גלריית האקדמיה בונציה – המדריך המקיף ביותר בעברית | Gallerie dell’Accademia

עדכון קיץ 2024

הקיץ הגיע ואיתו שיא כמות התיירים בונציה ועומס התיירים מורגש מאוד, בעיקר במוזיאונים המובילים, אבל לא רק. לרוב גם בקיץ אין בעיה חמורה של היעדר זמינות כרטיסים בגלריית האקדמיה (שלא כמו המוזיאונים המרכזיים והמובילים יותר), אבל ישנם ימים בהם התור לרכישת כרטיס בקופות המוזיאון יכול להיות ארוך - במיוחד בסופי שבוע. כדי להבטיח את כניסתכם בשעה שמתאימה לכם, ולדלג על התור לרכישת כרטיסים בכניסה אנו ממליצים להזמין כרטיסים מראש למוזיאון. להזמנת כרטיסים מראש לגלריית האקדמיה ניתן להיכנס לקישור הזה בו ניתן לרכוש כרטיסים עם אפשרות ביטול בחינם.

מוזיאון יצירות המופת של ונציה

מידע כללי והיסטוריה

גלריית האקדמיה (Gallerie dell’Accademia) הוא מוזיאון הנמצא באזור דורסודורו בונציהאיטליהגשר האקדמיה הסמוך נקרא על שמו. בונציה ישנן גלריות רבות, מוזיאונים רבים ואוספי אמנות בלתי נדלים – זה אולי האוסף החשוב ביותר. בגלריה תוכלו לראות אומנות ונציאנית בחתך עומק של שנים מתקופות מוקדמות מאוד (מהתקופה הביזנטית בראשית דרכה של העיר, דרך אמנות הרנסאנס בתקופת שיגשוגה ועד לאמנות בת זמננו) הגלריה הועברה למבנה זה אותו אתם רואים היום בידי לא אחר מאשר נפוליאון שכבש את נציה בראשית המאה ה-19.

מלאך הבשורה והבתולה – מציורייו החשובים של בליני המוצגים באוסף האקדמיה
(צילום: Sailko, רישיון)
מה רואים?

הבניין עצמו הוא מאמצע המאה ה-14, ובמוזיאון מוצגות בעיקר עבודות אמנות עד לתקופת המאה ה-18, עם תוספות מאוחרות יותר של אומנות ונציאנית בת זמננו. העבודות מסודרות בסדר כרונולוגי עם מעט סידור לפי נושאים. במוזיאון לא מוצגות סתם עבודות, אלא יצירות מופת של אמנים ונציאניים, ביניהם טינטורטו וטציאני בליני ועוד. עיקר המוצגים החשובים מרוכזים באולמות המוקדשים לתקופת הרנסאנס (אולמות 2-10) שגם עם הגיעה באיחור מה לונציה היא הייתה תקופת הזוהר שלה מבחינה תרבותית ואומנותית.

סרטון המציג את גלריית האקדמיה וחלק מהתמונות המוצגות בה

המלצות "הכל על"

​לקריאה נוספת:

למי שמתעניין בעמוד זה כדאי לקרוא גם:

מידע שימושי על גלריית האקדמיה

שעות פתיחה

שני 8:15-14:00 (כניסה אחרונה למוזיאון בשעה 13:00)ֿ שלישי-ראשון 8:15-19:15 (כניסה אחרונה למוזיאון בשעה 18:15)ֿ. בתאריכים 1.1, 5.1, ו-25.12 המוזיאון סגור.

כתובת

Campo della Carità,
1050, 30123, ונציהאיטליה.

אתר רשמי
הגעה
directions_boat
סירת אוטובוס (ואפורטו)
  • קווים 1 2  N  לרדת בתחנת Accademia.
  •  קווים  2  5.1  5.2  6  10  16  B  ו- N  לרדת בתחנת Zattere.

למידע נוסף על הואפורטו של ונציה.