הכל על - אתרי גאודי בעיר ברצלונה
 
דף הבית >> ברצלונה 2018, המדריך התיירותי, המקיף ביותר בעברית >> אזורים מרכזיים בברצלונה >> אתרי גאודי בעיר ברצלונה

הכל על ברצלונה
עוד תחת אתרים בברצלונה:


עוד מידע באתר על ברצלונה:

פרסומות
 

 
הכל על - מידע לתייר ולמטייל הישראליבניית חופשה בברצלונה:
מלונות | טיסות | חבילות | כדורגל | השכרת רכב
Booking.com  

הצעות חמות לפעילות בברצלונה


 

חלקי העיר של ברצלונה

המודרניסטה ואנטוני גאודי

האדריכל של ברצלונה

Antoni Gaudi

 
טבלת ניווט מהיר - גאודי וברצלונה
מי הוא אנטוני גאודי
סרטון על עבודתיו של גאודי
עבודתיו של גאודי על פי סדר כרונולוגי
המלצות
מפת האתרים של גאודי בברצלונה
 
בסוף המאה ה-19 החל להתפתח סגנון אדריכלות חדש בעיר ברצלונה. סגנון ה"מודרניסטה", תת-סגנון קטלוני של תנועת ה"אר-נובו" הצרפתית. סגנון המודרניסטה, שהיה למעשה שילוב של אמנות מודרנית עם מוטיבים גותיים כלל אמנים קטלונים רבים, אך מהר מאוד הפך להיות מקושר דווקא לאנטוני גאודי. סגנון זה וגאודי עצמו הפכו להיות חלק מסימני ההיכר של העיר ברצלונה, אך רבים מחוקרי האמנות סוברים שעבודתו היא תת-סגנון בפני עצמה ומכנים אותה "סגנון גאודי".

 

ברצלונה היא עיר המקדשת את הגאונות והטירוף. הדוגמה המובהקת לכך הוא החיבור המיידי של העיר עם האדריכל הכי משוגע והכי גאון באירופה, אנטוני גאודי, שבנה חלק גדול מסמלי העיר.

*פרסומת*

מי הוא אנטוני גאודי? 

גאודי נולד בעיר ראוס שבקטלוניה למשפחה של אמנים. את לימודי האדריכלות ביצע בבית הספר לארכיטקטורה בעיר ברצלונה ונשאר בה למשך כל חייו היצירתיים. גאודי הושפע בתחילה מאדריכלות גותית וקטלונית עממית, ובעיקר מהאדריכל הצרפתי אז'ן עמנואל ויולה לה דוק (Viollet Le Duc), ממובילי התפיסה הניאו-גותית, אך במהרה החל גאודי ליצור בניינים בסגנון מקורי לחלוטין.
אנטוניו גאודי
אנטוני גאודי (מתוך מויקפדי
 

ראשית עבודותיו של גאודי:

המוטיבים שהופיעו בעבודותיו הראשונות וליוו אותו אחר כך לאורך כל יצירתו היו צורות אורגניות, כמו קונכיות וזוחלים, קשתות רבות, וצורות הנראות כזרימת מים.כל אלה משולבים עם אלמנטים ניאו-גותיים, הכוללים פסלי חיות מפחידות ואנשים מעוותים, ואלמנטיים קטלוניים כמו פסיפסים משברי חרסינה צבעוניים שמעטרים את חזיתות הבניינים שעיצב. החומרים בהם השתמש גאודי היו מקוריים ורבים, כגון ויטראז'ים, פסיפסים, אריחי קרמיקה וברזל.

גאודי הקפיד לחקור ולפתח את החשיבה האדריכלית שלו כל הזמן, הוא הכין טבלה של חומרים הזמינים לעבודה, כולל ריכוז של התכונות העיקריות שלהם. הוא יצר דגמים מוקטנים של הפסלים אותם בנה וביצע ניסויים רבים בצורת בניית הקשתות שלו כך שיהיו עמידות ביותר.

 

גאודי ותושבי ברצלונה: 

למרות שהיום נראה שגאודי וברצלונה אחד הם, סגנונו החדשני של גאודי לא התקבל בזרועות פתוחות על ידי תושבי ברצלונה. יצירתו הגדולה הראשונה ה"קאסה מילה(Casa Milá) זכתה בתחילה לכינוי "לה פדררה" ("המחצבה"), מפני שתושבי העיר שנאו אותה וטענו שהיא מכערת את פני העיר. כנראה שגם עובדת היותו בן טיפוחיו של התעשיין העשיר אוסבי גואל (Eusebi Güell) לא תרמה לחיבה העממית אליו. את ההערכה על עבודותיו וסגנונו קיבל גאודי לאט לאט עם המשך יצירתו. הציבור רחש לו כבוד רב גם בגלל היותו לאומן קטלוני נלהב שדיבר רק קטלונית.

פרויקט חייו ומותו של גאודי:

את שנות חייו האחרונות הקדיש גאודי ימיו ליצירתו הגדולה ואולי אף המזוהה ביותר הסגרדה פמיליה (Sagrada Familia, קתדרלת המשפחה הקדושה), שאותה מעולם לא זכה להשלים. כמו כל אמן גדול, גאודי סיים את חייו בעודו עובד על פרוייקט חייו, כאשר נדרס על ידי הרכבת החשמלית בסמוך לקתדרלה בזמן עבודתו. ישנן עדויות שטוענות שהדבר אירע בעודו צועד לאחור, מחזיק בתוכניות הבנייה של הקתדרלה ומסתכל לעבר מגדליה הנבנים של הקתדרלה. בניית הקתדרלה טרם הסתיימה עד היום הזה והתוכניות של עיריית ברצלונה הן לסיים את העבודות עד שנת 2026, לרגל חגיגות 100 שנים למותו של גאודי.

מרבית עבודותיו של גאודי נמצאות ברובע האישמפלה (רובע "ההרחבה") בברצלונה וחלקן, כמו קאסה מילה, ארמון גואל ופארק גואל, הוכרזו על ידי אונסק"ו כאתרי מורשת עולמית.

חזרה למעלה

120 שניות על עבודותיו של גאודי בברצלונה:

מתוך ערוץ ה-youtube של הכל על

סגרדה לה פמיליה (תמונת מקור)

 

עבודותיו של גאודי על פי סדר כרונולוגי

קאסה ויסנס (Casa Vicens)

אחת היצירות הראשונות של גאודי, אותה בנה למשפחת ויסנס שהייתה אחת מהמשפחות העשירות של הקטלונים (לפני שהתחיל להיות אדריכל הבית של משפחת גואל). עבודת האדריכלות בבית ויסנס משלבת השפעה ערבית יחד עם בנייתו ה"רגילה" של גאודי ונמצאת היום בבעלות פרטית. אין צורך ללכת אל הבית ללא סיבה, אך אם אתם בסיבוב קניות בפאסז' דה גרסיה ממילא, שווה לתת בו הצצה (כתובת: Carrer de les Carolines 18).
האתר המציג את הבית כנכס העומד למכירה: http://www.casavicens.es/

בית וסנס-ברצלונה
בית ויסנס (צילום מקורי)

ארמון גואל (Palau Guell)

היצירה הראשונה אותה בנה גאודי לפטרונו העשיר ועזרה לו להפוך לאייקון אדריכאלי, כשהעניק לו תקציב ללא הגבלה למרות היותו אומן חסר נסיון. ארמון גואל נמצא בשדרות הראמבלס, וכמו ברוב המבנים אותם בנה גאודי, הוא עצמו תכנן ובנה את כל האובייקטים הקטנים המצויים במבנה.
במבנה ניתן למצוא גרסה ראשונה למוטיבים רבים בהם השתמש גאודי, כמו סמלים ניאו-גותיים הכוללים סמלי חיות וקשתות רבות, ארובות משונות ואזכורים קטלוניים עתיקים. עוד אובייקטים מיוחדים שניתן למצוא בארמון גואל: כבש עלייה לכרכרות, מוטיב שחוזר גם בקאסה מילה.
ארמון גואל
ארובות בארמון גואל (צילום מקורי tiseb)

קאסה קלווט (Casa Calvet)

בניין הנמצא ברובע האישמפלה (כתובת: Carrer de Casp 48) שנבנה עבור מפעל טקסטיל (ליצור ולמכירה). הבניין הפחות מעניין של גאודי בעיר.

כנסיית קולוניה גואל (Cripta de la Colnia Guell)

יצירה בלתי גמורה של גאודי, אותה בנה עבור מעמד הפועלים על פי דרישת פטרונו (אוסבי גואל) - להקים מקום תפילה מכובד לעובדי מפעל הטקסטיל שבבעלותו. הבנייה הופסקה בשנת 1915, שבע שנים לאחר תחילתה, עקב הפסדים כספיים של גואל.
הכנסייה נבנתה בעזרת טכניקות מיוחדות המאפיינות את גאודי, כמו שימוש במראות ומשקולות למציאת הזוויות הנכונה של הקשתות. כך הצליח גאודי לבנות מבנים בצורות הדורשות חישובים הנדסיים שאחרים לא הצליחו לבנות עד לימי המחשב!     
 
**פרסומת**
 • לחסוך את התור, הכסף והכאב ראש, כרטיסים להזמנה מראש למגוון אתרים ואטרקציות בברצלונה באתר Tiqets » למידע נוסף.
   
 • מחפשים להשכיר רכב בספרד? השוואת מחירים בין אלף אתרים - מחירים ושירות ללא תחרות באתר Rentalcars » למידע נוסף.

   
 • מחפשים כרטיסים לכדורגל או הופעות בברצלונה? טיקטאינגו היא ספקית הכרטיסים האמינה ביותר בתחום » למידע נוסף.
 • לפרסום עסק העוסק בברצלונה באתר, אנא צור קשר.
 
     
 

קאסה באליו (Casa Batlló 1907-1905)

בית העצמות. פרויקט מיוחד של גאודי, בהשראת צורת דרקון ענקי. אתר מורשת בינ"ל של אונסק"ו (לקריאה נוספת).

קאסה באליו- בית העצמות
(צילום: tato grasso) (צילום מקורי)

קאסה מילה (Casa Milà 1907-1905)

"המחצבה". הפרויקט האחרון של גאודי לפני הקדשת שנותיו האחרונות ל"סגרדה פמיליה". היום נמצא במקום מוזיאון לחייו של גאודי (לקריאה נוספת).

קאסה מילה - המחצבה (צילום מקורי)
 

פארק גואל (Park Güell 1914–1900)

פארק אותו עיצב גאודי, ונועד בתכנון למגורים עבור המעמד האמיד של ברצלונה. כיום משמש כפארק ציבורי מרשים במיוחד האוצר בתוכו מספר מיצירותיו המפורסות של גאודי (כמו המרפסת הגלית והלטאה-דרקון), הכניסה חופשית. אתר מורשת בינ"ל של אונסק"ו (קרא עוד).

 פארק גואל Park Güell (צילום מקורי)  
 

סגרדה לה פמיליה (Sagrada Familia)

יצירתו האחרונה של גאודי לה הקדיש את מירב חייו. נחשבת לאייקון המרכזי של ברצלונה ולאתר מורשת בינ"ל של אונסק"ו (לקריאה נוספת).

אטרציות וסיורים מודרכים מומלצים בעקבות גאודי בברצלונה

 

--פרסומת--

המלצות "הכל על" למבקר באתרי גאודי בברצלונה:

 • הביקור באתרים הקשורים לגאודי בברצלונה הוא כמעט בלתי נמנע. היופי הוא שהבניה של האדריכל מתאימה לכולם אפילו ילדים המטיילים בברצלונה יתחברו לבניה מלאת הדמיון והעושר. יתרון נוסף שאם בוחרים לא להיכנס לאתרים הללו פנימה הבילוי הוא לגמרי חינם. למעמיקים מומלץ להצטרף לסיורים המודרכים בעקבות גאודי בעיר, יש לא מעט כאלו.
 • גם אם תקציבכם נמוך ואינכם רוצים לשלם את מחירי הכניסה הלא זולים לאתרי גאודי, לכו לראות אותם מבחוץ. מבפנים הם יפים אך מבחוץ הם יפים אפילו יותר.
 • מומלץ לקנות כרטיס המאפשר כניסה לכל אתרי גאודי, ניתן לקנות אותו בסגרדה פמיליה (המוכרים במקומות אחרים לא יספרו לכם על אפשרות זו).
 • מומלץ לבקר בחווית גאודי (Gaudí Experience) - מוזיאון המשתמש בטכנולוגיות חדשות של 4D כדי להעביר את ההיסטוריה של גאודי ויצירותיו בצורה המוחשית והמעניינת ביותר.
 • בעיר פועל גם מרכז התערוכות של גאודי (The Gaudí Exhibition Center), מוזיאון שכולו מוקדש לעבודותיו של האדריכל אנטוניו גאודי.
 • למתעניינים בביקור בקאסה מילה כדאי לדעת כי קיים גם מופע לילה באתר - ראו לגלות את קאסה מילה בלילה (Gaudi's Pedrera: Night Show).
 • *פרסומת*  מגיעים לברצלונה בקיץ? הזמינו את המלון שלכם כמה שיותר זמן מראש - במיוחד אם אתם מחפשים מלון במרכז. באים בעונות הפחות מתויירות? - אם אתם ספונטניים חכו לרגע האחרון ותמצאו דילים מצויינים למלונות ברגע האחרון בברצלונה - להשוואת מחירי מלונות בברצלונה מתוך מגוון אתרים באתר Hotelscombind. *פרסומת* 

חזרה למעלה


מפת האתרים המרכזיים של גאודי בברצלונה:
 

 
 

חזרה למעלה
 
צריך עזרה בתכנון החופשה בברצלונה? אנחנו יכולים לעזור!

כבר זמן רב שאנו מסייעים לתיירים רבים בתכנון החופשה שלהם בחו"ל (במיוחד בערים ברצלונה, לונדוןפראג, מדריד ורומא).
 
arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס פרטים בטופס המצורף


 


              
                                     
                                     
                                      
 
 
חזור אל:
חלקי העיר המרכזיים של ברצלונה
 
+ שלח משוב
+ שלח הצעה כיצד יש לערוך את העמוד

 

 מצאתם שגיאת כתיב או ניסוח לא ברור? יש לכם מה להגיד? המחיר השתנה?
יש לכם המלצה או שאתם רוצים להוסיף הערה עובדתית?
רוצים שנפרסם תמונה או מאמר שלכם באתר?


הגיבו ועזרו לנו לבנות את אתר התיירות המעמיק ביותר בעברית! 

(בעלי אתרים יקרים - לינקים שאינם מועילים לגולשים לא יפורסמו
אך אנו יותר מנשמח לפרסם קרדיטים ולינקים למידע, תמונות או עריכה חדשה ומועילה).  

© כל הזכויות שמורות לצוות "הכל על" 

הזכויות לאייקונים שמורות ל:Alessandro Rei , WebIconSet.comIconFinderIconkaKidaubis DesignSebastien DurelSvengraphIcons LandDaddyDesignCyberchaos05DunedhelSvengraphLazyCrazy  Artdesigner.lv  VistaICO.com www.aha-soft.com Ana softLa Glanz Studio - Eugen Buzuk IconBlock  Bevelandemboss.net
יעוץ בקידום האתר: קידום אתרים ע"י עידן בן אור 

לכל שאלה ניתן ליצור עמנו קשר במייל 
למקרים דחופים 0544-979-371 (972+)
Yandex.Metrica