כיכר המוזיאונים, אמסטרדם | Museumplein

כיכר המוזיאונים – מרכז התרבות והאמנות של אמסטרדם

מידע כללי

כיכר המוזיאונים (Museumplein) נמצאת ברובע המוזיאונים (Museumkwartier) באמסטרדם. הרובע כולל מספר רחובות בסמוך לכיכר המוזיאונים, והכיכר מהווה כמרכז הרובע כמו חלקים רבים ברובע זה הכיכר הוסבה כביש סואן שהיה כאן בעבר לפארק עצום ורחב ידיים שמושך אליו מקומיים ותיירים רבים.

כיכר המוזיאונים על רקע מוזיאון הרייקס
מה רואים?

כאמור הכיכר כוללת מדשאה גדולה בה ניתן למצוא אנשים לכל אורך שעות היום הרוכבים על אופניים, קוראים ספר או מקיימים דיונים כאלו ו/או אחרים, מסביב לכיכר אפשר לראות לא מעט ספסלים עליהם תוכלו לשבת לנוח או לאכול ארוחה קלה לפני שתמשיכו בטיול שלכם. סביב הכיכר תוכלו למצוא את מוזיאון ואן גוך (Van Gogh museum)מוזיאון הרייקס (Rijksmuseum)המוזיאון העירוני אמסטרדם (Stedelijk Museum)וונדל פארק (Vondelpark) ועוד שפע מסעדות ואטרקציות הכיכר מארחת לא מעט אירועים עירוניים ממשטח החלקה על קרח הפתוח לכולם בחורף, דרך אירוח אירועי ספורט ועד לאירוח הפגנות, עצרות ופסטיבלים מקומיים.

אופניים בכיכר המוזיאונים – אופניים הם סימני ההיכר של כל אמסטרדם אך במיוחד בכיכר זו

משטח ההחלקה הפועל בכיכר בכל שנה בחורף (צילום: PersianDutchNetwork)

גם אירועי אתלטיקה מתקיימים פה (צילום: FaceMePLS)
המלצות "הכל על"

מידע שימושי על כיכר המוזיאונים

שעות פתיחה

הכיכר פתוחה למבקרים בכל זמן. יש להתעדכן לגבי שעות הפעילות של המוזיאונים השונים.

כתובת

Museumpromenade, 1071, אמסטרדם, הולנד.
הגעה
directions_subway

טראם
קווים 2, 3, 5, 12 לרדת בתחנת ואן ברלסטראאט (Van Baerlestraat), או קווים 16 ו-24 לרדת בתחנת כיכר המוזיאונים (Museumplein).

directions_bus
אוטובוס

קווים 172, 179, 145 לרדת בתחנת כיכר המוזיאונים (Museumplein). לעוד מידע על תחבורה ציבורית באמסטרדם.

ניתן להגיע באופניים, להשכיר אופניים או לצאת לסיור מודרך על אופניים באיזור הכיכר. למידע נוסף על השכרת אופניים ומסלולים באמסטרדם.