טיסות לפנסיונרים

שותף בכיר בכתיבת העמוד: ליאור פרג'

מידע כללי

פנסיונרים בישראל נהנים משורה ארוכה של הטבות הניתנות לגם מחמת גילם ובהתחשב בכך שלמרות ההכנסה שלהם בגילאים אלה היא באופן כמעט טבעי קטנה יותר, הם מעוניינים באיכות חיים נאותה ואפילו גבוהה. פנסיונרים וגמלאים רבים מבקשים לטוס לאחת ממדינות העולם וישמחו בוודאי לדעת האם מגיעות להם הנחות במחירי הטיסות, ובכלל – מהם תנאי הטיסה עבורם.
הנחות והטבות לפנסיונרים

מסקירה של המצב בישראל, אפשר לראות שהתמונה היא לא בהכרח הורודה ביותר שיש בכל הנוגע לתנאי הטיסות. ברוב המקרים ההנחות ניתנות עבור ילדים ותינוקות בלבד (ראה טיסות עם תינוקות וטיסות עם ילדים), בעוד שצעירים ומבוגרים משלמים מחיר מקסימלי. מה שחשוב לזכור שההגדרה של מבוגר לא מכניסה לתוכה את הגמלאים כקבוצה נפרדת, כאשר בארקיע למשל ההגדרה של מבוגר היא אדם מגיל 24 ומעלה. בנוסף לכך, אפשר לראות שינויים שחלו בשנים האחרונות, כאשר חברת אל על למשל ביטלה לפני מספר שנים הנחות לפנסיונרים שהיו קיימות במספר קווי תעופה.

באינטרנט, מופיע מידע המתייחס להנחות שחברת ארקיע מעניקה בטיסות לאילת, או לחלופין להנחות של אל על בטיסות לארצות הברית או לקנדה. בבדיקות שעשינו, יש לציין, מחיר הכרטיסים לבן גיל הזהב באל על (60 פלוס) היה זהה לחלוטין למבוגר “רגיל”, כולל בטיסות לארצות הברית ולקנדה. ההתרשמות שלנו היא שאפשרות הגדרת קבוצת בני גיל הזהב באל על מאפשרת ללמוד בעיקר על הנחות שניתנו פעם, אך פחות היום, עם תקווה לשינויים כמובן בעתיד. בכל אופן, אנחנו ממליצים לכם לברר עם נציגי חברת התעופה או סוכנות הנסיעות האם תינתן עבורכם בפועל הנחה.

המלצה גורפת עבור פנסיונרים הטסים לחו”ל היא לנסות את מזלם גם כשהם טסים בחברות שאינן ישראליות. יש חברות שאכן מעניקות הנחות לפנסיונרים הטסים באמצעותן, בשיעור של כמה עשרות אחוזים, גם אם תנאי בסיסי לעיתים הוא השתייכות לארגון מסוים. כך, למשל, חברי הארגון האמריקאי AARP (יש ישראלים שמחזיקים בחברות בארגון) יכולים לקבל הנחות בטיסות בחברות תעופה מסוימות.
המלצות וטיפים

  • במידה ומזמינים טיסות לחו”ל באינטרנט, מומלץ תמיד לחפש את אפשרות הגדרת הקבוצה אליה משתייך הנוסע. פעמים רבות תראו אפשרות לבחירת בני 60 ומעלה (או גיל מבוגר אחר, לשיקול דעתה של חברת התעופה). מומלץ לסמן אותה ולו עקב הסבירות שתינתן הנחה. גם אם אין הנחה או אתם לא עומדים בתנאים, אין לכם ממש מה להפסיד.
  • בכל הזמנה של טיסה דרך סוכן נסיעות יש לברר האם יש הנחות או תנאים מיוחדים לפנסיונרים. הוא אמור להיות מודע לאותן הנחות, שמפורטות בתקנון או בתנאי הכרטיס של חברות התעופה.
  • לא רק בטיסות ניתן במצבים מסוימים לקבל הנחות משמעותיות, אלא גם בשלל היבטים שמרכיבות טיול לחו”ל: תחבורה ציבורית, אטרקציות תיירותיות וכן הלאה (כל עיר או מקום תיירותי על פי שיקוליו). בחלק מהתרחישים נדרש למלא טפסים מיוחדים בעוד שבאחרים הדרכון של התייר יספיק. פחות רלוונטיות למטיילים הישראלים הנחות הניתנות לחברי האיחוד האירופאי המבוגרים בהצגת תעודה מתאימה.

אולי יעניין אתכם גם:

עוד עמודי מידע באתר על טיסות