מגדל פיזה, איטליה – הנחה בלעדית ומידע מקיף | Pisa

המדריך המקוצר למבקר במגדל פיזה | Pisa

המגדל הנוטה של פיזה או בשמו האיטלקי “Torre Pendente di Pisa” הוא אחד מהמבנים הארכיטקטוניים המוכרים ביותר בעולם וכתוצאה מכך הוא גם אתר תיירותי פופולארי מאוד המהווה אטרקציה להמון סוגים של תיירים המגיעים לאזור, במקרה או במכוון. המגדל, אשר נמצא כמובן בעיר פיזה (אשר נתנה לו את שמו), הוא חלק מהמתחם ההיסטורי בפיאצה דיי מיראקולי (כיכר הניסים) והוא ניצב ליד הקתדרלה של פיזה. המגדל הוא זיכרון לתקופת ימי הביניים באיטליה ופיזה, שהייתה סוערת מאוד. פיזה אז הייתה מעצמה של ממש והמגדל היה חלק ממבני הפאר שנבנו בעיר באותה תקופה.

תמונה של מגדל פיזה1המגדל הנוטה של פיזה – אחד המבנים התיירותים המפורסמים ביותר בעולם

לאור התהילה העולמית של המגדל ומעמדו כאתר מורשת עולמי של אונסק”ו, הוא מושך אליו מספר עצום של תיירים מדי שנה. כתוצאה מכך, לעתים קרובות יש ביקוש גבוה לכרטיסי כניסה, במיוחד בעונות התיירות. על כן אנחנו ממליצים מאוד בעבור התיירים שירצו לעלות למגדל וליהנות מהנופים הפנורמיים של פיזה להזמין כרטיסי כניסה מראש וכך גם תבטיחו את מקומכם במגדל וגם תדלגו על התורים הארוכים שבקופות הכניסה, לחצו כאן להזמנת כרטיסים למגדל פיזה בהנחה לגולשי הכל על בקוד HAKO5 | לחצו כאן להזמנת כרטיסים למגדל פיזה עם אפשרות ביטול חינם. כדאי לדעת שיש סוגי כרטיסים רבים למגדל פיזה – כרטיסים הכוללים הדרכות, הסעות וכו’, אנו ממליצים לקרוא בהרחבה על סוגי הכרטיסים השונים למגדל בעמוד זה בחלק: כרטיסים למגדל פיזה.

תיירים ליד מגדל פיזהמגדל פיזה מושך מיליוני תיירים בכל שנה, כדאי להזמין כרטיסים מראש כדי להבטיח את מקומכם (לפרטים והזמנה עם הנחה)

מרבית התיירים הישראלים יגיעו למגדל פיזה כחלק מטיול בטוסקנה או בטיול יומי מפירנצה או מרומא. טיול זה יכול להיעשות באופן עצמאי על ידי הגעה עם רכב שכור אותו אנו ממליצים להזמין זמן רב מראש בעיקר בקיץ. למי שחושש מהתחייבות ניתן להשכיר רכב בקישור זה עם אפשרות ביטול או שאפשר לבצע הזמנה לרכב באזור בקישור זה עם 10% הנחה בלעדית (ראו גם השכרת רכב באיטליה). אפשרות נוספת היא הגעה עם התחבורה הציבורית המצויינת לתחנת הרכבת בפיזה (מומלץ מאוד להזמין מראש כמה שיותר זמן לפני הנסיעה כדי להבטיח מחיר טוב ומקומות ישיבה נוחים – אפשר להזמין כאן) ממנה ניתן להגיע למגדל בהליכה של 20 דקות או בתחבורה ציבורית. ישנם תיירים רבים שיעדיפו להגיע למגדל פיזה כחלק ממגוון הסיורים היומיים היוצאים אל העיר גם מפירנצה וגם מרומא – מומלץ להזמין מראש (למגוון אפשרויות לסיור יומי בפיזה עם אפשרות ביטול). אנו ממליצים לקרוא בהרחבה על ההגעה לפיזה בעמוד זה תחת החלק: הגעה למגדל פיזה.

פיאצה די מירקולימבט על פיאצה די מירקולי

סיורים מודרכים למגדל פיזה

ישנם סיורים מודרכים רבים המגיעים לפיזה, חלקם כוללים גם כרטיסי כניסה לעלייה למגדל וחלקם לא. הסיורים פופולריים מאוד, מגיעים לפיזה מערים רבות באיטליה כמו פירנצה, רומא ועוד וחלקם משלבים גם יעדים נוספים בטוסקנה. מומלץ להזמין את הסיורים מראש כדי להבטיח את מקומכם, הדבר נכון בעיקר בעונות התיירות העמוסות (לפרטים והזמנה). הסיורים כוללים הסעות וכן הדרכות של מדריכים מקומיים המעמיקים את חווית הביקור במקום.

סיורים מודרכים למגדל פיזה מפירנצה

פופולרי מאוד לצאת לטיול יום מפירנצה לפיזה, בין אם בסיור המתמקד בעיקר בפיזה ובאתריה המרכזיים בראשם מגדל פיזה (ראו סיור זה וזה עם אפשרות ביטול) ובין אם בסיור המגיע למגדל פיזה ולנקודות עניין נוספות בחבל טוסקנה היפה כמו סיינה וסנט ג’ימיניאנו (לדוגמה הסיור המומלץ הזה והזה עם אופציה לביטול).

תיירים במעלה מגדל פיזהתיירים במעלה מגדל פיזה

סיורים מודרכים למגדל פיזה מרומא

למרות זמן הנסיעה הארוך, לא מעט תיירים בוחרים לנסוע מרומא לפיזה כדי לראות את מגדל פיזה המפורסם. סיורי היום היוצאים מרומא מגיעים לשתיים מנקודות הציון האייקוניות ביותר בטוסקנה – פירנצה, בירת טוסקנה ופיזה וכוללים סיורים בערים והדרכות באתרים המרכזיים. שימו לב שהסיורים מרומא לפיזה לא רבים ולכן מומלץ מאוד להזמינם מראש, אפשר כאן עם אפשרות ביטול.

ישנן מספר עובדות מרתקות על המגדל שתוכלו למצוא ולראות בהרבה מאוד מקורות:

 • תחילת בנייתו הייתה ב 1173 וערכה יותר ממאתיים שנה.
 • המגדל תוכנן להיבנות לגובה של 60 מטר, היום הוא קצת יותר מ56 (תלוי באיזה צד).
 • יש בו 251 מדרגות והוא שוקל 14,500 טון.

כל אילו עובדות מרשימות ויפות אך הסיבה שהוא הפך למפורסם היא שהוא מגדל נטוי. ולא, הוא לא תוכנן להיות כזה. עם הזמן, בגלל כשלים כאלו ואחרים, נטה המגדל יותר ויותר עד שהגיע לזווית של 10 מעלות בשנת 1990, לפני שיפוץ שעבר כדי למנוע את נפילתו.

העובדה שהוא נטוי הפכה את המגדל להיות מוקד פופולארי מאוד לתמונות יצירתיות, ולביקורים של תיירים והוא המוקד התיירותי החשוב ביותר של העיר פיזה ואחד החשובים באזור טוסקנה, יש שיגידו מהמוקדים החשובים של איטליה כולה

תשובות לשאלות נפוצות על מגדל פיזה

דרך ההגעה המומלצת משתנה בהתאם לעדיפות שלכם:

מרבית התיירים הישראלים המגיעים למגדל פיזה יגיעו מרומא או מפירנצה. ההגעה המומלצת והנוחה ביותר תהייה עם רכב שכור (מפירנצה הנסיעה היא כשעה וחצי, ומרומא הנסיעה כשלוש שעות). הנסיעה מיעדים אילו ברובה נוחה במרבית הדרך, כאשר במהלך הכניסה לפיזה יש לחנות בחניונים מוסדרים ולהימנע מכניסה לאזור ZSL האסורים בכניסת רכבים לא מורשים (מומלץ לקרוא על כך באופן נרחב בעמודים שלנו על השכרת רכב מפיזה, השכרת רכב ברומא, השכרת רכב בפירנצה, השכרת רכב בטוסקנה והשכרת רכב באיטליה). למתכננים להגיע ברכב שכור בקיץ למגדל אנו ממש ממליצים להזמין מראש את הרכבים, מומלץ להיכנס לקישור הזה שנותן 10% הנחה בלעדית לגולשי הכל על, או לקישור הזה למי שמתכנן לשכור רכב לא רק להגעה למגדל פיזה, אלא לטיול ארוך או רחב יותר באזור.

לאילו שירצו לצמצם את המחירים, ההגעה הזולה ביותר תהייה בתחבורה ציבורית. ההגעה מרומא תערוך בתחבורה ציבורית שלוש שעות (מומלץ מאוד להזמין מקום מראש במיוחד בקיץ). ההגעה מפירנצה היא קצרה יותר, כשעה ועשרים ויש לה אופציות רבות יותר במהלך היום. תוכלו למצוא נסיעות באוטובוס שייקחו לכם כשעה ועשרים ונסיעות ברכבת מפירנצה לפיזה שיהיו יקרות יותר ויקחו לכם כחמישים דקות.
להשוואה בין מחירי אפשרויות התחבורה השונות לחצו כאן.

האופציה היקרה ביותר אך הנוחה (ולכן מהמועדפות ביותר) להגעה למגדל פיזה היא באמצעות שאטלים פרטיים או סיורים יומיים. ישנם לא מעט מומלצים כאלו גם מפירנצה וגם מרומא ואף מיעדים נוספים. יש מספר לא מבוטל של אופציות כאלו, החל משאטל בלבד דרך הסעה וסיורים מודרכים במתחם של מגדל פיזה, ועד ימי טיול מלאים באזור טוסקנה שמגדל פיזה הוא רק תחנה אחת בהם. מומלץ להזמין מראש את שירותים אלו במיוחד בתקופת הקיץ. אנו ממליצים לבדוק את האופציות השונות לכך באופציה זו המאפשרת ביטול חינם, או באופציה זו בה בדרך כלל יש אופציות רבות גם בקיץ ברגע האחרון.

דרך ההגעה המומלצת משתנה בהתאם לעדיפות שלכם:

ניתן להזמין רכב שכור בטוסקנה בלינק זה או בלינק זה. מומלץ למי שמתכנן לשכור רכב לא רק להגעה למגדל פיזה, אלא לטיול ארוך או רחב יותר באזור. שימו בוויז Piazza del Duomo, 56126 Pisa PI, איטליה האתר נמצא ממש בסמוך לכביש SS12 בקצה העיר פיזה.

נוסף על כך, ישנם מספר אוטובוסים שמגיעים למקום מאזור תחנת הרכבת של פיזה ושדה התעופה של פיזה. מספרי קווים הם: 140, 120, 70  יש לרדת בתחנת Pisa V.C.Matilde I.T.I.S. להשוואת מחירים לנסיעה בתחבורה ציבורית אפשר להיכנס לאתר זה שמשווה בין כל אמצעי התחבורה.

במידה ואתם מעדיפים להימנע מתחבורה ציבורית ניתן להזמין מראש כרטיס כניסה (המאפשר דילוג על התור) עם הסעה מטוסקנה (לדוגמה באפשרות זו עם אפשרות ביטול בחינם או זו) וכך להגיע למגדל פיזה בנוחות. אפשרות זו מועדפת בדרך כלל על ידי משפחות, או על תיירים שמחפשים נוחות מרבית.

על מנת לדלג על התור יש לרכוש כרטיסים מראש, אופציה זו היא חשובה במגדל פיזה כייון שהתורים יכולים להיות ארוכים. ניתן לרכוש את הכרטיסים באתר הרשמי של מגדל פיזה, אך יש לדעת כי הכרטיסים שבאתר אינם מקנים ביטול של הכרטיס, ומספר הכרטיסים באתר זה מוגבלים במיוחד בתקופות הקיץ התיירותיות בהם ייתכן ותתקשו למצוא מרווחי זמן המתאימים לביקור.

לאופציות אחרות לרכישת כרטיסים המקנים מעבר מהיר ודילוג על התור אנו ממליצים לבדוק את האופציה הזו הכוללת 5% הנחה לגולשי אתר הכל על (בקוד-HAKO5) ובאופציה זו המאפשרת ביטול חינם לכרטיסים אם אינכם יכולים להגיע במועד אותו הזמנתם. גם אופציות אלו נגמרות בעונת התיירות, לכן אנו ממליצים לקנות את הכרטיסים מוקדם ככל הניתן.

הביקור במגדל פיזה הוא בטוח, אך כמו בכל אירופה יש להזהר מכייסים וגנבים ולשמור על הציוד האישי שלכם קרוב אליכם.

הביקור במגדל פיזה אכן מתאים ומומלץ למשפחות עם ילדים. יש לשים לב שבתקופות התיירות המקום עמוס מאוד באנשים ומומלץ לשמור על קשר עין עם ילדיכם.

לא, ישנה מכירה של כרטיסי כניסה במקום, אך על מנת להבטיח את מקומכם ולהימנע מתורים ארוכים בקופות (במיוחד בתקופת הקיץ התיירותית) אנחנו ממליצים לרכוש מראש את הכרטיסים.

למעוניינים לרכוש כרטיס כניסה המקנה דילוג על התור תוכלו למצוא כאן עם 5% הנחה לגולשי הכל על (בקוד קופון HAKO5), או כאן עם אפשרות ביטול חינם.

ברחבי העיר פיזה אין הגבלה מבחינת לבוש, אך אלו הרוצים להיכנס לקתדרלה יש לקחת בחשבון שמדובר בכנסייה לכל דבר, לכן יש לדעת כי הכניסה הינה בלבוש צנוע, ללא גופיות או מכנסיים קצרים.

בין המלונות המומלצים באזור מגדל פיזה ניתן למנות את מלון Pisa Tower Plaza , מלון Hotel Bologna ומלון Hotel Di Stefano.

ישנן מספר אפשרויות להזמנת כרטיסים למגדל פיזה. אפשרות ראשונה היא בקופות הכרטיסים, אך חשוב לדעת שהתור עלול להיות ארוך מאוד ויכול להגיע למעל שעה בעונות התיירות. בנוסף ישנה הגבלה על כמות הנכנסים למגדל בחצי שעה נתונה ולכן אנו ממליצים לקנות כרטיסים מראש וכך להגיע למקום בראש שקט, להימנע מבזבוז זמן ולהבטיח את כניסתכם. אפשרות אחת לרכישת כרטיסים מראש היא דרך האתר הרשמי אשר מאפשר לקנות את הכרטיסים עד יום לפני ההגעה, ומקסימום של 20 ימים לפני ההגעה, אך חשוב לדעת כי הכרטיסים שבאתר אינם מקנים ביטול של הכרטיס, ומספר הכרטיסים באתר מוגבלים במיוחד בתקופות בהם ייתכן ותתקשו למצוא מרווחי זמן המתאימים לביקור. המלצתנו היא לרכוש כרטיסים אשר מאפשרים גם דילוג על התור בכניסה דרך הקישור הזהl המקנה גם 5% הנחה לגולשי הכל על (קוד- HAKO5), או דרך הקישור הזה המאפשר ביטול חינם. ההמלצה על הזמנה מראש חשובה בעיקר בתקופת הקיץ. ישנם גם לא מעט חבילות כוללות לביקור במגדל ובאתרים האחרים החשובים של פיזה ראו למשל את האופציה הזו עם 5% הנחה לגולשי הכל על (קוד- HAKO5) ואת האופציה הזו עם אפשרות ביטול בחינם.

כן, אפשרות מומלצת על ידינו לסיור מודרך במגדל פיזה היא רכישת כרטיס עם אפשרות ביטול חינם עד 24 שעות לפני ההגעה בקישור הזה.

מגדל פיזה נמצא קרוב מאוד לשאר האתרים בפיזה. ביניהם: פיאצה די מירקולי (The Square Of Miracles), המוזיאון הלאומי בפיזה (Museo Nazionale di San Matteo), מוזיאון הספינות והעתיקות של פיזה (Museum Of The Ancient Ships Of Pisa).

כן יש כרטיסים המשלבים ביקור במגדל פיזה עם אטרקציות נוספות, למשל:
כרטיס המשלב ביקור במגדל פיזה ובמוזיאון היין של מונטלצ'ינו. להזמנת הכרטיס עם הנחה של 5% לגולשי אתר הכל על (קוד קופון HAKO5), היכנסו לקישור הזה.
כרטיס המשלב ביקור במגדל פיזה וקתרלדת סינופי. להזמנת הכרטיס עם הנחה של 5% לגולשי אתר הכל על (קוד קופון HAKO5), היכנסו לקישור הזה.

הביקור במגדל ובעיר פיזה אורך כחצי יום (אם אתם לא נכנסים למגדל ולמבנים אחרים) או יום שלם (אם אתם כן מתכננים להיכנס).

נסיונות היישור של מגדל פיזה

הנטייה של הבניין, אם נמיר זאת למטרים, היא כ-5 מטרים, כך שהנקודה העליונה של הבניין, נמצאת כ-5 מטרים הצידה ממרכז הבניין בקומה התחתונה. הבניין היום הוא גם מעט מעוקל, חרף כל הניסיונות השונים לייצב אותו עם השנים.

צריך לזכור, בעבר הנטייה לא הייתה אטרקציה, אלא גם סכנת נפשות אמיתית. היו הרבה מאוד רעיונות עם השנים כיצד אפשר ליישר את מגדל פיזה, כולל פירוק שיטתי שלו, אבן אחרי אבן, ובנייתו מחדש (עם אותן אבנים) במקום אחר. בשנות ה-20 של המאה הקודמת, היסודות של הבניין קיבלו זריקה של בטון בטכנולוגיה חדישה לאותם זמנים, וזה דבר שנתן לבניין הרבה מאוד יציבות באופן יחסי.

בגלל הפחד מקריסה עד לפני כמה שנים, התיירים לא הורשו כלל לעלות במדרגות של הבניין (המגדל היה סגור למבקרים במשך כמעט 12 שנים משנת 1990 – אז הוא שקע במילימטר בשנה ), כדי לייצבו הפעמונים הוסרו כדי להקל מעט על המשקל, וכבלים נקשרו סביב המפלס השלישי. דירות ובתים הסמוכים למגדל פונו ליתר ביטחון. הפתרון שנבחר כדי למנוע את קריסת המגדל היה ליישר אותו מעט לזווית בטוחה יותר בעזרת הוצאת אדמה. מ2001 המגדל פתוח למבקרים הוא יותר פופולארי מתמיד.

מגדל פיזה הנוטהמגדל פיזה, עד לפני כמה שנים לא היה ניתן לעלות אליו

הידעת? ישנן טענות שב1993 המאפיה האיטלקית תכננה לפוצץ את המגדל כחלק מהמלחמה במדינה והרשויות. התוכנית גם אם הייתה אופרטיבית, לא יצאה לפועל.

מה רואים ומה עושים במגדל פיזה?

קאמפו דיי מירקולי – המתחם של מגדל פיזה

מגדל פיזה נקרא גם מגדל הפעמון (קאמפנילה באיטלקית). הוא אחד מארבעה מבנים שמרכיבים את קומפלקס הקתדרלה בו הוא נמצא, אשר נקרא קאמפו דיי מירקולי, או פיאצה דיי מירקולי. הביקור במגדל פיזה מתחיל בצפיה בקומפלקס כולו כאשר יש כאלו שיבחרו להיכנס פנימה רק למגדל, חלק לכל חלקי הקומפלקס, וחלק גדול מהתיירים יבחרו רק להביט בו מרחוק. רק לפרוטוקול כל הקאמפו די מירקולי מוגדר כאתר מורשת של אונסק”ו ומגדל פיזה בתוכו, ולא בכדי. יש אפילו שטוענים שהוא פחות מרשים מבית הטבילה והקתדרלה של פיזה – שזוכים להרבה פחות יחסי ציבור מהמגדל.

המילה מירקול נשמעת לכם מוכרת? ובכן, מדובר במילה MIRACLE (נס בתרגום לעברית). כלומר, למקום קוראים שדה הניסים. המגדל הראשון שנבנה בקומפלקס הוא הקתדרלה הראשית שנקראת דואמו די פיזה, שנמצאת על אבני השיש הלבנים במקום. הקתדרלה היא מאוד מרשימה ומהווה דוגמה אמיתית לארכיטקטורה הרומאנסקית באזור בימי הביניים. המבנה השני נמצא מערבית לכיפת הקתדרלה והוא הבפטיסטרי המרשים. לצידם, יש את הקמפניאלה ובית הקברות המקומי – קמפו סנטו. אגב, בניית בית הקברות התחילה אחרי הקמפניאלה והסתיימה לפניו.

הדואמו של פיזההדואמו של פיזה, ארכיטקורה רומאנסקית מימי הביניים

למי שמעוניין לראות את המבנה מבפנים ניתן להזמין כרטיס כניסה משולב לקתדרלה, הבפטיסטרי (בית הטבילה) ובית הקברות מבלי לטפס על מגדל פיזה. ראו אופציות מומלצות להזמנה של כרטיס זה כאן.

כמו כן ניתן לקנות גם כרטיסים זולים יותר לאחד המבנים בלבד (פחות משתלם לדעתנו כי ההפרש בין כניסה למבנה אחד או כל המבנים מלבד המגדל נמוך מאוד)

הקאמפו דיי מירקולי בפיזה מהווה את אסופת המבנים הרומנסקים מהמרשימים ביותר באיטליה. המקום מצופה שיש לבן ואפור ויש בו הרבה טורים, קשתות ואלמנטים יפהפיים נוספים. הקתדרלה מציגה כיפה שמזכירה מאוד מבנים של דת האיסלם וכמובן, מעל כולם, או לצד כולם, נמצא המגדל הנוטה. הכל נמצא על שטיח ענק של דשא ירוק ומטופח, שמאפשר לשבת, לאכול, להצטלם, וליהנות מהאווירה יוצאת הדופן במקום. אגב, בית הקברות במקום נחשב למקום עליה לרגל, כי לפי הקדושה המקומית “בונה מפיזה” חזתה חיזיון בו ישו התגלה אליה צלוב על גבעה זו. ולכן מדובר בבית קברות בו נקברו נוצרים מכובדים.

לא רק מגדל פיזה, כל מתחם קאמפו דיי מירקולי מאופיין בבניית שיש לבן הכל כך בוהקת ומיוחדת
מגדל פיזה עצמו – מבט מבחוץ

מגדל פיזה הוא כמובן גולת הכותרת של המקום. מדובר במגדל שהוא כשליש מגובהה של הוושינגטון מוניומנט, אך עדיין, ביחס לזמנו, מדובר בפלא ארכיטקטוני. ככל הנראה, כאשר הוא נבנה, הוא היה מגדל הפעמון הגבוה ביותר באירופה. למגדל יש 207 טורים הפזורים על פני שמונה קומות, והוא נראה קצת כמו עוגת חתונה ענקית, אותה הזיז אורח חסר זהירות, והרי לכם התוצאה. הבנייה החלה באוגוסט שנת 1173, והסתיימה רק כמ-200 שנים מאוחר יותר, בגלל מלחמות שונות באזור אשר הפריעו לבנייה. עד היום, שמו של מי שעיצב את הבניין נותר לא ידוע, אך היצירה שלו המשיכה לחיות במקומו לנצח. המגדל הוא בגובה 57 מטרים והוא מצופה שיש לבן. 

המגדל הנטוי של פיזההקשתות של מגדל פיזה, פלא ארכיטקטוני (צילום:Saffron Blaze,רישיון)

תוכלו לראות בביקור את הקשתות המעוטרות של המגדל בקומה התחתונה של המגדל תוכלו לראות את 15 קשתות משיש, כאשר לכל אחת מ-6 הקומות שמעליה יש כ-30 קשתות אשר מקיפות את המגדל – הקשתות הללו הן סימן היקר חשוב של המגדל ושל הבניה של אותה תקופה באזור.

בתוך מגדל פיזה ותצפית לעבר האזור

מי שיטפס לקומה העליונה יוכל לבצע תצפית על האזור ולראות את הפעמונים המפורסמים של המגדל. בקומה האחרונה יש את תא הפעמונים הגדול, יש לו 16 קשתות והוא המקום ממנו התיירים מבצעים את התצפית והצילומים החוצה (התצפית היא 360 מעלות ותוכלו לראות בה את כל העיר ורכסי ההרים המקיפים אותה ואת העמק של טוסקנה). בין לבין תוכלו להתנסות בניסוי המחשבתי המפורסם של גלילאו גלילי (לא תוכלו באמת לזרוק עצמים מלמעלה כדי להפריך את הטענה של אריסטו – מי שרוצה לקרוא על כך עוד שיקרא פה). בסה”כ אפשר לומר שחווית הביקור במגדל ובאזור שלו היא חוויה מיוחדת, מעניינת, ויש שיגידו שאי אפשר לעבור חיים שלמים מבלי לראות ולחוות את המגדל הנוטה של פיזה – אחת החידות הארכיטקטוניות הגדולות ביותר בהיסטוריה המודרנית.

כרטיסים למגדל פיזה

לטיפוס למגדל היום אפשר לקנות בקופות כרטיסים, אבל התור ארוך ויכול להגיע למעל שעה בעונות התיירות. בנוסף ישנה הגבלה על כמות הנכנסים למגדל בחצי שעה נתונה. לכן אנו ממליצים לקנות כרטיסים מראש, כדי להגיע למקום בראש שקט, להימנע מבזבוז זמן ולהבטיח את כניסתכם. אפשר לקנות את הכרטיסים עד יום לפני ההגעה, ומקסימום של 20 ימים לפני ההגעה. ניתן לעשות זאת באתר הרשמי, אך יש לדעת כי הכרטיסים שבאתר אינם מקנים ביטול של הכרטיס, ומספר הכרטיסים באתר מוגבלים במיוחד בתקופות בהם ייתכן ותתקשו למצוא מרווחי זמן המתאימים לביקור. אופציות אחרות להזמנה של כרטיסים הנותנים דילוג על התור ניתן למצוא כאן עם 5% הנחה לגולשי הכל על (קוד- HAKO5), וכאן עם אפשרות ביטול חינם. ההמלצה על הזמנה מראש חשובה בעיקר בתקופת הקיץ, ייתכן ומספטמבר ואילך יהיו ימים בהם תגיעו ולא יהיה תור ארוך.

שימו לב:

 • אם אתם מחפשים כרטיסים הזמינות מוגבלת למשבצות של השעות לפני 10:00 ואחרי 19:00 – מומלץ לעשות את ההזמנה כמה שיותר זמן מראש.
 •  בדקו היטב את זמן הכניסה שלכם למגדל. אם תאחרו לא יתנו לכם להיכנס (לפחות זו ההצהרה הרשמית, לא ניסינו לבדוק מה קורה כשמאחרים). אין החזר לכרטיסים הנקנו דרך האתר הרשמי של מגדל פיזה.

ישנן גם לא מעט חבילות כוללות לביקור במגדל ובאתרים האחרים החשובים של פיזה ראו למשל את האופציה הזו וזו.

שימו לב, הכניסה לקתדרלה היא עם כרטיס חופשי. אם אתה קונה כרטיס כלשהו אתה מקבל כרטיס חינם לביקור בקתדרלה, ללא זמן קבוע. לעומת זאת הכניסה למגדל פיזה מוגדרת בזמן

כרטיסי כניסה למגדל פיזה הכוללים הסעות

אופציה מצויינת עבור אנשים המחפשים דרך נוחה ומסודרת להגיע לפיזה.

כרטיס הכולל הסעה הלוך חזור מהעיר ליבורנו לפיזה

כרטיס זה הינו אופציה מעולה עבור אלו השוהים בליבורנו במהלך החופשה שלהם, ומחפשים דרך נוחה להגעה לפיזה וחזרה לליבורנו. יש לשים לב שכרטיס זה כולל כניסה לאטרקציות ולמבנים, אלא רק כניסה לכיכר וביקור במבנים מבחוץ, במידה ותרצו להיכנס לאתרים ולאנדרטות תצטרכו לשלם דמי כניסה. בביקור זה תוכלו לשהות כשעתיים וחצי  בפיזה, ותקבלו באוטובוס מפה איתה תוכלו להסתובב באוטובוס. האוטובוס יוצא ממרכז העיר בכתובת: 3 Via Claudio Cogorano, 57123, Livorno ובמהלך הנסיעה באוטובוס תוכלו להנות מגישה חופשית ל- WIFI.

לרכישת כרטיס זה עם 5% הנחה (בקוד-HAKO5) תוכלו ללחוץ כאן, וכאן לרכישת כרטיס זה עם ביטול חינם.

כרטיס הכולל הסעה הלוך חזור מהעיר פירנצה לפיזה

כרטיס זה מתאים עבור קבוצות או משפחות עד 6 אנשים השוהים בפירנצה ומחפשים דרך נוחה להגיע לפיזה הלוך-חזור. כרטיס זה ניתן לבחירה של איסוף דרך אוטובוס מנקודת מפגש ממרכז העיר פירנצה, או איסוף ברכב פרטי מהמלון בו תשהו. עלות הכרטיס יקרה מנסיעה בתחבורה ציבורית, אך היא דרך נוחה ומהירה להגיע לפיזה, ואלו שרוצים להספיק לראות כמה שיותר אתרים בחופשה שלהם זוהי דרך מעולה לנצל את היום ולהימנע מתחבורה ציבורית.

תוכלו למצוא כאן כרטיס עם ביטול חינם עד 24 שעות לפני מועד ביקורכם.

כרטיס הכולל הסעה באוטובוס מפירנצה לפיזה הכולל כניסה ללא תור וסיור מודרך בפיזה ובמגדל

עם כרטיס זה תקבלו חבילה נוחה להגעה לפיזה ולמגדל פיזה, והיא מתאימה במיוחד עבור אלו השוהים בפירנצה בחופשה שלהם. הכרטיס ייתן לכם הסעה הלוך- חזור באוטובוס עם WIFI שיאסוף אתכם ממרכז העיר של פירנצה (כתובת נקודת האיסוף- Firenze Santa Maria Novella, Piazza della Stazione, 50123 Firenze FI, Italy). בנוסף, תקבלו סיור מודרך בפיזה ובמגדל פיזה יחד עם מדריך שאיתו תוכלו לדלג על התורים הארוכים שבכניסה, כרטיס זה משתלם במיוחד במימי הקיץ, בהם התורים בכניסה עמוסים בתיירים.

תוכלו למצוא כאן את הכרטיס עם ביטול חינם עד 24 שעות לפני מועד ביקורכם עם 5% הנחה (קוד- HAKO5)

כרטיסים הכוללים סיור מודרך בפיזה

כניסה למגדל פיזה ללא עמידה בתורים עם סיור מודרך בפיזה

כרטיס זה הינו אידיאלי עבור אלו המעוניינים לדעת על פיזה לעומק עם סיור מודרך בו תוכלו ללמוד אודות האתרים שבכיכר, האדריכלות ההיסטוריה של המקום. יחד עם המדריך והכרטיס אותו תרכשו מראש תוכלו להיכנס למגדל פיזה ללא עמידה בתורים שבכניסה ולקתדרלה.

ניתן למצוא כאן את הכרטיס הזה עם אופציה להוספת כניסה למגדל פיזה, או כאן את הכרטיס הכולל כניסה למגדל פיזה עם 5% הנחה (קוד- HAKO5). עם כרטיסים אלו תוכלו לבטל בחינם את ביקורכם עד 24 שעות לפני המועד שבחרתם.

כרטיסים משולבים למספר אתרים בסביבה

סיור יום מפירנצה בו תעצרו בסיינה, סנט ג’ימיניאנו ובפיזה הכולל ארוחת צהריים וטעימות יין

סיור זה נותן לכם יום שלם של סיור היוצא מפירנצה בו תעצרו בסיינה, סנט ג’ימינאנו ובפיזה. הסיור כולל הגעה באוטובוס וסיור בכל אחד מהמקומות, בנוסף הכרטיס כולל ארוחת צהריים וטעימות יין. כרטיס זה מתאים עבור אלו השוהים בפירנצה ורוצים להגיע לכל המקומות הפופולאריים ביום אחד, זוהי דרך נוחה להגיע וללמוד אודות המקומות המיוחדים שבאזור. בסן ג’ימיניאנו, ובפיזה תקבלו זמן חופשי בו תוכלו להסתובב ולהכיר בעצמכם את המקומות, ובסיינה תוכלו להנות מסיור מודרך.

ניתן למצוא את הכרטיסים האלו כאן עם עם 5% הנחה (קוד- HAKO5) או כאן. עם כרטיסים אלו תוכלו לבטל בחינם את ביקורכם עד 24 שעות לפני המועד שבחרתם.

הגעה למגדל פיזה

ישנן מספר דרכים להגיע למגדל פיזה שנמצא בחלקה הצפוני של העיר פיזה, בקרבה למרכז ההיסטורי של העיר.

לתיירים שלנים בעיר פיזה (בעיקר כאלו המגיעים לילה לפני הביקור במגדל כדי להגיע לאתר מוקדם בבוקר לפני ההמונים, ראו מלונות בפיזה) דרך ההגעה המומלצת למגדל היא ברגל שכן המרכז התיירותי של פיזה קטן או בתחבורה ציבורית (אוטובוסים ומוניות).

הגעה ברכב שכור

מרבית התיריים יגיעו למגדל ולעיר עם רכב שכור כחלק מטיול בחבל טוסקנה, במקרה זה יש לחנות את הרכב בחניון בקצה המתחם או באחד החניונים שבאזור. בעונת התיירות החניונים באזור זה לרוב יהיו מלאים ואז יש לחנות בחניון באזורים הפרפריאליים של העיר ולהגיע למגדל ברגל או בתחבורה ציבורית. בנוסף כדאי לדעת שבמרכז העיר ישנם אזורים שאסורים לכניסת רכבים (מסומנים כ-ZTL) ושעלולים לגרום לקנסות. על כך אנו ממליצים לקרוא בהרחבה בעמודים שלנו על השכרת רכב בפיזההשכרת רכב בטוסקנה והשכרת רכב באיטליה.

 • להזמנת רכב באיטליה עם 10% הנחה לחצו כאן.
 • טיפ זהב: ישנן לא מעט תלונות על קבוצות צוענים שפורצות לרכבים בחניונים של פיזה, לכן מומלץ לא להשאיר חפצי ערך ברכב ולחנות בחניות מוסדרות עם שמירה.

הגעה ברכבת

אופציה פופולרית היא להגיע לפיזה ברכבת, ישנה רכבת נוחה ומהירה המקשרת את העיר עם ערים אחרות באיטליה כמו פירנצה. ישנם אף תיירים המגיעים ברכבת מרומא וממילאנו. תחנת הרכבת של פיזה נקראת Pisa Centrale וניתן להגיע ממנה למגדל הנטוי בהליכה נוחה של 20 דקות או בתחבורה ציבורית.

הגעה בסיור מודרך

אופציה נוחה שחוסכת את ההתעסקות הלוגיסטית שבהגעה עצמאית היא הגעה לפיזה במסגרת סיור מודרך. הסיורים המודרכים כוללים הסעות, הדרכות ולעיתים גם כניסה למגדל (שימו לב שלא כל הסיורים כוללים כרטיסי כניסה למגדל). ישנם סיורים רבים לפיזה מערים רבות באיטליה בינהן פירנצה, ליבורנו, רומא, לה ספזיה ועוד, אנו ממליצים מאוד להזמין אותם מראש (בעיקר בעונת התיירות) כדי להבטיח את מקומכם.

 • להבטחת מקומכם בסיורים מודרכים לפיזה עם 5% הנחה בקוד HAKO5 לחצו כאן.
 • להבטחת מקומכם בסיורים מודרכים לפיזה עם אפשרות ביטול לחצו כאן.

המלצות הכל על למבקרים במגדל פיזה

 • שימו לב, בגלל לחץ הזמן שיש אחרי שהזמנתם את הכרטיסים למגדל בשעה מסויימת, כדי לתכנן להגיע מראש זמן ניכר לפני ולהתחיל את הביקור בפיזה באתרים אחרים שמעניינים אותכם, במיוחד בקיץ, אבל לא רק, יכולים להיות פקקים לא קטנים בדרך.
 • המטפסים למגדל – כדאי לא לעצור בתצפית הראשונה אלא לאתר את מדרגות האבן הצרות שמעלות אתכם לעמדת התצפית העליונה עם הפעמונים. יש שתי עמדות תצפית הראשונה מושכת אליה אנשים רבים שעוצרים בה, והעליונה שבה גם תצפית יפה יותר וגם רואים בה את פעמוני המגדל. הבעיה שלפעמים לקראת סיום הזמן שלכם במגדל יהיה שומר שימנע ממכם לעלות עד למעלה, לכן פשוט אל תעצרו ותמשיכו בטיפוס.
 •  רבים התיירים המתלבטים האם להשקיע ולנסוע למגדל כאשר הביקור במגדל כולל גם סיור בעיר עצמה פיזה שיהיא אומנם יפה, אבל יש עוד ערים יפות בטוסקנה. אבל מגדל פיזה הוא מיוחד. הוא אתר יוצא דופן בכך שהוא מתאים לכל סוגי התיירים. גם מטיילים סקרנים וגם ילדים אדישים יהנו ממנו. ובזכות ההתפתחות של העיר פיזה, הביקור יהיה די מגוון, ולא צריך “לבזבז” במקום יום שלם. כלומר, גם אם אתם מטיילים שרוצים לעשות וי, הגיעו לאזור, צפו במגדל והמשיכו הלאה לאחת המסעדות במקום לפני שאתם חוזרים לפירנצה, או לכל מקום אחר ממנו באתם.
 • השילוב הקאלסי של הביקור בפיזה והמגדל הוא עם פירנצה (שנמצאת 50 דקות ממנו) אפשר גם לחבר את הביקור עם סיינה או כל אחד מאתרי טוסקנה. מצד שני יש הממשיכים מפה צפונה להמשך טיול בצפון איטליה.
 • למבקרים עם ילדים אנו ממליצים מאוד להכיר להם את הניסוי של גלילאו לפני ההגעה לפיזה. שווה בנסיעה לתת להם לשמוע את הפרק הרלוונטי בהיסטוריה לילדים (ראו פה). יש לקחת בחשבון שבעבר ילדים מתחת גיל 8 לא יכולו לעלות למגדל למעלה מטעמי בטיחות. בדקו זאת לפני שאתם מבקרים במקום אם תכננתם לעלות למגדל עם הילדים הקטנים. בני נוער שמעוניינים לעלות על המגדל ומתחת גיל 18, חייבים בליווי מבוגר.
 • למגיעים עם כיסא גלגלים – מגדל פיזה עצמו לא נגיש בתוכו למוגבלי תנועה, אבל המרחב של קאמפו דיי מירקולי והכנסיה מונגשים. בית הקברות במתחם מונגש באופן חלקי, כך שתיירים עם כיסא גלגלים מצליחים להתנייד בחלקו עם קצת קשיים.
 • כמה זמן צריך להשקיע בביקור בעיר פיזה ובמגדל פיזה? פיזה היא עיר קטנה של כ-90 אלף תושבים. היא ממוקמת כ-80 ק”מ מזרחית לפירנצה ומהחופים של טוסקנה. הביקור במגדל ובעיר פיזה אורך כחצי יום (אם אתם לא נכנסים למגדל ולמבנים אחרים) או יום שלם (אם אתם כן מתכננים להיכנס). יש המגיעים ללון בעיר פיזה לילה כדי להגיע ולבקר במגדל על הבוקר לפני שהוא מתמלא בתיירים – כבר 20-15 דקות לפני הפתיחה אתם תראו במגדל תיירים ממתינים. המלונות באזור משתפרים מאוד ויש מקומות יפים, כך תוכלו להתרשם מהעיר עצמה הכוללת כמה כיכרות מרשימות ומונומנטים יוצאי דופן. במקרה כזה אנו ממליצים לקרוא את המידע הרב שיש לנו על מלונות בפיזה והמידע המקיף על פיזה עצמה (ראה הכל על פיזה). למעוניינים אפשר פה להזמין כרטיסים לאטרקציות הנוספות שש לפיזה להציע.
 • מרבית התיריים יגיעו למגדל ולעיר עם רכב שכור – יש חניה קרובה למגדל שנמצא במתחם בקצה פיזה ולא מצריך להסתבך עם הרכב בתוך מרכז העיר. בקיץ יכול להיות שתצטרכו לחנות מעט רחוק וללכת ברגל. (מומלץ לקרוא את המידע הרב שיש לנו בנושא תחת השכרת רכב בפיזה, השכרת רכב בטוסקנה והשכרת רכב באיטליה). ישנה גם אופציה להגיע למגדל ולעיר עם רכבת ותחבורה ציבורית שמגיעה מפירנצה (לפרטים והזמנה). הליכה מתחנת הרכבת של פיזה אל המגדל היא הליכה של 20 דקות והיא מאוד מהנה, כל עוד מזג האוויר הוא נוח.
 • ישנן הרבה חברות שיקחו אותכם לסיורים יומים מפירנצה לפיזה ויחזירו אתכם לפירנצה כך תרוויחו הסעה, הדרכה ולפעמים, תלוי בסוג הסיור אותו תזמינו גם כרטיסים עם דילוג על התור למגדל (ניתן לקרוא עוד על אפשרות זו כאן או להזמין מהאופציות הרבות שיש פה ופה).
 • יש לשים לב ששעות הפתיחה של המגדל משתנות בהתאם לעונות השנה. בין אפריל ליוני, המגדל פתוח מ-9:00 עד 20:00 וביולי עד ספטמבר הוא פתוח בין 8:30 ועד 22:00. בחורף זמני הפתיחה הם מצומצמים מאוד, ומומלץ להתעדכן באתר של האטרקציה. בנוסף, בחורף יש לקחת בחשבון שאין מחסה באזור. אם הגעתם לאזור בחורף, תכננו את הזמנים שלכם היטב כדי לא להירטב ולהתאכזב. שימו לב כי זמני הפתיחה של המגדל הנוטה הם גם זמני הפתיחה של המבנים האחרים באזור, כך שיש לכם את היכולת לנתח בעצמכם כמה זמן להיות במקום ואיך לנהל את הביקור במוקדים השונים.

מגדל פיזה והמדשאה בחזיתומגדל פיזה והמדשאה בחזיתו. לא נעים להירטב ולהתאכזב בחורף

 • תיירים אשר מגיעים למגדל מגלים מהר מאוד שיש להם רק כ-30 דקות לעבור את 297 המדרגות ולהגיע לפסגת הבניין, להתרשם מהנוף, לצלם ולהצטלם, ולרדת למטה. המדרגות הן גם ישנות, צרות מאוד, מעוקלות, לא ישרות, ומאוד מתישות, אך הנוף הפנורמי למעלה בהחלט שווה את הטיפוס. בגלל המדרגות המקום אינו מתאים למי שהכושר שלו נמוך, או למי שמתקשה עם מקומות צרים.
 • יש לקחת בחשבון שיש להשאיר תיקים בלוקרים בכניסה למגדל. הם כלולים במחיר הכרטיס, אבל הפיקוח על הציוד העולה למעלה קפדני. אסור אפילו לעלות עם מצלמה שצריכה גם היא להשאר בלוקרים למטה. 
 • באזור המגדל הנוטה של פיזה יש הרבה מאוד מלונות ומסעדות, ובניגוד לעבר, מדובר באזור שהולך והופך תיירותי יותר. במקום תמצאו הכל ממסעדות איטלקיות אמיתיות לצד מסעדות סושי של אכול כפי יכולתך, דרך בארים ועד לחנויות בגדים.
שעות פתיחה

שעות פתיחה משתנות לפי תאריכים מומלץ להסתכל באתר הרשמי

כתובת

Piazza del Duomo, 56126 Pisa PI, איטליה

אתר רשמי
הגעה
directions_car
רכב

שימו בוויז Piazza del Duomo, 56126 Pisa PI, איטליה

האתר נמצא ממש בסמוך לכביש SS12 בקצה העיר פיזה

directions_bus
אוטובוס

ישנם מספר אוטובוסים שמגיעים למקום מאזור תחנת הרכבת של פיזה ושדה התעופה של פיזה

מספרי קווים: 140, 120, 70 לרדת בתחנת

Pisa V.C.Matilde I.T.I.S.