1. עמוד הבית
 2. »
 3. תכנון חופשה עם הכל על
 4. »
 5. טיסות וחבילות
 6. »
 7. טיסות לחו”ל מידע ומושגים
 8. »
 9. טיסה ישירה – מה זה אומר? יתרונות וחסורנות ומה כדאי לדעת לפני שמזמינים כרטיס

טיסה ישירה – מה זה אומר? יתרונות וחסורנות ומה כדאי לדעת לפני שמזמינים כרטיס

שותף בכיר בכתיבת העמוד: ליאור פרג'

מידע כללי

טיסה ישירה, כפי שניתן להסיק משמה, היא טיסה שאינה כוללת עצירת ביניים. טיסה ישירה תצא מיעד אחד ותנחת ביעד הסופי אליו חפצים להגיע תוך מספר שעות – תלוי במרחק ביניהם – ולכן היא נחשבת לאופציה הנוחה יותר עבור מרבית הנוסעים. כיום, עם התפתחות תחום התעופה האווירית וההיצע הרחב של חברות תעופה וטיסות, ניתן להיות מקושרים בטיסה אחת בין שלל יעדים בכל רחבי העולם. מטבע הדברים, ככל שיעד תיירות מסויים יהיה יותר פופולארי כך גדלים הסיכויים שיהיו אליו טיסות ישירות. מנגד, במקרה של יעדים אקזוטיים, מרוחקים יותר ומבוקשים פחות, קשה יותר למצוא טיסות ישירות.יתרונות הטיסות הישירות

 1. הזמן הנדרש להגיע עד ליעד הסופי הוא, כאמור, קצר יותר. עובדה זו מאפשרת להתחיל את החופשה ברגל ימין, מבלי שנדרש לבזבז שעות ארוכות ללא תעסוקה בשדות התעופה. ידוע הרי שבמהלך טיול ממוצע בחו”ל, כל דקה היא חשובה ולפעמים הכסף שנחסך אינו שווה את המחיר בעיכוב הזמנים.
 2. טיסות ישירות מקטינות את הסיכויים שדבר מה ישתבש במהלך ה”מסע” שבין נקודת ההתחלה לנקודת המוצא. כשאין צורך בקונקשן גם מתבטל הסיכון לפספוס טיסת ההמשך, שכמובן מסבכת את העניינים ומשבשת את תוכניות הטיול בצורה ניכרת.
 3. ההיצע של טיסות ישירות מישראל הוא לא אינסופי, אך קיים מבחר מספק בהחלט. אם בעבר האופציות של טיסות ישירות היה מוגבל ליעדים קלאסיים כמו ברצלונהלונדוןפריז וניו-יורק, משנה לשנה אנחנו מתבשרים על יעדים נוספים שמתווספים למפת הטיסות הישירות מישראל: לאחרונה, למשל, ארקיע פתחה קו של טיסות ישירות למקדוניה, חאניה שבכרתים, סנט פטרסבורג ברוסיה או בלארוס, כשישראייר החלה לבצע טיסות ישירות לקרקוב, פולין. זאת ועוד, חברות בינלאומיות מקיימות הסכמים עם ישראל ומוסיפות טיסות ישירות לערים נבחרות, כשדוגמא לכך היא תחילת הטיסות הישירות של היינאן איירליינס (Hainan Airlines) מישראל לסין (ראו גם טיסות לסין) או טיסות של אתיופיאן איירליינס לאתיופיה. למרות שיש עדיין פחות אפשרויות ביחס לטיסות עם עצירת הביניים, לרוב המקומות התיירותיים והמבוקשים יש טיסות ישירות של יותר מחברה אחת.

שדה התעופה של בייגי’נג – הרבה יותר נוח שטסים ישר לבייג’ינג בלי עצירות… (צילום מקורי)

חסרונות הטיסות הישירות

 1. המחיר – בראש ובראשונה המחיר הוא הבעיה ועקב האכילס של הטיסות הישירות. טיסות ישירות יהיו כמעט תמיד יקרות יותר מאשר טיסות עם עצירת ביניים לאותו יעד באותה תקופה בשנה. במקרה של טיסות שגם כך יקרות, דוגמת המזרח הרחוק או ארצות הברית, מדובר על סכומים משמעותיים. דבר זה הופך להיות משמעותי ביותר כאשר מדובר על תאריכים מבוקשים – כדוגמת קיץ, חגים (פסח וסוכות בעיקר) או לקראת אירועים משמעותיים – לדוגמא, המחירים לטיסות ישירות לברצלונה לפני משחקי כדורגל מבוקשים (ראו גם כדורגל בברצלונה) כמו הקלאסיקו יכולים להגיע למחירים גבוהים מאוד.

נמל התעופה אל פראט בברצלונה, לפני משחקים חשובים, המחירים לטיסות ישירות לעיר יכולים להיות יקרים מאוד
(צילום מקורי)

 1. הביקוש – קשור באופן ישיר למחיר. עקב האטרקטיביות שלהן, נוטות הטיסות הישירות להיות מבוקשות יותר. הדבר מביא לכך שהטיסות מתמלאות במהירות, מה שעלול להביא לכך שהן ייסגרו מוקדם וגם לעלייה מהירה יחסית של מחירי הטיסה ככל שהתאריך שלה מתקרב.
 2. מנוחה – יש אנשים שעבורם טיסות ארוכות הן ממש לא פשוטות. במקרה הזה, היעדר עצירת ביניים מונע את האפשרות להתרענן, לנוח ולהיות לשם שינוי קצת על הקרקע – משמעותי במיוחד ביעדים רחוקים כמו טיסות לארה”ב או טיסות להודו ואוסטרליה.

מטוס נוחת בדלהי – לפעמים ביעדים רחוקים עדיף לפצל את הטיסה – למען הנוחות!
המלצות וטיפים

 • למרות שטיסות ישירות הן לרוב יקרות יותר, עדיין ניתן למצוא בלא מעט מועדים וללא מעט יעדים הצעות משתלמות של טיסות שכאלה. אנחנו ממליצים לכם לבדוק היטב את אפשרויות הטיסה המוצעות ליעד שלכם, להשוות בין מחירי הטיסות הישירות לאלה הכוללות עצירות ביניים ולהחליט אם הפער שכנראה יהיה קיים במחיר שווה את הנוחות. אל תשכחו שלפעמים זול הוא יקר, וטיסה עם עצירת ביניים ליעד קרוב – יכולה להכפיל את זמן הנסיעה (למשל לטוס לאמסטרדם דרך רומא) – דבר שיכול להתיש במיוחד בחופשה משפחתית.
 • טיסות ישירות, כמו כל סוג של טיסות, ניתן להוזיל. הזמנה מוקדמת של טיסה יכולה לחסוך אחוזים נכבדים במחיר שלה, כשמן העבר השני של המשוואה בחלק מהמועדים אפשר להזמין טיסה ברגע האחרון. כמובן שגם כאן יש פערי מחירים שלעיתים משמעותיים בין ספקי הטיסות חברות התעופה ובין סוגי הטיסות השונים: טיסה סדירה לעומת טיסת צ’ארטר, למשל. ראו עוד תחת טיסות זולות וטיפים להוזלת טיסה.

​למידע נוסף:

אולי יעניין אתכם גם: