אזור פלאנטז'ה והרובע היהודי

אזור פלאנטז’ה – היסטוריה יהודית בכל פינה

מידע כללי

לאחר גירוש יהודי ספרד ופורטוגל החלה עלייה גדולה של יהודים אל הולנד, וכשהגיעו לאמסטרדם רובם השתקעו באזור פלאנטז’ה שבעיר. בשנת 1600 החלה פריחת היהודים במדינה והקהילה היהודית באמסטרדם נחשבה לאחת המשגשגות והמפוארות בהולנד. היהודים השתלבו היטב בחיי המסחר ובתרבות העיר, זאת גם אחת הסיבות שהאמן רמברנדט בחר להשתקע בחלק הזה של העיר – הוא רצה לחקור את הפרצופים החדשים והמחכימים שהגיעו אל העיר, ביתו עדיין ניצב בחלק הזה של העיר ומשמש כיום כמוזיאון (מוזיאון בית רמברנדט – Museum het Rembrandthuis).

האולם הראשי של בית הכנסת הפורטוגזי (צילום: Jhonbodרישיון)

במאה ה-19 אזור הפלאנטז’ה התפתח כחלק השקט של האזור ושימש בעיקר כמקום משכנם של עשירי העיר. חייהם המשגשגים של יהודי העיר נקטעו עם פרוץ מלחמת העולם השנייה, שכידוע הכתה גם באמסטרדם, מעטים חזרו אל העיר בתום המלחמה אך הסממנים והמורשת עדיין כאן – המוזיאון להיסטוריה יהודית (Joods Historisch Museum)בית הכנסת הפורטוגזי (Portugese Synagoge), והתיאטרון ההולנדי (Hollandsche Schouwburg) שמילא תפקיד אפל בהיסטוריה של אמסטרדם כאשר הוא הפך למרכז הגירוש העיקרי ליהודים בתקופת השואה. כיום המקום משמש כאנדרטת כבוד לזכר היהודים ההולנדים שנספו במלחמת העולם השנייה.

מלבד אתרים יהודיים תמצאו ברובע גם מוקדי עניין אחרים כמו הגנים הבוטנייםגן החיות ארטיס (Artis Zoo), וגם מוזיאון המדע-נמו (Science Center NEMO) נמצא בקרבת מקום. זהו אזור פופולרי מכיוון והוא גדוש בהיסטוריה, ומדובר באזור שקט ביחס לשאר חלקי העיר אך בעל קרבה אליהם.

**פרסומת**מלונות באזור פלאנטז'ה

אזור פלאנטז’ה והרובע היהודי הוא אזור מקסים עבור לינה. מדובר באזור שקט ורגוע אך בעל קרבה למרבית מאתרי התיירות בעיר ולמעשה גם ברובע עצמו יש לא מעט אתרים חשובים, במיוחד עבור שומרי המסורת שביניכם. ניכר גם שמחירי המלונות באזור הזה מעט יותר זולים מאשר מלונות באזור אודה זיידה או מלונות באזור התעלות. ניתן למצוא באזור הזה בעיקר דירות או מלונות בדרגת שלושה כוכבים. האזור מומלץ ללינה במיוחד עבור דתיים ושומרי מסורת בשל הקרבה למוסדות היהודיים שבעיר. בין המלונות המומלצים ניתן למנות את: InterContinental Amstel AmsterdamThe Bridge Hotel,Boutique Hotel SynopsisHouseboat apartments – Canal Belt East areaCasa Waterloo AmsterdamTownhouse Inn. (ראה עוד תחת מלונות באזור פלאנטז’ה והרובע היהודי ומלונות באמסטרדם).

סיורים מודרכים בנושא הקהילה היהודית באמסטרדם

**פרסומת**המלצות "הכל על"

מידע שימושי

איך מגיעים? 

  • ​מטרו- קווים 51 (כתום), 53 (אדום) או 54 (צהוב) עד לתחנת ווטרלופליין (Waterlooplein) או לתחנת ווספרפליין (Weesperplein).
  • טראם- קווים 7 ו-10 עד לתחנת ווספרפליין (Weesperplein). או קווים 9 ו-14 עד לתחנת ארטיס (Artis).
צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי