שדה תעופה.
  • לפני חצי שנה הייתי ללוטון. שדה תעופה קטן, מעט חנויות (מזכרות דווקא היו בשפע), בשעה 24:00 לא היתה אפשרות לקנות קפה.
  • לוטון עבר שיפוץ בכל הנוגע לדיוטי פרי. פתחו שם חנות גדולה של ממתקים ובשמים ושאר שטויות שמוכרים בדיוטי, מיד אחרי שעולים במדרגות מהסקיוריטי. בנחיתות וביקורת הדרכונים, יש לו עוד הרבה מה להשתפר.
 • כמה זמן צריך להיות בלוטון לפני המראה לארץ?
  • זה כתוב בכרטיס.שעת פתיחת הדלפקים.
  • זה משתנה מטיסה לטיסה. בערך שעתיים לפני.
  • מה שקובע, זה מה שכתוב בזמן הצ’ק אין אונליין. תסתכלי במייל שהכותרת שלו confirmation.
 • נחתנו ביום ראשון בערב בטיסת וויזאייר ללוטון. משם לקחנו שאטל של בועז לגולדרס גרין, עלה 20 פאונד לאדם. מומלץ ביותר! גם בחזור נסענו לשדה עם השאטל של בועז.
 • נחתנו בלוטון, המראנו מהית’רו. בעקבות המלצות בקבוצה, לקחנו את קארל להסעה. תיאמנו איתו לפני כן בווטסאפ. מדובר באדם נעים, אדיב, הגיע בזמן, לקח מחיר זול לכל הדעות (58 פאונד לארבעה אנשים מלוטון) ולא מדובר בשאטל שמפזר בכל המלונות, אלא מונית ספיישל ישירות למלון. בחזור הוא סידר לנו את החבר שלו שאסף אותנו כיוון שנוספו לנו מזוודות והיינו צריכים מכונית גדולה יותר, שילמנו להית’רו 48 פאונד. קארל דאג לוודא שהכל בסדר ושלח הודעה לאחר הנחיתה שלנו שבה רשם שהוא מקווה שנחתנו בשלום. קארל +447783845522.

אפריל – מאי 2018

 • נסיעות משדה התעופה לוטון אל המלון- בהמלצת רבים מכם בחרנו ב- EasyBus. בגלל עיכוב של שעה וחצי בארץ ההסעה שלנו כבר יצאה אך כשהגענו למקום בו האוטובוסים שלהם נמצאים (דקת הליכה מהיציאה) העלו אותנו ללא שאלות על האוטובוס שלאחריו. אוטובוס חדיש, עם שירותים וכסאות נוחים. חשוב להצטייד עם הכרטיסים מראש כדי שתוכלו להראות להם אותם, אחרת לא תוכלו לעלות. עלות 2 כרטיסים לכיוון אחד: 3.98 פאונד, הזמנו שבועיים מראש.
  מהמלון אל שדה התעופה לוטון- הזמנו הסעה דרך Batransfer יום לפני הטיסה ולאחר כשעתיים מההזמנה מקבלים אישור סופי. ציינתי בהערות שאין לי אפשרות לקבל שיחות רגילות אז יצרו איתי קשר רק דרך הוואטסאפ. היה לנו נהג מדהים שהגיע בול בזמן. עלות נסיעה לזוג לכיוון אחד: 56 פאונד מונית ספיישל.
 • נחתנו בשדה התעופה לוטון ובמקום לקחת מונית לקחנו אוטובוס. כרטיס הנסיעה עלה לנו 4 פאונד והאוטובוס הוריד אותנו ממש 2 דקות הליכה מתחנת הרכבת ויקטוריה. היינו פשוט מבסוטים מהדיל הזה. האוטובוס שייך לחברת national express קו מספר a1 מחכה ברציפים של האוטובוסים ממש בכניסה לשדה התעופה. הקו יוצא כל חצי שעה, פועל גם בלילה אבל ליתר בטחון תבדקו זמנים לפני שאתם מזמינים. בכלל נושא התחבורה בלונדון היה תענוג. הטענו את האויסט קארד בחופשי- שבועי וזה עלה לנו 39 פאונד אם אני לא טועה שנוצלו היטב. הרכבת התחתית מגיעה כל 2 דקות לא משנה איזה קו אתם לוקחים. כיף!
 • היי כולם. אני מגיעה ללוטון ב- 2 לפנות בוקר. הבנתי שיש אוטובוסים. האם בטוח להתנייד בשעות האלו בתחבורה ציבורית לבד?
  • קחי שאטל למלון 20£.
  • תבדקי אצל “דרך המלך הסעות בלונדון” על שאטלים. אני גם נחתתי בכזו שעה ולא רציתי להתחיל להתברבר בדרכים בכזו שעה.
  • ממליץ ללון במלון בלוטון 5 דקות מהשדה ורק בבוקר לנסוע ללונדון. זה גם חסכון משמעותי במחיר המלון בלילה הראשון.
  • דרך אתר easy bus אפשר להזמין אוטובוס של national express שיוצא מהשדה. האוטובוסים עובדים 24 שעות. 2 פאונד לאדם. תוכלי להזמין מהאתר שלהם כרטיסים.
  • לדעתי תשארי במלון קרוב לשדה, תתרענני ותצאי בבוקר אחרי מקלחת וארוחה. חבל לך גם לשלם לילה נוסף בלונדון שעולה הון יחסית למלון ליד השדה.
 • הגעה משדה התעופה לוטון- הזמנתי מראש דרך easybus מלוטון לפדינגטון, יצא 3.5 לכל אחד. זול ומהיר.

יוני 2018

 • נחתנו בלוטון והמראנו חזרה מהיתרו – בשני הכיוונים נסענו עם שאטל של 8 אנשים שהוזמן מראש בעלות של 20 פאונד אצל “משה הסעות” – שירות סופר אדיב ונעים, דייקן ומומלץ בחום – +447973301820.
 • שאטל מלוטון- ממליצה בחום על נהג בשם מיכאל ווינסקו. אמין, רציני שתמיד נכון לעזור ולסייע (עזר לי אפילו בחיפושי מלונות).
 חברות ישראליות נוספות המעניקות שירותי טיסות וחבילות:
 

 

[wpgmza id="5" cat="1" marker="508" zoom="13"]