1. עמוד הבית
 2. »
 3. תכנון חופשה עם הכל על
 4. »
 5. טיסות וחבילות
 6. »
 7. טיסות לחו”ל מידע ומושגים
 8. »
 9. טיסות לואו קוסט – מה זה אומר, ולמה כדאי לשים לב לפני שמזמינים?

טיסות לואו קוסט – מה זה אומר, ולמה כדאי לשים לב לפני שמזמינים?

שותף בכיר בכתיבת העמוד: ליאור פרג'

מידע כללי

טיסה אינה תמיד דבר זול, כאשר המחיר נע בין כמה מאות לאלפי דולרים. לכן, ברור מדוע כל דרך להוזיל את העלויות צריכה להתקבל בברכה. בהקשר הזה, העיניים של לא מעט ישראלים נפתחות כאשר הם שומעים את המונח טיסת לואו קוסט, אשר מעצם ההגדרה שלה מבטיחה תנאים שאמורים להיות מוזלים יותר מאשר טיסות “רגילות”. חשוב להדגיש כי המחיר הנוח נובע לרוב משורה ארוכה של משתנים הקשורים לטיסה עצמה, לחברת התעופה או ליעד הטיסה.

מכאן עולות כמה שאלות: מהם המאפיינים של הטיסות האלה? והאם הן באמת כה משתלמות? במדריך הבא נענה עבורכם על השאלות האלה.
יתרונות טיסות הלואו קוסט

המחיר – למרות שכל מקרה צריך להישקל לגופו, ברוב המקרים ניתן לטוס במחירים סבירים באמצעות טיסות לואו קוסט. במקרים הטובים הפערים עומדים על כמה מאות דולרים, סכום שאי אפשר לזלזל בו כלל וכלל. שימו לב שבטיסות לואו קוסט המחירים נוטים לעלות ככל שהמושבים במטוס מתמלאים, כך שהזמנה מוקדמת תהפוך את הרכישה לאטרקטיבית הרבה יותר.
ללא סוכנים – הליך ההזמנה של טיסות לואו קוסט הוא פעמים רבות נוח, מאחר ולא תמיד מעורבים בתמונה סוכנים שעלולים להקשות על התהליך (וכמובן לייקר אותו). כמו כן, חברות רבות מאפשרות כרטיסים אלקטרוניים, שיכולים להפוך את התמונה לנוחה יותר. מידע נוסף על כרטיסים אלה תמצאו במדריך שלנו בנושא מסמכים שמומלץ להביא לטיסה.
מתאים לטיסות קצרות – לא תמיד יש צורך בתנאי טיסה משופרים. האוכל שמגישים במטוסים לא נוטה להיות איכותי יותר מדי, שבטיסות קצרות אפשר למצוא מספיק דרכים להעביר את הזמן מבלי להתבסס על מערכות המולטימדיה והטלוויזיות שמבטוס. בנוסף לכך, יש חברות תעופה שמאפשרות להכניס כבודה בכמות ראויה גם במסגרת התנאים הבסיסיים, כך שתוספת התשלום (אליה נתייחס מיד) לא בהכרח משמעותית.

טיסות לאו קוסט

חסרונות בטיסות הלואו קוסט

העלויות הנלוות – לא פעם, מתברר כי המונח Low Cost הוא טריק שיווקי בעיקרו. אם מוסיפים לטיסה ה”מוזלת” את העלויות הנלוות – עבור כבודה, ארוחות (ואפילו שתייה) או מיסי נמל וביטחון, מערכות בידור במטוס ועוד – מתקבל לעיתים מחיר שלא שונה בהרבה מאשר טיסות שאינן מוגדרות כאלה. כאשר מזמינים את השירותים האלה בשדה התעופה עצמו, ולא מראש, צפויות העלויות לעלות עוד יותר. כתוצאה מכך לא תמיד טיסות הלואו קוסט באמת משתלמות יותר מטיסות שכר, או אפילו טיסות סדירות.
תנאי הטיסה – בהמשך לסעיף הקודם, אם בוחרים לוותר על חלק משירותי הטיסה שהוזכרו (וגם אם לא), עלולים לגלות שתנאי טיסות הלואו קוסט הם מעט בעייתיים. מקומות שאינם מסומנים במטוס, למשל, או היעדר אפשרות לטוס במחלקות שונות.
בידוק – הליך ה-Check In בטיסות אלה עלול להיות מעט מסורבל ופחות מסודר מאשר מה שאנו רגילים אליו.
אפשרויות – מועדי הטיסות נוטים להיות מצומצמים ולא תמיד אטרקטיביים. כמו כן, אין לרוב אפשרות לשנות את הטיסה או לבטל אותה.
המלצות וטיפים

 • בכל מקרה בו מעוניינים להזמין טיסת לואו קוסט, חשוב לבחון את התנאים שלה אך גם את האלטרנטיבות לאותו יעד ובתאריכים דומים. בדרך זו ניתן יהיה ללמוד על הכדאיות של הטיסות המוזלות.
 • טיסות לואו קוסט, בהתחשב בתנאי הטיסה, יתאימו יותר ליעדים אשר הטיסה אליהם אינה ארוכה מדי. מצד שני, ייתכן מאד שלטיסות אלה גם כך יהיו מחירים סבירים. מכאן שחשוב שוב לבדוק תמיד את כל האפשרויות.
 • אם לא הספקתם להזמין טיסות זולות מראש, כמה חודשים קודם לכן, יכול להיות שיהיה משתלם יותר עבורכם לחכות לירידת המחירים של הרגע האחרון ולא לרכוש את כרטיס הלואו קוסט.

אולי יעניין אתכם גם:

עוד עמודי מידע באתר על טיסות