מוזיאון ואן גוך | Van Gogh museum

מוזיאון ואן גוך – עם הכישרון לא באה ההצלחה

מידע כללי

מוזיאון ואן גוך (Van Gogh museum) הוא ללא ספק אחד המומלצים באמסטרדם ונפתח בשנת 1973. המוזיאון נמצא בכיכר המוזיאונים (Museumplein) הממוקמת במעגל החיצוני של העיר, במרחק הליכה של כ-3 דקות ממוזיאון הרייקס (Reijksmuseum). המוזיאון מוקדש כמובן לצייר ההולנדי המפורסם וינסנט ואן גוך, שצייר אלפי ציורים ומכר רק אחד כל חייו. סיור במוזיאון אורך בדרך כלל כ-75 דקות.

החצר האחורית של מוזיאון ואן גוך

**פרסומת**קצת על ואן גוך

וינסנט ואן גוך נולד בשנת 1853 בהולנד למשפחה דתית ואביו היה כומר. ואן גוך חי חיים די עצובים, בגיל צעיר יחסית עבר לבלגיה ועבד בתור מטיף לקהילה של כורים. התפקיד השפיע מאוד על מצבו הנפשי של הצייר שלקח ללב את מצב חייהם העגום של קהילת הכורים וחש צער רב, דבר שהוביל אותו לפרוש ולהתחיל לצייר.

בהמשך חייו עבר ואן גוך לגור עם אחיו בפריז, שם התפתח רבות – ולמד לבטא רגש בעזרת צבעים כאשר התחבר לקהילת הציירים האימפרסיוניסטים. ניתן להבחין בשינוי ביצירותיו לאורך ציר הזמן בעיקר בגווני הצבעים הכהים במצבים עצובים, וצבעים בהירים יותר בהשפעת הציירים שפגש בצרפת בשלב מאוחר יותר.

ואן גוך התחיל להרגיש פחות ופחות קשור לחיי העיר פריז והחל לחשוב על עצמו כעל נטל על אחיו והחליט לעזוב את פריז ולעבור לכפר בדרום צרפת. במהלך זמנו בדרום צרפת החמיר מצבו הנפשי של הצייר שהשלים עם כישלונו כאמן, דבר שהוביל אותו לאובדן השפיות וניסיון דקירה של חברו הצייר פול גוגן. ואן גוך הגיע למצב ייאוש עקב מעשיו וחתך לעצמו את האוזן בתער. במהלך השנים לא הצליח מצבו הנפשי להתייצב עד שהחליט לשים קץ לחייו בשדה חיטה בשנת 1890 וירה בעצמו. הקריירה של ואן גוך לא נמשכה יותר מכ-10 שנים בסך הכל ולמרות זאת הספיק לצייר מעל 900 ציורים שמתוכם מכר רק 1.

כרטיסי דילוג על התור, סיורים וכרטיסים משולבים למוזיאון ואן גוך באמסטרדם

מה רואים?

המוזיאון מציג את האוסף הגדול ביותר של יצירותיו של ואן גוך לפי תקופות שונות בחייו. בין היצירות המפורסמות המוצגות במוזיאון תוכלו למצוא את ציור החמניות המפורסם, “אוכלי תפוחי האדמה” ו”חדר שינה בארל”. מעל 200 ציורים ו-500 רישומים שונים של הצייר. סיור במוזיאון לוקח בממוצע כ-75 דקות. עוד תוכלו למצוא במתחם המוזיאון בית קפה, שירותים ורשת אלחוטית חינם למבקרי המוזיאון (יש לבקש פרטי התחברות בכניסה או במודיעין).

Prev 1 of 1 Next
Prev 1 of 1 Next

צפו בסיור והסבר על מוזיאון ואן גוך

**פרסומת**המלצות "הכל על"

תגובות אלו עלו בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו – אמסטרדם למטיילים-Amsterdam for travelers:

 • חנייה זולה וקרובה למוזיאון ואן-גוך או לתחבורה ציבורית למוזיאון?
  • החנייה באמסטרדם יקרה.. יקרה מאוד אפילו
   מרבית החניונים במרכז העיר גובים כ 5 יורו לשעה ובכלל לא מומלץ להגיע עם רכב לעיר.
   ובכל זאת במידה ואתם מגיעים עם מכונית לעיר תוכלו להחנות ב 15 יורו למשך כל היום (חנייה מעל 5 שעות).
   החניון נמצא 2 דקות הליכה מהתחנת רכבת המרכזית (שם תוכל לקחת טראם 5,2,1 לאזור המוזיאונים) ו 5 דקות הליכה מהרחובות הראשיים של אמסטרדם. ניתן לעשות בוקינג מראש לחנייה למשך כמה ימים ואפילו זה יוצא יותר זול
   שם החניון: Parking Centrum Oosterdok
   כתובת: Oosterdoksstraat 150, 1011 DK Amsterdam, הולנד
   אתר החניון: parkingcentrumoosterdok.nl

מידע שימושי על מוזיאון ואן גוך

שעות פתיחה

מדי יום בין 9:00-17:00 ובימי שישי עד 22:00.

כתובת

Paulus Potterstraat 7, אמסטרדם, הולנד.

הגעה
directions_subway

טראם
קווים 2, 5, 3, 12 לרדת בתחנת ואן ברלסטראאט (Van Baerlestraat) או קווים 16 ו-24 לרדת בתחנת כיכר המוזיאונים (Museumplein).

directions_bus
אוטובוס

קווים 145, 170, 172 לרדת בתחנת כיכר המוזיאונים (Museumplein). לעוד מידע על תחבורה ציבורית באמסטרדם.

נגישות מלאה לבאים באופניים – למידע על השכרת אופניים ומסלולים באמסטרדם.

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי