אופניים באמסטרדם

סיור אופניים בוונדל פארק

אמסטרדם היא בירת האופניים של העולם, ובכל מזג אוויר תראו את המקומיים, מכל שכבות החברה, מפדלים במרץ בדרכם לעבודה, למכון הכושר, לפגישה או לכל עיסוק כזה או אחר. אופניים היא דרך התניידות פופולרית מאוד באמסטרדם ולכן נסללו ברחבי העיר נתיבים ייעודיים להם. אלו למעשה מסלולים לדו גלגליים, ורוכבים עליהם גם קטנועים (לכן יש לתת את תשומת הלב בעת הליכה ברחוב שלא לזלוג אל נתיב האופניים). המקומיים מאוד רכושניים על נתיב האופניים, ומשנים את פניהם לחלוטין כאשר הולכי הרגל צועדים עליו או כשמישהו מחליט לפדל באיטיות.

סיור אופניים בוונדל פארק

בהתחשב בכך שמדובר בתופעה מאוד פופולרית, קיימים בעיר חניוני ענק מסודרים לאופניים בלבד, כמו גם חנויות אופניים וחברות השכרת אופניים. למעשה, אין סיכוי שתסתובבו ברחובות אמסטרדם ולא תראו אופניים בכל פינה. גם שיעור הגניבות גבוה בהתאם – בכל יום נגנבים עשרות אופניים ברחבי העיר.

**פרסומת**כתיירים בעיר תוכלו להשכיר אופניים באחת מחברות ההשכרה, או לחילופין לצאת לטיול מאורגן ברחבי העיר על אופניים. בטיולים מסוג אלו המחיר כולל גם אופניים וגם הדרכה ולכן לעיתים יוצא משתלם יותר. היתרון שבהשכרת אופניים הוא כמובן המחיר (השכרה ליום שלם יכולה להתחיל מ-10 אירו ליום ולהגיע גם ל-25 אירו ליום, כך שזה לא תמיד נכון), אך בעיקר ההרגשה שאתה חווה את הרחוב כמו הולנדי מקומי אמיתי.

טיולי אופניים בעיר

סיור אופניים בוונדל פארק

הסיור מלווה במדריך מקומי ונמשך כשעה. מאפשר להתרשם מהפארק הגדול ובמקביל ליהנות מחווית האופניים. כולל גם כוס קפה או תה. מומלץ במיוחד עבור משפחות עם ילדים מכיוון ובפארק אין תנועה גדולה כמו ברחובות אמסטרדם מה שהופך את הנסיעה להרבה יותר בטוחה.

הזמנת הסיור ב-Viator

סיור אופניים באמסטרדם בקבוצות קטנות

הסיור מלווה במדריך מקומי ונמשך כשעתיים או שלוש שעות (לבחירתכם). הסיור מתבצע בקבוצות קטנות (עד 12 איש) ובמהלכו תהנו מרכיבה ברחובות העיר לצד התרשמות מאתרי תיירות כמומוזיאון הרייקסבית אנה פרנקרובע החלונות האדומים ועוד. ניתן לצאת לסיור בבוקר (10:30) או בצהריים (13:30).

הזמנת הסיור ב-Viator

סיור אופניים באמסטרדם

הסיור מלווה במדריך מקומי ונמשך כשלוש שעות. במהלכו תפדלו בסמוך לכיכר דאם ורובע החלונות האדומיםכנסיית אאוד קרק ותשמעו על ההיסטוריה של האיזור. כמו כן תקבלו הסבר מעמיק על נושא הלגליזציה והקופי שופס באמסטרדם.

הזמנת הסיור ב-Viator

סיור פרטי באמסטרדם עם מדריך

הסיור מלווה במדריך מקומי ונמשך כשלוש שעות. תוכלו לבחור את כמות המשתתפים – בין 2 ל8 ובכך לאפשר לעצמכם לשלוט באופי הטיול שלכם. אידיאלי עבור משפחות המעוניינות בזמן איכות לכל המשפחה. הסיור מתמקד באיזור כמו הרובע היהודיניו מרקט ויורדאן. ניתן לצאת אל הסיור בבוקר (9:00), בצהריים המוקדמים (12:00) או אחר הצהריים (16:00).

הזמנת הסיור ב-Viator

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

הצצה אל סיור אופניים באמסטרדם

השכרת אופניים

תוכלו להשכיר אופניים במגוון חנויות ההשכרה הפזורות בעיר ובכך להרוויח עצמאות ולטייל איפה שתרצו. שימו לב כי המחירים משתנים מאוד ותלויים במשך זמן ההשכרה ובסוג האופניים. כמו כן, התנועה בנתיבי האופניים היא מהירה וסואנת מאוד ומתאימה אך ורק לרוכבים מיומנים.

השכרת אופניים באמסטרדם

חברה זו מאפשרת השכרת אופניים לפי ימים (1-6 ימים) או לפי שבועות (שבוע או שבועיים). ההשכרה כוללת שני מנעולים, טיפים והמלצות למסלולים בעיר וגישה חופשית לאינטרנט אלחוטי. יש אפשרות לביטוח בתשלום נוסף המכסה מפני נזקים וגניבה. יש אפשרות להשכרת קסדות ומושב ילד.

הזמנת ב-Viator

השכרת אופניים באמסטרדם ל24 שעות

חברה זו מאפשרת השכרת אופניים ל24 שעות. מחיר ההשכרה כולל ביטוח גניבות, מנעולים ומפה עם מסלולים מומלצים.

הזמנת ב-Tiqets

חברת Mac Bike

חברת השכרה בעלת חמישה סניפים ברחבי העיר. יש להם מבחר גדול של אופניים, בכל הגדלים ובכל המינים (אפילו אופניים חשמליות) וניתן להשכיר לתקופה של שעה, שלוש שעות, 24 שעות ועד שבוע ימים. המחיר משתנה בהתאם לתקופה ההשכרה ולסוג האופניים. במחיר ההשכרה כלול גם מדריך אאודיו שזמין בכל סמארטפון ושני מנעולים.
סניפים ממוקמים בסמוך לתחנת הרכבת המרכזית (2 סניפים), בכיכר ווטרלופליין (Waterlooplein), בכיכר ליידספליין (Leidseplein) ובוונדל פארק (Vondelpark). שימו לב כי בכל סניף קיים מבחר שונה של אופניים ולא בכל אחד תמצאו את מה שאתם מחפשים. מומלץ לבדוק באתר הרשמי לפני שאתם הולכים אל החנות.
ניתן להזמין גם סיור מודרך באופניים הנמשך כשעתיים או שלוש שעות (לבחירתכם).
אתר רשמי: https://www.macbike.nl

המלצות להשכרת אופניים באמסטרדם

**פרסומת**  • השתדלו להשכיר את האופניים מחנויות גדולות בהן יש מבחר גדול – גובה האופניים חשוב מאוד לרכיבה נכונה, ולעיתים בחנויות הקטנות יש מבחר מצומצם מאוד.
  • בעת השכרת האופניים תדרשו בפיקדון (אשראי או מזומן, כ-200 אירו). זהו פיקדון שאף חברה לא תוותר עליו מכיוון ובאמסטרדם קיימת סבירות גבוהה לגניבת אופניים. כמו כן תידרשו להשאיר תעודה מזהה (לרוב הם עלולים לדרוש את הדרכון, אך כל תעודה בעלת שם וצילום עדכני אמורה להספיק להם).
  • שימו לב שמחיר ההשכרה כולל בתוכו גם מנעול, כפי שציינו מוקדם יותר – יש מכת גניבות אופניים באמסטרדם.
  • רוב חברות ההשכרה יציעו לכם ביטוח תמורת תשלום נוסף. לרוב מדובר על ביטוח בפני נזקים וגניבות (אך לא תמיד), ומומלץ לעשות אותו כדי להימנע מניפוח החשבון בתום ההשכרה (בדומה להשכרת רכב).
  • בדקו את הגלגלים לפני היציאה מחנות ההשכרה – לא נעים לגלות אחרי שעה רכיבה שאחד הגלגלים לא מנופח מספיק ועכשיו אתם צריכים ללכת ברגל עם אופניים ולחפש אחר חנות שתסכים לנפח לכם את הגלגלים.
  • ייתכן כי הסוכנים בחנויות ההשכרה ינסו לשווק לכם אופניים עם הילוכים בטענה שיהיה לכם נוח יותר או בטוח יותר – אין בכך שום צורך. אמסטרדם היא עיר מישורית והאופניים הפשוטות ביותר יעשו את העבודה.
  • אם יש לכם חבילת גלישה מומלץ להשתמש ב-Google Map. הוא מותאם לשבילי האופניים של אמסטרדם והוא יוביל אתכם במהירות וביעילות לכל מקום.
  • החנו רק איפה שמותר על מנת להימנע מדו״חות או מגרירת האופניים. זה לא רק גורר תשלומים נוספים אלא גם לא מעט כאב ראש.
  • הרכיבה ברחובות אמסטרדם הסואנים מומלצת רק לרוכבי אופניים מיומנים, יש הרבה מעברי חציה, צמתים לחצות והולכי רגל לנווט ביניהם. התושבים רוכבים מיומנים ומהירים, אין להם כל כך סבלנות לתייר הרוכב הממוצע. אל תופתעו לקבל צפירות והערות לא נעימות מהתושבים שהאטתם את דרכם.
  • אם נסיעה ברחובות אמסטרדם מהירה ומפחידה מדי אתם יכולים לצאת לטיול בוונדל פארק, הפארק מאוד יפה וממש כיפי ורגוע לנסיעה באופניים.

מפה

סנן על ידי

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל